Optoma HD20, test, opinie użytkowników - wszystko o Optomie HD 20

Muka

New member
witam,
od wczoraj jestem posiadaczem optoma hd20. jest to moj pierwszy projektor (wczesniej plazma), ale jesli ktos ma jakies pytania to chetnie odpowiem. poki co optymalizuje sobie ustawienie sprzetu (kable, polozenie, itd) wiec ogladam w dzikich warunkach, ale krok po kroku do przodu.
pierwsze wrazenie oczywiscie super (mam porownanie do kiepskiego prezentacyjnego projektora o niskiej rozdzielczosci), ogladam z komputera, rowniez filmy 720 i 1080p, poki co biala sciana zamiast ekranu.
pozdrawiam
 

BoDeX

New member
Przydałaby się fotka "od spodu" ukazująca mocowania do uchwytu
sufitowego ( z ew. wymiarami rozstawu śrub ) Jaki jest minimalny
dystans do ściany ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mozesz zdradzic tajemnice - jakie to ma znaczenie ?!
wydawalo mi sie ,ze zarowno rozstaw srub mocujacych ,jak i odleglosc od sufitu (mysle,ze chodzilo ci o sufit - nie sciane) jest regulowana na uchwycie mocujacym ?!
 

BoDeX

New member
To nie jest tajemnicą - kolega ma małe pomieszczenie i 92" ekran, a wiesz
jak jest z dopasowaniem . Chodzi o min. odległość od ściany, ponieważ ma już "patyk z sufitu" i byłoby śmiesznie, gdyby HD20 nie mieściła się
przy tym uchwycie ( poprzedni proj. nie był głęboki )
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
a - no to jasne! poprzednie optomy mialy mocowanie kilka centymetrow od tylnej krawedzi, wentylacje na boki- no ,ale to ci w niczym nie pomoze...

informacyjnie- optoma hd20 - 800 £
optoma hd800 xlv - 1000£
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
btw. z tego co pamietam masz proja LCD , kolega jak rozumiem jest przed zakupem DLP (napewno bedziesz mu pomagal w instalacji i dostrajaniu) ciekaw jestem twojej opini w temacie roznic miedzy tymi technologiami - nie chodzi mi o stricte parametry , raczej subiektywne odczucia wzgledem wyswietlanego obrazu (odwzorowanie barw, "kinowosc")
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Wydaje mi się że technologia wykonania przetwornika obrazowego ma w tej chwili mniejsze znaczenie; raczej porównywać można konkretne typy projektorów...
 

BoDeX

New member
sonal napisał:
Muka napisał:
witam,
od wczoraj jestem posiadaczem optoma hd20. jest to moj pierwszy projektor (wczesniej plazma), ale jesli ktos ma jakies pytania to chetnie odpowiem.

efekt tęczy?



Gdybyś mógł potwierdzić dane z kalkulatora odległości, to byłoby extra ! :)

jaki ekran, jaka odległość, jak umieszony proj ... ?
 

Muka

New member
witam
już kilka filmów obejrzałem ;)
-efekt tęczy - nie zauważyłem takiego efektu, ani moja towarzyszka. jedyne co mnie zdziwiło to duża różnica między materiałem HDTV, czasem jest ziarno, inny jest idealny (no ale to nie kwestia projektora). mam niemarkowy kabel dvi-hdmi 15m z allegro i nie mam problemu z jakością (ale miałem problem z konfiguracją kompa - wgrałem nowe sterowniki do 8600 gr, teraz udaje mi sie uzyskać obraz gdy użuywam 1080p 24hz (przy 720 dziala 60hz)
-czy kalkulator działa to Ci powiem jak mi podasz linka do tego, którego użyłeś,
-głośność projektora - nie jest cichy, ale nie mam do czego porównać. absolutnie jednak nie przeszkadza, chyba, że faktycznie trafisz na bezgłośną scenę (zamocowany mam na suficie)

