Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

m@rcin

Member
Skąd masz takie informacje?
Nie posiada tak jak VT.

Pozdr.
Z tego zdjęcia,
ale widocznie to są wejścia a nie wyjścia :-?
009_P1500618.JPG
 

SDman

Banned
Z tego zdjęcia,
ale widocznie to są wejścia a nie wyjścia :-?

a to robi OGROMNĄ różnicę.

Dawno już zrezygnowali z wyjść RCA, Philips z roku 2009 je miał, a Philips z roku
2005 miał wyjście na subwoofer to dopiero grało, tegoroczne Sony serii X musiało by schować
się pod miotłę ze swoim obecnie najlepszym systemem dźwięku.

Czemu tak nie robią ? Ni chu chu nie wiem, może aby soundbary się lepiej sprzedawały ?
Lepiej sprzedać 2 rzeczy niż 1 :neutral:

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Z tego zdjęcia,
ale widocznie to są wejścia a nie wyjścia :-?


Witam,

Ale Kolega się uparł. :-?
Oczywiście, że na zdjęciu jest wejście/wyjście AV1 (takie samo jak w VT) i wejście AV2.
Czemu zrezygnowali z wyjść RCA ?? To tylko producent wie. Trzeba przyjąć do wiadomości, że tego co nasze VT mają z tyłu już się nie zmieni. Nie ma co nad tym jojczyć tylko radzić sobie z tym co jest.
A wracając do przejściówek (bo kolega ma z tym chyba problem) to SCART/RCA kosztuje ... uwaga ... 6,90. I o co kaman.
Nie wiem czy można zamieszczać linki do sklepów, żeby nie być posądzonym o reklamę ... ale niech tam:
Przejściówka adapter Scart (Euro) - 3*Cinch+S-Video, przełącznik wejście/wyjście , żeby nie było, że przejściówki to jakieś straszne koszty.

Co do pilota (bo Kolega też o tym wspominał wcześniej).
Uważam, że pilot jest OK. Nic nie trzeszczy, wszystko jest gdzie trzeba, dodatkowy + to podświetlenie, a to, że błyszczy i widać paluchy ... błyszczące łatwiej wytrzeć co jakiś czas i brud się tak nie wgryza. Więc to jest dla mnie plus. A poza tym do podstawowych funkcji jest mały pilocik. :-|
Koneserzy czy miłośnicy gadżetów i nowinek mogą też wgrać sobie aplikacje na smartfona czy tablet na Androidzie (więcej możliwości i wszystko pod ręką).

Pozdrawiam
 

rpzem

New member
Wczoraj dojechał mój 55VT60e. Wentylatory słychać, ale tylko przy wyciszonym dźwięku. Przy normalnym oglądaniu mi to nie przeszkadza. Nadmieniam, że jestem audiofilem.
Mój egzemplarz nie ma zainstalowanych fabrycznie pianek, zaglądałem z tyłu.
Czytając wcześniejsze wpisy tu i na zagranicznych foram myślałem, że będzie znacznie gorzej, a jest tylko nieznacznie głośniej niż w 50VT30, gdzie są 4 wentylatory.
Niezależnie zgłoszę do serwisu hałas, to na pewno nie zaszkodzi.)
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Właśnie dostałem mailowe potwierdzenie przyjęcia do realizacji zgłoszenia głośnych wentylatorów.
Serwisu spodziewam się jutro. Kolo z serwisu na pewno zostanie przeze mnie odpytany na wszelkie okoliczności tej dolegliwości i nie tylko bo nadal nie wiem dlaczego nie działa EC/HDMI. O efektach powiadomię niezwłocznie. :)
 

grzech_s

New member
Wiesiek19,
przyjrzyj się proszę wentylom (jeżeli się da, to zrób zdjęcia), może się okazać, że da się zastosować jakieś rozwiązanie z podwórka PC - inne wentylatory, podkładki wyciszające. Może warto utworzyć osobny temat dotyczący tego problemu albo stworzyć dział DYI lub przenieść się z dyskusją do technicznego lub serwis?
Pozdrawiam.
 

m@rcin

Member
a to robi OGROMNĄ różnicę...
KOLOSALNĄ wręcz ale ze zdjęcia nie widać czy to WE czy WY, nieprawdaż?
...A wracając do przejściówek (bo kolega ma z tym chyba problem) to SCART/RCA kosztuje ... uwaga ... 6,90. I o co kaman...
Żadnego problemu nie mam, sam mogę nawet wykonać taki kabelek, tylko chcę zaznaczyć że w tak zaawansowanym sprzęcie nie ma tego wyjścia.
Nie ważne że gotowy kosztuje niewiele? Kupujesz tv, chcesz podłączyć a tu taki zonk. :x
Tyle w tym temacie!
Lepiej daj znać co powie serwis w sprawie wiatraków bo nie wiem czy też ich wzywać. ;)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wiesiek19,
przyjrzyj się proszę wentylom (jeżeli się da, to zrób zdjęcia), może się okazać, że da się zastosować jakieś rozwiązanie z podwórka PC - inne wentylatory, podkładki wyciszające. Może warto utworzyć osobny temat dotyczący tego problemu albo stworzyć dział DYI lub przenieść się z dyskusją do technicznego lub serwis?
Pozdrawiam.


