Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

Ramapitek

New member
Witam, stałem się posiadaczem telewizora Samsung UE40F650. Jak na razie nie mam jeszcze podłączonej kablówki, gdyż nie podciągnąłem kabla, więc filmy oglądam z pamięci przenośnej. Zauważyłem pewien dość denerwujący problem ... A mianowicie obraz idzie zbyt szybko w porównaniu z dźwiękiem. Objawia się to w ten sposób, że np. w filmie widzę, że ktoś krzyczy albo coś mówi, natomiast dźwięk tych okrzyków/rozmów można usłyszeć dopiero po 1-2 sekundach ... Czasami zdaje mi się, że obraz porusza się w nie naturalnie szybkim tempie. Wie ktoś co zrobić z tym problemem ? Dodam od razu, że film jest dobry, gdyż sprawdzałem go na PC i wszystko było ok. Proszę o pomoc, oraz o opisywanie podobnych sytuacji, jeśli ktoś tak owe spotkał.

W razie czego, nie czytałem całego tematu ;)
 

ADRI4N

New member
Ktoś wspominał o pendrive do nagrywania z f6500, ja zapomniałem wspomnieć że ten 16GB Sandisk Cruzer Facet z biedronki za ~33zł nadaje się bo sprawdzałem go u siebie. Nagrałem minute jakiegoś kanału w 720p i po przeliczeniu wyszło mi, że taki pendrive powinen wystarczyć na ~3h nagrania.
 

konradbp

New member
Ktoś wspominał o pendrive do nagrywania z f6500, ja zapomniałem wspomnieć że ten 16GB Sandisk Cruzer Facet z biedronki za ~33zł nadaje się bo sprawdzałem go u siebie. Nagrałem minute jakiegoś kanału w 720p i po przeliczeniu wyszło mi, że taki pendrive powinen wystarczyć na ~3h nagrania.

W jaki sposób się nagrywa? Ja podłączyłem pendrive i TV go sformatował ale nie da się nagrywać. Nie wiem może coś źle robię ale na wszystkie sposoby próbowałem i nic. Może podeśle ktoś instrukcję jak nagrywać na pena?
 

F6500

New member
Nagranie trzeba zaplanować, w EPG można to zrobić, jednak nagrania nie odtworzycie nigdzie indziej tylko na tym tv, na którym zostało nagrane. Kolega zapewne nagrał w 1080i, a nie 720p :) Można oczywiście odszyfrować nagrania, jednak konieczny jest root tv, co z kolei wiąże się z utratą gwarancji.
 

Ramapitek

New member
Witam, stałem się posiadaczem telewizora Samsung UE40F650. Jak na razie nie mam jeszcze podłączonej kablówki, gdyż nie podciągnąłem kabla, więc filmy oglądam z pamięci przenośnej. Zauważyłem pewien dość denerwujący problem ... A mianowicie obraz idzie zbyt szybko w porównaniu z dźwiękiem. Objawia się to w ten sposób, że np. w filmie widzę, że ktoś krzyczy albo coś mówi, natomiast dźwięk tych okrzyków/rozmów można usłyszeć dopiero po 1-2 sekundach ... Czasami zdaje mi się, że obraz porusza się w nie naturalnie szybkim tempie. Wie ktoś co zrobić z tym problemem ? Dodam od razu, że film jest dobry, gdyż sprawdzałem go na PC i wszystko było ok. Proszę o pomoc, oraz o opisywanie podobnych sytuacji, jeśli ktoś tak owe spotkał.

W razie czego, nie czytałem całego tematu ;)

Ponawiam pytanie
 

tdx

New member
Bez reklam
Naprawdę wszystko co teraz oglądam ny BT oglądam z USB i wszystko idzie jak powinno...
Sprawdzałeś na pendrive tylko czy na dysku twardym?
Jaki to kodek audio/video? Jaka rozdzielczość...

Skoro porusza się w nienaturalnie szybkim tempie znaczy że TV nadgania do klatki kluczowej (key frame) dzieje się to w wyniku opóźnienia odczytu

Chyba że piszesz o tym że masz efekt teatru wtedy za to odpowiedzialny jest motion plus (menu>>obraz>>opcje obrazu>motion plus)
 

Tomassino

New member
A moze z sprawdz jakie masz ustawienia Motion Plus. Ja tak mialem, ale tylko w kwestii nie do konca naturalnego poruszania sie ludzi w filmie. Z dzwiekiem wszystko bylo ok, ale warto sprawdzic ;)
 

Ramapitek

New member
Motion plus mam ustawiony na "Standardowy". Ale nie jest to chyba to, ponieważ przesunięcie obrazu występuje na każdym fragmencie filmu, nie tylko podczas dynamicznych scen. Jeśli chodzi o aktualizacje softu, to wykonałem ją wczoraj i nic nie pomogło ;/
 

ronnie10

New member
Motion plus mam ustawiony na "Standardowy". Ale nie jest to chyba to, ponieważ przesunięcie obrazu występuje na każdym fragmencie filmu, nie tylko podczas dynamicznych scen. Jeśli chodzi o aktualizacje softu, to wykonałem ją wczoraj i nic nie pomogło ;/


W ustawieniach tv masz taka opcje opoznienie obrazu czy dzwieku. ja mam ustawione na wartosc 30 i ogladam NC+ i jest good
 

ronnie10

New member
od tygodnia jestem szczesliwym posiadaczem UE46 F6500 i jestem zadowolony. przesiadlem sie ze starego 32cale kineskopowego deawoo. Duzo nie poprawialem w ustawieniach bo po co. Tylko ustawilem obraz na naturalny i troche go podrasowalem :) dzwiek film lub muzyka i jest dobry glos (niektorzy twierdza ze slaby). Wszystkie dodatki albo zmniejszylem albo wylaczylem takie jak motion plus redukcja zaklucen i mpge. wieczorem wlaczam oszczednosc obrazu bo za mocno swieci.
 
Do góry