Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tdx

New member
Bez reklam
Niestety nigdzie nie jest to jeszcze opisane, natomiast na pewno jest to nowy rodzaj matryc.
 

electro69

New member
Widzę, że został poruszony temat matryc ... z tego co do tej pory było pisane model F6500 ma tylko (i na szczęście) matryce Samsunga ... @TDX pracujesz w salonie RTV i masz kontakt z dużą liczbą egzemplarzy tych TV czy możesz powiedzieć czy spotkałeś się do tej pory z jakąś inną matrycą w tegorocznych modelu ... chodzi mi o wielkość 40 cali.
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak wszystko co do jednej co sprawdzałem i był to Samsung - wiadomo że chodzi tylko o te co stoją na sklepie ale jak do tej pory wszystkie F6500 w górę mają ten sam typ matryc
 

jarjar82

New member
Grendel ....szczerze ? tak, kupiłbym go jeszcze raz :) TV LED/plazma to suma różnych cech ..zalet i jak to bywa, wad. Ja wybrałem zestaw najbardziej mi odpowiadający. Ten Samsung jest teraz naszym domowym centrum rozrywki ;) przyznam się że pochłonąłem Avatara w 3D jakbym oglądał go 1 raz :)

TV już swoim designem robi wrażenie ( sprawdzone reakcje podczas 4 imprez od czasu zakupu ... na posiadaczach różnorakich modeli) wiem że tego typu zalety są ostatnie jakie bierze sie pod uwagę, mimo to bardzo cieszy :D ...i tu pytanie do innych posiadaczy...U was tez mylą pilota z telefonem w sensie odruchu ( w 6770 pilot jest alu ) :D

Wszelkie negatywne zjawiska typu clouding i banding są w codziennym użytkowaniu nie widoczne ( chyba że będziesz skupiał sie na ich lokalizowaniu) Weź pod uwagę że mój Tv jedzie na tylko na dvb-t a i tak potrafił rozpętać dyskusje na temat, czy to na pewno jest LED, czy może plazma ( w jakiekolwiek dyskusje na temat wad możesz wchodzić z osobami tylko tu na forum przebywającymi:D :D reszta nawet nie wie jak wyglądają cienie zwane bandingiem ) Chmur podczas filmu nie uświadczysz ..występują w określonych sytuacjach i na wysoko podkręconym podświetleniu. Ja przywróciłem automatykę w podświetleniu w zależności od jasności otoczenia i jest różnica na plus ( nawet najbardziej zauważany cluding podczas zmian kanałów jest marginalny)

Od 3 dni w końcu ustawiłem DLNA ( inny temat) i przeglądanie fotek to juz codzienny rytuał.

Mogę pisać dalej a ty pewnie sobie myślisz po groma mi te opinie, bo interesuje cie to co najważniejsze- OBRAZ! ...Obraz jest ponad przeciętny wiec suma summarum TV ma 7/10 pkt ..ogrom dodatkowych zalet dla osoby korzystającej z tego typu gadżetów nie do przecenienia.
 

Grendel

New member
@Jarjar
dzięki wielkie.
Ja przymierzam się do kupna 50 "calowca". Myślałem początkowo o nowym Sharpie LE750 ale wygląda na to, że Sharp poza swoimi flagowcami olał kompletnie rynek. Wydaje mi się, że nie uda mu się odzyskać rynku w modelach średniej i niskiej klasy i całą uwagę poświęca modelom z najwyższej półki.
U mnie wchodzi w grę jak największy mat na matrycy (taki mój bzik) więc oprócz Sharpa liczy się tylko Samsung, bo reszta producentów w tym roku poszła w lustra co jest to dla mnie co najmniej niezrozumiałe. Podobna sytuacja była kilka lat temu z laptopami, na szczęście matowa powłoka ekranu powróciła masowo w notebookach (a nie tylko w kilku modelach).
Pozostała tylko kwestia wyboru między F6500 a F6770, no i jeszcze trochę cena za 50" musi spaść.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
A ja zauwazylem ze nagle mi sie pojawila dos spora chmura od srodka do gory, jakby taka łuna :/ wczesniej tego nie widzialem :( . Widac to glownie podczas zmiany kanałów
 

jarjar82

New member
Grendel....oj co do matu to w przypadku 6770 nie jest tak idealnie jakbyś sobie tego życzył ...jest to taki 40% mat. Mam dość słoneczny salon i nie widzę by to w jakiś sposób utrudniało życie ...ale wole ostrzec.