Witam,

Zrobię zdjęcia oczywiście. Też uważam, że proste rozwiązania z podwórka PC dały by jakiś satysfakcjonujący efekt.
Właśnie otrzymałem telefon z serwisu. Będą dziś z nowymi wentylatorami ok 16.
Dam znać co z tego wyszło.

Pozdrawiam
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
KOLOSALNĄ wręcz ale ze zdjęcia nie widać czy to WE czy WY, nieprawdaż?

Żadnego problemu nie mam, sam mogę nawet wykonać taki kabelek, tylko chcę zaznaczyć że w tak zaawansowanym sprzęcie nie ma tego wyjścia.
Nie ważne że gotowy kosztuje niewiele? Kupujesz tv, chcesz podłączyć a tu taki zonk. :x
Tyle w tym temacie!
Lepiej daj znać co powie serwis w sprawie wiatraków bo nie wiem czy też ich wzywać. ;)


Witam,

Zgadzam się po części z Kolegą, ale tak jak pisał Kolega SDman - za producentami nie nadążysz i cholera wie czym się kierują rezygnując z pewnych rzeczy. Dla znających trochę temat wykonanie własnoręcznie prostej przejściówki nie stanowi żadnego problemu (tu się zgadzam). Mnie też osobiście brakuje wejść/wyjść (zarówno HDMI jak i RCA), a umiejscowienie tych co są jest strasznie upierdliwe zwłaszcza jak TV wisi na ścianie. No i weź tu zrozum producenta. :sad:
No ale cóż ... nie ma produktów idealnych. :lol:

Pozdrawiam

P.S.: Dziś mam serwis do wiatraków i o efektach powiadomię niezwłocznie.
 

def102

New member
Co do pilota (bo Kolega też o tym wspominał wcześniej).
Uważam, że pilot jest OK. Nic nie trzeszczy, wszystko jest gdzie trzeba, dodatkowy + to podświetlenie, a to, że błyszczy i widać paluchy ... błyszczące łatwiej wytrzeć co jakiś czas i brud się tak nie wgryza. Więc to jest dla mnie plus. A poza tym do podstawowych funkcji jest mały pilocik. :-|
Koneserzy czy miłośnicy gadżetów i nowinek mogą też wgrać sobie aplikacje na smartfona czy tablet na Androidzie (więcej możliwości i wszystko pod ręką).

A propos pilota - mała ciekawostka.
W moim pilocie od samego początku coś się trzaskało podczas poruszania/potrząsania - niby nic poważnego, ale nie dawało mi to spokoju więc go rozkręciłem, żeby obakać co to. Okazało się, że wewnątrz są dwie długie blaszki grubości 1-1,5mm. Źródłem trzasków była niedokręcona jedna ze śrubek, którymi blaszki są mocowane.
Zadaniem tych blaszek jest chyba tylko obciążenie pilota, tak więc jakby ktoś chciał odchudzić swojego pilota może te blachy wymontować.
Nawiasem mówiąc rozkręcenie pilota nie nastręcza żadnych problemów - w sumie tylko 5 wkrętów i kilka niewielkich zaczepów, ale nie jakichś ukrytych nie dających się odczepić bez ryzyka ich zerwania.
 

m@rcin

Member
Witam,

Zrobię zdjęcia oczywiście. Też uważam, że proste rozwiązania z podwórka PC dały by jakiś satysfakcjonujący efekt.
Właśnie otrzymałem telefon z serwisu. Będą dziś z nowymi wentylatorami ok 16.
Dam znać co z tego wyszło.

Pozdrawiam
Jeśli masz możliwość nagraj te dźwięki brzęczących wentylatorów.
Pozdrawiam
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wentylatory

Witam,

No i po serwisie.
Mam nowe wentylatory. Niby takie same co wymienione, ale ciut cichsze od tych co były.
Skutki wymiany są zatem mało zadawalające. Po rozmowie z serwisantem i z własnych obserwacji wynika, że "buczenie" jest efektem przepływu powietrza przez otwory wentylacyjne w obudowie. Najwyraźniej są zbyt małe. Druga kwestia to mała odległość między płytą główną, a osłona tylną.
Jest więc zatem tak jak w sumie podejrzewałem. Czyli, że "buczenie" to sprawka przepływu powietrza.
Zbyt małe otwory i ciasno pod osłoną.
Co do serwisowego zestawu wyciszającego to nie dotyczy on przekątnych 50", a 60 i 65, gdzie jest trochę inna konstrukcja płyty głównej.
No cóż ... trzeba z tym żyć albo pokombinować samemu jak to jeszcze wyciszyć.
Pewnie się tym zajmę ale po nowym roku.

