OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

Alf2

New member
TV wniesiony i rozpakowany przez kurierów, pudło było oryginalnie zapakowane. Sprawdziliśmy czy matryca nie pęknięta, nie wlaczalismy, bo było zimno.
Po ok 30 minutach włączyłem, uruchomiłem plansze- wszystko ok.
Niestety musiałem wjechać na weekend, więc konfiguracja dopiero jutro wieczór.

P. S gdzie znaleźć najlepsze ustawienia dot obrazu?
Potrzebuję jesze jakiś dobry kabelek hdmi pod 4k pod nc+ i jakiś fajny uchwyt na ścianę.
Coś konkretnego moglibyście polecić?
Dzieki...
 

Zulus

Member
Ja ustawiałem w byłym Panasonicu 55FZ950. Robiłem, to ''w ciemno'', bo nie znam j.angielskiego na tyle, żeby czuć się pewnie. Ale po ustawieniu swojej listy wgrałem ją do tv i wszystko śmigało dobrze. Niedopuszczalne jest dla mnie brak możliwości ustawienia własnej listy bez programów z zewnątrz. Totalna porażka. Był, to jeden z powodów dla którego pozbyłem się tego oleda.
 

Jacek144

New member
el
Ja ustawiałem w byłym Panasonicu 55FZ950. Robiłem, to ''w ciemno'', bo nie znam j.angielskiego na tyle, żeby czuć się pewnie. Ale po ustawieniu swojej listy wgrałem ją do tv i wszystko śmigało dobrze. Niedopuszczalne jest dla mnie brak możliwości ustawienia własnej listy bez programów z zewnątrz. Totalna porażka. Był, to jeden z powodów dla którego pozbyłem się tego oleda.

Dzięki za info. Ja mam VT-50 i ten działa z listą ułożoną tym programem. Teraz prawdopodobnie stanę się właścicielem 65FZ800 i stąd pytanie. To nie tylko oledy tak mają. Taka głupia "moda" niestety.
 

Lettner123

New member
Zwykły user tego nie zrobi, serwis tak.
wiadomo że serwis może wszystko .Idąc twoim tokiem myślenia to nikt nigdy by nie kupił tv bo serwis może zresetować liczbę godzin .Nie rozumiem co ma na celu taki post ? co użytkownik ma zrobić zadzwonić do serwisu i spytać się czy nie resetowali mu tv ?
 

Alf2

New member
TV właśnie podłączony do dekodera nc+ i obraz z większości kanałów "delikatnie mówiąc"bardzo dobry- myślałem że będzie dużo gorzej- jestem bardzo, bardzo pozytywnie zaskoczony. Sceny Szybkich i wściekłych z Abu Zabi nagrane na zwykłym TVN HD robią niesamowite wrażenie (może dlatego, że byłem tam miesiąc temu na wakacjach:D)

Na chwilę obecną mam 2 problemy:
1. Kiedy przewijając listę nagrań z dysku nc+ natrafię na np koncert, który kiedyś nagrałem w 4k, to pojawia się opis HDR HLG i napisy oraz całe menu bardzo się rozjaśnia. Po przewinięciu do kolejnego programu, nagranego w HD, znów następuje ściemnienie do pierwotnego ustawienia (używam Tryb Cinema THX). Można to jakoś wyłączyć?

2. Po podłączeniu dekodera nc+ do ampl Yamaha 1070 (model zeszłoroczny), a następnie drugim HDMI do TV, niestety nie mogę na dekoderze ustawić rozdzielczości 4k- próbowałem wiele ustawień i nic. Gdy podepnę dekoder n-ki bezpośrednio do TV przez HDMI, to mogę zmienić rozdzielczość dekodera z HD na 4K, ale dżwięk mam po opticalu, a chciałbym tego uniknąć. Ma ktoś jakiś pomysł jak to obejść?
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
wiadomo że serwis może wszystko .Idąc twoim tokiem myślenia to nikt nigdy by nie kupił tv bo serwis może zresetować liczbę godzin .Nie rozumiem co ma na celu taki post ? co użytkownik ma zrobić zadzwonić do serwisu i spytać się czy nie resetowali mu tv ?
Idąc tym tokiem myślenia kiedy trafiłem na 3cią sztukę w mojej burzliwej historii zakupu TV zacząłem mocno drążyć temat awaryjności sprzętu i przyjmij do wiadomości, że producenci TV na ogólnej umowie dystrybucyjnej w przypadku gdy oddasz TV do sklepu wysyła serwis, który przyjeżdża (lub sklep odsyła zależnie jaka polityka sprzedawcy) i robią rest tego TV i on trafia z powrotem do sprzedaży jako NOWY w świetle prawa, rozumiesz teraz o czym mówię?


