Panasonic DMP-BD30 wszystko o tym modelu. Opinie użytkowników.

Woytass242

New member
problem z ustawieniami BD30

wiecie co? ciągle mimo FM 1,7 mam problem z domyślnym ustawieniem BD30 mianowicie CHCĘ aby pamiętał że wypluwać ma 1080p oraz system kolorów rozszerzony, tymczasem jak to ustawię to po ponownym włączeniu mam AUTOMATIC czy jakoś tak oraz STANDARD jeśli chodzi o gamut kolorów, a na poprzednich ustawieniach widać znacząco lepiej! POMOCY!
 

brutus76

New member
Witam forumowiczów.
Ja również od 2 dni jestem szczęśliwym posiadaczem "30". Mam też taki problem jak jeden z piszących tu (nie dostałem polskojęzycznej instrukcji) i troszkę się miotam.
Nie ukrywam , że BD Panasonica będzie dla mnie głównie playerem do puszczania z płytki materiału AVCHD z kamery.
Ale mam kilka pytań (wcześniej zadanych ale bez odpowiedzi) do "starych" użytkowników:
1. Czy ten player nie czyta wcale VCD?
2. Czy ostatni update 1.7 wnosi coś istotnego do tego playerka?
3. Z uwagi na brak instrukcji - jak skonfigurować wyjścia audio (kabel coaxal) pod amplituner (tylko DD i DTS)?
4. Czy upscaling DVD odbywa się automatycznie czy potrzebne są jakieś zabiegi w sutup'ie? (TV LCD Samsung po HDMI).

Sorki jeżeli niektóre pytania sa lamerskie ale brak instrukcji i zieloność w obsłudze BD robi swoje.

Brutus
 

szupes

New member
Czy pliki mkv to rozszerzenie plików zgranych z płyty blue-ray?

Czy pliki mkv to rozszerzenie plików zgranych z płyty blue-ray? Przepraszam za moje pytanie ale jestem laikiem w tej technologi czytam uwanie to forum ale mam pytanie odnośnie plików mkv. Na roznych foram sa do sciagniecia filmy w 720p i 1080 sa ta pliki mkv i stad moje pytanie czy to jest format blue-ray? Bo chcialbym kupic BD-30 Panasonica i sciagac takie pliki z netu, nagrywac i ogladac ewentualnie na BD-30. Ale jesli to nie jest format blue-ray to jaki?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
brutus76 napisał:
Witam forumowiczów.
...
1. Czy ten player nie czyta wcale VCD?
2. Czy ostatni update 1.7 wnosi coś istotnego do tego playerka?
3. Z uwagi na brak instrukcji - jak skonfigurować wyjścia audio (kabel coaxal) pod amplituner (tylko DD i DTS)?
4. Czy upscaling DVD odbywa się automatycznie czy potrzebne są jakieś zabiegi w sutup'ie? (TV LCD Samsung po HDMI).

....
ad. 1 Zgadza się - nie czyta
ad. 2 poprawa stabilności:)
ad. 3 w wolnej chwili sprawdzę, ale w menu dźwięku jak pamiętam jest taka opcja
ad. 4 automatycznie
PZDR
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
szupes napisał:
Czy pliki mkv to rozszerzenie plików zgranych z płyty blue-ray? Przepraszam za moje pytanie ale jestem laikiem w tej technologi czytam uwanie to forum ale mam pytanie odnośnie plików mkv. Na roznych foram sa do sciagniecia filmy w 720p i 1080 sa ta pliki mkv i stad moje pytanie czy to jest format blue-ray? Bo chcialbym kupic BD-30 Panasonica i sciagac takie pliki z netu, nagrywac i ogladac ewentualnie na BD-30. Ale jesli to nie jest format blue-ray to jaki?

Po piersze to bluray. Po drugie mkv to nie jest rozszerzenie plików zgranych z płyt bluray. Pliki mkv to rozszerzenie formatu matroska. Można w nim zakodować filmy wysokiej rozdzielczości. BD30 i chyba żaden inny stacjonarny player nie odtworzy tego typu plików.

Aha nie wiem czy wiesz, ale ściągając pliki z netu, będace kopiami oryginalnych filmów i odtwarzając je - będziesz po prostu złodziejem.
 
Ostatnia edycja:

BitTornado

New member
Odrazu przepraszam za pisownie!

Moje pytanie jest takie.

slyszalem gdzies ze jak taka kopie odpali sie na stacionarnym BD , a puzniej chce sie odtworzyc orginalny ten sam film to juz nie pujdzie czy to prawda?
 

wtykacz

New member
Przepraszam ciebie, ale powiem... takiej bzdury dawno nie slyszalem, a nawet do glowy by mi nie przyszlo, ze ktos moze tak myslec ;)

Odpowiadam wiec... bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odpowiem krótko -warto. Pewnie również warto kupić np. Sony. Ja wybrałem Panasonica i jestem bardzo zadowolony. Dość szybkie ładowanie filmów BD. Doskonały obraz z filmów DVD - w porównaniu z poprzednim odtwarzaczem - filmy zyskały nowego ducha:). Bezproblemowe czytanie płyt z filmami HD z kamery. Czytnik kart SD - możesz oglądać zdjęcia i filmy.
Mankamentem jest - niemożność powiększenia obrazu z płyty DVD na cały ekran (jeżeli ktoś nie lubi oglądania filmów z pasami), przy BD jest to możliwe.
PZDR
 
Do góry