Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

def102

New member
Upieram się przy swoim -brak dedykowanego przycisku display off to największy błąd w PDP.
Zastanawiam się czy nie napisać do firmy Logitech, dodali dedykowane wejścia TV może i to by dodali.

Nie wiem tylko czy tutaj dobra wola f-my Logitech wystarczy.
Warunkiem tego żeby dało się jednym przyciskiem wyłączyć wyświetlanie jest to żeby istniała pojedyncza komenda (kod) pilota, która wyłącza panel, a nie ma pewności,że taka istnieje.
Ale skoro są komendy przełączenia na konkretne wejście HDMI1-3 lub AV1-2 to może i taka istnieje.

Nawiasem mówiąc w moim starym TV (V20) był przycisk HOLD, który wywoływał swego rodzaju stop klatkę, w VT60 takiego nie ma, ale telewizor poprawnie reaguje na polecenie ze starego pilota.
Co ciekawe w zestawie komend dla pilota Logitech (dla VT60) też nie ma funkcji HOLD.
Czyli nasz TV potrafi odebrać kilka komend, których producent nie umieścił na pilocie.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Obrazy szcątkowe i serwis

Witam,

Czy znalazł się może już jakiś odważny (seria ST i VT), aby zgłosić do serwisu trudno usuwalne obrazy szczątkowe jako uszkodzenie ?? Wiem, że wg producenta to nie podlega gwarancji i plazmy maja niestety ta przypadłość ... ale kurcze nie po 200,300 czy 400h !! No chyba, że ktoś katował swoje PDP przez tyle godzin jednym kanałem.

Już 4 albo 5 dni walczę z tą "paskudą" po TVN24 na różne możliwe sposoby (nie oglądam ich, słucham tylko), a to pasy bw przez kilka godzin, a to display-off, a to zmiana trybu obrazu, rozmiaru, rozdzielczości itp.
Efekty marny. Jest jakby lekka poprawa i rozmycie efektu (albo mi się zdaje), ale czerwonawe kontury paska i logo nadal są.

Pozdr.
 

tdx

New member
Bez reklam
Polecam szum tylko hires który w necie naprawdę w sieci trudno jest dostępny SDman wysłał coś zbliżonego ale to nie ta rozdzielczość ani częstotliwość przepływu
pobieranie
 

SDman

Banned
Witam,

Czy znalazł się może już jakiś odważny (seria ST i VT), aby zgłosić do serwisu trudno usuwalne obrazy szczątkowe jako uszkodzenie ?? Wiem, że wg producenta to nie podlega gwarancji i plazmy maja niestety ta przypadłość ... ale kurcze nie po 200,300 czy 400h !! No chyba, że ktoś katował swoje PDP przez tyle godzin jednym kanałem.

Witam,
z ciekawości na jakim kontraście używałeś.
Ja bym serwisowi nie odpuścił po tak małym czasie, kupiłem PDP z ciekawości po 8 latach z LCD.
To może przerażać, dziwi tylko, że są użytkownicy, którzy katują PDP na jednym kanale i nic.
Mowa oczywiście o ostatniej serii. To daje do myślenia, co będzie za parę tysięcy godzin
i dlaczego u jednych jest, a u innych nie ?!

Pozdr.
 

tdx

New member
Bez reklam
SDman ja na każdej plaźmie widzę powidoki i phospor lag. Po prostu wiem na co patrzeć i tyle :D
Z doświadczenia wiem że niektórzy zupełnie są tego nieświadomi (nie wiem nie widzą tego?) i spokojnie użytkują swoje TV.
 

SDman

Banned
SDman ja na każdej plaźmie widzę powidoki i phospor lag. Po prostu wiem na co patrzeć i tyle :D
Z doświadczenia wiem że niektórzy zupełnie są tego nieświadomi (nie wiem nie widzą tego?) i spokojnie użytkują swoje TV.
Zapewniam Cię, na mojej nie zobaczysz powidoków.
Sprawdzana przy 400h siedmioma podstawowymi kolorami (w tym bialy) nie ma nic.
Więc dlaczego u innych jest? Coś mi tu nie pasi.

Pozdr.
 

m@rcin

Member
Witam,

W ID modelu4 mam C0394-0000. Czyli co ? 394 godziny ?
Czarno-białe przesuwające się pasy niezależnie od kanału masz w Menu obrazu-Wyświetlanie na ekranie-Przesuwający się pas. :D

Pozdrawiam

394 h jeżeli od zakupu miałeś faktyczne 0
Ja sprawdzałem i u mnie było 0.
Swoją droga dużo oglądasz. Ja kupowałem niedługo po tobie i dobijam do 100 h. Wychodzi ok. 3-4 h dziennie.
 

tdx

New member
Bez reklam
Absolutnie nie mam zamiaru czegokolwiek Ci udowadniać. Powidoki to nie wypalenia znikają i tyle co do tego dlaczego u innych jest nie wiem ale kilkakrotnie musiałem z nimi walczyć :D... W tanich plazmach powidoki pojawiają się już po kilku sek obrazu statycznego ale równie szybko znikają. Co innego z wypaleniami z którymi już tak łatwo nie jest....
 

m@rcin

Member
SDman ja na każdej plaźmie widzę powidoki i phospor lag. Po prostu wiem na co patrzeć i tyle :D
Z doświadczenia wiem że niektórzy zupełnie są tego nieświadomi (nie wiem nie widzą tego?) i spokojnie użytkują swoje TV.
Zgadzam się z kolegą. Mniej lub bardziej widoczne ale są.
 

m@rcin

Member
W sensie u Ciebie rozumiem.
Testuje np po ogladanym tvp1 czyli czas przełączenia
na odtwarzacz z plikami mp4 RGBYMCWB nie ma absolutnie nic.

