Oto recenzja odtwarzacza Sony BDP-S370 (niestety bez zdjęć).

MichaX

New member
Ja używam tego BD i muszę przyznać, że po 3 miesiącach nie widzę żadnej wady. Obraz super, niezła multimedialność, wyjścia opt i coax, bardzo cicha praca, dobre wykonanie, kodeki dzwięku HD. Generalnie w tej cenie moim zdaniem sprzęt bezkonkurencyjny.

ale nie zacina sie przy odtwarzaniu plut blu ray na full hd? dzwięk jest dobry bez zacinek? Szukam dobrzego odtwarzacza filmow blu ray orginalow i dvd orginalow!
 

MichaX

New member
mam podlaczone kino domowe przez AV i jak podlaczam swoje dvd do tv to dzwiek jest z kina domowego z ktorego nic nie leci, czy jak sony BDP-s370 bedzie podpiete przez hdmi to bedzie tez dzwiek w tych glosnikach?
 

maciej2m

New member
1. Czytam, że ten odtwarzacz jest cichy. Ja natomiast czasami słyszę "chrobotanie"/stukanie mechanizmu. Chyba zależy to od płyty. Ale jak oglądam ciszej film wieczorem, to słyszę jak by mi gdziesz mysz buszowała :). Denerwuje mnie to. Zastanawiam się czy nie składać reklamacji. Jak jest u was? Może wszystkie tak mają a ja jestem przewrażliwiony?

2. Czy potraficie zeskalować film 2,35:1 do 16:9, to znaczy po prostu z zoomować z pan scanem? Moje stare DVD Panasonica robiło to bez problemu, a w tym nie potrafię.

Z góry dzięki za odpowiedź.
 

xcom

New member
Ponawiam temat - czy ktos tak ma???

Mam od kilku dni S-370 i chciałbym się zapytać czy ktoś z was ma podobny problem - Chodzi o listy odtwarzania na YouTube S-370 widzi listy którę tworzę przez www na PC. Pokazuje że lista ma np. 8 pozycji (tak jest) ale po wejściu w listę nie ma zawartości pusto.
Może to kwestia konfiguracji YOUTUBE?? Też tak macie??


Jeśli tak proszę o zgłaszanie tego w SONY podobno to jest w każdym S-370 kwestia softu.
2. Temat to moim zdaniem zbyt mała liczba znaków możliwych do wpisania w polu wyszukiwania
dla YOUTUBE.

Panowie konkretnie prosiłbym o odzew.
 

MichaX

New member
od poniedzialku jestem szczesliwym posiadaczem BDP-S370
zmienilem moj dotychczasowy BDP-S350 z kilku powodow:
1. S370 posiada dekoder DTS-HD MA
2. S370 posiada na przednim panelu port USB, do ktorego mozna podpiac pendrive'a i....
3. z tego pendrive'a mozna odpalic muze, zdjecia i filmy
4. S370 odtwarza prawie wszystkie formaty (DivX, XivD, MKV.....)
5. S370 pozwala na dostep do Sony Internet TV - czyli do kilku online'owych multimedia-playerow (YouTube, Video Detective....)

Musze przyznac, ze BDP-S370 jest bardzo dobrym odtwarzaczem za niewielkie pieniadze :)
obraz bez zastrzezen a dzwiek DTS-HD MA 'miodzio' :D

a mam pytanie co zrobic by dzwiek lecial przez glosniki mojego kina domowego a film normalnie z blu ray na tv. Jakis kabel trzeba ?
 

slavekg

New member
Nagrywane płyty

Czy któryś ze szczęśliwych użytkowników tego odtwarzacza ;-) sprawdzał już czy czyta nagrywane płyty DVD i BD? Nie chodzi mi o płyty z nagranymi np. divx-ami, ale "kopie zapasowe" legalnie sprzedawanych płyt.
Czy są jakieś problemy z odtwarzaniem filmów na płytach 25GB i 50 GB?
 

xcom

New member
Jeśli tak proszę o zgłaszanie tego w SONY podobno to jest w każdym S-370 kwestia softu.
2. Temat to moim zdaniem zbyt mała liczba znaków możliwych do wpisania w polu wyszukiwania
dla YOUTUBE.

Panowie konkretnie prosiłbym o odzew.

