OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

Alf2

New member
I tak też zrobiłem wczoraj w nocy rzutem na taśmę ;) Dzięki Accu.
Jak przyjdzie do domu, to zdam relacje, jak się ma w stosunku do starej plazmy i nowego dekodera 4k nc+:)

Witam uprzejmie,

Wątpię , aby pojawiła się lepsza cena na telewizor OLED Panasonic TX-55FZ800 .
Cena już jest dobra , a z kartami podarunkowymi jest bardzo dobra . :|
Zakup w Media Markt najlepiej zrealizować przez Internet .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

barburian

New member
Bez reklam
Skoro ten tv nie obsługuje DV, ale mam odtwarzacz Panasa ub820, który DV odtwarza, to rozumiem, że problem braku DV w TV rozwiązany ?? Zobaczę na TV prawidłowo odtworzone efekty Dolby Vision z płyty lub apki Netflixa z odtwarzacza ??

Skoro TV nie obsługuje DV to raczej nie zobaczysz
 

arielio

New member
Barburian.

Dzięki za odpowiedź. Nie znam się na metadanych, ale myślałem, że skoro tv nie obsługuje Dolby Vusion, to znaczy że ma problem z odpowiednim ich przetwarzaniem. Gdyby jednak dostał je już przetworzone przez odtwarzacz.... ? Takie dywagacje. Tak jak mówię - nie będę płakał, ale nie chce mieć poczucia że tracę coś ważnego.
 

brabo

Member
Witam,
Do posiadaczy ez/fz 950 ,
czy mozecie sprawdzic podlaczenie sluchawek przez BT , bo ja za ..uja nie moge :x podlaczyc
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
Barburian.

Dzięki za odpowiedź. Nie znam się na metadanych, ale myślałem, że skoro tv nie obsługuje Dolby Vusion, to znaczy że ma problem z odpowiednim ich przetwarzaniem. Gdyby jednak dostał je już przetworzone przez odtwarzacz.... ? Takie dywagacje. Tak jak mówię - nie będę płakał, ale nie chce mieć poczucia że tracę coś ważnego.
Kolego nic nie tracisz, też nad tym myślałem, HDR10+ w tym wypadku jeszcze "Pro" robi robotę a z tego co słyszałem WB i jeszcze inna duża firma dystrybucyjna wchodzi w ten standard, także DV nie jest żadnym wyznacznikiem.
 

SRN233

Member
wróć - w Komputroniku jest 30 dni na zwrot w klubie VIp - przynajmniej tak piszą na www
Tam masz najlepszą cenę. Wydrukuj sobie gotowy koszyk z zakupem i ceną 10.490, idź do Twojego wybranego sklepu i argumentuj, że kupisz u nich jeśli dadzą tak samo. Sprawdź TV na miejscu czy matryca OK i można brać do domu. W przypadku wady tak czy inaczej musi przyjechać serwis (przerabiałem temat 4 razy).


Ewentualnie zakup przez neta i jak coś nie halo to możesz odesłać. ALE
TV 65 cali nie wyślesz ot tak sobie paczką, to musi być paleta do tzw. bezpiecznego transportu gabarytowego. Jak nie masz umowy z kurierem to za taką wysyłkę zapłacisz kilkaset złotych, albo pojedziesz własnym transportem.


Nad tym też trzeba się zastanowić.
 

Alf2

New member
Czekam na dostawę TV z MM, co ciekawe wysyłkę nie realizuje główny magazyn, lecz sklep- w moim przypadku krakowski.

Jak sprawdzić, czy TV jest nówka i nie pochodzi z jakiegoś zwrotu czy ekspozycji?
Jak sprawdzić matrycę? Czy są gdzieś dostępne gotowe plansze do sprawdzania matrycy?
Jakiś inny sposób sprawdzenia, oprócz zwykłego uruchomienia?
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
Życzę jak najlepiej, ale ja z MM miałem bardzo złe doświadczenia, 2x sprzedali mi TV, który był wcześniej sprzedany jako nowy.


Jedyne jak możesz to sprawdzić to dokładnie ręką przejedź po części gdzie jest łączenie taśmy z kartonem, musi być idealnie gładkie, bez oderwań itd. Jeśli tak nie jest, to oznacza, że TV był wcześniej otwierany. Zwróć uwagę, że taśma fabryczna jest cienka i jest pojedyncza.