Druga kwestia, o którą pytałem, bo nie daje mi to spokoju, to brak "automatyki" przełączania wejść HDMI (EC/HDMI). Pisałem o tym we wcześniejszych postach i nie będę tego rozwijał, żeby się nie powtarzać. Serwisant był lekko zdziwiony, że to nie działa. Zdziwiony był też, że TV nie ustawia się przy włączeniu zasilania na wejście TV, a zostaje w trybie ostatniego wejścia.
Obiecał, że sprawdzi tą kwestię i przetestuje na sprzęcie, który posiada u siebie na warsztacie.
Sugerował, że może to błąd w oprogramowaniu. Ja mam wersje 3.864, która się pobrała zaraz po podłączeniu do sieci, więc nie wiem jak to było na wersji "ze sklepu".
Jakie macie u siebie wersje softu ??

Dla zainteresowanych mogę zamieścić zdjęcia wentylatorów, ale w sumie niczego to nie wnosi.
Są na gumowych stabilizatorach z gąbka dociskającą do osłony tylnej od góry. Jest ich w sumie 2. Na górze po lewej i prawej stronie i są sterowane procesorem (zmienne obroty) więc niewiele da się tu zrobić z podmianką na inne. W sumie to i chyba nie ma po co bo wentylatory same w sobie są ciche.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wyciszenie - próby własne

Witam

Po dzisiejszej wizycie serwisu i wymianie wentylatorów, która nie dała w zasadzie żadnych efektów, wykonałem pierwsze próby wyciszenia. I tak jak wspominał któryś z Kolegów już pierwsze podejście dało całkiem niezły efekt i w zasadzie zadowalający.
Chodziło mi o to, aby nie przysłonić całkowicie wylotu powietrza, a jednocześnie stłumić "buczenie".
Zrobiłem z fizeliny (kto nie wie co to niech spyta jakiejś kobiety :smile:) coś na kształt tunelu przebiegającego wzdłuż TV i na razie przykleiłem ordynarnie taśmą. Panowie ... efekt jest.

DSC_0855.jpg

dla zainteresowanych wentylatory wyglądają tak:
DSC_0851.jpg
DSC_0853.jpg

Popracuje jeszcze nad tym, ale wydaje się, że pomysł jest OK i dla wielu powinien być wystarczający.

Pozdrawiam
 

majski

New member
Witam, mam model 55vt60 i następujące problemy:
- wywala mnie z internetu (router netiaspot przez wifi, 16mb/s) podczas oglądania filmów, np. na zalukaj, czy cda, czy to kwestia ustawień w tv, czy routera?
- przy korzystaniu z kina domowego nie wyłącza się automatycznie dźwięk z tv i trzeba mute'ować (połączenie via scart (kino domowe philips MX5700D) i przejściówka w hdmi (tv) - swoją drogą, czy można usunąć albo skrócić wyświetlanie tego znaczka od "mute"?

Będę wdzięczny za pomoc
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam, mam model 55vt60 i następujące problemy:
- wywala mnie z internetu (router netiaspot przez wifi, 16mb/s) podczas oglądania filmów, np. na zalukaj, czy cda, czy to kwestia ustawień w tv, czy routera?
- przy korzystaniu z kina domowego nie wyłącza się automatycznie dźwięk z tv i trzeba mute'ować (połączenie via scart (kino domowe philips MX5700D) i przejściówka w hdmi (tv) - swoją drogą, czy można usunąć albo skrócić wyświetlanie tego znaczka od "mute"?

Będę wdzięczny za pomoc

Witam,

16Mb/s wydaję się teoretycznie wystarczające, ale praktycznie często jest zbyt mało, zwłaszcza jeżeli router jest oddalony od TV i siła sygnału jest w sumie słaba. Miałem podobnie z UPC przy 20Mb/s.
Zrezygnowałem więc z WiFi na rzecz kabla i zwiększyłem przepustowość do 60Mb/s.
Problem znikł. :)
Co do drugiego problemu to nie bardzo rozumiem to przełączanie. Może Kolega trochę uściślić ?
MUTE chyba raczej na pewno nie da się ani skrócić ani usunąć wyświetlania.

Pozdrawiam
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
majski napisał:
Witam, nawiązując do Twojego postu dot. internetu w panasonicu 50vt60 mam model 55vt60 i problem z wywalaniem, czy też, jak to fajnie nazwałeś "czkawką" z filmów przez internet. Mam netiaspot wifi i na testach wychodzi prędkość download 16mb/s i upload ok. 4mb/s, a też zdarza mi się wyrzucanie po ok. 3 min. na filmach HD- pokazuje "błąd strony". CO może być przyczyną, czy skontaktować się z Netią, żeby jakoś skonfigurowali router, czy tak już jest ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

W moim przypadku występowały przerwy z odbieraniu filmu HD3D. Po dociągnięciu danych, przez chwilę można było oglądać film. W zatrzymaniu była stopklatka filmu. Podczas takiej próby oglądania, nie było wyrzucenia z filmu. Nie wyświetlał dodatkowych komunikatów. Router WiFi mam blisko i w jednym pokoju z TV. Internet z MM.
 
Ostatnia edycja:
Do góry