Panasonic 2010 z DVB-S, problem z dekodowaniem.

Quter

New member
Niestety potwierdzam smutną wiadomość że dla modeli z roku 2009 (V10E) nie będzie poprawionego softu. Dziś usłyszałem na infolinii Panasonica, że nie jest ten tuner wspierany w Polsce.
 

combo106

New member
Niestety potwierdzam smutną wiadomość że dla modeli z roku 2009 (V10E) nie będzie poprawionego softu. Dziś usłyszałem na infolinii Panasonica, że nie jest ten tuner wspierany w Polsce.
Normalnie nóż się otwiera w kieszeni:evil:
Sprzedać towar potrafią a jak trzeba pomóc klientowi to się wypinają. Tym bardziej jest to oburzające, że jak widać na modelach z 2010 roku potrafią to naprawić.
ŻENADA
Mam nadzieję, że ktoś znajdzie sposób, żeby wpakować ten soft do V10
 

amyloid

New member
Witam,
czy w modelu TX-P42GT20E również naprawi problem z programami Cyfry na module CAM ?


Potwierdzam na modelu V20E i Module Aston 2.23 wszystko działa.

Na module od Cyfry też (wersja 4 wymienili mi z 11).
Jakby ktoś się zastanawiał to lista kanałów zostaje.

Na włączonym TV wkładamy kartę z plikiem SDDL.SEC telewizor to rozpozna i krok po kroku wszystko wyświetla się na TV nie potrzeba żadnej instrukcji TV sam rozpoznał że to jest model TX-P50V20E(u mnie)

 

sorenson

New member
Również potwierdzam, poprawę. Wgranie softu przygotowanego przez firmę Panasonic rozwiązało problem z dekodowaniem kanałów w C+ z częstotliwości 11.411. Pozostaje mi jeszcze tylko dalsza walka z rwaniem z polaryzacji H i jak to uda się naprawić to może po roku uzytkowania będę mógł się w końcu cieszyć w pełni sprawnym telewizorem.

Też mam to rwanie ale to chyba nie wina samej polaryzacji. Mam monobloka na Astre jeszcze i tam żaden kanał z polaryzacji H nie rwie są co prawda FTA. Myślałem że to może wina wysokiego FEC ale kanał Astra 3D demo też ma FEC 5/6 i nie tnie. Dziwne jest też to że paski sygnału mam na maksa na transponderze 11411 a na Astrze nie chociaż i tu i tu pokazuje po 10. To jest konwerter Quad i w drugim pokoju na starym Fergusonie 8900 Hd zero przycinek. Jeszcze tego nie zgłaszałem ale czas się chyba tym zająć(najwiekszy problem to zdjąć TV żeby numer seryjny spisać)
 

codaco

New member
No ja rwaniem zajmuję się od września, ponad miesiąc od zgłoszenie na infolinii czekałem, aż lokalny serwis się tym zajmie. Zabrali telewizor, wymienili tuner DVB-S, nic to nie dało rwanie występuje nadal. Jak doszedł problem z dekodowaniem 11.411 to postanowiłem przeczekać, teraz pora wrócić do walki z serwisem. Z tego co piszą ludzie to częsta przypadłość roku modelowego 2010 i w wielu przypadkach nie można jej usunąć.
 

codaco

New member
Klatkowanie obrazu, rwanie dźwięku, na kanałach typu TVP HD, NG Wild HD, AnimalPLanet HD
itd potrafi kilka godzin działać prawidłowo a jak zacznie to rwie co chwilę przez kilka godzin. Na nowy transponderze 11.411 rwie praktycznie ciągle. Wszystko jest z polaryzacji H to co nadają z V działa prawidłowo. Wymieniałem konwerter, antenę, okablowanie nic to nie daje. Na tej samej instalacji podłączałem 3 inne dekodery (Ferguson, Opticum, Pace z C+) i na żadnym z nich nie ma rwania na w/w kanałach więc problem instalacji odrzucam.
 

