Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tdx

New member
Bez reklam
To tylko sygnał testowy, normalnie niczego takiego nie uświadczysz :) ale jeśli to pozwoliło Ci wybrać bardziej akceptowalny dla Ciebie opcje M+ to super...
Co do bandingu to może być on widoczny na jasnych tłach i odpowiednim ruchu kamery (np mecz). To raczej ciężko jest jakkolwiek zniwelować, ale naprawdę trzeba się uprzeć :)

I taka dygresja dotycząca ciemniejszych rogów >> wczoraj bawiłem się 46C650 i znowu patrząc z bliska w kąt matrycy wydaje się że rogi są ciemniejsze. Patrząc na wprost rogu wszystko jest ok :)
 

konradbp

New member
To tylko sygnał testowy, normalnie niczego takiego nie uświadczysz :) ale jeśli to pozwoliło Ci wybrać bardziej akceptowalny dla Ciebie opcje M+ to super...
Co do bandingu to może być on widoczny na jasnych tłach i odpowiednim ruchu kamery (np mecz). To raczej ciężko jest jakkolwiek zniwelować, ale naprawdę trzeba się uprzeć :)

I taka dygresja dotycząca ciemniejszych rogów >> wczoraj bawiłem się 46C650 i znowu patrząc z bliska w kąt matrycy wydaje się że rogi są ciemniejsze. Patrząc na wprost rogu wszystko jest ok :)

Mam TV jakieś 2 miesiące i dopiero teraz mogę stwierdzić, że odpowiednio go ustawiłem pod swoje potrzeby:)
Oczywiście z Twoją pomocą więc wielkie dzięki ;)

Btw. tak z ciekawości, banding jaki załączyłeś to z naszego F6500 czy innego modelu?
 

Bojar1

New member
Mam TV jakieś 2 miesiące i dopiero teraz mogę stwierdzić, że odpowiednio go ustawiłem pod swoje potrzeby:)
Oczywiście z Twoją pomocą więc wielkie dzięki ;)

Było by bardzo miło z Twojej strony gdybyś sie z nami podzielił tymi ustawieniami :)

Telewizor mam od niecałego tygodnia. W nocy oglądam praktycznie tylko filmy także ustawienia podane przez tdx są całkiem fajne, ale niestety nie jestem w stanie poradzić sobie z ustawieniami "na dzień".
 

konradbp

New member
Było by bardzo miło z Twojej strony gdybyś sie z nami podzielił tymi ustawieniami :)

Telewizor mam od niecałego tygodnia. W nocy oglądam praktycznie tylko filmy także ustawienia podane przez tdx są całkiem fajne, ale niestety nie jestem w stanie poradzić sobie z ustawieniami "na dzień".


Jutro, może pojutrze wstawię swoje ustawienia. Te, które mam i tak lekko modyfikuję w zależności od tego co w danym momencie oglądam.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Doplacasz do cmr 600hz z microdimmingiem i lepiej wykonanym pilotem smart touch :) matryca jest ta sama :)

Ja mam oba tv w domu i wuraznej roznicy nie widze

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
TDX dawno mnie tu nie było ...mój F6770 stoi i się kurzy ..żart

Widzę że wrzuciłeś jakieś próbki do testów MD i Bandingu ....jakieś kryteria oceny ? Dziś odpalę to na swoim modelu. Na co dokładnie zwracać uwagę ...pytam o MD ..bo banding jest dla mnie zrozumiały.

Co do ustawień obrazu ...to już 100 razy zmieniałem i modyfikowałem podane przez TDX gotowce ...aktualnie oglądamy naziemną na lekko zmodyfikowanym trybie STANDARD ...co jest dziwne, bo zaraz po zakupie ten tryb był dla nas nie do przyjęcia ....może wraz z aktualizacją softu coś zmieniono ???

Przykre jest to, że mając, jakby nie było, dobry sprzęt nie ma do niego dobrego źródła sygnału. Mówię o naziemnej TV cyfrowej, bo na każdą inną platformę nie mamy czasu wiec szkoda płacić za coś co nie będzie wykorzystane. Niby Jest TVP 1 HD i TVP 2 HD lecz tylko z nazwy... jakość obrazu jest tragiczna :((

Ludzie nie mogą doczekać się HD a w innych krajach już UHD puka do drzwi.
 

