Oto recenzja odtwarzacza Sony BDP-S370 (niestety bez zdjęć).

smiler

New member
Nie no nie róbcie ze mnie wariata. Aktualny soft jest, bo gdy próbuje go aktualizować, to pokazuje mi, że mam aktualny. Mkv nie czyta, nie wiem dlaczego. Mam kilka filmów w mkv na dysku i otwarzacz ich nie pokazuje w ogóle na liście. Przycisku subtitle używam wręcz nerwowo
 

kertek

New member
Nie no nie róbcie ze mnie wariata. Aktualny soft jest...

Sorry, ale piszesz każdy post bardzo nieprecyzyjnie. To co dla ciebie jest oczywiste, dla czytającego niekoniecznie, bo wie tylko tyle ile napisałeś.
.."Mam kilka filmów w mkv na dysku i otwarzacz ich nie pokazuje w ogóle na liście.." Na którym dysku? W komputerze czy na dysku zewnętrznym podłączonym przez USB..? Jeśli na zewnętrznym, to pierwsze pytanie jest takie: czy dysk sformatowałeś w NTFS czy w FAT32 - mam nadzieję że wiesz że ten odtwarzacz nie czyta NTFS. Jeśli sformatowałeś prawidłowo czyli w FAT to kolejne pytanie: ile masz partycji i na której masz pliki z mkv? BDP-S370, póki co, widzi tylko pierwszą partycję. Wszystko to jest tutaj na forum. Jeśli dalej masz wątpliwości, umieść na tej samej partycji mkv i avi (avi przecież widzi skoro nie możesz wyświetlić napisów). Albo nagraj sobie mkv na płytę i odtwórz z płyty. Będziesz miał pewność że problem jest w dysku (USB) a nie samym odtwarzaczu blu-ray.
 

smiler

New member
Ok. Sorry za brak precyzji :)
Całą bazę filmów mam na dysku sieciowym, który jest sformatowany na FAT32 (gdyby był NTFS, to nie mógłbym się dziwić, że nie mam napisów, bo samego video nie mógłbym włączyć, wydaje mi się to logiczne) Na dysku jest jedna partycja. Sony widzi ten dysk jako "Media Server" z wydzielonymi katalogami na: muzykę, zdjęcia i filmy. Z tego dysku korzystają wszystkie komputery i urządzenia podpięte do sieci w domu.
 

kertek

New member
Z tego dysku korzystają wszystkie komputery i urządzenia podpięte do sieci w domu.
Niestety, ale dalej ci nie pomogę, bo nie mam możliwości sprawdzenia tego organoleptycznie.
Jeśli chcesz się przekonać gdzie tkwi problem powinieneś zacząć od podłączenia do odtwarzacza dysku przez USB lub nagrania pliku na płytę. Przynajmniej będziesz wiedział czy w ten sposób wszystko będzie OK. A później ewentualne sprawdzenie konfiguracji połączenia pomiędzy dyskiem a blu-ray. Ja wczoraj wrzuciłem sobie tak dla sprawdzenia na płytę film w xvid i plik tekstowy srt i napisy odtwarzały się bezproblemowo (inna sprawa to literka "ś"). Powodzenia
 

lukaszko

New member
Ok. Sorry za brak precyzji :)
Całą bazę filmów mam na dysku sieciowym, który jest sformatowany na FAT32 (gdyby był NTFS, to nie mógłbym się dziwić, że nie mam napisów, bo samego video nie mógłbym włączyć, wydaje mi się to logiczne) Na dysku jest jedna partycja. Sony widzi ten dysk jako "Media Server" z wydzielonymi katalogami na: muzykę, zdjęcia i filmy. Z tego dysku korzystają wszystkie komputery i urządzenia podpięte do sieci w domu.
Z tego co wiem to przez DLNA nie da się odtwarzać plików mkv.
Tylko z bezpośrednio podpiętego dysku lub płyty.
 

kertek

New member
Witam. Otrzymałem oficjalna odpowiedz z SONY POLAND że nowy soft, który ma sie ukazać juz wkrótce, będzie miał wsparcie odczytu NTFS,wielu partycji,literka "Ś" ma sie pojawić oraz ma odczytywac pliki MKV zripowane z płyt HD /standart który został zmieciony przez BLUE-RAY/ to dobra wiadomośc dla wszystkich obecnych jak też przyszłych urzytkowaników SONY BDP-S370. Jesli tak się stanie a wierze w to to bedzie to dla Mnie sprzecik idealny.....wiec czekamy na najnowszy soft. pozdrawiam wszystkich:bober::popcorn::banned:
Nie ukrywam, że jestem jednym z wielu, którzy czekają na nowy firmware umożliwiający odczyt plików z partycji sformatowanej w systemie plików NTFS. Zadzwoniłem wczoraj do Sony Poland z zapytaniem czy coś nowego w tej sprawie wiadomo. Pani powiedziała że zna problem, ponieważ było wiele sygnałów w tej sprawie, ale nie posiada żadnych informacji, że coś nowego będzie. Zaproponowała mi, że wszystko dokładnie sprawdzi, porozmawia z działem technicznym i następnego dnia oddzwoni. No i właśnie przed chwilą oddzwoniła...
Niestety, mam kiepskie wiadomości - Sony Poland nie ma żadnych informacji, że cokolwiek w tej sprawie jest bądź będzie w przyszłości robione. NIESTETY...
 

Ares78

New member
Czyli jednak informacja o nowej aktualizacji okazała się mocno bez pokrycia? Szkoda bo za te pieniądze byłby odtwarzacz praktycznie idealnie, chociaż na dobrą sprawę mi brakuje tylko obsługi NTFS, brak literki "Ś" można przeboleć...
 

wdnone

New member
Ok. Sorry za brak precyzji :)
Całą bazę filmów mam na dysku sieciowym, który jest sformatowany na FAT32 (gdyby był NTFS, to nie mógłbym się dziwić, że nie mam napisów, bo samego video nie mógłbym włączyć, wydaje mi się to logiczne) Na dysku jest jedna partycja. Sony widzi ten dysk jako "Media Server" z wydzielonymi katalogami na: muzykę, zdjęcia i filmy. Z tego dysku korzystają wszystkie komputery i urządzenia podpięte do sieci w domu.
Witaj,
W jaki sposób Sony widzi ten dysk? Z tego co wiem Sony dostaje się do multimediów na serwerze DLNA. Jeżeli byłaby możliwość podejścia do dysku sieciowego (z normalnym systemem plików) to byłbym bardzo szczęśliwy :).
Co do odtwarzania plików - ja mam postawiony DLNA Wild Server. Udało mi się go skonfigurować tak, że odtwarza mkv, avi, ts, m2ts bez transkodowania. Nistety nie umiem odtwarzać napisów (napisy działają dla plików na DVD lub USB ale nie z serwera).
 

Riddick

New member
a mam pytanie co zrobic by dzwiek lecial przez glosniki mojego kina domowego a film normalnie z blu ray na tv. Jakis kabel trzeba ?

hejka
ja mam teraz podłączony BDP do kina domowego przez HDMI i dalej z kina do TV tez HDMI - wynik - dźwięk idzie z kina domowego a obraz z TV :)
(standardowe ustawienia Bravia Sync powodują odtwarzanie dźwięku z TV wiec trzeba w opcjach TV ustawić żeby dźwięk leciał z 'systemu audio' - jeśli w ogóle ktoś używa Bravia Sync)

możesz też podłączyć BDP z kinem domowym kablem optycznym a z TV komponent, kompozyt albo HDMI - w zasadzie popatrz jakie kable już masz i co Ci pasuje
podłączenia też mogą zależeć od tego jaki masz sprzęt (TV i kino domowe)
 
Ostatnia edycja:

