Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
W plazmie przy odrobinie samozaparcia naradę potrafisz wyprać obraz do czystego...
Szum tryb dynamiczny dynamo na rower i ogień :D


Dzięks za podpowiedź. Staram się oglądać trochę staroci bw i oczywiście dynamicznie. :D

Póki co nie robię wielkiego halo, ale sami przyznacie, że nie zawsze nowsze jest lepsze.
Obraz owszem naprawdę może powalić tych co maja PDP po raz pierwszy, ale co do reszty to bym polemizował.

Pozdr.
 

m@rcin

Member
Czyli raczej powinieneś napisać, że u SIEBIE widzisz, a nie jw.
Bo stwierdzenie @tdx nie jest trafne i do podważenia.


Ta wypowiedź dotyczy Twojego odbiornika więc czemu uważasz, że u każdego tak być musi.
Do tego piszesz, że ja nie widzę i nie zobaczę na planszach testowych mp4.
Mogę to odebrać jako wadę wzroku ? Zapewniam, że przy sprawdzaniu jest druga młodsza osoba
poinformowana dokładnie czego ma szukać.

Pozdr.
Tą dyskusję odbierasz zbyt osobiście chyba?
Nie jestem znawcą tej technologi ale na chłopski rozum bardzo łatwo wyjaśnić powstawanie powidoków jak i wypalanie pdp. ;)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A jakie są standardowe u ciebie?
Żeby ograniczyć powstawanie powidoków podjąłem następujące kroki
1 Zjechałem kontrastem do 25 i jest bardzo dobrze nawet w dzień
2 Jeśli więcej słucham niż oglądam to robię zoom (likwiduje tym logo programu)
3 Częściej ale krócej używam pasów b&w


Standard czyli to co fabryka dała w Menu bez ustawień dynamicznych. Żadnego podkręcania kontrastu, ostrości, nasycenia itp. itd.

Wychodzę z założenia, że jak fabryka tak dała to się tak ogląda, aż się wszystko ładnie "ułoży".
Podkręcać można później czego i tak wcześniej nie robiłem nawet w starej plazmie.
Z tego co jednak widzę to VT mimo tego, że się nie majstruje przy ustawieniach obrazu po zbyt krótkim okresie użytkowania, że pilnuje się aby nie "wypalić" sobie logo, że używa się funkcji wewnętrznych do usuwania powidoków .... i tak psu na budę.

Pozdr.
 

tdx

New member
Bez reklam
ja piszę o czymś takim gdzie możesz płynnie to regulować RGB 255 255 255 to biały przecież użyj np pixperan
 

SDman

Banned
Tą dyskusję odbierasz zbyt osobiście chyba?
Nie jestem znawcą tej technologi ale na chłopski rozum bardzo łatwo wyjaśnić powstawanie powidoków jak i wypalanie pdp. ;)

Po prostu nie lubię wrzucania wszystkiego do jednego worka. To błąd.
Stwierdzenie, że "na każdej PDP widzę powidoki" jest błędne.
Na tej prosto z pudełka również ?

Pozdr.
 

SDman

Banned
ja piszę o czymś takim gdzie możesz płynnie to regulować RGB 255 255 255 to biały przecież użyj np pixperan

Nie uważasz, że to już próba doszukiwania się na siłę jeżeli nie widać na siedmiu podstawowych barwach.
To jakby w LCD powiedzieć podkręć podświetlenie, a zobaczysz clouding .
W tym przypadku ja mogę napisać, że w każdym LCD on występuje.

Pewne jest, jak pisałem to producent powinien zastosować skuteczny likwidator albo napisać
w instrukcji, że powidoki na 100% będą i nie podlega to np gwarancji.

Pozdr.
 

tdx

New member
Bez reklam
? RGB to składowe kolorystyczne nie pisze żebyś gammę wywindował w kosmos tylko na swoich ustawieniach przeleciał się po odcieniach szarości...
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Widzę, że swoim pytaniem o obrazy szczątkowe wsadziłem trochę kij w mrowisko. Co mnie cieszy bo ożywiło ten watek. Widać to zwłaszcza po "ostrej" polemice między dwoma Kolegami z dużym bagażem postów. 8)
Koledzy ! Nie ma co się kłócić "czyja prawda jest bardziej mojsza".
Powidoki widać i już. Jedni widzą mniej inni więcej, a jeszcze inni nie widzą wcale (i nie chodzi tu o wadę wzroku).
Jeżeli da się te paskudy usunąć po krótszym lub dłuższym czasie - to spoko. Trzeba tylko niestety potem pamiętać i pilnować żeby się znowu nie powstały.
Widać jedynie to, że producenci słusznie zarzucili produkcję PDP skupiając się na OLED.
Cieszmy się zatem tym co mamy i dzielmy się uwagami jak te nasze "cacuszka" utrzymać tak długo w dobrej kondycji, aż pojawią się w miarę tanie panele OLED.

Pozdr.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja nie uważam tego za kłótnie pisze tylko gdzie najprędzej spotkać POWIDOKI, tylko tak jak napisałem trudno jest trale uszkodzić TV.
Powidoki a wypalenia to 2 rożne sprawy
 

SDman

Banned
Cieszmy się zatem tym co mamy i dzielmy się uwagami jak te nasze "cacuszka" utrzymać tak długo w dobrej kondycji, aż pojawią się w miarę tanie panele OLED.

