Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tdx

New member
Bez reklam
@Tgamer to okyrat 40 ale gniazda są w tym samym miejscu różnica tylko w rozstawie VESA
F6500-back-activinvest-samungplaza.jpg

przewód zasilający standardowy 2 żyłowy kątowy 2metrowy w każdym elektroniku kupiś prosty 5 metrowy za 8 zł :)

@amlody
sprawdzałeś producenta matrycy ja też ten TV mam i banding naprawdę minimalny cloudingu 0 :)
 

amlody

New member
Myślałem ze w 46 są tylko matryce samsunga. A możesz dokładniej napisać gdzie to sprawdzić? Bo jak wchodzę do menu serwisowego to nie wiem w którym miejscu szukać.

Czyli rozumiem ze to co jest u mnie to nie jest norma tylko jakiś słaby egzemplarz?
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak wejdziesz do menu serwisowego wciśnij ok by wejść w zakładkę option
i odczytaj to co masz na pozycji type. nic więcej nic nie zmieniaj
m3i3.jpg
 
T

Tgamer

Guest
@Tgamer to okyrat 40 ale gniazda są w tym samym miejscu różnica tylko w rozstawie VESA
F6500-back-activinvest-samungplaza.jpg

przewód zasilający standardowy 2 żyłowy kątowy 2metrowy w każdym elektroniku kupiś prosty 5 metrowy za 8 zł :)

@amlody
sprawdzałeś producenta matrycy ja też ten TV mam i banding naprawdę minimalny cloudingu 0 :)

Dzięki wielkie xD

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 

amlody

New member
Wygląda ze to nie jest matryca samsunga. 46R1AF6V
Myślałem ze 46 są tylko samsunga :(.

Jest jakiś model 46 calowy samsunga z serii f6xxx bez loterii matrycowej?
 
Ostatnia edycja:

amlody

New member
Mi w sumie nie przeszkadza czy jest samsung czy AUO ale widzę banding i clouding który w rzeczywistości jest chyba większy jak na załączonym wcześniej zdjęciu.
Wybrałem ten TV miedzy innymi dlatego ze miał mieć mały banding i clouding a to co zobaczyłem jest nieakceptowalne :(
 

tdx

New member
Bez reklam
To weź obadaj inny model i zobacz czy jest tak samo .... Choć tu na forym już były osoby z AUO i nie narzekały....
Sprawdź jeszcze na matrycy samsunga gdzie kupowałeś?
 

apri

New member
Witam forumowiczów
Na początek wielkie podziękowania dla tdx. Śledzę wątek od kilku tygodni i w końcu zdecydowałem, że kupuję.
Nie wiem czy mogę podać nazwę sklepu (duży internetowy) - tv z polskiej dystrybucji.
Byłem świadom ciemniejszych rogów, ale jak odpaliłem pierwszy raz i pojawiło się menu z początkowymi ustawieniami to trochę mnie zatkało. Niebieski ekran wyciągnął wszystkie niedoskonałości. Tak jak kończyły się przyciemnienia z narożników zaczynał się lekko przyciemniony prostokąt wokół całego ekranu. Niby ledwie widoczny, ale jednak.
Po ustawieniach obrazu wg zaleceń tdx na wyświetlonym białym ekranie w zasadzie zostały już tylko narożniki.
No i dzisiaj patrzę w wątek a tam amlody ma inną matrycę na 46'' niż wszyscy do tej pory (nie Samsunga). Sprawdziłem - też mam taką z R1.
Trochę mnie szlak trafił. To znaczy, że Samsung poleciał po bandzie? TV się dobrze sprzedawał to trzeba klientom wcisnąć knota.
Na dodatek mam jeden czerwony piksel. Niby nie problem bo z 0,5m już go nie widać. Tylko czy to nie jest aby tak, że jak już jest jeden to zaraz się następne mogą posypać? Jakie jest porównanie trwałości matryc Samsunga z matrycami AOL?
Jeszcze mogę oddać (10 dni nie minęło), tylko jakoś szkoda mi czasu i pieniędzy za przesyłki jeżeli tylko się czepiam, a w sumie mogę wcale lepiej nie trafić kupując gdzie indziej.