SDman

Banned
PodzislisZ SIĘ kolego ustawieniami obrazu? :)

Witam,
posiedziałem trochę (2h) dzisiaj w Łodzi nad UE50F6500 bo to ciekawy rozmiar.
Szczerze ? Genialny telewizor - zaczynam powoli rozumieć dlaczego kolega @tdx oddał F8000.
Powieszony na ścianie trudno rozróżnić czy to F6500 czy F8000 patrząc na wprost (chodzi mi oczywiście o design).
Mój czas poświęciłem ponieważ, chciałem się przekonać na co stać matrycę -ponoć nie samsunga w tym rozmiarze (50").

Podświetlenie (na białej, 50% szarego planszy) i czystość bieli doskonała.
Pozostałe kolory rewelacyjne, a żółty to chyba dopiero Aquos z 4 pikselem może dać radę .
Skala szarości czysta - do punków końcowych BW.
Cloudingu nie sprawdziłem bo całego oświetlenia w sklepie nie chcieli wyłączyć :) .

Tutaj moje wypociny , może się komuś przydadzą -

Do tego sondbar HW-450 i zestaw może brać udział w konkursach :cool: .

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Bojar1

New member
Witam,
posiedziałem trochę (2h) dzisiaj w Łodzi nad UE50F6500 bo to ciekawy rozmiar.
Szczerze ? Genialny telewizor - zaczynam powoli rozumieć dlaczego kolega @tdx oddał F8000.
Powieszony na ścianie trudno rozróżnić czy to F6500 czy F8000 patrząc na wprost (chodzi mi oczywiście o design).
Mój czas poświęciłem ponieważ, chciałem się przekonać na co stać matrycę -ponoć nie samsunga w tym rozmiarze (50").

Podświetlenie (na białej, 50% szarego planszy) i czystość bieli doskonała.
Pozostałe kolory rewelacyjne, a żółty to chyba dopiero Aquos z 4 pikselem może dać radę .
Skala szarości czysta - do punków końcowych BW.
Cloudingu nie sprawdziłem bo całego oświetlenia w sklepie nie chcieli wyłączyć :) .

Tutaj moje wypociny , może się komuś przydadzą -

Do tego sondbar HW-450 i zestaw może brać udział w konkursach :cool: .

Pozdr.

Bardzo Ci dziękuję za wstawienie ustawień :) Pytanie teraz czy na matrycy samsunga 46" będzie to też tak fajnie wyglądało jak opisujesz swoje wrażenie z 50" "inszej" :) Będę miał chwilę to później sprawdzę u mnie i się podzielę wrażeniami :)
 

konradbp

New member
A to moje ustawienia:

Standard
9 podświetlenie
95 kontrast
46 jasność
34 ostrość
55 kolor

Zaawansowane
Kontrast dynamiczny: Niski
Tonacja czerni: Ciemna
Przestrzeń kolorów: Oryginalna

Opcje obrazu
Tonacja kolorów: Standardowy
Obraz cyfrowy wył
Red zakłócen MPEG wył
Poziom czerni HDMI: Niski
Tryb Film: Auto2
Motion Plus: Wyraźny
Optymalizacja Czerni: Wysoko
 

SDman

Banned
Ja tylko napiszę że zamieniłem 40D8000 na 46F6500 :) i faktycznie jest to zmiana na plus
Witam,
przyniosłem dzisiaj od klienta karton tektury, z którego wytnę szablon 55" i złożę go do 50"
Ocenię ja i małżonka, który rozmiar mi bardziej odpowiada (pasuje do wystroju wnętrza).
Nie powoduje "telewizora w pokoju, a pokój z TV"

Jeżeli ocena padła by na 50" to Samsung F6500 w mojej opinii jest najlepszym wyborem.
Jedynie mogę czekać na przyszły rok czy producenci potraktują 50" modelami wysokimi.

PS.
patent z tekturą polecam chociażby do wygody montażu TV na ścianie -jeśli ma
być np. pod kątami itd . Zawsze lepiej manewrować z kartonem niż z odbiornikiem TV.

Pozdrawiam.
 

Ivanez

New member
Witam,
przyniosłem dzisiaj od klienta karton tektury, z którego wytnę szablon 55" i złożę go do 50"
Ocenię ja i małżonka, który rozmiar mi bardziej odpowiada (pasuje do wystroju wnętrza).
Nie powoduje "telewizora w pokoju, a pokój z TV

Pozdrawiam.

