Optoma HD20, test, opinie użytkowników - wszystko o Optomie HD 20

absolus12

New member
Decyzja podjęta, Optoma HD20. Niestety bardzo ciężko z dostępnością, w zasadzie nigdzie nie ma:) jak pech to pech, będzie trochę czasu na przemyślenie wielkości ekranu, myślę o czymś między 96'' a 104'' i mam nadzieję, że nie będzie za mały. Najmniejszy uchwyt jaki udało mi się znaleźć ma 15cm, tak więc zobaczymy jak z tym chłodzeniem będzie.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
"...bendzie pan zadowolooony!..." :D

Z ekranem się wstrzymaj, jak radzili koledzy wcześniej, do momentu zakupu i instalacji projektora. Imho jedyna słuszna droga, przekonasz się jaka wielkość Ci pasuje, a i montażowo też według mnie łatwiej dopasować mocowanie ekranu do projektora bez lens shiftu niż taki projektor do ekranu.
 

absolus12

New member
Może kolega podać namiary na taki uchwyt, jakoś nie mogę wyszukać nic o takich parametrach. Projektor nie grzeje się za bardzo:)?

Teoretycznie jaka powinna być odległość obrazu od sufitu aby światło nie odbijało się za bardzo od sufitu? Sufit mam pomalowany matową farbą, taki średnio ciemny brąz, jak robię zdjęcia z lampą błyskową to efekt odbicia światła jest beznadziejny, w zasadzie tak jakbym robił zdjęcia bez lampy.

Znalazłem takie uchwyty:

145mm
http://allegro.pl/item823734211_omb_prof_uchwyt_projektora_5_lat_gwarancji.html

80mm
http://allegro.pl/item824798462_uchwyt_do_projektora_4_w_1_super_design.html

165mm
http://allegro.pl/item825140308_uchwyt_sufitowy_do_projektora_16_5cm_w_wa_fv.html

49mm
http://allegro.pl/item825141703_plaski_49mm_uniwersalny_uchwyt_do_projektora.html

Co myślicie o tych uchwytach, ten ostatni jest chyba niezły?
 
Ostatnia edycja:

krugerandek

New member
Uchwyt kupilem w Krafftmanie na Powstancow Slaskich za 175zl to ten sam ktory podajesz w linku 49mm. Na suficie mam kasetony styropianowe i gdyby grzal za mocno to by sie dawno stopily:) Do mojego Mistu 3800 aby osiagnac to co chcialem nie moglem powiesic go nizej, daje mi 92 cale(na wiekszy brak miejsca) z odleglosci 3.8m odleglosc od sufitu 50 cm(kaseta 10 +czarny border 40 cm)ekran matt grey
 

absolus12

New member
Zastanawiam się czy nie kupić już teraz mocowania na projektor, tego o wysokości 49mm, w zasadzie chyba będzie dobry przy każdym offsecie (biorąc pod uwagę niewielką wysokość mojego pomieszczenia).

Czy przy montażu tak blisko sufitu mam się obawiać odbicia światła? Jak to sprawdza się u ciebie i przy HC3800? tak przy okazji jaki ma offset?
 

ziut

New member
absolus12 napisał:
Czy przy montażu tak blisko sufitu mam się obawiać odbicia światła? Jak to sprawdza się u ciebie i przy HC3800? tak przy okazji jaki ma offset?
Czy ktos z uzytkownikow HC3800 moze odpowiedziec ile cm wychodzi offset??? :)
 

XII

New member
Witam,
...a ja mam w sumie tylko jedno pytanie. W jakiej cenie da się kupić nową lampę do tego projektora - chodzi o oryginał, nie zamiennik?

