Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

SDman

Banned
Dokładnie mam tak podpięte:
tv z gniazda hdmi2 arc kablem hdmi 1.4 podłączone z dekoderem nc+ a ten optykiem z amplitunerem. Odtwarzany dźwięk z amplitunera /dts dodlby digital/ pojawia się wcześniej niż obraz-brak synchronizacji.
Musisz opóźnienie ustawiać w dekoderze nie w TV.

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
podłącz dekoder z TV porzez hdmi2(ARC) i dekoder ze wzmacniaczem poprzez SPDIF i problem zniknie.


Czy dekoder będzie na HDMI1 czy 2 czy 3 nie ma znaczenia. ARC to tylko kanał zwrotny audio do podłączenia zestawu nagłaśniającego i nic nie zmieni w kwestii opóźnienia.
Kolega nowy76 ma problem innego typu. Synchro jest przy połączeniu optyki od TV do wzmacniacza, a wzmacniacz pokazuje PCM48. Natomiast przy połączeniu "optyki" pomiędzy dekoder, a wzmacniacz występuje brak synchronizacji, ale jest DD i DTS. Z tego co Kolega nowy76 wspominał to w dekoderze nie ma opcji opóźnienia dla SPDIF. Nie znam tego dekodera. Może Koledzy, którzy maja takowy coś podpowiedzą.
Pytanie do Kolegi nowy 76. Czy wzmacniacz ma jakieś Menu dostępne poprzez TV ?
I kwestia druga. Czy PCM48 na wyświetlaczy wzmacniacza to nie jest przypadkiem info o formacie audio na wejściu ? I czy zatem wzmacniacz nie przetwarza sobie PCM na DD i dts ?
W końcu PCM jest bazą dla każdego Dolby, a DD i DTS to tylko sposób zapisu wielokanałowego.
Może warto byłoby zajrzeć do instrukcji wzmacniacza i sprawdzić jakie Dolby jest dostępne przy podaniu PCM na Digital Audio ?
Może nie ma co rozdzierać szat i kopać się z koniem, a po prostu doczytać instrukcje.

Pozdrawiam .... i jeśli coś przekręciłem to proszę mnie poprawić.
 
Ostatnia edycja:

nowy76

New member
Dziękuje wszystkim za sugestie ale:
1. dekoder nie ma ustawień opóźniania-przynajmniej nie udało mi się takowych znaleźć /turbobox+ 500GB/
2. wzmacniacz nie ma ustawień menu dostępnego przez tv /sonySTR-DE497/
3. instrukcja się straciła-amplituner jet dość wiekowy a było parę przeprowadzek...
rady wciąż mile widziane może uda się to wszystko skonfigurować
Pozdrawiam
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dziękuje wszystkim za sugestie ale:
1. dekoder nie ma ustawień opóźniania-przynajmniej nie udało mi się takowych znaleźć /turbobox+ 500GB/
2. wzmacniacz nie ma ustawień menu dostępnego przez tv /sonySTR-DE497/
3. instrukcja się straciła-amplituner jet dość wiekowy a było parę przeprowadzek...
rady wciąż mile widziane może uda się to wszystko skonfigurować
Pozdrawiam


Z tego co widzę, to tak jak Kolega by chciał, to się nie da.
Pozostaje opcja:
1. Pozostać przy połączeniu "optyką" TV-wzmacniacz. Jest synchro i powinien być dźwięk multichannel, bo głownie to chyba o to chodzi, żeby mieć dźwięk dookólny ?
2. Wypiąć całkiem "optykę", skorzystać z przejściówki AV1/SCART i podłączyć wzmacniacz kablem SCART/CINCH. Skończy się problem z brakiem synchro i zapewne będzie dostępne DD i DTS.

Pozdr.
 

nowy76

New member
Z tego co widzę, to tak jak Kolega by chciał, to się nie da.
Pozostaje opcja:
1. Pozostać przy połączeniu "optyką" TV-wzmacniacz. Jest synchro i powinien być dźwięk multichannel, bo głownie to chyba o to chodzi, żeby mieć dźwięk dookólny ?
2. Wypiąć całkiem "optykę", skorzystać z przejściówki AV1/SCART i podłączyć wzmacniacz kablem SCART/CINCH. Skończy się problem z brakiem synchro i zapewne będzie dostępne DD i DTS.

Pozdr.
Jutro skombinuję przejściówkę scart/cinch i spróbuje.
Dam znać o efektach.
Pozdrawiam
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jutro skombinuję przejściówkę scart/cinch i spróbuje.
Dam znać o efektach.
Pozdrawiam

Witam,

Zapomniałem o wariancie 3, o którym pisałem wcześniej.
Wyjście słuchawkowe. Da to samo co AV1 ale jest chyba korzystniejsze bo ...
1. cieńszy kabel
2. tańszy
3. odłącza automatycznie głośniki w TV dzięki czemu da się regulować głośność pilotem od TV

czego nie ma na AV1

Pozdr
 

SDman

Banned
Witam,

Zapomniałem o wariancie 3, o którym pisałem wcześniej.
Wyjście słuchawkowe. Da to samo co AV1 ale jest chyba korzystniejsze bo ...
1. cieńszy kabel
2. tańszy
3. odłącza automatycznie głośniki w TV dzięki czemu da się regulować głośność pilotem od TV

czego nie ma na AV1

Pozdr

Witam,
jakość sygnału na tym wyjściu co najwyżej do tandetnego plastikowego kina
się nadaje -niestety.

