Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

andi82

New member
A ja mam pytanie dotyczące co prawda modelu F6770, ale szanowny Pan TDX mam nadzieje że mi pomoże.
Chodzi mi o to, czy można np grając na HDMI2 na xbox oglądać sygnał z HDMI1 pod który jest podpięty dekoder nc+ na tablecie. Jeśli tak to prosze powiedzcie co muszę zainstalować na tablecie i jak to skonfigurować.

Pozdrawiam Andrzej
 

tdx

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedzi.

Wczoraj robiłem kilka rzeczy w ustawieniach TV m.in. ustawienia z FAQ TDX (wielkie dzięki za to!) oraz sparowałem pilota z dekoderem i teraz wiem dlaczego nie działa przycisk info.

Kupiłem zawieszkę Dulika&Lauk i okazuje się że tak mało miejsca zostało z tyłu że nie mogę włożyć kabla zasilającego oraz IR. Kabel po okrojeniu ze zbędnego tłuszczu już się mieści a do IR potrzebuje wtyku kątowego. Reszta potrzebnych mi wejść jest do włożenia bokiem.

Kajtus pytam bo są jeszcze wtyki 2,5 oraz 6,3. Chcę kupić odpowiedni żeby nie był za mały ani za duży.

Ja przypominam tylko że IR blaster jest monofoniczny, a wtyczka i gniazdo powino być standardowo 3,5mm
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak tak badzo chcesz wiedzieć to właśnie szajsung jest w czołówce TV co chodzi o jego awaryjność i zaleganie w serwisach!

Co chodzi o wybór Samsunga między F6500 a F6770 ,to jeśli jeszcze raz bym się decydował na zakup to byłby to 46F6770:wink:

Nie wprowadzaj nikogo w błąd. Nie ma żadnych danych statystycznych na ten temat...

Jeśli pójdziesz do serwisu i zapytasz co najczęściej naprawiają z TV będzie odpowiedz: Samsung
Jeśli zapytasz kto najwięcej sprzedaje TV dostaniesz taką samą odpowiedź.

I na razie nic z tego nie wynika.
Chyba ze wiesz ile TV zostało sprzedanych a ile poszło na serwis....
 

Rafal7

Banned
TDX a mógłbyś sprawdzić czy na ipli można oglądać kanały on line?Na moim z serii D nie mogę oglądać kanałów telewizyjnych.Przymierzam się do tego modelu i chciałbym wiedzieć czy da się oglądać kanały tv za pośrednictwem ipli.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Nie wprowadzaj nikogo w błąd. Nie ma żadnych danych statystycznych na ten temat...

Jeśli pójdziesz do serwisu i zapytasz co najczęściej naprawiają z TV będzie odpowiedz: Samsung
Jeśli zapytasz kto najwięcej sprzedaje TV dostaniesz taką samą odpowiedź.

:hihi:he he dobre, szajsung jest w czołówce co chodzi o awaryjność!

Nawet mój kolega co pracuje w serwisie to mówił:idea:

Jeśli kupować szajsunga do radzi brać z przedłużoną Gwarancją ,najlepiej na 4-5 lat:razz:



Ps: klikanascie postów wstecz dałem nawet linka jakie TV-są najbardziej awaryjne i odwiedzają serwis.

pozdro
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
:hihi:he he dobre, szajsung jest w czołówce co chodzi o awaryjność!

Nawet mój kolega co pracuje w serwisie to mówił:idea:

We wcześniejszym poście napisałem że to co mówi Twój kolega może być prawdą jeśli chodzi o ilość ale nie jeśli chodzi o procent.

Jeśli masz jakieś dane którymi możesz się pochwalić to bardzo chętnie się z nimi zapoznam. Lubie po prostu zawsze wiedzieć więcej...

Wyobraź sobie że rozważamy czysto hipotetyczny aspekt:
tylko 1 sklep i 1 serwis oraz jakiś przedział czasowy:

Jeśli samsung sprzedaje najwięcej to wiadomym jest że najwięcej jego produktów będzie w serwisie (liczbowo)

ale już kiedy np założymy iż samsung sprzedał 100 szt zepsuło się 9 a inna firma sprzedała 10 a zepsuła sie 1 szt to i tak Samsung wypada lepiej a Twój kolega w serwisie ma prawie same samsungi...