Kolejno przy 1 odpaleniu zwróć uwagę, żeby było logo Pansonic i opcja wyboru języka - jak nie będzie to znaczy że to nie jest jego pierwsze uruchomienie lub ktoś nie zrobił resetu (logo pojawi się po powrocie do ustawień fabrycznych) więc ewentualnie w serwisie po nr seryjnym jakby był naprawiany, ale nie jestem pewny czy muszą udzielić takiej informacji.

Co do matrycy są w necie plansze testowe, generalnie chodzi o to, żeby wyświetlić pliki 3840x2160 w jednolitym kolorze. Na YT jak wpiszesz background color (color nazwa koloru) to masz jaki chcesz.


Najlepiej testować R,G,B no i W :) Do tego jakiś film ze swojego dysku i wykluczysz bad pixele.
W zasadzie w sklepie więcej nie wytestujesz bo raz że światło, dwa że hałas. Ważne, żeby nie było bad pixeli bo tego gwarancja nie obejmuje i jakbyś odpalił go w domu a tu kuku i 2 kropki to niestety zostajesz z tym. Także polecam sprawdzić matrycę i jak coś nie halo to od razu żądać nowego i tak do skutku. Stacjonarnie to potrwa 2-3 dni, a z wysyłką i odstąpieniami 2-3 tygodnie.


A ile przy tym nerwów za własne pieniądze? Nie pytaj...


Koniecznie podziel się spostrzeżeniami po dostawie.
W razie W służę odpowiedzią.
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Życzę jak najlepiej, ale ja z MM miałem bardzo złe doświadczenia, 2x sprzedali mi TV, który był wcześniej sprzedany jako nowy.


Jedyne jak możesz to sprawdzić to dokładnie ręką przejedź po części gdzie jest łączenie taśmy z kartonem, musi być idealnie gładkie, bez oderwań itd. Jeśli tak nie jest, to oznacza, że TV był wcześniej otwierany. Zwróć uwagę, że taśma fabryczna jest cienka i jest pojedyncza.

Kolejno przy 1 odpaleniu zwróć uwagę, żeby było logo Pansonic i opcja wyboru języka - jak nie będzie to znaczy że to nie jest jego pierwsze uruchomienie lub ktoś nie zrobił resetu (logo pojawi się po powrocie do ustawień fabrycznych) więc ewentualnie w serwisie po nr seryjnym jakby był naprawiany, ale nie jestem pewny czy muszą udzielić takiej informacji.

Co do matrycy są w necie plansze testowe, generalnie chodzi o to, żeby wyświetlić pliki 3840x2160 w jednolitym kolorze. Na YT jak wpiszesz background color (color nazwa koloru) to masz jaki chcesz.


Najlepiej testować R,G,B no i W :) Do tego jakiś film ze swojego dysku i wykluczysz bad pixele.
W zasadzie w sklepie więcej nie wytestujesz bo raz że światło, dwa że hałas. Ważne, żeby nie było bad pixeli bo tego gwarancja nie obejmuje i jakbyś odpalił go w domu a tu kuku i 2 kropki to niestety zostajesz z tym. Także polecam sprawdzić matrycę i jak coś nie halo to od razu żądać nowego i tak do skutku. Stacjonarnie to potrwa 2-3 dni, a z wysyłką i odstąpieniami 2-3 tygodnie.


A ile przy tym nerwów za własne pieniądze? Nie pytaj...


Koniecznie podziel się spostrzeżeniami po dostawie.
W razie W służę odpowiedzią.
Czyli lepiej zamówić przez neta i odebrać na miejscu, czy lepiej otwierać go w domu i sprawdzać? Mam dostać w zestawie bony- podejrzewam że wrzuca je do środka, więc pudełko będzie pewnie otwarte. Niestety dostawa będzie w poniedziałek, bo zaznaczyłem ponoć nie dostawa kurierem, lecz transportem MM, co spowodowało, że tv przyszedł dziś do sklepu, ale dostawa już dziś nie wyjdzie..