Być może tego nie wiedziałeś, ja też nie, dlatego często zdarzają się historie, że coś klient kupuje i zaraz po wyjęciu z pudełka jest coś nie tak. Proste, ktoś już to kiedyś miał, oddał, serwis (naprawił lub nie, bądź usunął zgłoszone wady) - reset liczników - heja do pudła i ciesz się Polaczku, że trafiłeś nie niewadliwy dlatego trzeba sprawdzać co się da i nie wierzyć na słowo.



Niestety taka jest prawda.
 

SRN233

Member
TV właśnie podłączony do dekodera nc+ i obraz z większości kanałów "delikatnie mówiąc"bardzo dobry- myślałem że będzie dużo gorzej- jestem bardzo, bardzo pozytywnie zaskoczony. Sceny Szybkich i wściekłych z Abu Zabi nagrane na zwykłym TVN HD robią niesamowite wrażenie (może dlatego, że byłem tam miesiąc temu na wakacjach:D)

Na chwilę obecną mam 2 problemy:
1. Kiedy przewijając listę nagrań z dysku nc+ natrafię na np koncert, który kiedyś nagrałem w 4k, to pojawia się opis HDR HLG i napisy oraz całe menu bardzo się rozjaśnia. Po przewinięciu do kolejnego programu, nagranego w HD, znów następuje ściemnienie do pierwotnego ustawienia (używam Tryb Cinema THX). Można to jakoś wyłączyć?

2. Po podłączeniu dekodera nc+ do ampl Yamaha 1070 (model zeszłoroczny), a następnie drugim HDMI do TV, niestety nie mogę na dekoderze ustawić rozdzielczości 4k- próbowałem wiele ustawień i nic. Gdy podepnę dekoder n-ki bezpośrednio do TV przez HDMI, to mogę zmienić rozdzielczość dekodera z HD na 4K, ale dżwięk mam po opticalu, a chciałbym tego uniknąć. Ma ktoś jakiś pomysł jak to obejść?
Ad.1 Jeśli się nie mylę to jest inteligentne sterowanie podświetleniem i tego się nie edytuje ale pewności nie mam
Ad. 2 Masz włączoną opcję w ampli na upsclling 4K? Sprawdź w menu, HDMI
 

Lettner123

New member
Ad.1 Jeśli się nie mylę to jest inteligentne sterowanie podświetleniem i tego się nie edytuje ale pewności nie mam
Ad. 2 Masz włączoną opcję w ampli na upsclling 4K? Sprawdź w menu, HDMI
Wiem dokładnie jak to działa niestety nie jesteś wstanie zweryfikować czy serwis nie resetował licznika .Jeśli tv po wyjęcia z kartonu nie ma oznak używania to niestety musisz sobie wmówić że tv masz fungiel nowy :) (ja musiałem tak zrobić). Kupywałem swojego panasonica równiez w sieciówce przyjechal z magazynu orginalnie zapakowany wszysko wydawało się ok . Po wyjęciu i właczeniu tv przystąpiłęm do oglądanie panelu pod względem rówmiernego podświetlenie powidoków itd. .. Co zauważyłem? że w dwoch miejscach występuje bardzo delikatny powidok z postaci paska z namisami w górnym rogu przynajmniej tak mi sie wydawało że to napisy . Wyłączyłem tv i zabieram się do jego zwrotu .Po kilku minutach postanowiłem raz jeszcze go włączyć i sprawidzić ale tym razem juz nie było tych powidoków. Liczba godzin był 00000. I co mam o tym myśleć ? jak udowadnie to serwisowi? Tv kupiłem w super cenie powidoki juz się nie pojawiły wiec tv zostawiłem zreszta raczej nei miałem wyjścia
 
Ostatnia edycja:

rpzem

New member
1. Kiedy przewijając listę nagrań z dysku nc+ natrafię na np koncert, który kiedyś nagrałem w 4k, to pojawia się opis HDR HLG i napisy oraz całe menu bardzo się rozjaśnia. Po przewinięciu do kolejnego programu, nagranego w HD, znów następuje ściemnienie do pierwotnego ustawienia (używam Tryb Cinema THX). Można to jakoś wyłączyć?