Tylko czy aby tam nie będzie tej przypadłości ?

? RGB to składowe kolorystyczne nie pisze żebyś gammę wywindował w kosmos tylko na swoich ustawieniach przeleciał się po odcieniach szarości...

Z ciekawości zapodałem BD z pełną paletą odcieni szarości i założyłem "gogle" Carl Zeiss.
Nie ma absolutnie nic.
Dla ścisłości te moje 400h to trochę nie do końca, sporo na display OFF.
No ale niech tak zostanie.

Cała dyskusja zmierza moim zdaniem do tego czemu u jednych są, a u drugich nie.
Zakładam, że każdy wie jak eksploatować PDP.

Pozdr
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Koledzy SDman i tdx tak zajęli się "wewnętrzną" polemiką, że nie zwracają chyba uwagi na "międzyposty" innych ? :)

Zakopcie na chwile topory wojenne i odpowiedzcie na 2 proste pytania:
1. Czy można jakoś poznać, że to już uszkodzenie a nie jeszcze powidok (oprócz ewidentnych oznak wypalenia) - dla ułatwienia - moje obrazy szczątkowe maja odcień czerwonawy i są miej widoczne w HD
2. Czy słyszeliście, że ktoś zgłosił sprawę do serwisu i jakie były skutki tego zgłoszenia ?

Jako ciekawostkę powiem, że napisałem dziś maila do TVN24 w sprawie ich elementów stałych. Wiem oczywiście, że mnie oleją i ani nie odpowiedzą, ani nic z tym nic nie zrobią. Próbować jednak trzeba. :)

Pozdr.
 

tdx

New member
Bez reklam
SDman i super :) gdyby nie to że dużo pracuje na PC/PS3 też bym wybrał plazmę.

Wiesiek19
1. podziałaj z szumem zawsze to przynieść jakiś efekt
2. gwarancja tego nie obejmuje
 

SDman

Banned
Koledzy SDman i tdx tak zajęli się "wewnętrzną" polemiką, że nie zwracają chyba uwagi na "międzyposty" innych ? :)

Zakopcie na chwile topory wojenne i odpowiedzcie na 2 proste pytania:
1. Czy można jakoś poznać, że to już uszkodzenie a nie jeszcze powidok (oprócz ewidentnych oznak wypalenia) - dla ułatwienia - moje obrazy szczątkowe maja odcień czerwonawy i są miej widoczne w HD
2. Czy słyszeliście, że ktoś zgłosił sprawę do serwisu i jakie były skutki tego zgłoszenia ?

Jako ciekawostkę powiem, że napisałem dziś maila do TVN24 w sprawie ich elementów stałych. Wiem oczywiście, że mnie oleją i ani nie odpowiedzą, ani nic z tym nic nie zrobią. Próbować jednak trzeba. :)

Pozdr.
Do TVN24 to już chyba nawet pozwy są ;) . Jest tego w necie.
Ale w wątku ST60 ktoś napisał, że ma TVN, TVP 1 to już jakiś koszmar.
ad 1. Jakbym nie mógł zlikwidować powiedzmy przez tydzień to jak myślisz ?
ad.2. Ciekawi mnie również bardzo.

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
SDman i super :) gdyby nie to że dużo pracuje na PC/PS3 też bym wybrał plazmę.

Wiesiek19
1. podziałaj z szumem zawsze to przynieść jakiś efekt
2. gwarancja tego nie obejmuje


1. Z szumem oczywiście podziałam.
2. Wiem, że gwarancja tego nie obejmuje, ale zawsze znajdzie się jakiś "wyrywny", a potem to już tylko precedens, który można wykorzystać.

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Do obrazu szczątkowego w postaci "szczątkowej" jestem w stanie przywyknąć znając ułomność PDP w tym zakresie. W końcu świadomie kupiłem następnego Panasa. Dziś trochę żałuję bo widzę, że zbyt dużo jest wad w stosunku do ceny.

Pozdr.
 

SDman

Banned
Do obrazu szczątkowego w postaci "szczątkowej" jestem w stanie przywyknąć znając ułomność PDP w tym zakresie. W końcu świadomie kupiłem następnego Panasa. Dziś trochę żałuję bo widzę, że zbyt dużo jest wad w stosunku do ceny.

Pozdr.

Dlatego kupiłem ST60 jako pomost do OLED'a.
Różnica w cenie pracuje na nową technologię.

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dlatego kupiłem ST60 jako pomost do OLED'a.
Różnica w cenie pracuje na nową technologię.

Pozdr.


Też czekam na OLED.
Póki co, mimo że pojawiły się już pierwsze modele, to na dziś jest to chyba nowinka dla fanatyków z grubym portfelem. Wiadomo, że każda nowość musi przejść przez "choroby wieku dziecięcego".
Poczytałem trochę i póki co to o niskich cenach można zapomnieć. Z 3 rodzajów technologii wytwarzania matrycy najbardziej obiecująca wydaje się metoda nadruku matrycy na nośnik. Tania, dokładna i dająca najmniej odrzutów jakościowych (nie wyszła chyba na razie poza laboratorium). Poczekamy, zobaczymy, a póki co dbajmy o nasze PDP. :popcorn:

Pozdr.
 
Do góry