Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tdx

New member
Bez reklam
Cieżko by było żevy EVO było dostępne dla serii F
Chyba pytanie było o możliwość rozbudowy o EVO w tym modelu czyli F6500
 

TV3D

New member
Bez reklam
białe widoczne chmurki na F6500

Panowie nie daje mi to spokoju-czy Wy na swoim F6500 macie taką dolegliwość:!:
,jaką ja widzę na swoim 40F6500 w postaci małych dwu chmurek przy lewych rogach TV (w dolnej części większa a u góry trochę mniejsza biała chmurka)

Widoczne jest to zazwyczaj wieczorem przy zgaszonym świetle w pokoju? na pojawiającym się czarnym obrazie-tle w lewych rogach TV gdy oglądam np.: FILM:?:

Sygnał w moim przypadku jest to lokalna cyfrowa kablówka .

Czy ktoś z Was odbiera sygnał np: z VECTRA lub UPS i może to sprawdzić czy ten F6500 tak ma:?: czy to tylko ma moim TV tak występuje:?::idea:
 
Ostatnia edycja:

Grendel

New member
Jeszcze jedno.... niech ktoś wyjaśni po co pakuja w softy ulepszacze i redukcje zakłóceń mpg..syg cyfrowego...kontrastu dynamicznego.....i wiele innych, skoro i tak sie to OFFuje by uzyskac stabilny i naturalny obraz.

Chyba nie trzeba Tobie tego wyjaśniać. Te polepszacze to tylko kwestia software, dobry programista nie będzie miał z tym problemów. Dużo trudniej wyprodukować tanio dobrą matrycę. Łatwiej kiepską matrycę naszpikować elektroniką, odpowiednio zareklamować i .... oszukać klientów. Zdecydowana większość (ta mniej zorientowana) będzie zadowolona i firma wyjdzie na swoje.

@Jarjar, czy jest aż tak źle?

@TV3D, czyżbyś zauważył clouding w swoim egzemplarzu?
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
@TV3D, czyżbyś zauważył clouding w swoim egzemplarzu?

Ten Tv 40F6500 ma jednak chyba clouding, albo ja trafiłem na taki wybrak który kupiłem przez Neta w sieci sklepów - AVANS:-(

Teraz to żaluję:-x bo miałem kupić Telewizor LG 42LA660s ,Matryca IPS oraz 3D-Pasywne
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Dopiero na LG bys zobaczyl clouding :) i pod katem czy z gory czy z dolu totalnie rozjasnione rogi na obszarze ok. 15 cm kwadratowych :)
 

rogal3

Member
Wiem, że temat o f6500 ale chciałem zapytać o członka tej rodziny: f6100 - warto za 4k? (Ue55). Czy obraz będzie równie dobry jak w f6500?

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 4
 

tdx

New member
Bez reklam
Wiem, że temat o f6500 ale chciałem zapytać o członka tej rodziny: f6100 - warto za 4k? (Ue55). Czy obraz będzie równie dobry jak w f6500?

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 4

Matryca słabsza CMR 200Hz brak SMARTA (tylko DLNA), brak DVB-S, 2go pilota
 

electro69

New member
Dopiero na LG bys zobaczyl clouding :) i pod katem czy z gory czy z dolu totalnie rozjasnione rogi na obszarze ok. 15 cm kwadratowych :)
Mam monitor IPS od LG 23 calowy i muszę niestety się zgodzić z cytowaną opinią ... mam clouding dość duży w prawym dolnym rogu (jak czytałem opinie o tym modelu to praktycznie co drugi miał ten problem) ... i to co mnie bardzo denerwuje to tzw. "srebrzenie" czerni mocno widoczne podczas grania w gry jak się tylko lekko odchylę w bok ... jeśli to ma tak samo wyglądać w telewizorach tej firmy to rzeczywiście wolę kupić tego F6500.
Pozdrawiam
 

TV3D

New member
Bez reklam
Czy ktoś z użytkowników F6500 ma takie same dolegliwości w postaci występującego na ekranie clouding-u(tzw:-BIAŁA chmurka- na ciemnym-czarnym obrazie-TV)?:confused:
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
ja na swoim widocznego cloudingu nie mam ...

może to zależy od żródła sygnału?
bo ta Biała chmurka widoczna jest zazwyczaj jak oglądam TV-nocą i tylko na czarnym-zaciemnionym OBRAZIE:!: w Lewym dolnym rogu TV:sad:

czy może ktoś jeszcze wypowiedzieć się czy zauważył w swoim F6500 clauding :?:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

mam takie Ustawienia-TV
żródło sygnału = lokalna cyfrowa kablówka+weeb.tv ) :neutral:

Tryb Obrazu-STANDARDOWY

Podświetlenie na -11
Kontrast na -80
jasność-40
ostrość -40
kolor-45


Ustawienia Zaawansowane
kontrast dyn.- Wysoko
tonacja czerni-Ciemniejsza
przestrzeń koloro-Auto
oswietlemie dynamiczne-Wył

Opcje Obrazu:
Tonacja kolorów-Standardowy
Czysty obraz cyfrowy - Wył
Red.zakłóceń MPEG-Wył
Tryb Film - Auto2
Motion Plus-Wyrażny
Optymalizacja czerni-Niski
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
Czy ktoś z użytkowników F6500 ma takie same dolegliwości w postaci występującego na ekranie clouding-u(tzw:-BIAŁA chmurka- na ciemnym-czarnym obrazie-TV)?:confused:
Z tego co pamiętam to kiedyś pisałeś, że ta "biała chmurka" występuje podczas przeglądania internetu w TV ... wtedy pewnie jest wyłączona ta funkcja "sterowania podświetleniem" tak samo jak podczas przełączania między programami ...teraz już jest widoczna podczas każdego źródła ? (kablówka, filmy z usb itd.) ... może uda Ci się zrobić jakieś zdjęcie lub film nakręcić z tym cloudingiem ... bo jak na razie już trochę wpisów w tym temacie jest a chyba nikt oprócz Ciebie się nie skarżył na ten model w tym względzie.
Pozdrawiam
ps. może ktoś się wypowie z użytkowników tego modelu w rozmiarze 40 cali czy ma też clouding ?
 

jarjar82

New member
...chmury.chmureczki ...a nikt o bandingu nie wspomniał :D teraz podziwiam na meczu Esp-Ita :D to nie są rażące zjawiska. Np moja żona tego nie widzi i gdybym jej paluchem nie wskazał, to by do dziś nie wiedziała o co chodzi.
 

electro69

New member
...chmury.chmureczki ...a nikt o bandingu nie wspomniał :D teraz podziwiam na meczu Esp-Ita :D to nie są rażące zjawiska. Np moja żona tego nie widzi i gdybym jej paluchem nie wskazał, to by do dziś nie wiedziała o co chodzi.
Nie załamuj mnie, że w tym modelu jest widoczny banding (człowiekowi odechciewa się kupna jakiegokolwiek TV bo wszędzie prędzej czy później pojawiają się te same problemy) ... jak tak dalej pójdzie to praktycznie będzie można wybierać tylko producenta u którego występuje mniejszy clouding czy banding bo chyba czasów w których te zjawiska wyeliminują chyba się nie doczekamy:-x ... wiem, że Ty masz chyba trochę inny model F6770 jak dużo jest widoczny ten banding i czy ktoś kto ma F6500 się wypowie w tej kwestii (zwłaszcza jeśli chodzi o oglądanie meczów piłki nożnej).
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Ej panowie spokojnie jutro mam czas siądę i nagram TEST na branding to zobaczymy. Ja oglądam i powiem że nie widzę ani v ani h banding ale na meczu może tego tak być nie widać w międzyczasie równomierność podświetlenia zdjęcia z przed chwili LBA Carting się własnie aktualizuje :)



 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
electro... co mam Ci odp :) jest i na pastelowych, jasnych tłach widać go bez dwóch zdań. Dla pocieszenia ...kupując ..wybierając..na innych modelach był znacznie bardziej rażący
 
Do góry