Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

lucanx

New member
A mogę wgrać tam cokolwiek?
Np. SopCast'a?
Czy to ta sama zasada co z przeglądarką i odpowiedź brzmi - "to nie adnroid czy windows" ?
 

caschvip

Member
Od kilku dni jestem posiadaczem tego modelu w wersji 48". Nie jestem tak optymistycznie nastawiony do kątów widzenia co większość użytkowników. Owszem jeśli na ekranie Tv wyświetlany jest kolorowy obraz to nie ma tragedii odnośnie degradacji kolorów. Tragedia jest podczas nocnych seansów, kiedy film ma dużo ciemnych scen a oglądam leżąc w wyrku. Kolor czarny zaczyna dość mocno przebarwiać się w czerwone odcienie. Dodam, że wzrok mam tylko minimalnie od środka i trochę z dołu ekranu. Mój poprzedni philips 46PFL4208H zdecydowanie lepiej sobie z tym radził.
 

konstant

New member
Bardzo dziwne, u mnie nic takiego się nie dzieje.
Powiem więcej, naczytałem się masę psioczenia na kąty matryc VA, ale jak zobaczyłem na żywo to stwierdziłem, że w ogóle mi to nie przeszkadza.
Na pewno czerń nie przechodzi mi w czerwony odcień :|
 

caschvip

Member
Też jestem tym zdziwiony. Rozumiem, że gdybym ogladał TV pod sporym kątem to coś takiego ma prawo wystąpić, ale to jest kilkanaście cm.
 
Ostatnia edycja:

targetti

New member
U mnie również w nocy kąty są rewelacyjne.

Odnośnie rozpakowywania. To czy u was również styropian trzymający telewizor w pudełku był podzielony na 3 części (odręcznie połamany)? Folia była naklejona na obudowie (wokół matrycy).

Pozdrawiam
Marcin
 

caschvip

Member
U mnie styropiany były całe. Folia była naklejona na ramki. Ogólnie nówka, zero rys. Oblukałem całą matrycę żadnych defektów nie stwierdziłem. Sam już nie wiem czemu czerń mi się tak wybarwia, może wina leży po stronie materiału, który jest wyświetlany na TV.
 

klngpln

New member
Od kilku dni jestem posiadaczem tego modelu w wersji 48". Nie jestem tak optymistycznie nastawiony do kątów widzenia co większość użytkowników. Owszem jeśli na ekranie Tv wyświetlany jest kolorowy obraz to nie ma tragedii odnośnie degradacji kolorów. Tragedia jest podczas nocnych seansów, kiedy film ma dużo ciemnych scen a oglądam leżąc w wyrku. Kolor czarny zaczyna dość mocno przebarwiać się w czerwone odcienie. Dodam, że wzrok mam tylko minimalnie od środka i trochę z dołu ekranu. Mój poprzedni philips 46PFL4208H zdecydowanie lepiej sobie z tym radził.

Może jak byś kupił od kiki z kalibracja to by tego nie było.
 

klngpln

New member
@grebog - miło widzieć kolejnego grafika na forum :)

Co do NC+ i niektórych programów to niestety już przy 48 calach niektóre kanały nie nadają się do oglądania. Raz, że rozdzielczość obrazu jest fatalna, dwa to kompresja, która powoduje, że całość wygląda jak oglądana przez denko od słoika, a trzy, że ewidentnie niektóre programy mają problemy z kolorami (lub jakiś zapaleniec postanowił popracować z suwakami by "ulepszyć" obraz). Te najgorsze kanały mają dość wyraźną fioletową tintę co mnie szczególnie irytuje. Niestety nawet zakup telewizora za 10k tutaj nie pomoże, bo taką jakość oferują nam dzisiaj nadawcy. Pocieszające jest, że kanałów w udawanym HD (1080i) jest coraz więcej. I tak np. wczoraj odpalono HD na Comedy Central, gdzie do tej pory kanał ten pielęgnował koniec stawki w jakości obrazu. Ciekaw jestem tylko kiedy doczekamy prawdziwego Full HD, bo do oglądania takiej jakości obrazu stworzono duże telewizory i nie mam na myśli jedynie bohatera tego wątku.

A propos "ulepszania" obrazu zauważyłem również, że zdarzają się filmy, które mają odgórnie włączony jakiś upłynniacz. Przyznam się, że nie pamiętam, na którym kanale, ale w weekend widziałem film, który walił po oczach efektem teatru, a IFC mam na stałe wyłączone.

A jeśli chodzi o YouTube - wyskakuje u mnie jakiś error, którego treści nie jestem w stanie zrozumieć pomimo dobrego angielskiego. W każdym razie jakiś skrypt .js wywala całą imprezę. Także póki co nie zaszalałem w tej kwestii, choć YT mam też na PS3.

Ktoś wcześniej wspominał o śladach po montowaniu na uchwycie i porysowanej podstawie. U mnie nic takiego nie było, a obejrzałem TV dokładnie. Ramkę frontową miałem oklejoną folią. Tak więc wygląda to trochę na TV ze zwrotu, ale nie chcę przesądzać definitywnie.

To nie ma kanałów w Full HD, a to po co nam 4K :D I na dodatek na TV z 4K materiał w HD gorzej wygląda, gorzej go skaluje.

Także seria 640 Panasonic jest udana naprawdę w tych pieniądzach. Najlepiej kupić od kikiego jest idealny tv bez rys itp sprawdzony na 100% egzemplarze.
 
Do góry