Mam nadzieje że do tej pory, wszystko jest dla Ciebie jasne...

PS masz samsunga i lg a polecałeś panasa i sonego :D to jest dopiero dobre
 

TV3D

New member
Bez reklam
We wcześniejszym poście napisałem że to co mówi Twój kolega może być prawdą jeśli chodzi o ilość ale nie jeśli chodzi o procent.



PS masz samsunga i lg a polecałeś panasa i sonego :D to jest dopiero dobre

On wie co mówi !


Właśnie, mnie też skusiła cena i zakupiłem F6500 :confused:

Wiem jedno ,jeśli teraz bym się decydował na zakup TV do oglądania Filmów
(dla mnie ważna jest jakość obrazu) to byłaby to Plazma Panasa 50St60 za 3690zł lub
Philips 47pfl7008k ale cena jest powyżej 4600zł:sad:

Jeśli Smart-TV to samsung, ale tylko od wersji 46F7000:idea: z 4-5-letnią Gwarancją

pozdro

Ps:co chodzi o LG to nie posiadam.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Dla mnie to żadne zapewnienie.... Albo masz jakieś informacje które się da potwierdzić albo to wiedza tajemna... >> potoczna bzdura

I co kupiłeś F6500 a kupił byś teraz F6770? co by to dało? Smart w F7 czym się różni od tego w F6500?
czy piszesz o matrycy jeśli tak to o czym konkretnie?

Mam wrażenie że jakbyś dostał te TV do domu ("Pfilips" << to chyba się inaczej piesze 47pfl7008k, Plazma Panasa 50St60 to znów byłbyś niezadowolony z czegoś :D) Bo ja z miejsca jestem w stanie podać 4 cechy które dyskwalifikują te TV w zależności od przeznaczenia... Wiec to znów pisanie o niczym

Ps:co chodzi o LG to nie posiadam.

może nie posiadasz ale bardzo byłeś za np modele LG np Poczytaj o LG LA691;) może warto zobaczyć w starych postach co pisałeś....
 

dominvip

New member
On wie co mówi !


Właśnie, mnie też skusiła cena i zakupiłem F6500 :confused:

Wiem jedno ,jeśli teraz bym się decydował na zakup TV do oglądania Filmów
(dla mnie ważna jest jakość obrazu) to byłaby to Plazma Panasa 50St60 za 3690zł lub
Pfilips 47pfl7008k ale cena jest powyżej 4600zł:sad:

Jeśli Smart-TV to samsung, ale tylko od wersji 46F7000:idea: z 5-letnią Gwarancją

pozdro

Ps:co chodzi o LG to nie posiadam.

Sprzedaj więc f6500, doloz i kup se Panasa. Później usuń się z tego forum i załóż nowe.

Męczą mnie Twoje problemy na tym forum.

Jak bym kupił sobie auto i po jakimś czasie by mi się nie podobało bo silnik źle działa, albo jest za głośny, kolor już nie fajny... To wziął bym dupe w troki i bym się go pozbył... Lub przerzucilbym się na autobus.
 

lookasz

New member
Panowie, czy zauważyliście taką przypadłość w tym tv Samsunga: biały napis w centrum ekranu na czarnym tle jest wyświetlany bardzo blado (niska jasność białego). Najlepiej widać to jak obok stoi tv innej firmy np. sony, philips itp. - oglądałem w sklepie, patrzyłem też na inne modele samsunga i też to mają. Dziwię się, że tego nie widzicie. Jakoś mnie to niepokoi. A może to jakaś funkcja włączona, myślałem że to może działający microdimming ale ten model i niższe nie mają tej funkcji a taki efekt jest.

ps przeczytać ten wątek to niezły wyczyn :)
 

tdx

New member
Bez reklam
pisze ogólnie, ten tryb jest najbardziej neutralny i nadający się do dalszego testowania i kalibracji..
Wachania czerni występują nawet bez microdimming :D
 

resztaa

New member
jeszcze raz dzięki TDX. Powiedz mi jeszcze czy przy takiej wtyczce ma to znaczenie?:
s4.ifotos.pl/img/400454217_erpnewq.jpg
 
Do góry