Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

ronnie10

New member
dzieki bogu posluchalem tdx i doradzil mi 46 cali minimum a ja chcialem 40. z kazdym tygodniem wielkosc maleje i 46 cali to minimum. ja mam pokoj 3.5 na 2.5 i ogladam po skosie bo ten tv mozna obracac i to duzo i zadne oczy nie bola.
Jedyny problem mam z 3D jak leci na NC+ wlaczylem okulary i nic. wyswietlilo sie polaczenie a i tak zadnego obrazu przez okulary. chyba ze trzeba usunac te male nakejki czerwona i niebieska z okularow??
 

ADRI4N

New member
Ktoś tu pytał o nagrywanie, ja zwyczajnie odwracam pilot wyświetlany na ekranie po wciśnięciu przycisku "more" na mniejszym pilocie, aż do wersji na której jest charakterystyczna czerwona kropka, symbolizująca nagrywanie. Wystarczy ją wcisnąć. Te "720p" jeżeli dobrze pamiętam wziąłem z jakichś informacji o nagranym materiale.
 

q148

New member
Witam mam dwa problemy z moim F6800
Pierwszy problem dotyczy plików w formacie mkv i ich odtwarzaniem w wysokiej rozdzielczości.
Mam dwa filmy mkv o następującej specyfikacji
Rozdzielczość 1280x534
Kodek wideo H264
Filmy co kilka minut wyłączają się (zawsze w tej samej minucie i sekundzie filmu) po czym wychodzi do menu wyboru filmu lub odtwarza następny plik.
Objawy występują na wszystkich portach USB, sprawdzono z pendriva USB 2.0 i dysku twardego z USB 3.0

Film MKV
Rozdzielczość 1920x800
Kodek wideo H264
W filmie dźwięk wyprzedza wyświetlany obraz o ok. 1s
Po kiklu minutach odtwarzania wyskakuje komunikat : Błąd odtwarzania
Objawy również sprawdzone z dysku i pendrive.

Dodam tylko, że Filmy w formacie avi, które są również w HD działają bez problemu.

Czy też tak macie?
Czy tv z serii F6500-6800 obsługują w ogóle mkv w rozdzielczościach HD?

Drugi problem dotyczy wifi w tym tv.
TV nie zapamiętuje sieci i hasła do sieci wifi, co chwilę muszę skanować w poszukiwaniu sieci i ma kłopoty z jej znalezieniem nawet gdy repeater wifi stoi 30 cm od TV. Laptop i smartfon łączą się samodzielnie i bez problemu mogę na nich oglądać filmiki na youtube w HD.
Poza tym zainstalowałem serviio i podczas oglądania filmów z lapka, tak jakby zrywa połączenie (ale nieregularnie) i wychodzi do menu wyboru filmów.

Co byście mi polecili z tym zrobić?
Też macie takie problemy?
 

tdx

New member
Bez reklam
Sprawdź czy da się przewijać jak nie film jest uszkodzony podczas ściągania
Ad2 spróbuj zmienić rodzaj szyfrowania na routerze
 

skorup84

New member
Korzysta ktoś z kamerki VG-STC3000 lub innej o ile jest taka możliwość? Jak się spisuje? Tylko do skype można ją wykorzystać? Gdzie można ją dostać w dobrej cenie?

Czy standardowe okulary dołączane do zestawu czyli SSG-5100GB różnią się czymś więcej poza wyglądem i sposobem ładowania od pozostałych modeli np SSG-3570CR?
 

tdx

New member
Bez reklam
Kamera jest jak najbardziej ok tylko swoje kosztuje ok 300zł można skorzystać z kamery freetalk którą oferuje sam skype ale to oszczędność max 50zł, no chyba że pytasz o rynek wtórny...
Co do okularów oprócz tym co wspomniałeś to nie
 

skorup84

New member
No właśnie 300zł jak za kamerkę do skype to lekka przesada więc w grę wchodzi jedynie jakaś dobra promocja lub rynek wtórny ale narazie nic nie moge znaleźć.
 

skorup84

New member
Tyle że oficjalnie to do sterowania gestami nie idzie jej wykorzystać bo to umożiwia tylko seria 7 i 8 a te mają wbudowaną kamerę. Jest jakiś model tv który po podłączeniu tej kamery umożliwia sterowanie gestami bez ingerencji w menu serwisowe?
 

azman

New member
Ja mam okularki model to SSG-3050GB od TV D8000 i też działają z serią F dokładnie z moim F6640.
Kamerka oprócz wideo w skype i sterowania gestami umożliwia granie w gry tylko jest problem ze znalezieniem takich gier pod gesty bo w apps nie wyświetlają się.
Osobiście kombinuję jak tu poprzez ftp wgrać sobie Angry Birds, i tu prośba do posiadaczy seri F7000 i F8000 jeżeli ktoś potrafi to niech wyciągnie z tv apke z tą grą.
Po zrootowaniu tv da się zrobić Multi-region Widgets czyli połączyć widgety polskie i np. niemieckie i będą wszystkie widoczne w apkach na tv.
 

tdx

New member
Bez reklam
Naklejki jeśli masz na okularach to je ściągnij
to teraz jeszcze naduś na pilocie przycisk 3D i wybierz rodzaj 3D w zależności od sygnału..
 

ronnie10

New member
Naklejki jeśli masz na okularach to je ściągnij
to teraz jeszcze naduś na pilocie przycisk 3D i wybierz rodzaj 3D w zależności od sygnału..

W instrukcji nic nie ma o naklejkach. Tak jak mowisz trzeba chyba na pilocie od nc+ dac opcje obrazu na 3d.
Jak dlugo pociagne na tych bateriach w okularach 3d?
 

tdx

New member
Bez reklam
Jeśli masz naklejki zabezpieczające na szkłach okularów to je ściągnij.
Przycisk 3D masz na pilocie od TV a nie od nc+ :)
1 bateria powala oglądać ok 150 godzin
 
Do góry