Zmienić na odbiór osobisty i tam go sprawdzić?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Taki mały test (bez żadnych pomiarów) telewizora Ultra HD OLED firmy Panasonic TX-65FZ950 . :-|
Ale czym więcej testów , tym lepiej . Zawsze coś można się dowiedzieć , czego nie było w innych testach .

https://tabletowo.pl/2018/11/22/test-recenzja-panasonic-oled-fz950e/


BTW , po co zmieniać . Sprawdzić spokojnie w domu . Skorzystać w telewizorze z podmenu - Pomoc . Na pilocie wcisnąć przycisk MENU . Wybierz sobie Pomoc i kliknij przycisk OK .
Wybierz sobie pozycje : Informacja o systemie i kliknij przycisk OK . W czwartej linii licząc od góry w dół znajduje się o ile dobrze pamiętam licznik . Jest jeszcze pozycja : Informacja o urządzeniu oraz pozycja : Autotest TV .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
Czyli lepiej zamówić przez neta i odebrać na miejscu, czy lepiej otwierać go w domu i sprawdzać? Mam dostać w zestawie bony- podejrzewam że wrzuca je do środka, więc pudełko będzie pewnie otwarte. Niestety dostawa będzie w poniedziałek, bo zaznaczyłem ponoć nie dostawa kurierem, lecz transportem MM, co spowodowało, że tv przyszedł dziś do sklepu, ale dostawa już dziś nie wyjdzie..

Zmienić na odbiór osobisty i tam go sprawdzić?


Jak masz taką opcję to zmień, tylko najpierw zadzwoń i uprzedź, że chciałeś sprawdzić TV.
Potem dwie opcje albo zabierasz go własnym transportem i masz pewność, że to ten TV, który testowałeś w sklepie lub decydujesz, żeby go przywieźli (ale patrz na ręce wtedy co pakują w karton i na auto). Wioząc swoim ryzykujesz uszkodzenie mechaniczne a tego nikt Ci nie uzna, z kolei pracownicy MM mogą przywieźć Ci nie ten egzemplarz co widziałeś w sklepie. Sprawa następna zamówienie przez neta - tu jak się okaże nie halo to z odsyłaniem jest naprawdę problem - kurier kilka stów -chyba, że zawozisz sam - ale tutaj znów ryzyko uszkodzenia mechanicznego.


Moim zdaniem najlepsza opcja, jeśli masz możliwość i busa z kolegą to sprawdź TV w sklepie ładuj na busa (tylko pionowo można wozić OLED). 1 na pace trzyma dla pewności i można jechać. Ja tak zrobiłem i nie żałuję.


Daj znać co postanowiłeś.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Muszę poprawić . Licznik przepracowanych godzin i włączeń znajduje się w linii 5 tj . Status 4 , a nie w linii 4 . Zapomniałem o
pierwszej linii : Software Version . W sumie jest 10 linii .


BTW , dlaczego karton ma być otwierany . Bony powinny być dołączone do "kieszeni" na zewnątrz
opakowania telewizora wraz z listem przewozowym . Przypuszczam , że w uwagach(jest taka pozycja) , gdy składałeś
zamówienie napisałeś , że telewizor musi być nowy i nie może pochodzić z ekspozycji .



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

arielio

New member
Cześć.

Siadłem właśnie do kompa kupić Panasa i rzuciłem okiem na ceny w sklepach raz jeszcze.... Widzieliście po ile śmiga LG E8 w 65 calach w Euro !!?? 11200pln. Wiem że Panasonic to referencja, ale wygląd E8 + multimedia... I znowu mam zgryz :/
 

Alf2

New member
Zmieniłem na dowóz ich transportem z poniedziałku na jutro. Pudełko ma być oryginalnie zamknięte, papiery i bony osobno.
Czy otwierać przy kurierze żeby zerknąć, czy matryca nie jest peknieta, czy jeśli jest zapakowany oryginalnie, to rozpakować na spokojnie później.
Ostatnie pytanie. Czy na matrycy jest jakaś folia ochronna i naklejki po których mógłbym zobaczyć od razu, że jest z ekspozycji?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Proszę obowiązkowo otworzyć karton , nawet jeśli jest on w dobrym stanie . :|
Czy jest folia ochronna na matrycy ? Z tym bywa różnie . Może być , ale nie
musi .( w zależności od danej serii dostawy telewizorów z fabryki)Telewizor jest dobrze zabezpieczony .
Proszę na YouTube zobaczyć jeden z wielu filmików rozpakowania (unboxing)
telewizora OLED Panasonic TX-55FZ800 względnie Panasonic TX-65FZ800.
W wątku tym też wklejałem linki do takich filmików .



https:www.youtube.com/watch?v=4TzQ0KAvWNc

Kuriera można czymś poczęstować , aby za bardzo się nie spieszył , bo
niektórzy "tak mają" .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry