Oto recenzja odtwarzacza Sony BDP-S370 (niestety bez zdjęć).

ara65

New member
właśnie pobrałem nową aktualizacje i chciałem wypróbować jak działa DLNA,na kompie udostępniłem folder ale bd go nie widzi.Czy do komunikowania się bd i pc muszą być spełnione jakieś warunki?,czy potrzebny jest jakiś program?
 

pool80

New member
właśnie pobrałem nową aktualizacje i chciałem wypróbować jak działa DLNA,na kompie udostępniłem folder ale bd go nie widzi.Czy do komunikowania się bd i pc muszą być spełnione jakieś warunki?,czy potrzebny jest jakiś program?
Samo udostepnienie nie pomaga Jak narazie to trzeba udostepnić w mediaplajer 11 w xp lub 12 w 7ce. Działa też najnowszy wild media server.
 

Ares78

New member
W przypadku karty wi-fi to tak jak w przypadku telewizorów powinien to być adapter od Sony, odtwarzacz nie ma zaimplementowanych sterowników to dowolnego tego typu urządzenia. Co do programów to pewnie z czasem i przez PS3 media server dojdzie możliwość korzystania z dlna w połączeniu z s370.
 

tomek1304

New member
witam jestem tu nowy i chcialem zapyac czy ma ktos moze polska instrukcje obsługi do sony bdp-370 w pdf i czy u was przy odtwarzaniu płyty blu-ray to swiatełko na panelu frontowym zmienia barwe na niebieska tak jak jest to w poprzednim modelu 360.pytam o polska instrukcje bo mam problem ze podczas odtwarzania filmu z blu-ray mam tylko głos stereo lub na wszystkie głosniki a powinien odtwarzac w dts-hd master audio.mam onkyo 308 i wszystko podpiete przez hdmi.prosze o szybko odpowiedz
 

BelYaal

New member
To ja zapytam o takie cos... BR odtwarzane jest w tym playerku u mnie jako 24p i super, natomiast jakiekolwiek DVD leci w 50Hz pomimo upscalingu czy innych takich pierdolek.
Pytanie brzmi czy jest mozliwosc zmiany tego na 60Hz badz 24, moze jakies ustawienie?
 

Mike25

New member
Czy ktoś wie jak się ma jakość obrazu i dźwięku S370 w porównaniu do blue-ray puszczanych przez PS3? Czy to jest ten sam poziom co na konsoli, czy lepszy? :)
 

BelYaal

New member
Czy ktoś wie jak się ma jakość obrazu i dźwięku S370 w porównaniu do blue-ray puszczanych przez PS3? Czy to jest ten sam poziom co na konsoli, czy lepszy? :)

Nie porownywalem 1 do 1 obrazu, ale i tu i tu BR bylo ok. natomiast dzwiek jak masz ampli bedzie sie roznil, bo w PS3 nie wylaczysz dekodowania, w odtwarzaczu mozesz i idzie czysty dzwiek do ampli.
Dodatkowo bez problemu dzialaja mkv oraz wreszcie bez problemy odtwarzam swoje wypociny avchd zrobione z menu i wszystkim przez pinacla. W PS3 moglem sam pliczek jedynie odtworzyc troszke z tym rzezbiac
 

Mike25

New member
Ok dzięki za odpowiedź. Czyli rozumiem, że w samej jakości obrazu nie będzie różnic. Jeśli chodzi o dźwięk to tutaj nie mam żadnego amplitunera, jedynie podłączone do telewizora głośniki kina domowego.

MKV odtwarza, lecz z tego co się zorientowałem jest ograniczenia do max 4gb na film ze względu na obsługę jedynie formatu 32 urządzeń usb.
 

BelYaal

New member
Jak mowie jakosci nie analizowalem az tak, musialbym miec pewnie obrazy obok siebie, a do tego nie mam mozliwosci

A co do MKV... nie zupelnie, mkv-a mozesz nagrac na plytke 8GB i tak zrobilem z jednym wlasnie prawie 7Gb i smigalo bardzo dobrze
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Nie porownywalem 1 do 1 obrazu, ale i tu i tu BR bylo ok. natomiast dzwiek jak masz ampli bedzie sie roznil, bo w PS3 nie wylaczysz dekodowania, w odtwarzaczu mozesz i idzie czysty dzwiek do ampli.
Dodatkowo bez problemu dzialaja mkv oraz wreszcie bez problemy odtwarzam swoje wypociny avchd zrobione z menu i wszystkim przez pinacla. W PS3 moglem sam pliczek jedynie odtworzyc troszke z tym rzezbiac

W Slimie można przesłać strumień HD bez dekodowania (a i różnicy po dekodowaniu być nie powinno) - przynajmniej cyfrowo. Po analogu szału nie ma - nie jest to sprzęt dla audiofili, ale też nie ma zbytnich szumów, czy trzasków...
 

BelYaal

New member
W Slimie można przesłać strumień HD bez dekodowania (a i różnicy po dekodowaniu być nie powinno) - przynajmniej cyfrowo. Po analogu szału nie ma - nie jest to sprzęt dla audiofili, ale też nie ma zbytnich szumów, czy trzasków...

Mam "chlebaczek" wiec nie wypowiem sie jak w slimie, dla mnie bylo wazne bezproblemowe odtwarzanie avchd, drugi punkt byl, gdy chlebak poszedl na wymiane lasera gwarancyjnie, co troche tez trwalo i nie mialem ani konsoli ani niczego do odtwarzania BR
 

Riddick

New member
To ja zapytam o takie cos... BR odtwarzane jest w tym playerku u mnie jako 24p i super, natomiast jakiekolwiek DVD leci w 50Hz pomimo upscalingu czy innych takich pierdolek.
Pytanie brzmi czy jest mozliwosc zmiany tego na 60Hz badz 24, moze jakies ustawienie?

to akurat jest zależne od formatu zapisu i tylko BD maja format 1080/24p
oczywiście nie wszystkie - niektóre maja standardowe 50 lub 60Hz - głównie polscy dystrybutorzy mają w ofercie wydania BD z 50Hz np. Angielska Robota, Crank, Next, Sin City... najpierw się cieszymy, że są wydania BD kosztujące poniżej 70PLN a potem się wychodzą takie rzeczy ;)
 

BelYaal

New member
Ok. glownie wlasnie chodzi mi o DVD i te np w kompie moge ustawiec przekazywanie sygnalu na 60Hz i pytalem o taka mozliwosc w tym playerku czy istnieje cos takiego w ustawieniach
 

Lenio00

New member
aktualizacja i polskie znaki w BDP-S370

Witam.

Mam pytanko w temacie uzytkowania Sony S370 z racji tego że mam ten odtwarzacz od kilku dni więc licze na doswiadczenie szanownych kolegów.
Pierwsze pytanie dotyczy aktualizacji w/w odtwarzacza czy juz ktoś dokonał nowej aktualizacji z pliku ściagnietego ze strony sony jesli tak to prosze o garść informacji o zmianach. czy odtwarzacz widzi dyski NTFS i partycje w HDD.
Drugie pytanko dotyczy polskich znaków. W S370 brak w menu wyboru znaków polskich chodzi o opcje europa środkowa moze jest ale ja niewiem gdzie?? znaki polskie sa ale jest problem z literka "ś" czasami jest czasami niema czy ma ktos problem z tą literką?? i czy jest możliwość aby ten mały mankament zlikwidować.
Ogólne wrażenia z użytkowania są pozytywne. Obraz i dzwięk bardzo dobry. czyta wiekszość formatów ma problem z niekturymi płytami DVD-R w instrukcji napisano że może miec problem z płytami DVD-R które mogły byc niezamkniete....dziwne poniewaz nagrywając płyte zawsze jest zamknieta nieprawdaz?? chyba że chodzi o wiecej niz jedną sesje. Niema natomiast problemu z podłaczeniem dysku przenosnego o pojemności 640 GB widzi go bez problemu podwarunkiem ze jest sformatowany w FAT32 i ma jedna partycje jest to poważny problem ponieważ wszystkie pliki MKV mogą smigać z NTFS mozna nagrac taki film na DVD-R /jednowarstwową lub dwuwarstwą/ i nawet 8GB-wy film w 1080i idzie bez zadnych zacinek czy to bedzie DD czy DTS pozostaje problem z filmami które maja pojemność wieksza niż 8,5 GB a mam ich kilka i niemoge ich obejrzeć chyba ze sa w DD wtedy taki film puszczam plazmy samsunga :krol:
czekam na wieści czy jest szansa na taka aktualizacje aby S370 widział dyski NTFS i partycje dopiero wtedy bedzie to sprzęcik idealny. Pozdrawiam wszystkich:twisted:
 
Do góry