przepraszam za nieprofesjonalne odpowiedzi, ale jestem poczatkujacy.
moje pierwsze spostrzeżenie jest takie, że podstawa to zaciemnienie pokoju - zanim zainwestuję w ekran czy zakupię blue ray, to muszę się raczej wyprowadzić gdzieś, gdzie pokoj zadedykuję pod kino - u mnie w zwykłym pokoju dziennym (oczywiście w nocy gdy całkiem ciemno) pokoj jest zbyt rozświetlony przez lampę projektora (mogę na upartego prasować nawet ;)

ale ogólnie jest super, przede wszystkim powalają mkv 1080p z nowym filmów!
 

BoDeX

New member
No, to może inaczej zadam pytanie ...

jaka odległość proja od ekranu i na jakiej wysokości masz górną granicę ekranu, a na jakiej oś obiektywu projektora ? chodzi oczywiście o różnicę, chyba że zamontowałes na styk .... to dopasowywanie DLP jest męczące - fakt.
 

norbiATV

New member
Słuchajcie właśnie zamówiłem ten projektor. W chwili obecnej,tzn. do końca września do projektora Optoma HD20 jest dołączany gratis ekran 16;9 optomy - już nie pamiętam teraz jaki to dokładnie model - ten co kosztuje ok350/400zł. Ja za ten zestaw zapłaciłem 4000zł.
Teraz czytam i czytam o ustawieniach tegoż projektora.
Podpowiecie coś?

Jak tak to parę danych:
Pokój ma łączną długość 4,2m.
Będę siedział w odległości od ekranu 3.8m
Ekran mam zamiar przytwierdzić do ściany na styku z sufitem. Tak żeby zostawić od ok20/30cm od wyświetlanego obrazu.
Na samym środku światła rzucanego z lampy jest... :hihi:żyrandol czyli projektor będę musiał nieco przesunąć w jeden lub drugi bok. Lub Jak się nie będzie dało ustawić w opcjach projektora przesunięcia zainstalowanie jakiejś płaskiej lampy.
Coś jeszcze możecie powiedzieć na temat samej kalibracji/jakieś szczegóły o których powinienem wiedzieć?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pewnie cie zmartwie...,ale cos mi sie mocno wydaje ,ze ci sie to nie uda...!
mam optome hd800 - to co prawda inny model ,wydaje mi sie jednak ze pewne parametry sa podobne

1) z odleglosci ok.4m przy wielkosci ekranu 92" gorna krawedz obrazu jest przesunieta w dol o jakies 35 cm (uchwyt syfitowy ma 10 cm, gorny bord +kaseta =45 cm)
2) te proje nie maja lens-shift wiec musisz go umiescic dokladnie centralnie w stosunku do ekranu- wszelkie przesuniecia nie wchodza w gre
3)projektor musi byc dokladnie prostopadle do ekranu- nie probuj go przekrecac (aby trafic w ekran) w zadna strone- znieksztalcenia obrazu
3) kropelki na uspokojenie i kilka godzin wolnego czasu beda raczej niezbedne......:D

powodzenia !
 

norbiATV

New member
http://www.geminishop.pl/index.php?products=product&prod_id=4401
ja będę miał dokładnie ten ekran.
Czyli będę musiał zamontowac sobie inną lampę- z tym nie ma problemów bo teść mój handluje lampami ogrodowymi i domowymi- więc do wyboru do koloru -tylko szkoda mi tej co mam teraz bo fajna.

Właśnie wyczytałem że DLP nie oferują przesunięć w poziomie w lewo bądź w prawo - coś za coś :cool:

A co do tej odległości i montażu na suficie:
To uważacie że jak zamontuję go w odległości od ekran 3.8m to będzie w porządku? Tzn czy wtedy będzie ok pod wymiary ekranu (obszar widoczny: 203 x 114 cm)
 
Do góry