2. Po podłączeniu dekodera nc+ do ampl Yamaha 1070 (model zeszłoroczny), a następnie drugim HDMI do TV, niestety nie mogę na dekoderze ustawić rozdzielczości 4k- próbowałem wiele ustawień i nic. Gdy podepnę dekoder n-ki bezpośrednio do TV przez HDMI, to mogę zmienić rozdzielczość dekodera z HD na 4K, ale dżwięk mam po opticalu, a chciałbym tego uniknąć. Ma ktoś jakiś pomysł jak to obejść?

1) TV wykrywa HDR w materiale i przełącza obraz na HDR - wówczas ustawienia jasności i kontrastu zazwyczaj są na max i nie mają nic wspólnego z ustawieniami standardowymi dla tego wejścia (ustawiamy osobno). Chyba na to nie ma rady. Napisy również są wtedy rozjaśnione.
U mnie jest podobnie, jak przełączę na wejście HDM1, gdzie mam podpięty Apple TV 4K, wówczas wszystko mam podrasowane. Ktoś na forum Apple pisał, że rozwiązaniem jest ustawić wyjście Apple TV 4K na "zwykły" TV bez 4K. Wówczas menu i przegląd aplikacji będzie wyglądał "normalnie", a po odpalenia filmu 4K TV i tak wykryje sygnał i przełączy. Warunkiem jest ustawienie w ATV4K w innym miejscu doboru obrazu i ilości klatek na "automatycznie" (działa to w wersji 12 systemu). Nie jest to do końca odpowiedź na Twoje pytanie, ale zawsze jakieś doświadczenie.

2) Coś wycina sygnał: soundbar (zakładam, że sprawdziłeś jego zgodność z 4K) lub dodatkowy kabel. U siebie mam:
HDMI1 Apple TV 4K
HDMI2 return channel tylko soundbar Panasonic
HDMI3 dekoder NC+ bez 4K.
Wówczas wszystko działa ok.
Zastanawiam się, czy gdybyś podłączył dekoder 4k do HDMI3, to czy nie rozwiązałoby to problemu. Z Apple TV np. sygnał idzie i tak na 4:2:2.
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
Wiem dokładnie jak to działa niestety nie jesteś wstanie zweryfikować czy serwis nie resetował licznika .Jeśli tv po wyjęcia z kartonu nie ma oznak używania to niestety musisz sobie wmówić że tv masz fungiel nowy :) (ja musiałem tak zrobić). Kupywałem swojego panasonica równiez w sieciówce przyjechal z magazynu orginalnie zapakowany wszysko wydawało się ok . Po wyjęciu i właczeniu tv przystąpiłęm do oglądanie panelu pod względem rówmiernego podświetlenie powidoków itd. .. Co zauważyłem? że w dwoch miejscach występuje bardzo delikatny powidok z postaci paska z namisami w górnym rogu przynajmniej tak mi sie wydawało że to napisy . Wyłączyłem tv i zabieram się do jego zwrotu .Po kilku minutach postanowiłem raz jeszcze go włączyć i sprawidzić ale tym razem juz nie było tych powidoków. Liczba godzin był 00000. I co mam o tym myśleć ? jak udowadnie to serwisowi? Tv kupiłem w super cenie powidoki juz się nie pojawiły wiec tv zostawiłem zreszta raczej nei miałem wyjścia
Hmm, to mówisz, że był powidok a po ponownym włączeniu już nie było? :) Sam napisałeś, że "wydawało się"

Może coś Ci przed oczami zamrugało i się wydawało xD Raczej nie sądzę, żeby tak było aczkolwiek wypalenie w ciągu kilku pierwszych dni użytkowania jest możliwe ale bardzo mało pradopodobne - no chyba, że faktycznie wadliwa matryca fabrycznie. Kolejna kwestia to to, że powidoków gwarancja nie obejmuje nawet jak zdarzy się to kilka godzin po zakupie - bez znaczenia czas użytkowania TV i liczba przepracowanych godzin.

A tak z innej beki jeśli z telewizorem nie dzieje się nic niewłaściwego nie ma powodów do nerwów. Gorzej jakby coś się działo. Dzisiaj sprzęt to już nie taka jakość jak np. Panasonić w 1980r
 

SRN233

Member
TV właśnie podłączony do dekodera nc+ i obraz z większości kanałów "delikatnie mówiąc"bardzo dobry- myślałem że będzie dużo gorzej- jestem bardzo, bardzo pozytywnie zaskoczony. Sceny Szybkich i wściekłych z Abu Zabi nagrane na zwykłym TVN HD robią niesamowite wrażenie (może dlatego, że byłem tam miesiąc temu na wakacjach:D)

Na chwilę obecną mam 2 problemy:
1. Kiedy przewijając listę nagrań z dysku nc+ natrafię na np koncert, który kiedyś nagrałem w 4k, to pojawia się opis HDR HLG i napisy oraz całe menu bardzo się rozjaśnia. Po przewinięciu do kolejnego programu, nagranego w HD, znów następuje ściemnienie do pierwotnego ustawienia (używam Tryb Cinema THX). Można to jakoś wyłączyć?

