Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

Maniek32

New member
Panowie czy da się wyłączyć automatyczne logowanie telewizora na konto samsung, założyłem poniewaz żona była ciekawa fitnesu i teraz za każdym włączeniem się telewizora automatycznie się loguje.
 

tdx

New member
Bez reklam
We wlasciwosciach kodeka w trayu jak juz leci film

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

dzudzu9

New member
kajfux napisał:
Jeśli Koledze chodzi o dual view, czyli oglądanie tv na smartfonie,
to tylko w serii 7 i wyżej.

W serii 6 również działa, wystarczy zainstalować aplikację Samsung Smart View. U mnie na tablecie Note 2 śmiga, aż miło, występuje jedynie niewielkie opóźnienie w stosunku do TV.
Natomiast z tego co można przeczytać w komentarzach pod tą aplikacją, to nie wszystkim ona działa.
 

kajfux

New member
W serii 6 również działa, wystarczy zainstalować aplikację Samsung Smart View. U mnie na tablecie Note 2 śmiga, aż miło, występuje jedynie niewielkie opóźnienie w stosunku do TV.
Natomiast z tego co można przeczytać w komentarzach pod tą aplikacją, to nie wszystkim ona działa.

Clone view działa w serii 6, a dual view gdzie możemy oglądać co innego na tv i co innego na smartfonie w tym samym czasie jak na serii 7 i wyżej? bo to jest różnica.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
 

tdx

New member
Bez reklam
spokojnie... od seri D7 był dual i też oznaczał on tylko tak naprawdę clone w nowszych modelach było to dostępne w seriiach 6 i zawsze oznaczało że obraz z TV był streamowany na telefon czy tablet (ale zawsze to było to samo co na TV)

W aplikacji samsung samart view jest tylko usługa nazywa się dual view a nie clone....
 

pytoniusz

New member
No i gra, zależy mi właśnie na klonowaniu obrazu z tv na telefon, dla ścisłości Galaxy S4 z androidem 4.3. Nie działa po aplikacji Samsung Smart View jak się już domyślam bo streamuje tylko dual view tak? Istnieje inna aplikacja która umożliwi klonowanie?
 

rufix

New member
zgineła mi strzałka (wskaźnik) w przeglądarce, mogę tylko nawigować między oknami, przyciskami, o co chodzi?
 
Ostatnia edycja:

elvis197

New member
siema jestem posiadaczem TV samunga f6400 46" . przy włączeniu trybu montion plus na plynny obraz miejscami nie jest płynny(mikro scinki) czy to norma ??? niezależnie czy to TV czy to PC ...
 

carver

New member
Witam,
Udalo mi się przebrnąć przez prawie caly temat (ponad 500 stron to nie mało :)) i byłem już zdecydowany na 46F6500. Wczoraj przypadkiem wstapilem do Saturna i zobaczyłem model F6640. I się zaczal metlik w glowie... Czy warto brac F6640 za 2999 (tyle do jutra kosztuje w Saturnie)?
Pod względem wizualnym oba TV prezentują się niemal tak samo no i mam możliwość sprawdzenia egzemplarza przed zakupem w sklepie. Ceny F6500 w internecie ksztaltuja się na poziomie min 2800 z dostawa. Czy może poczekać jeszcze trochę az wejdzie seria H (np. UE48H6500)? Orientujecie się jakie mogą być ich ceny po premierze ? I czy to spowoduje jakas obnizke cen serii F?
No i ostatnie pytanie - jak wygląda clouding przy microdimingu w F6640 ?
Wszelkie sugestie ulatwiajace podjecie decyzji mile widziane :)
 

Jann

New member
Miałem podobny dylemat tylko, że między 6500, a 6770 (to jest ten sam model co Saturnie tylko, że dedykowany pod euro rtv agd). Wybrałem ostatecznie 6500 bo różnica w cenie była o wiele większa - prawie 600 zł... tdx pisał ,że większy clouding występuje przy microdimingu... W Twoim przypadku różnica w cenie jest o wiele mniejsza...

Ostatecznie wybrałem 6500 i jestem zadowolony. Denerwujący jest czasami banding ale zauważyłem go tylko przez czytanie forum :) Inaczej nie zwróciłbym na to uwagi.

Co do obniżek cen... Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć. Może już nie być starszych dostępnych modeli albo stwierdzisz, że musisz kupić TV z nowej serii :)
 

elvis197

New member
siema jestem posiadaczem TV samunga f6400 46" . przy włączeniu trybu montion plus na plynny obraz miejscami nie jest płynny(mikro scinki) czy to norma ??? niezależnie czy to TV czy to PC ...
i jak jest szybsza akcja ( to go rozmazuję)
 
Ostatnia edycja:

konradbp

New member
siema jestem posiadaczem TV samunga f6400 46" . przy włączeniu trybu montion plus na plynny obraz miejscami nie jest płynny(mikro scinki) czy to norma ??? niezależnie czy to TV czy to PC ...
i jak jest szybsza akcja ( to go rozmazuję)


No niestety ale tak chyba jest. Proponuję zmienić w dekoderze rozdzielczość na 720p. tdx umieścił filmiki na których widać, że to trochę pomaga. fajny efekt daje motion plus płynny ale właśnie są te minimalne zakłócenia i rozmazywanie obrazu...
 

carver

New member
Czy F6500 ma jakiś typ dimmingu?6640 ma wersję micro, na zagranicznych forach twierdzą, że micro niewiele daje w porównaniu do local dimmingu. Jest sens dopłacać 200 zł do microdimmingu ?(jest tam jeszcze 600 hz ale to chyba niewiele daje)
 

j4rzyn

New member
zgineła mi strzałka (wskaźnik) w przeglądarce, mogę tylko nawigować między oknami, przyciskami, o co chodzi?

Prawdopodobnie zmieniłeś sposób nawigacji. Włącz przeglądarkę i zobacz na dole ekranu jakim przyciskiem można to zmienić.

//sorki za wprowadzenie w błąd, na dole ekranu zmieniało się chyba w serii ES6000.
 
Ostatnia edycja:

rufix

New member
dzięki, faktycznie zmieniłem rodzaj nawigacji, wyłączyłem przez przypadek wskaźnik na górnym pasku przeglądarki, dzięki :)
 
Do góry