wg tego co piszesz, to zdecydowałbym się na F6500 ale za to w 50' :)
 

Grendel

New member
To prawda, ale wszystkie inne telewizory LCD z tego zakresu cenowego są bardziej błyszczące. Samsung ma powłoki akceptowalne wg mnie. Przypominają ubiegłoroczne matryce Samsunga montowane w Philipsach 5007/5507.
Powiadasz, że F6500 ma mniejsze odbicia od F6770? W sklepie mogłem porównać tylko F6400 do F6770 i wyglądało to bardzo podobnie. A skoro 6770 i 6500 maja taką samą matrycę to skąd różnica? Dziwne.
Czy micro dimming wart jest dopłaty? Sam już nie wiem. Zakręciłem się nieźle z wyborem tv.
I jeszcze ten Sharp. Mam sentyment do tej firmy ale to już nie jest ten sam Sharp (poza najwyższymi modelami).
 

jaskst

New member
Witam, na wszystkie wasze pytania odpowiem w pn wraz zdjeciami. Jak na razie pierwsze wrazenie w domu jest bardzo dobre. Obraz od razu z pudelka podoba mi sie bardziej niz przed kalibracja D7000 :) Szybkosc przelaczania kanalow sterwowanie dekoderem vectry i jakosc z Ps3 tez na plus. Swietnie sprawdza sie tez 2 pilot tylko jego uzywam :)
W PN opubikuje test ze zdjeciami i konfiguracja :)

Jak udało ci się skonfigurować dekoder Vectry z pilotem uniwersalnym?
Ja kupiłem UE55F6650, mam dekoder 5810CDX i nie mogę dać sobie rady.
 

Derbian

New member
Ja odpowiem ze Swojego podwórka wchodzisz w opcję konfiguracji pilota uniwersalnego krok po kroku i nie wybierasz źródła Vectra Digital Poland tylko opcję nie ma mojego dostawcy i tam klikasz producenta dekodera lub Vectra i wszystko działa. Oprócz oczywiście funkcji rekomendacji wg. Samsunga Vectra nie przesyła jakiś metadanych podobno UPC to ma i działa, ale w najbliższym czasie tego nie potwierdzę. Czy @tdx też tak miałeś?
 

marcuso86

New member
A ja mam tez problem z pilotem uniwesalnym - chce go sparować z panasonic sa he75 i niby działa głosniej ciszej i przy wyłączaniu tv tez sie ampli wyłącza ale przy załączeniu tv załącza sie i wylącza 2 razy po czym dopiero sie załączy na stałe. Czy ktoś miał podobny problem z jakims sprzetem z konfiguracją pilota?
 

tdx

New member
Bez reklam
A ja mam tez problem z pilotem uniwesalnym - chce go sparować z panasonic sa he75 i niby działa głosniej ciszej i przy wyłączaniu tv tez sie ampli wyłącza ale przy załączeniu tv załącza sie i wylącza 2 razy po czym dopiero sie załączy na stałe. Czy ktoś miał podobny problem z jakims sprzetem z konfiguracją pilota?

A amp masz przez HDMI do TV podpięty?
 

jarjar82

New member
Grendel źle mnie zrozumiałeś ...to że wskazałem na F6500 nie znaczy że ma większy mat, bo w tej kwestii są identyczne.

na plus w F6500 jest CENA ...mniejszy lub całkowity brak bandingu....co do cloudingu to bym się sprzeczał, ale uznajmy że 6500 jest wolny od tej choroby.

na minus ;
1...to wg mojej opinii design ( oklepany juz od 4 lat ) ta kurza łapa już nie robi dobrego wrażenia :) ...ale zawsze możesz wrzucić go na ścianę i kwestie gustu nie maja bytu.
2. czarny, plastikowy sprytny pilot ( w 6770 jest alu )
3. kontrast ( w 6770 jest on zauważalnie wyższy)

Jak widzisz są to takie niuanse, że chyba szkoda przepłacać ;) i lepiej wziąć 6500.

Co bys nie wybrał, będziesz happy o ile nie jesteś fanatycznym łowcą chmur :D
 

dareka

New member
@tdx mam jeszcze do Ciebie pytanko bo testowałeś na Samsungu F6500 TV weeb.tv
czy na tej wbudowanej przeglądarce weeb.tv działa stabilnie-plynnie bez buforowania lub przycinania?
Czy w modelu F6500 jest inna przeglądarka jak w E6800? Ponieważ w 6800 weeb.tv nie działa. Co powoduje tą różnicę?
 
Do góry