Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

darius71

New member
Witam
zamierzam kupić 55f6500 ale mam dylemat 55f6770 powiedz mi czy różnią sie jedynie HZ czy też matrycą,który z nich ma pilot plastikowy.
 

azman

New member
edii2 przeczytaj kilka stron do tyłu było już o tym
azman - pierw wybierasz swój kod pocztowy, potem zaznaczasz brak mojego usługodawcy, następnie wyszukaj usługodawce dekodera wpisz dream multimedia potem dalej wybierasz na którym masz hdmi dekoder, następnie dalej "pytanie czy dekoder zmienił kanał" klikasz nie robisz wyszukaj numer modelu wpisujesz twój np dm7000 wybierasz odpowiedni model z listy i już działa Ci IR z pilota uniwersalnego, sprawdzałem na golden media, na dreambox, fergusonach i opticum wszedzie działa. pozdro.
ps jedynie w takiej konfiguracji nie działa recommended
 

cureman

Active member
Bez reklam
Niestety kolego nadal niezadowolony z obrazu,juz chce ten tv sprzedać za 4 tys.po 3tygodniach od zakupu.Kupiony w MM.
Jest to model 55F 6510 biała rama.Cena4tys.
 
Ostatnia edycja:

bigmar

New member
Pytanie:
Samsung F6500/6650 czy F7000
O 6500 cały ten wątek przecztałem. Nie wiem czy warto 1500pln dołożyć do F7000. Co ma takiego lepszego co warte jest tych pieniędzy.
 

bigmar

New member
Dzięki tdx. Dwa tunery dvb-t oznaczają że muszę 2 kable podłączyć, czy wystarczy jeden by jeden kanał oglądać a drugi podglądać w PIP lub nagrywać?
Cały czas zastanawiam się czy warto.
Fakt 7000 ma evokit ale czy to faktycznie jest takie fajne?
O ile z zakupem 6650 nie ma problemu, to już 7000 wymaga uruchomienia "rezerw budżetowych" :).
 

SDman

Banned
Dzięki tdx. Dwa tunery dvb-t oznaczają że muszę 2 kable podłączyć, czy wystarczy jeden by jeden kanał oglądać a drugi podglądać w PIP lub nagrywać?
Cały czas zastanawiam się czy warto.
Fakt 7000 ma evokit ale czy to faktycznie jest takie fajne?
O ile z zakupem 6650 nie ma problemu, to już 7000 wymaga uruchomienia "rezerw budżetowych" :).

Witam,
wystarczy jak podłączysz jeden kabel.
O Evo nie myśl na zapas - akurat teraz to gadżet ale kiedyś będziesz miał wybór.
Sporo posiedziałem przy F7000 w 55" i dla mnie jest oczywiste, że warto;
lepsza głębia czerni, kontrast.
Skalibrowany poprawnie świeci rewelacyjnie.
Nie ustępuje F8000 ani Sony W905.

Pozdr.
 

bigmar

New member
Matryce 200Hz wbudowana kamere i po 2 tunery dvb-t c s

Kamera - dla mnie zbędny bzdet,
200Hz - czy je zauważę jeśli tak to kiedy?
Model 6650 ma tuner sat i dvb-t, planuję używać obu więc PIP ma znaczenie. Czy to nie będzie to samo co w 7000?
Czy w 6650 mogę oglądać sat i podglądać lub nagrywać dvb-t?
Czy w którymś z tych modeli mogę podglądać w PIP ps3 ?
Czy można w ogóle PIP używać w hdmi?
Czy w grach obsługujących 3D ten efekt jest widoczny dobrze?
 