Piooro71

New member
Mam problem z odtwarzaniem plików MKV, na niektórych plikach wyświetla komunikat "plik uszkodzony", dostałem odpowiedź z SONY, że może chodzić o bitrate. Czy jest jakaś szansa zmiany bitrate'u żeby pliki chodziły. Dzięki za odpowiedź.
 

slavekg

New member
Czy jest możliwość "powiększenia" obrazu z DVD? Mam odtwarzacz podłączony do telewizora za pomocą HDMI. Podczas odtwarzania na DVD filmu panoramicznego, ale nie-anamorficznego (a więc z czarnymi paskami na górze i na dole) czarne pasy są zarówno na górze i na dole, jaki i z lewej i prawej strony.
W starym odtwarzaczu DVD mam opcję ZOOM, która (jak nazwa wskazuje) pozwala na powiększenie obrazu - obciąć te czarne pasy po wszystkich czterech stronach i wypełnić cały ekran filmem. W tym odtwarzaczu Blu-ray nie mogę niczego podobnego znaleźć, a niestety zmiana ustawienia w telewizorze nie jest obsługiwana przy podłączeniu przez HDMI.
Czy ktoś sobie z tym poradził?
 

lukaszko

New member
Ja mam BDP-S570 i nie widziałem tam opcji zoom.
W ustawieniach jest tylko taka funkcja ale na sztywno. W ustawieniach obrazu masz DVD Aspect Ratio. Daj na Pan & Scan i będziesz miał zoom. Ale to się da tylko z menu. W czasie odtwarzania nie da rady, a niestety stare TV też tego nie potrafią.
 

Lenio00

New member
mam ten sam problem który polega na braku zgodności z plikami które zostały z ripo-owane z HD dawny konkurent Blue-Ray wszystkie filmy w mkv które mam pochodza z przeróbki HD nie chodza zadałem pytanie w ankiecie SONY i odpowiedz brzmiała ze pracuja nad aktualizacja ale najnowsza aktulaizacja z sierpnia nie usuneła tego błędu miejmy nadzieje ze szybko usuna ten problem tak jak brak mozliwosci odczytu wielu partycji czy dysków w NTFS pozdrawiam Lenny
 

Lenio00

New member
Mam problem z odtwarzaniem plików MKV, na niektórych plikach wyświetla komunikat "plik uszkodzony", dostałem odpowiedź z SONY, że może chodzić o bitrate. Czy jest jakaś szansa zmiany bitrate'u żeby pliki chodziły. Dzięki za odpowiedź.
mam ten sam problem który polega na braku zgodności z plikami które zostały z ripo-owane z HD dawny konkurent Blue-Ray wszystkie filmy w mkv które mam pochodza z przeróbki HD nie chodza zadałem pytanie w ankiecie SONY i odpowiedz brzmiała ze pracuja nad aktualizacja ale najnowsza aktulaizacja z sierpnia nie usuneła tego błędu miejmy nadzieje ze szybko usuna ten problem tak jak brak mozliwosci odczytu wielu partycji czy dysków w NTFS pozdrawiam Lenny
 

maciej2m

New member
Ja mam BDP-S570 i nie widziałem tam opcji zoom.
W ustawieniach jest tylko taka funkcja ale na sztywno. W ustawieniach obrazu masz DVD Aspect Ratio. Daj na Pan & Scan i będziesz miał zoom. Ale to się da tylko z menu. W czasie odtwarzania nie da rady, a niestety stare TV też tego nie potrafią.
U mnie pan&scan nie działa, nie udało mi się zrobić "zooma". Mam walnięty odtwarzacz? Proszę o podzielenie się spostrzeżeniami.
 

milekp

New member
U mnie pan&scan nie działa, nie udało mi się zrobić "zooma". Mam walnięty odtwarzacz? Proszę o podzielenie się spostrzeżeniami.
U mnie to samo - pan scan w ogóle nie reaguje. Obraz w starym odtwarzaczu miałem na pełnym ekranie, teraz paski u góry i u dołu.
Poradziłeś może sobie z tym problemem? Albo wie ktoś, jak to ustawić?
 
Do góry