Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tdx

New member
Bez reklam
To już nie czytaj tylko śmigaj do sklepu oglądać :)
Co mogę doradzić to weź swój materiał na USB wtedy masz szanse jakoś porównać obraz :)
 

SDman

Banned
A co w przypadku 50tki? Da się upolować jakiś egzemplarz bez cloudingu? Już się nastawiłem na 50 cali, a tu taka kicha

Witam,
tutaj matryca nie ma wpływu jak zmontowano TV.
Ja oglądałem 50" i powiem krótko -podświetlenie wzorowe, nawet nie było ciemnych rogów
lub absolutnie nie zauważalne - oczywiście w nocy .
na ustawieniach:
Film
9,85,46,40,47,0-0
ust. zaawansowwane
Nisk, ciemna, -5,użytkownika,10p-wyłączone
Przestrzeń kolorów
czerw:65,5,0/ ziel:9,77,0 /nieb:0,5,62 /żółt:67,65,0 /cyja:2,48,53 /purp:45,0,45
Balans Bieli
P: c-20,z-27,n23 / W:c-24,z-22,n-25
Opcje obrazu
Cieply1, nisko,wył,normalny,Auto1.
Moution Plus
uż,2,9,włączone.
Zastrzeżenia i to znaczne do kątów minimalna zmiana punktu oglądania i coś się gubiło
na to zwróciłbym uwagę czy czasami nie ma różnicy Samsung vs AUO.
Niestety również poziom czarnego w szczególności drugoplanowego może również jw.

Tutaj kawałek materiału do oceny poziomu czerni

http://hdmoje.strefa.pl/

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Ivanez

New member
Masz rację! Mam dobry materiał z tego forum z resztą. ;-) a z ciekawości co to jest z tym ISO400? W aparatach wiem ale co pokazujesz na telewizorze? :)
 

tdx

New member
Bez reklam
To są zdjęcia tego samego przy rożnym ISO w aparacie.... To powoduje że jak chce tv który nie ma problemu z chmurami może je mieć :)
 

dominvip

New member
Prawdopodobnie zdubluje pytanie, ale nie mogę znaleźć w wyszukiwarce odpowiedzi na nie.

Czy jest możliwość sparowania pilota Smart Touch'a z dekoderem TV kablowej Multimedii (wersja bez PVR)?

Dzięki
 

piter77

New member
Witam,to ja mam 2 pytania.
-co może być przyczyną, że nie działa mi "info" na pilotach?
-aplikacja explore3d w smart nie wyświetla filmików, pojawia się komunikat, że funkcja niedostępna. Czy to wina tv czy nadawcy internetu?
Dzięki
 

tdx

New member
Bez reklam
używasz funkcji "pilota uniwersalnego"?
przed chwilą sprawdzałem po 5 min pojawił się komunikat "usługa nie jest dostępna z powodu zakłóceń w jej pracy i sieci"
 

tdx

New member
Bez reklam
ja rozumiem ale czy sterujesz innymi urządzeniami za pomocą pilota uniwersalnego? <-- sterowaniem za pomocą pilota samsunga innym urządzeniem np dekoderem?
 

tdx

New member
Bez reklam
ktoś na forum o tym pisał że mu nie działa info więc sprawdź
system>>menadżer urządzeń>>konfiguracja pilota uniwersalnego i zobacz czy nie ma tam jakiś urządzeń i je ewentualnie usuń
 

jj3

New member
Cześć,

1. Czy testował ktoś przeglądarkę (Web Browser) na bardziej zaawansowanych stronach?
Flash, JavaScript + HTML5?
Czy ktoś z posiadaczy (6500 lub 6400) może podać wynik testów z
a/ The Acid3 Test
b/ The HTML5 test - How well does your browser support HTML5? (co jest "No")
?
Czy działanie przeglądarki będzie takie same we wszystkich modelach smart tej serii

2. Jak radzi sobie Skype? Jaką kamerę warto kupić?

3. Klawiatura+mysz bezprzewodowa (bluetooth) - czy ktoś ma rekomendację?
 

tdx

New member
Bez reklam
a) animacja kończy się płynnie na 100/100
b) 431/500

time element No ✘
command element No ✘
menu element of type toolbar No ✘
menu element of type context No ✘

input type=number partical
datalist partical

CSS selectors partical

web app
Custom scheme handlers NO
Custom content handlers NO
Custom search providers NO

