Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

konradbp

New member
Akurat tego programu nie używałem ale piszą, że tak. cyt;
"My posłużymy się do naszych celów darmowym, lecz bardzo dobrym materiałem testowym opracowanym przez firmę Burosch, gotowym do pobrania z Internetu w postaci pliku .exe, który samodzielnie rozpakowuje się do pliku ISO. Plik ten, będący obrazem dysku, należy wypalić na czystym nośniku DVD-R lub DVD+R. Dostępne są dwie wersje materiału: o jakości HD 1920x1080 pikseli (format AVCHD) oraz o jakości SD PAL (720x576). Do odczytania tej pierwszej wersji konieczny będzie odtwarzacz Blu-ray"

Jak skupiłem się na obrazach testowych, które są w kolejnych linkach.
 
Ostatnia edycja:

fausto1

New member
Bez reklam
Mam takie pytanko, gdybym chciał kalibracje przez profesjonalistów żeby zrobili mi w domu to czy odbywa się to tylko przez opcje które są dostępne z poziomu tv? Jestem zielony w temacie i się zastanawiam czy taka kalibracja za 200zl przez firmę jest warta zachodu ? Aż tak obraz się polepszy.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

qbek78

New member
Bez reklam
Ja od PN mam urlop i nie zamierzam na razie pokazywać się w "firmie" ;)

Pierwszy raz piszę w temacie stąd też zacznę od podziękowania dla autora. Fajnie poczytać coś więcej o tym modelu. Co do cytatu powyżej to dołączyłbym bym się do prośby o rzucenie okiem na 50''. Oczywiście po urlopie i w miarę możliwości:)
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sorki za post pod postem ale dotyczy całkiem innego tematu...mianowicie nie mogę w ogóle przewijać filmów udostępnionych przez DLNA z komputera:/ mogę odtworzyć od ostatnio zapamiętanego miejsca, mogę cofnąć do samego początku ale nie mogę przewijać ani do przodu ani do tyłu. Czy ktoś wie co jest grane?

U mnie tez przewijanie nie działa, ale
- kursor na pilocie lewo/prawo daje skok po kilkanaście sekund
- tools - lupa - wyszuk. wg czasu - każde naciśniecie to 1 min w przód/tył potem zatwierdź

Mam za to inny problem dźwięk po DLNA jest ok 500ms przed obrazem i na TV nie da się tego ustawić. Tylko na wyjściu cyfrowym jest, ale do 250ms. Na szczęście wzmacniacz ma tez 250 ms i w sumie daje 500ms. Powinno być bez opóźnień, a jeśli już to dać z 2000ms i to nie tylko na wyjcie cyfrowe,a le na oba TV i cyfrowe osobno.
Czasami potrafi też zerwać połączenie i trzeba on/off.

Po restarcie brak opóźnień, bardzo chimeryczne zachowanie. Przewijanie, pauza nic nie dawały.

Czekamy na 1110 bo problemów jest całkiem sporo. Nie wiadomo co "usprawnili" od 1102 oprócz weebTV.

Dla mnie w odtwarzaczu TV brakuje kilku funkcji jakie mają sprzęty za 70-500 PLN
- napisy
czcionka, rozmiar, kolor, położenie, tło, cienie, odtwarzanie zewn. napisów po DLNA
- dźwięk
HD brak, ARC u mnie nie działa, przesunięcie dla pcm, cyfrowego +/-2000ms
- obraz
dowolne skalowanie proporcji
- funkcje
przewijanie, odtwarzanie obrazów płyt, dostęp do UPnP z TV (przynajmniej do NAS DNS 320, muszę używać Smart Phona, ogólnie nawet lepiej niż pilotem, ale nie każdy ma sprzęt z Androidem do sterowania DLNA).
Ktoś napisze kup odtwarzacz, ale po to kupiłem TV SMART, by się nie bawić z pilotami, ect. oraz instalować dodatkowe moce. Ten TV to ma być centrum multimedialne.
 

jarjar82

New member
wgozno i konradbp z tym przewijaniem filmów po DLNA to nie taka prosta sprawa. Im "grubszy" film tym mniejsze skoki w czasie....kłania się tu przepustowość sieci WiFi ( poczytaj tu na forum było już o odtwarzaniu masę tematów) im większy bitrate tym mniejszy skok lub całkowity brak przewijania. Przy filmach ponad 9 GB możesz już cąłkiem nie pooglądać materiału a co dopiero przewijać. Są routery, które kosztują sporo więcej od średniej półeczki, ale zysk w przepustowości sygnału jest minimalny.