Nie podałem modelu - 46F6500
 

Brus.

New member
Jak to jest z tymi matrycami ? Było kilka razy podawane ,że 46 i 55 mają matryce Samsunga a 50 nie.Czyli byliśmy wpuszczani w kanał ,czy dopiero teraz Samsung zaczyna motać ?
 

tdx

New member
Bez reklam
No i dzisiaj patrzę w wątek a tam amlody ma inną matrycę na 46'' niż wszyscy do tej pory (nie Samsunga). Sprawdziłem - też mam taką z R1.
Trochę mnie szlak trafił. To znaczy, że Samsung poleciał po bandzie? TV się dobrze sprzedawał to trzeba klientom wcisnąć knota.
Na dodatek mam jeden czerwony piksel. Niby nie problem bo z 0,5m już go nie widać. Tylko czy to nie jest aby tak, że jak już jest jeden to zaraz się następne mogą posypać? Jakie jest porównanie trwałości matryc Samsunga z matrycami AOL?
Jeszcze mogę oddać (10 dni nie minęło), tylko jakoś szkoda mi czasu i pieniędzy za przesyłki jeżeli tylko się czepiam, a w sumie mogę wcale lepiej nie trafić kupując gdzie indziej.

Nie podałem modelu - 46F6500

Co mogę napisać w samsungu od zawsze były różne matryce ja pamiętam od serii B były istne polowania na SQ01 :) bo faktycznie różnica była widoczna :)

apri wymieniłbym tv chociaż ze względu na czerwony subpixel...

Sprawdzałem trochę tych matryc i wszystkie były samsunga za wyjątkiem 50" bo takich samsung nie ma :)

Zawsze w 2giej połowie roku pojawiają się wynalazki i dziwne modele typu F6270 czy F6300 :) teraz wychodzi że pojawiło się więcej matryc AUO.
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
Witam forumowiczów

No i dzisiaj patrzę w wątek a tam amlody ma inną matrycę na 46'' niż wszyscy do tej pory (nie Samsunga). Sprawdziłem - też mam taką z R1.
Trochę mnie szlak trafił. To znaczy, że Samsung poleciał po bandzie? TV się dobrze sprzedawał to trzeba klientom wcisnąć knota.
Na dodatek mam jeden czerwony piksel. Niby nie problem bo z 0,5m już go nie widać. Tylko czy to nie jest aby tak, że jak już jest jeden to zaraz się następne mogą posypać? Jakie jest porównanie trwałości matryc Samsunga z matrycami AOL?
Jeszcze mogę oddać (10 dni nie minęło), tylko jakoś szkoda mi czasu i pieniędzy za przesyłki jeżeli tylko się czepiam, a w sumie mogę wcale lepiej nie trafić kupując gdzie indziej.

Nie podałem modelu - 46F6500

Jeśli jeszcze masz czas to lepiej oddaj i weż z matrycą samsunga
 

amlody

New member
Ja jutro/pojutrze zwracam, tylko pytanie gdzie kupić żeby tv był na matrycy samsunga? Nie chce zamówić i kolejny raz zwracać :(
Kupowałem redcoon.pl
 

tdx

New member
Bez reklam
smignij do stacjonarnego gdzie będzie ten TV w jakiejś rozsądnej cenie ugadaj się ze sprzedawcą przed zakupem że chcesz sprawdzić matryce.
 

tdx

New member
Bez reklam
Mam dziwne wrażenie że nie chciało Ci się czytać tego wątku :)
To zdjęcia z mojego TV 46F6500
i tip dla Ciebie tak jak jest naprawdę przedstawia obraz na iso 400

[youtube]leNyh2JpM6E[/youtube]
 
Ostatnia edycja:
Do góry