Security
Seamless iframe
iframe with inline contents

Various
Scoped style element

Storage
IndexedDB

Local multimedia
Access the webcam

Audio
Web Audio API

Video and Animation
Pointer Lock support

2. wspiera tylko oryginalna samsunga i freetalk skype
3. nie znalazłem takiej która by nie chodziła
 

Pabloos

New member
@tdx
Zastanawiałem się nad LG la740 albo 790 ale po obejrzeniu telewizorów w sklepie bardziej przekonałem się do Samsunga F6670 i F6800(50 cali w dobrej cenie) i tu moje pytanie czym te dwa modele samsunga się różnią i czy zaoferuja mi jakość obrazu(po kalibracji) na poziomie Samsunga C8000?
 

ronnie10

New member
co wy ciagle z tym cloudingiem czy bandingiem.
ja mam UE46 F6500 i nic nie zauwazylem.
zeby zobaczyc jak tv sie sprawuje w sklepie to rzeczywiscie trzeba miec swoje materialy hd na nosniku bo w sklepie sprzedawca pusci ci marne tvp1 hd (pseudo hd) lub tak jak mi eska tv gdzie obraz gorszy niz na starym kineskopowym deawoo :)
jak juz to prosic o wlaczenie eurosport 1hd lub 2 hd albo mtv live hd tu obrazy to zyleta na F6500 tylko ze trzeba zmienic rodzaj obrazu ze standardowego na dynamiczny lub cos w tym rodzaju
 

bob1969

Member
Bez reklam
A skąd w markecie masz eurosport 1hd lub 2 hd albo mtv live hd ? Nie spotkałem się nigdy, żeby w takich sklepach było coś innego niż dvb-t, a i to nie we wszystkich - np. MM w Białymstoku. Wszędzie za to walą po oczach dema z BR albo debilne reklamy.
 

SDman

Banned
co wy ciagle z tym cloudingiem czy bandingiem.
ja mam UE46 F6500 i nic nie zauwazylem.
Jak juz to prosic o wlaczenie eurosport 1hd lub 2 hd albo mtv live hd tu obrazy to zyleta na F6500 tylko ze trzeba zmienic rodzaj obrazu ze standardowego na dynamiczny lub cos w tym rodzaju

Witam,
clouding można dobrze sprawdzić jedynie w domu (proponuje każdemu zakup przez net -10 dni)
Z tym dynamicznym "lub coś w tym rodzaju" to chyba żartujesz ? Jedynie Film i to sporo skorygowany
z Eco na min lub nawet średni mowa oczywiście o nocy.
Moje odczucia dotyczą 50" z matrycą AUO.

PS.
proponuję pobrać do testów w sklepie:

http://www.youtube.com/watch?v=0SEg695ce3k

Trochę katuje ustawienia TV.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
@tdx
Zastanawiałem się nad LG la740 albo 790 ale po obejrzeniu telewizorów w sklepie bardziej przekonałem się do Samsunga F6670 i F6800(50 cali w dobrej cenie) i tu moje pytanie czym te dwa modele samsunga się różnią i czy zaoferuja mi jakość obrazu(po kalibracji) na poziomie Samsunga C8000?

różnica to microdimming i CMR 600Hz

C8000 miało natywne 200Hz i ultra clear panel odpowiednikiem tego modelu dzisiaj byłby F7000 natomiast ja zamieniłem D7 na F65 i jestem zadowolony ze zmiany...
 

amlody

New member
Mam dziwne wrażenie że nie chciało Ci się czytać tego wątku :)
To zdjęcia z mojego TV 46F6500
i tip dla Ciebie tak jak jest naprawdę przedstawia obraz na iso 400

[youtube]leNyh2JpM6E[/youtube]

Na tym filmiku to podświetlenie wygląda całkiem dobrze. A możesz taki sam zrobić jak TV wyświetla biały obraz?

Ja dziś odesłałem swój TV i czekam na zwrot kasy.
 
Do góry