Zrób test ...odpal sobie jakiś 1 GB film i spróbuj go przewinąć ...powinien się poddać bez problemów (małe skoki ale zawsze coś )
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja tylko podpowiedziałem jak przewijać na F6500 z DLNA, ponieważ klawisze przewijania są nieaktywne w tym trybie, czyli nici z przewijaniem z podglądem, ale nie zawsze trzeba oglądać od zakończenia lub początku.
Ja używam aplikacji na Androida gdzie łatwo można film ustawić gdzie się chce.
 

Nike81opole

New member
Witam mam ten sam model ue46f6500ss co ta koncowka oznacza ss i mam jescze taki problem bo wszedlem do menu serwisowego i cos poprzestawialem problem mialem taki ze po wejsciu przestawilem w opcji type na 55a2uf7e i po restarcie kiedy wlaczylem obraz 3d zrobil sie jasny i nie ma zadnych efektow 3d jak najlepiej ustawic w menu serwisowym wszystkie opcje moze bys mogl mi wyslac zdiecia swoich ustawien w tv. Pozdrawiam a ch i takie jescze pytank czy ogladasz filmy 3d pobrane w mkv jesli tak to jak to robisz bo ja puszczam przez usb z dysku przenosnego i kiedy puszczam film dziala przez jakies 15 20 sek i sie wylancza probowalem na wielu filmach i to samo.Dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam mam ten sam model ue46f6500ss co ta koncowka oznacza ss i mam jescze taki problem bo wszedlem do menu serwisowego i cos poprzestawialem problem mialem taki ze po wejsciu przestawilem w opcji type na 55a2uf7e i po restarcie kiedy wlaczylem obraz 3d zrobil sie jasny i nie ma zadnych efektow 3d jak najlepiej ustawic w menu serwisowym wszystkie opcje moze bys mogl mi wyslac zdiecia swoich ustawien w tv. Pozdrawiam a ch i takie jescze pytank czy ogladasz filmy 3d pobrane w mkv jesli tak to jak to robisz bo ja puszczam przez usb z dysku przenosnego i kiedy puszczam film dziala przez jakies 15 20 sek i sie wylancza probowalem na wielu filmach i to samo.Dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Standard zmień na 46A1AF6V to będzie działać

co to znaczy SS to powinieneś wiedzieć z historii :) na poważnie do S od DVB-S
 

Nike81opole

New member
a jak ty masz tam ustawione bo ja mam teraz 46a6afos mogl bym przeslac zdiecia swoich ustawien wmenu serwisowym by mi to wiele pomoglo bo troche tam pogrzebalem
 

tdx

New member
Bez reklam
Raczej nie zaleca się grzebania w menu serwisowym na pałę....
tak jak napisałem jeśli masz 46F6500 to musisz mieć panel type 46A1AF6V
jutro mogę popstrykać całe menu serwisowe ale to założę już nowy temat....
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
Pytanie mam takie ;) wspomnieliscie o aplikacji pilota na Antka. Miałem ja kilka dni i za Chiny nie wykrywala tv. :/

To raz a dwa....TDX zmieniłaś cos w tych nastawach z GR ? Pytam bo dziś na modyfikowanym tr film oglądałem World War Z i stwierdzam ze jest zbyt wygaszony :/

Zastanawiam się nad kalibracją...ten darmowy program wymaga dodatkowego sprzętu tj pająk ?
 

tdx

New member
Bez reklam
toms82toms to nie jest błyszcząca to półmat nie widziałeś ultra clear pannel :) od samsunga w takim razie :D
 
Do góry