Tylko cyfrowe /optyczne.

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,
jakość sygnału na tym wyjściu co najwyżej do tandetnego plastikowego kina
się nadaje -niestety.

Tylko cyfrowe /optyczne.

Pozdr.


Witam,

Zgadzam się w zupełności. Co cyfra to cyfra, ale skoro Kolega nowy76 ma problem z synchro to ma do wyboru. Oczywiście wybór należy do niego ;)

Pozdr
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Screen Saver

Taka mała ciekawostka dla zainteresowanych. Może Kolega SDman to wykorzysta, o ile wersja ST ma tak samo.
Konfiguracja ECO - wszystko na włączone oprócz Tryb oszcz.
I przy
Tryb.jpg

po kilku minutach jest
Saver.jpg

Prawie tryb "radio" :cool:

Pozdr
 

SDman

Banned
Taka mała ciekawostka dla zainteresowanych. Może Kolega SDman to wykorzysta, o ile wersja ST ma tak samo.
Prawie tryb "radio" :cool:

Nic z tego z ciekawości sprawdzę, ale już widzę po luminacji panelu, że ponad 100W śmiga jak nic.
Upieram się przy swoim -brak dedykowanego przycisku display off to największy błąd w PDP.
Zastanawiam się czy nie napisać do firmy Logitech, dodali dedykowane wejścia TV może i to by dodali.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nic z tego z ciekawości sprawdzę, ale już widzę po luminacji panelu, że ponad 100W śmiga jak nic.
Upieram się przy swoim -brak dedykowanego przycisku display off to największy błąd w PDP.
Zastanawiam się czy nie napisać do firmy Logitech, dodali dedykowane wejścia TV może i to by dodali.

Pozdr.


Cóż to za cudo ten Logitech. Jakiś numer modelu ?
Kilka powodów, dla których warto mieć tego pilocika.

Pozdr
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nic z tego z ciekawości sprawdzę, ale już widzę po luminacji panelu, że ponad 100W śmiga jak nic.
Upieram się przy swoim -brak dedykowanego przycisku display off to największy błąd w PDP.
Zastanawiam się czy nie napisać do firmy Logitech, dodali dedykowane wejścia TV może i to by dodali.

Pozdr.


Menu Obraz - Ustawienia na ekranie - Wyświetlanie na ekranie - "Wyłączony" ....
daje black screen. :)
Jest full radio i display off ... tyle, że trzeba trochę popstrykać.
I tu zgadzam się w pełni z Kolegą. Jeden dedykowany przycisk na pilocie jak najbardziej by się przydał.


Pozdr
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Cóż to za cudo ten Logitech. Jakiś numer modelu ?
Kilka powodów, dla których warto mieć tego pilocika.

Pozdr

Ja od 6-7 lat używam Harmony 555 nie wyobrażam sobie obsługi sprzętu czymś innym.
Podświetlany i wszystko się da przez PC zaprogramować. Przykład:
Urządzenie zdefiniowane Blu-Ray działa na Blu-ray, głośniej, ciszej, mute, wybór hdmi na ST60,
oraz na kino głośniej ciszej można w nieskończoność.
Wiadomo, że pozostali domowi użytkownicy nie lubią takich wynalazków, więc;
dla małżonki prosta HAMA leży i działa tylko na TV w najprostszy możliwy sposób on off, programy
głośniej ciszej i to ją satysfakcjonuje.

Polecam

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tryb Radio ??

Witam,

Znalazłem w instrukcji coś takiego:

Tryb Radio.jpg

Czy ktoś z Kolegów już to ćwiczył ??
Szukam szukam i nie mogę znaleźć. Instrukcja znowu lakoniczna.


Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,
tak działa, ale tylko na radiu z DVB-C,
T nie mam jak sprawdzić.
Pozdr.

Ehhh. Szkoda. Mogli pomyśleć o rozszerzeniu tego na każdy tryb odbioru.

Zawsze pozostaje:
- czarno-białe pasy
- black screen (no właśnie czy w ST jest taka opcja ?)
- screen saver w trybie wyboru ekranu (jeśli ktoś nie liczy Watów :D)

Kolejny dzień katowania Panasa w celu usunięcia obrazu szczątkowego. Efekty minimalne.
Jest jakby mniej i rozmyte, ale ciągle są. :sad:

Pozdr.
 
Do góry