2. Po podłączeniu dekodera nc+ do ampl Yamaha 1070 (model zeszłoroczny), a następnie drugim HDMI do TV, niestety nie mogę na dekoderze ustawić rozdzielczości 4k- próbowałem wiele ustawień i nic. Gdy podepnę dekoder n-ki bezpośrednio do TV przez HDMI, to mogę zmienić rozdzielczość dekodera z HD na 4K, ale dżwięk mam po opticalu, a chciałbym tego uniknąć. Ma ktoś jakiś pomysł jak to obejść?
Tu kolejna kwestia - dźwięk po opticalu


Też sądziłem, że HDMI ARC jest lepszy. Na własnych uszach przekonałem się, że na toslinku dźwięk jest lepszy, także po HDMI lecimy video a audio po optyku.
Mówię oczywiście o wyjściu TV optycznym do amplitunera, jeśli mamy np. konsole czy dekoder to podłączamy po hdmi do ampli i ampli po hdmi (bez ARC) do TV.



I gra muzyka :) Sprawdzone, potwierdzone.
 

SRN233

Member
Jeszcze tylko żeby mnie ktoś poprawił, czy po optyku idzie tylko stereo 2.0?


Dziwne to bardzo, bo właśnie na tym kablu jak włączę z PCM na Dolby Audio to słyszę różnicę wyraźnie na lepiej a w HDMI nie.


Inna kwestia, że przy HDMI dźwięk czasem mi ginie i muszę włączać i wyłączać i TV i ampli żeby załączyło - serwisant mówił, że to nie wina złącz HDMI tylko że audio ma iść po optyku.



Zgłupiałem już sam teraz.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Powinno byc to samo ale po optyku masz max DD.
Btw tez zauważyłem ze np dźwięk z tv przez optyka do ampli daje lepsze rezultaty w odczuwaniu jakości audio na starym ampli pioneera.
Dzisiaj sprawdzę u siebie czy tak jest na onkyo.
 

SRN233

Member
Czyli nie tylko moje uszy słyszą, że na optyku jest lepiej. U mnie nie problemu bo mam Yamahę 5.1 DD więc można by rzec idealnie, ale co w przypadku jakby mi się zachciało w przyłości jakiegoś DTS X, lub np 7.1?


Optyk wtedy nie daje rady i zostaje HDMI, który rozłącza dźwięk (czasami) czy jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie do tych bardziej zaawansowanych systemów audio?
 

rpzem

New member
Panowie, nie wmawiajcie sobie z tym optykiem. Tam macie po prostu 2 kanały stereo, więc subiektywnie jest głośniej - a to nie znaczy że przestrzenniej i lepiej.
Jestem audiofilem od 30 lat i z tego co wiem, zawsze przy transmisji cyfrowej dźwięk optyczny jest na drugim miejscu względem cyfry "po miedzi". Przetwornik optyczny to zimny, wyprany dźwięk niestety.
Komunikacja przed HDMI 2 jest dwukierunkowa i przełącza Soundbar w odpowiedni tryb zależnie od wysyłanego przez TV sygnału.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Nie wmawiam sobie nic.
To ze hdmi i optyk to polaczenie cyfrowe potencjalnie identyczne to dzwiek jest poprostu inny bardziej nasycony i nie ma to nic z ustawieniami audio takich jak stereo.
 

rpzem

New member
Nie wmawiam sobie nic.
To ze hdmi i optyk to polaczenie cyfrowe potencjalnie identyczne to dzwiek jest poprostu inny bardziej nasycony i nie ma to nic z ustawieniami audio takich jak stereo.
Niestety nie są identyczne. W optycznym dochodzi dwukrotna konwersja:
1) cyfra - światło
przewód
2) światło - cyfra

Niestety przetworniki optyczne w tego typu urządzeniach nie są specjalnie wysokiej klasy.
Poczytaj sobie w necie o różnicach.
Poza tym, przy tego typu high-end TV chyba nie chodzi nam o uzyskanie dźwięku stereo na wyjściu?
 
Do góry