Pozdrawiam.
 

herrradek

New member
Wszytsko fajnie z ta Optomą oprócz tego, że nie ma jej gdzie kupić. Optoma-Polska leci w kulki niestety :-?. Projektory miały być 8-9 grudnia, a dzisiaj mówią już, że do końca roku nie będzie i proponują zamiennie Viviteka... :confused:

Podrzućcie adresy sklepów lub linki - gdzie i za ile zdobyliście Optomę. Aż się nie chce wierzyć ze w czasach kryzysu trzeba tygodniami czekać na sprzęt za 4 tysiące zł...
 

absolus12

New member
Jest tylko mały problem z ofertami z allegro - żadna firma nie oferuje optomy hd20 od ręki - tydzień temu byłem bliski zakupu i spośród ok 20 obdzwonionych przeze mnie firm tylko w jednym miejscu projektor był od ręki. Przewidywany termin dostawy to ponoć połowa stycznia:) Ja mam problem z głowy ponieważ kupuję LCD ze względu na offset który w dlp jest dla mnie nie do zaakceptowania.
 

bugio1

New member
pomocy!!!

witam! po zakupie optomy hd 20 chyba miałem za duże wymagania.nie mam napędu blu. obraz z dvd dość słaby.mała scczegółowość. jedynie bajki na dvd wyglądają dobrze. ale nie o tym wiem że ful hd będzie żyleta. chodzi mi o czarne pasy na górze i dole wyświetlanego filmu.u mnie są szare.jeśli film jest 16:9 nie jest najgorzej,porażka to ten węższy format.włączając menu są elementy wyświetlane na czarną smołę , ale to grafika optomy. czy można to osiągnąć podczas filmu, może coś można ustawić? nie będę teraz mógł poeksperymentować gdyż optomę oddałem do servisu.na niby czarnym ekranie testowym widać było jaśniejszą plamę. mam nadzieje że uwzględnią moją reklamacje ponieważ o zwrocie towaru nie chcieli słyszeć, a minęło 2 dni od zakupu. proszę o pomoc znających mój problem. mam nadzieje że nie będę skazany na szarość. dla kupujących jak się wam da to sobie przy zakupie włączcie czarny ekran. ja bym i tak nie poznał w sklepie wady, dopiero na spokojnie w domku.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Masz coś nie tak z poziomem czerni w sygnale video (nie piszę przypadkiem po chińsku dla Ciebie? ;) ), sprawdź ustawienia zarówno odtwarzacza jak i projektora.
 

bugio1

New member
dzięki wiatrak za odpowiedż. chyba nie rozumiem o tym chińskim?. no ale tak jak pisałem optoma jest w serwisie. poćwiczę jak wróci. mam nadzieję że to ustawienia
 

bugio1

New member
acha! TO NIE ODTWARZACZ źle ustawiony. tak jak pisałem na testowym czarnym obrazie miałem jaśniejszą plamę nie jakąś białą lecz jaśniejszą którą widać było czasami na filmie. chodzi o ten czarny ekran testowy. ekran był szary. włączając menu optomy napisy są na czarnym smolistym tle i zastanawia mnie dlaczego testowy ekran taki nie jest? czy inne projektory też tak mają? a może optomka była uszkodzona? za wiele się nie bawiłem żeby licznik nie pokazywał za wiele godzin. oddałem z 3 godzinami. mam pytanie czy macie pasy górne i dolne czarne ? czy tak jak ja odczuwacie z tego powodu denerwację.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeżeli czerń na filmie jest słabsza od tej na grafice menu, to wnoszę iż "poziom czerni" jest źle ustawiony. Co to jest? Jest to poziom sygnału video, który odpowiada czerni, a są dwa standardy, video (standard, 16...235) i RGB (enhanced, 0...255); do ustawienia zarówno w odtwarzaczu jak i w projektorze. Może tu leży problem.
 

bugio1

New member
zobaczę jak wróci z servisu. dla tych co pytali o głośność projektora ,sądze że na eco jest cicho a na standard za głośno. jednak eco naprawdę nie jest uciążliwe. oglądałem bez dźwięku żeby dobrze ocenić.ogromny minus to pilot. świeci że ślepego oślepi, jeśli nie można tego zmniejszyć to porażka.
 

bugio1

New member
uff

witam. optoma wróciła z serwisu. wymienili na nowy model. brawa dla serwisu, poprzedni model był na pewno walnięty.teraz czarne pasy są do przyjęcia. jeśli ktoś zna stronę z kalibracją dla optomy hd 20 to proszę o pomoc.chodzi mi jednak o ustawienia na lampie eco. na popularnej stronie z testami jest kalibracja ale dla mocy standard a mnie wystarczająca jest moc eco.
 
Do góry