Ostatnia edycja:

Modig

New member
Panie i Panowie, przeczytałem ogromną ilość postów na temat tego TV i innych. Nadal nie jestem pewien, chociaż dużą rolę odgrywają pieniądze. Mogę kupić z Polskiej Dystrybucji ten TV za 3050zł brutto (UE46F6500) i przyznam że jestem bardzo zdecydowany na ten model, tylko wolę spytać na wszelki wypadek: czy w tej cenie znajdę coś lepszego? Przyznam, że kamerka przydałaby się, ale z drugiej strony to czytałem że można ją dokupić za około 350zł a dopłata do F7000 jest dużo wyższa niż ta kwota, tylko czy ona będzie gorsza od tej wbudowanej, która jest w serii F7xxx? Nie potrzebuję też dwóch tunerów. Dodam, że będę najwięcej TV używał do odtwarzania plików mkv oraz do grania na XBOX. Raczej TV mało mnie interesuje.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Kamera - dla mnie zbędny bzdet,
200Hz - czy je zauważę jeśli tak to kiedy?
Model 6650 ma tuner sat i dvb-t, planuję używać obu więc PIP ma znaczenie. Czy to nie będzie to samo co w 7000?
Czy w 6650 mogę oglądać sat i podglądać lub nagrywać dvb-t?
Czy w którymś z tych modeli mogę podglądać w PIP ps3 ?
Czy można w ogóle PIP używać w hdmi?
Czy w grach obsługujących 3D ten efekt jest widoczny dobrze?

Zawsze widać przewagę natywnych 200 na 100. Natomiast nie ma już takiej róznicy jak pomiędzy 50 a 100 :)
Niestety nie
W każdym modelu z PIP jak masz PS3 przez hdmi to w oknie możesz oglądać DVB-T/C/S, W modelu F7000 masz 2 tunery DVB-T/C/S możesz np co innego oglądać co innego nagrywć.
tak jak wyżej PIP obsługuje tylko wewnętrzne tunery TV
Ja grałem chwile w 3D w GT5 ale raczej kiepski efekt (gorsze czasy) w filmach jak najbardziej ok.
 

tdx

New member
Bez reklam
Panie i Panowie, przeczytałem ogromną ilość postów na temat tego TV i innych. Nadal nie jestem pewien, chociaż dużą rolę odgrywają pieniądze. Mogę kupić z Polskiej Dystrybucji ten TV za 3050zł brutto (UE46F6500) i przyznam że jestem bardzo zdecydowany na ten model, tylko wolę spytać na wszelki wypadek: czy w tej cenie znajdę coś lepszego? Przyznam, że kamerka przydałaby się, ale z drugiej strony to czytałem że można ją dokupić za około 350zł a dopłata do F7000 jest dużo wyższa niż ta kwota, tylko czy ona będzie gorsza od tej wbudowanej, która jest w serii F7xxx? Nie potrzebuję też dwóch tunerów.

Jak widziałeś już ten tv na żywo i jest ok to spokojnie możesz brać, w tej cenie zarówno jeśli chodzi o matryce jak i wyposażenie nic lepszego mieć nie będziesz...
Co do serii F7000 to przede wszystkim matryca 200Hz.
Kamera za 350zł jest taka sama jak wbudowana w F7.
 

Modig

New member
Tak, widziałem go na żywo obok F6800 i obok F7000 - oczywiście ten ostatni pokazywał obraz najlepiej, natomiast jeśli chodzi o F6800 to ta plastikowa obwódka wokół ramki jest w mojej opinii fatalna i to dyskwalifikuje ten model. A skoro kamerka jest ta sama, to decyzję już podjąłem. Napisze w przyszłym tygodniu jak pierwsze wrażenia i pewnie zgłoszę się z pytaniami, chociaż dużo już sobie ciekawych informacji zapisałem z tego wątku :)
 

Ospen

New member
F6800 bardzo fajnie moim zdaniem prezentuje się na ścianie :) aloe w środku dokładnie to samo co F6500 :)

Ja zakupiłem własnie 6800, póki co jeszcze nie wisi, bo testuje wszystko jak leci i dobieram dla niego idealną pozycję i odległość, ale tzw Branch Design bardzo mi się podoba, pomimo utrudnień spowodowanych szerokim rozstawem nóg podstawy.

Szybkie pytanie: jeśli film 3D to SBS (Side by Side) czy też OU/HOU (Over-Under, Half-Over-Under)? A może samsung 6500/6800 radzi sobie z każdym formatem filmu 3D? Jeśli tak, to który oznacza lepsze efekty?
Pozdrawiam :)
 
Do góry