Hehe też mam taki plan bo mierzenie miarka słabo się sprawdza :)

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2
 

Grendel

New member
Witam,
posiedziałem trochę (2h) dzisiaj w Łodzi nad UE50F6500 bo to ciekawy rozmiar.
Szczerze ? Genialny telewizor - zaczynam powoli rozumieć dlaczego kolega @tdx oddał F8000.
Powieszony na ścianie trudno rozróżnić czy to F6500 czy F8000 patrząc na wprost (chodzi mi oczywiście o design).
Mój czas poświęciłem ponieważ, chciałem się przekonać na co stać matrycę -ponoć nie samsunga w tym rozmiarze (50").
Pozdr.

Wynika z tego, że nie ma co się obawiać matryc 50 calowych? Przyznam, że mi najbardziej odpowiada ta wielkość tv i wszystko rozbija się o brak informacji o wyświetlaczach z AUO.
 

SDman

Banned
Wynika z tego, że nie ma co się obawiać matryc 50 calowych? Przyznam, że mi najbardziej odpowiada ta wielkość tv i wszystko rozbija się o brak informacji o wyświetlaczach z AUO.

Witam,
w Łodzi stoi w sklepie i jak już pisałem sztuka z wystawy jest super w tej klasie !
Mają jeszcze 10 szt. zapakowanych.

PS.
patent z kartonem jest bardzo przydatny (żona się włączyła -jak miło)
Postawiony w 55" wydał się nam za duuży, dwa ruchy i już jest 50" wczoraj cały wieczór
rozmowy o tym, że 50" to idealny rozmiar - 55" będzie za duży.
Co się stało po paru godzinach?
Już późnym wieczorem 50" zaczęło maleć , a dzisiaj karton wrócił do rozmiaru 55"

Coś w tym jest, polecam każdemu się przekonać ; TV maleją !
Dobrze gdy nam zmaleje karton, a nie zakupiony TV.

Jest też druga strona medalu -jakość sygnału SD , zawsze lepiej będzie wyglądać na mniejszym TV.

Pozdr,
 

qbek78

New member
Bez reklam
No i jeszcze cena, w tym wypadku różnica ok. 800-900 zł. Można wyrwać 55" za 4500-4600 zł ale to chyba nie z polskiej dystrybucji i o ile ktoś tu wcześniej pisał, że z takim modelem np. w redcoon nie ma problemu z gwarancją to chyba regionu naszego nie ustawimy i stracimy część funkcjonalności. Może się mylę.
A w ogóle dziękuję za tych kilka słów o 50". Przez to, że to matryca innej firmy i nie było komu o tym rozmiarze tu wcześniej napisać zaczęły powstawać niepoparte niczym mity. Ja sam biorę ten model pod uwagę jak i 55. Z kartonem też spróbuję. Dzięki i pozdrawiam.
 

SDman

Banned
A w ogóle dziękuję za tych kilka słów o 50". Przez to, że to matryca innej firmy i nie było komu o tym rozmiarze tu wcześniej napisać zaczęły powstawać niepoparte niczym mity. Ja sam biorę ten model pod uwagę jak i 55.

Witam,
oczywiście bezpośrednie porównanie -test po kalibracji w warunkach domowych byłby
jak najbardziej wskazany. Rozwiałby wszelkie wątpliwości.
Ale będzie on zawsze nie do końca poprawny bo 50" vs 46" może być na korzyść 46"
(lepsze skupienie)
Jeżeli już to 50" vs 55" to byłoby ciekawe porównanie.

Pozdr.
 

RafMat

New member
Witam,
oczywiście bezpośrednie porównanie -test po kalibracji w warunkach domowych byłby
jak najbardziej wskazany. Rozwiałby wszelkie wątpliwości.
Ale będzie on zawsze nie do końca poprawny bo 50" vs 46" może być na korzyść 46"
(lepsze skupienie)
Jeżeli już to 50" vs 55" to byłoby ciekawe porównanie.

Pozdr.

Hey hey coś nie tak u ciebie z matematyką? :) Tv 46" ma bliżej rozmiarami do 50" niż do 50"do 55".

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry