Oto recenzja odtwarzacza Sony BDP-S370 (niestety bez zdjęć).

Lenio00

New member
MKV w S370

Wracam jeszcze do tematu odczytu plików MKV na odtwarzaczu SONY S370. Pisałem wczesniej ze miałem problemy z odczytem filmów zgranych na płyty DVD.To co udało mi się ustalić to sony nie posiada wsparcia plików MKV które są zripowane z płyt HD/standart który przegrał z blue-ray/ takich płyt czy też plików odtwarzacz nie odczytuje/BD informuje o tym ze plik jest uszkodzony lub nieobsługiwany/ byc może po wgraniu nowego softu ten standart będzie obsługiwany. Szkodza poniewaz mam kilkanascie filmów zgranych w tym formacie. a moja plazma samsunga odczytuje te pliki ale dzwięk jest w tych filmach jest DTS i TV niemając takowego dekodera jest bezgłośny:cry:Więc teraz spróbuje wgrac nowy soft i zobaczymy czy odtwarzacz pociagnie MKV z HD.
rozwiązałem też problem braku odczytu ntfs film który ma wiecej niż 8,5 gb dziele na dwie części programem mkvmerge zgrywam na płytke i BD odtwarza taki film bez problemów jeśli chodzi o napisy to trzeba samemu dopasowac napisy do drugiej częsci ale to żaden problem.
dziekuje koledze który podał mi link odnoszący sie do BD LG 370 tam znalazłem informacje o programie do dzielenia plików MKV. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.:kom:
 

destructor

New member
Bez reklam
Dzieki za szybki odzew...ale co ma wspólnego LG BD370 z SONY BDP-S370 raczej niewiele oprócz tego że oba odtwarzacze nie widza dysków NTFS i maja problem w literką "Ś" ja pytałem o SONY BDP-S370 a nie o LG.
Rzeczywiście nie zwróciłem uwagi :)
Ostatnio czytałem tamten wątek i z automatu dałem linka do tego ś :)
 

Lenio00

New member
Rzeczywiście nie zwróciłem uwagi :)
Ostatnio czytałem tamten wątek i z automatu dałem linka do tego ś :)
Nic nieszkodzi link sie przydał poniewaz tam znalazłem informacje o programie który dzieli filmy MKV. Co nie zmienia faktu że odtwarzacz sony S370 po aktualizacji najnowszym soft-em Wersja M03.R.623 /poszło bardzo gładko bez zadnych komplikacji/ ale ta aktualizacja nie wniosła nic nowego w zakresie odczytu plików MKV, czy też odczytu wiecej niż jednej partycji, nie wspomne o braku odczytu NTFS. Literki "Ś" w dalszym ciagu brak w napisach. Napisałem do sony w tych sprawach i ciekawi Mnie jaki bedzie odzew. Jesli ktos ma jakieś informacje w tym temacie to prosze o wiadomość :)
 

Lenio00

New member
Nowy soft juz wkrótce

Witam. Otrzymałem oficjalna odpowiedz z SONY POLAND że nowy soft, który ma sie ukazać juz wkrótce, będzie miał wsparcie odczytu NTFS,wielu partycji,literka "Ś" ma sie pojawić oraz ma odczytywac pliki MKV zripowane z płyt HD /standart który został zmieciony przez BLUE-RAY/ to dobra wiadomośc dla wszystkich obecnych jak też przyszłych urzytkowaników SONY BDP-S370. Jesli tak się stanie a wierze w to to bedzie to dla Mnie sprzecik idealny.....wiec czekamy na najnowszy soft. pozdrawiam wszystkich:bober::popcorn::banned:
 

Ares78

New member
Witam. Otrzymałem oficjalna odpowiedz z SONY POLAND że nowy soft, który ma sie ukazać juz wkrótce, będzie miał wsparcie odczytu NTFS,wielu partycji,literka "Ś" ma sie pojawić oraz ma odczytywac pliki MKV zripowane z płyt HD /standart który został zmieciony przez BLUE-RAY/ to dobra wiadomośc dla wszystkich obecnych jak też przyszłych urzytkowaników SONY BDP-S370. Jesli tak się stanie a wierze w to to bedzie to dla Mnie sprzecik idealny.....wiec czekamy na najnowszy soft. pozdrawiam wszystkich:bober::popcorn::banned:

Jeśli faktycznie niedługo (do 2m-cy) miałbym się pojawić nowy soft i wprowadzić zmiany o których tutaj piszesz to przyznam, że byłby to olbrzymi plus dla s370 i na pewno pozytywnie wpłynąłby na jego popularność zwłaszcza kwestia dotycząca NTFS.
 