Rowitt777

Member
Ja to nazywałem pixelowaniem , na moim P50VT20 trwało to prawie półtora roku.Problem był na kanałach HD na dwóch częstotliwościach: 12265V i 11258H, telewizor był ze trzy razy w lokalnym servisie, wymienili tuner itpi zero poprawy.No i na poczatku listopada doszedł temat transpondera 11411. Servis lokalny przekierował temat bezpośrednio do Warszawy do centrali.Telewizor był tam 3 tygodnie , ale opłacało się.
Zero pixelozy i tak się złożyło że mieli mój odbiornik do dyskusji z Cyfra plus na temat problemu z dekodowanie z 11411. I opłacało się w stu procentach .Ja tam przekazałem do testów cały komplet :telewizor,moduł Cam i kartę abonencką. I znalezli rozwiązanie . Po świętach dostaje telefon że jest gotowa naĸładka Software do mojego odbiornika i proszą o przetestowanie(telewizor miałem już w domu bez pixelozy ale z KANAŁ ZAKODOWANY na częstotliwościach 11411). No i wgrałem i z szczerym uśmiechem potwierdziłem żę teraz jest 100% ok. Wielki szacunek dla Panasonic Polska , teraz w końcu mogę powiedzić że wszystko działa w stu procentach. I jeszcze jedno u mnie ten Software działa tylko z Modułem Astona ja mam wersję 2.26 na module Cyfry Softwatre 11 bez zmian, ale ten moduł to już całkiem inna sprawa .Warto było czekać te kilkanaście miesięcy bo w ramach rekompensaty dostałem dekoder HD od cyfry ,ale obraz z tunera w Panasonicu , a z dekodera cyfry to dzień do nocy. I to by było na tyle. Pozdrawiam
 

dodo106

New member
Witam.
Ja dzisiaj dzwoniłem do serwisu panasa w sprawie TX-P42GT20E. Gość coś przebąkiwał że technicy pracują nad poprawką, ale jednoznacznej odpowiedzi nie udzielił czy będzie, a jeśli tak to kiedy.
Sugeruje innym użytkownikom "męczenie" serwisu telefonami, może coś w końcu ruszy w temacie tego modelu.
Pozdrawiam.
 

codaco

New member
Ja to nazywałem pixelowaniem , na moim P50VT20 trwało to prawie półtora roku.Problem był na kanałach HD na dwóch częstotliwościach: 12265V i 11258H, telewizor był ze trzy razy w lokalnym servisie, wymienili tuner itpi zero poprawy.No i na poczatku listopada doszedł temat transpondera 11411. Servis lokalny przekierował temat bezpośrednio do Warszawy do centrali.Telewizor był tam 3 tygodnie , ale opłacało się.
(...) . Wielki szacunek dla Panasonic Polska , teraz w końcu mogę powiedzić że wszystko działa w stu procentach.

Czy otrzymałeś informację co było robione, wymieniane aby usunąć problem rwania (pikselozy) na tych wybranych kanałach HD?
 

dardob

New member
U mne również występuje problem pikselozy na tp 11411 i nie mam pomysłów co z tym robić. Całe szczęscie chociaż po zastosowaniu poprawki kanały sa odkodowane jednak mimo wszystko cieżko jest oglądać. Brawa dla Panasonica za rozwiązanie problemu braku dekodowania ale teraz czas zająć sie pikselozą.
 

codaco

New member
Nie musisz mieć pomysłów co zrobić z rwaniem, trzeba to zgłaszać do serwisu. Modele 2010 mają jakąś wadę fabryczną ten problem jest nagminny. Gdyby nie to, że pewnie większość osób korzysta z kablówek lub dekoderów platform cyfrowych to Panasonic miałby zalew reklamacji.
 
Ostatnia edycja:

Rowitt777

Member
Dekodowanie kanału History na Aston

Sprawdziłem na moim TX-P50VT20E i Astonie 2.26 i faktycznie to co pisał boco ,że History jest bez obrazu u mnie też jest. Ale to nie problem telewizora, ponieważ posiadam również moduł z cyfry w wersji 11 i z nim History działa bez problemu. Widać ze ten nasz niezawodny Aston ,też cos tam ma NOK. Ale najważniejsze że odkodowuje wszystkie programy HD i teraz już ze wszystkich tp. Pozdrawiam
 

codaco

New member
Tylko na Astonie 2.23 był problem z dekodowaniem oryginalnej ścieżki na C+HD i C+FilmHD. Natomiast na oryginalnym module od cyfry ver 11 kanał History jest dekodowany, nie jest natomiast dekodowany EuroSport2 HD ;). Także co moduł to inny problem, już kiedyś pisałem, że pod tym względem TV Panasonica jest mocno wybredny. Próbowałem jeszcze kiedyś Diablo to się wieszał co kilka godzin, także nie spotkałem jeszcze modułu, który temu TV pasował by w 100%.
 
Do góry