Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
psajtex zrób tak jak masz na rysunku i sprawdź jak będzie to się sprawdzało ewentualnie odwrócisz któryś wiatraczek, komuś już tak doradzałem nie wiem może to akurat Tobie :)
 

Basu

New member
Brak fonii

Witam.
Na początku witam wszystkich i pozdrawiam.

Nowy zakup Onkyo tx-nr609
Telewizor Sharp Aquos LC 46LE540.

Problem jest taki że nie mam dźwięku z telewizora.
Połączyłem HDMI. W telewizorze podpięty do gniazda z ARC

W ustawieniach
- HDMI Control (RIHD) ON
- Audio Return Chanel AUTO

Resetowałem amplituner, ale nic to nie dało.
Zmieniałem trzy przewody HDMI i nic.
Podpiąłem kablami cinch i dalej nic.


Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A patrzyłeś w instrukcji od TV, czy jest przystosowany do ARC? Nie każdy TV ma tą możliwość. Często z tyłu TV jest specjalne wejście HDMI oznaczone dodatkowo jako ARC.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To chyba nie o to chodzi. Kolega ma pewnie dźwięk ze źródła na kolumnach, a jedynie brak po kanale zwrotnym. Przypisać można wejście HDMI, ale wyjście jest tylko jedno. Ja bym się pobawił tymi opcjami, a najlepiej z instrukcją w ręku. Jest tam HDMI Control, TV Audio control, itp. Musisz poczytać bo pamiętam że któreś funkcje musiały być włączone aby wszystko chodziło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Basu

New member
Dźwięku nie mam właśnie na kolumnach
Pokombinuję jeszcze.
Ale mam wrażenie że chyba już wszystkie opcje próbowałem ustawić.
Ciekawi mnie że jak chciałem cinchem sprawdzić czy połączy to też cicho jest.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli co, jak podłaczysz jakieś DVD czy BD i puścisz film to też nie masz dźwięku? Ja wiem że nie masz z TV.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

psajtex

New member
Hello.

Srawdź w ustawieniach TV, czy masz włączoną funkcję ARC - u mnie w TV trzeba najwpierw aktywować ARC, żeby działało - ale w ustawieniach TV!
 

Basu

New member
Czyli co, jak podłaczysz jakieś DVD czy BD i puścisz film to też nie masz dźwięku? Ja wiem że nie masz z TV.

Podłączyłem do Amplitunera przez HDMI odbiornik TV SAT i dźwięk jest.
Natomiast nie mam dźwięku z telewizji naziemnej gdy dźwięk jest z telewizora.

Podłączone HDMI.

Próbowałem też dźwięk z TV podłączyć przez sam cinch, ale też cisza.
 

Basu

New member
Hello.

Srawdź w ustawieniach TV, czy masz włączoną funkcję ARC - u mnie w TV trzeba najwpierw aktywować ARC, żeby działało - ale w ustawieniach TV!

Przestudiowałem całe menu TV (Sharp Aquos LC46LE540 też nówka sztuka) i jest tylko HDMI CEC/ wszystko włączone i aktywowane.
 

Basu

New member
Tak aktywowane.
To jest gniazdo wyjście / podłączenie dedykowane do telewizora.
Według instrukcji powinno wystarczyć do komunikacji w dwie strony z telewizorem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A w które gniazdo wpiąłeś hdmi z telewizora w ampli ? No bo chyba nie w monitor out ?

Przecież dobrze podłaczył. Cały pic ARC polega że dźwięk idzie po tym samym kablu wpiętym w HDMI OUT ampli i do HDMI ARC w TV w jedną i drugą stronę. Jaki sens by było podłączać jednym z HDMI OUT do TV, a drugim z TV do HDMI IN? Równie dobrze wtedy mógłby podłaczyć optykiem z TV do ampli i miałby to samo. Coś ci się jaco.37 pomiliło:)
 
Do góry