Pozdr.
Na tych plikach nie zobaczysz.
Na samym białym też nie widzę. Powidoki pojawiają się dopiero przy określonym natężeniu świecenia panelu. Nie musi być to określony kolor.
 

m@rcin

Member
Czyli ? Podaj jak możesz parametry.
Pozdr.
Parametry czego?
Mojego wzroku?
To moja pierwsza plazma. Nie mam takiego doświadczenia jak kolega, ale pewne rzeczy widzę jeszcze. Szczególnie powidoki w postaci logo po często oglądanych dłużej kanałach.
Z biegiem czasu są coraz mniej widoczne, ale niestety zawsze wracam do oglądania tych kanałów.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,
z ciekawości na jakim kontraście używałeś.
Ja bym serwisowi nie odpuścił po tak małym czasie, kupiłem PDP z ciekawości po 8 latach z LCD.
To może przerażać, dziwi tylko, że są użytkownicy, którzy katują PDP na jednym kanale i nic.
Mowa oczywiście o ostatniej serii. To daje do myślenia, co będzie za parę tysięcy godzin
i dlaczego u jednych jest, a u innych nie ?!

Pozdr.


Witam,

Tak jak widać w stopce to nie moja pierwsza plazma i o efekcie "powidoków" wiedziałem.
W "starej" też się pojawiły ale duuuuuuuuuużo później.
Nie stosowałem żadnych ekstremalnych ustawień, aby dać się matrycy "ułożyć". Obraz w standardowych ustawieniach.
Kolega zapewne pamięta, że kilka dni temu prosiłem o podpowiedź jak znaleźć czas pracy ?
Wtedy było 394h, a powidoki pojawiły się już wcześniej. Próbowałem je usunąć pasami bw i innymi metodami. Do dziś mało się zmieniło stąd moje wcześniejsze pytanie czy ktoś już zgłaszał problem do serwisu i ewentualnie z jakim skutkiem ?

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
394 h jeżeli od zakupu miałeś faktyczne 0
Ja sprawdzałem i u mnie było 0.
Swoją droga dużo oglądasz. Ja kupowałem niedługo po tobie i dobijam do 100 h. Wychodzi ok. 3-4 h dziennie.


Dużo oglądam bo siedzę w domu, ale nie problem w czasie oglądania tylko, że po takim czasie są powidoki mimo tego, że oglądam różne kanały HD i SD, a TVN24 może i częściej, ale bez jakiegoś przegięcia.

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Powidok czy juz uszkodzenie ?

I jeszcze takie pytanko do tych, którzy w temacie plazm mają znacznie większe doświadczenie.

Czy jest jakiś prosty sposób, żeby się przekonać czy to jeszcze "obraz szczątkowy" czy już uszkodzenie ?
Dla ułatwienia dodam, że moje "duchy" mają czerwonawy odcień.

Pozdr.
 

tdx

New member
Bez reklam
W plazmie przy odrobinie samozaparcia naradę potrafisz wyprać obraz do czystego...
Szum tryb dynamiczny dynamo na rower i ogień :D
 

SDman

Banned
Zgadzam się z kolegą. Mniej lub bardziej widoczne ale są.

Czyli raczej powinieneś napisać, że u SIEBIE widzisz, a nie jw.
Bo stwierdzenie @tdx nie jest trafne i do podważenia.

Parametry czego?
Mojego wzroku?
To moja pierwsza plazma. Nie mam takiego doświadczenia jak kolega, ale pewne rzeczy widzę jeszcze. Szczególnie powidoki w postaci logo po często oglądanych dłużej kanałach.
Z biegiem czasu są coraz mniej widoczne, ale niestety zawsze wracam do oglądania tych kanałów.
Ta wypowiedź dotyczy Twojego odbiornika więc czemu uważasz, że u każdego tak być musi.
Do tego piszesz, że ja nie widzę i nie zobaczę na planszach testowych mp4.
Mogę to odebrać jako wadę wzroku ? Zapewniam, że przy sprawdzaniu jest druga młodsza osoba
poinformowana dokładnie czego ma szukać.

Pozdr.
 

m@rcin

Member
...Obraz w standardowych ustawieniach....
A jakie są standardowe u ciebie?
Żeby ograniczyć powstawanie powidoków podjąłem następujące kroki
1 Zjechałem kontrastem do 25 i jest bardzo dobrze nawet w dzień
2 Jeśli więcej słucham niż oglądam to robię zoom (likwiduje tym logo programu)
3 Częściej ale krócej używam pasów b&w
 
Do góry