Ares78

New member
Z tego co się orientują mogą być np. w txt, jeżeli w tym formacie by nie działały możesz jeszcze spróbować w srt.

destructor: poprawki do EPG w modelach telewizorów w5500 wyszły już sporo po zakończeniu produkcji :)
 

Riddick

New member
no fanie ale poproszę o konkrety bo jeśli mogą być TXT to czy mogą być klatki czy musi być czas?
znaczy się, który format jest poprawny:
{....}{....}
[....][....]
0:00:00
00:00:00:
 

Lenio00

New member
no fanie ale poproszę o konkrety bo jeśli mogą być TXT to czy mogą być klatki czy musi być czas?
znaczy się, który format jest poprawny:
{....}{....}
[....][....]
0:00:00
00:00:00:
Jeśli chodzi o napisy to sony nie ma problemów z napisami/oprócz literki"ś"/ czyta {...} klatkowe,mDVD, [...] czasowe,MPL2 te napewno, niewiem jak z czasowymi 0:00:00 niesprawdzałem ale napewno tez sobie radzi a jeśli masz napisy których nie będzie czytał to polecam player-a SUBEDIT, w którym przerobisz sobie napisy na jakie będziesz chciał trwa to kilka sekund polecam.
 

Riddick

New member
Dzięki za info, Lenio00.
Znam SubEdit Player'a po prostu męczy mnie to ciągłe zmienianie formatów i do tego napisy minutowe 'nie gasną' na koniec dialogu co może być równie irytujące ;)
 
Ostatnia edycja:

Lenio00

New member
Dzięki za info, Lenio00.
Znam SubEdit Player'a po prostu męczy mnie to ciągłe zmienianie formatów i do tego napisy minutowe 'nie gasną' na koniec dialogu co może być równie irytujące ;)
Hey. skoro znasz Subedit to nierozumiem problemu, chyba że ktoś nagrywa Ci płytke z filmem a Twój player nie widzi napisów ja zanim nagram płytke sprawdzam czy player czyta napisy. ale wydaje się że sony widzi wiekszość napisów ponieważ sprawdzałem bardzo stare płytki nagrane 6-7 lat temu i czyta napisy. Wierz mi że większe problemy są z odczytem napisów przez plazme samsunga którą mam ponieważ plazma widzi tylko napisy klatkowe "{...} i takie staram się mieć napisy ponieważ niektóre pozycje jak np seriale oglądam beśposrednio z TV. Wszystko rozbija się o to czy nam się coś chce lub nie....taki jest koszt ogladania filmów ripowanych co ja uważam za niski koszt nieprawdaż??
 

Ares78

New member
Jeżeli samemu się przygotowuje płytki/zgrywa się na pendrive to zmiana formatu napisów w subeditcie to max 20s roboty tak samo dopasowanie pod względem klatek... Także tutaj nie powinno być żadnego problemu.
 

schwarz

New member
Ja używam tego BD i muszę przyznać, że po 3 miesiącach nie widzę żadnej wady. Obraz super, niezła multimedialność, wyjścia opt i coax, bardzo cicha praca, dobre wykonanie, kodeki dzwięku HD. Generalnie w tej cenie moim zdaniem sprzęt bezkonkurencyjny.
 

JerzyM

New member
drgania obrazu z plików AVCHD po USB

Przy odtwarzaniu plików AVCHD poprzez wejście USB występują - podczas ruchu kamery lub ruchu postaci w kadrze - niewielkie, czasem denerwujące drgania obrazu. Pliki te odtwarzałem przez Pena a także zewnętrzny, sformatowany na Fat32 dysk twardy. Obraz statyczny jest prawidłowy. Próbowałem różnych ustawień odtwarzacza, ale nie udało mi się tego wyeliminować. Te same pliki odtwarzane na TV (Sony z5500) poprzez PS3 Media Serwer i DLNA a także poprzez USB telewizora odtwarzane są prawidłowo.
 

MichaX

New member
Zastanawiam się nad zakupem Sony BDP-S370 ale także nie wiem co myśleć o Sony BDP-S373. Czy tylko pilotem się różnią? Posiadam Sony Bravia KDL-40Z4500. Chciał bym sie delektować wspaniałym obrazem na tym tv, Czy 370 bedzie dobre>?:?:
 

xcom

New member
Mam od kilku dni S-370 i chciałbym się zapytać czy ktoś z was ma podobny problem - Chodzi o listy odtwarzania na YouTube S-370 widzi listy którę tworzę przez www na PC. Pokazuje że lista ma np. 8 pozycji (tak jest) ale po wejściu w listę nie ma zawartości pusto.
Może to kwestia konfiguracji YOUTUBE?? Też tak macie??
 

MichaX

New member
A powiedz mi jak jego odtwarzanie full hd? ładnie Chodzi na 1080p? czy ma przerywniki dzwieku na jaks sekunde bo slyszalem ze tak maja?
 
Do góry