Czy może ktoś się wypowiedzieć w tym temacie?:shock:
 

lukaszko

New member
Czy może ktoś potwierdzić że w tym odtwarzaczu działa DLNA?
Konkretnie chodziłoby mi o bdp-s570 ale jak w 370 działa to tam też powinno.
 

xcom

New member
You tube działa ale masz na swoim końcie możliwość tworzenia list
listy te widzisz na s-370 ale uwaga po wejściu w nie nie ma zawartości choć wcześniej licznik pokazuje np. 15 pozycji.
Ogólnie sprawdź to w sklepie lub weź towar z możliwośćią oddania i heja.
Ja jeszcze poczekam na poprawki softu temat zgłosiłem do SONY
 

xcom

New member
You tube działa ale masz na swoim końcie możliwość tworzenia list
listy te widzisz na s-370 ale uwaga po wejściu w nie nie ma zawartości choć wcześniej licznik pokazuje np. 15 pozycji.
Ogólnie sprawdź to w sklepie lub weź towar z możliwośćią oddania i heja.
Ja jeszcze poczekam na poprawki softu temat zgłosiłem do SONY


Testowałem dzisiaj w sklepie telewizor Sony EX 501 i jest dokładnie taki sam problem z widocznością zawartości list? Czy to znaczy że Sony ma większy problem z YouTube niż myślałem???
Na dodatek nikt się nie wypowiada na forum w tym temacie :sad:
 

smiler

New member
Witam wszystkich. Trochę stary temat rozgrzebuję, ale nie chciałem bezsensownie zakładać nowego.
Czy mógłby ktoś podpowiedzieć w jakim formacie mają być napisy by sony s370 je odczytał ?
Próbowałem już różnych, czasowych, klatkowych, mDVD, MPL2 nic nie działa. Nie wiem może w samym Soniaku trzeba coś w opcjach ustawić by wczytywał napisy ?
Kurcze sam już nie wiem, przewertowałem forum i widzę w wielu postach, że napisy działają, dlatego nie daje mi to spokoju i kombinuję jak je odpalić, ale wydaje mi się że wszystkie najpopularniejsze formaty sprawdziłem.
Dodam jeszcze, że soft mam aktualny.
Bardzo proszę o pomoc :)

PS. Korzystam z programu Subtitle Workshop do konwersji napisów.
 

slavekg

New member
Czy BDP-S370 i BDP-S370B to ten sam odtwarzacz, czy model z "B" czymś się różni?
Z takim oznaczeniem z literą "B" spotkałem się w Media Markt - literka była na etykiecie z opisem odtwarzacza, ale na samym sprzęcie jej nie było.
 

smiler

New member
Hmm. Szczerze mówiąc to SRT już dawno sprawdzałem, praktycznie w pierwszej kolejności. Nie mniej jednak przed chwilą zrobiłem ponowną próbę ,na wszelki wypadek i nie działa.
A nie trzeba przypadkiem zmienić np. kodowania tekstu czy coś ?
Nie wiem, może robię coś źle, albo czegoś nie robię, a powinienem. Generalnie otwieram plik txt w Subtitle Workshop, po czym zapisuję jako SubRip. No i to nie działa.
 

kertek

New member
Generalnie otwieram plik txt w Subtitle Workshop, po czym zapisuję jako SubRip. No i to nie działa.

No tak, piszesz o pliku tekstowym, ale nie piszesz w jakim formacie jest film. Zakładając że jest to obecnie najpopularniejszy, czyli mkv, powinieneś najpierw dodać do pliku z filmem napisy, używając np. programu MKVtoolnix.
 

slavekg

New member
Hmm. Szczerze mówiąc to SRT już dawno sprawdzałem, praktycznie w pierwszej kolejności. Nie mniej jednak przed chwilą zrobiłem ponowną próbę ,na wszelki wypadek i nie działa.
A nie trzeba przypadkiem zmienić np. kodowania tekstu czy coś ?
Nie wiem, może robię coś źle, albo czegoś nie robię, a powinienem. Generalnie otwieram plik txt w Subtitle Workshop, po czym zapisuję jako SubRip. No i to nie działa.

Tak dla pewności, nazwa pliku z napisami jest taka sama jak nazwa pliku z filmem?
I obydwa pliki są w tym samym folderze?
 

kertek

New member
Tak, jasne :) Filmy mam tylko w Avi (divix/xvid). Mkv moja s370 nie widzi ..."Dodam jeszcze, że soft mam aktualny."

Chyba jesteś trochę zakręcony... Piszesz, że masz aktualny soft i jednocześnie że twój odtwarzacz nie widzi mkv... Nie ma takiej możliwości jeśli rzeczywiście masz aktualny soft, no bo niby dlaczego akurat twój odtwarzacz nie widzi mkv a wszystkie inne widzą (BDP-S370). Tak na wszelki wypadek... używasz przycisku SUBTITLE na pilocie?
 
Do góry