Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

johny_123

New member
Witam
zastanawiam sie nad kupnem tego 46F6500 tylko mam kilka pytan:
- czy nie ma problemow z odtwarzaniem plikow z usb ??
- co z napisami czy mozna zwiekszyc czcionke dla slepych ??
- czy łączy się bezproblemowo z siecią wifi i działa stabilnie czy nie zrywa połączenia?
- jaki ma rodzaj matrycy [czy jest matowa czy błyszcząca ] , czy z kablowki programy sd z multimedia, DVB-T beda wmiare dobrej jakosci ?
- problem smużenia/rozmywania się obrazu czy w tym modelu to czesty przypadek ?/
- tylko odnosnie samsunga nie wiem jak 3d aktywne sie sprawdzi podobno pasywne jest zdrowsze moze ktos mi powie czy to jakas duza roznica miedzy 3d pasywne a aktywne oprocz ceny okularow,
 
Ostatnia edycja:

Madas

New member
Bez reklam
Ad1 z USB idzie wszystko
Ad3 bez problemu łączy się automatycznbie z wifi, nie zrywa połączenia nigdy
Ad4 matryca półmat
Ad5 Smużenie nie zaobserwowałem u siebie
Ad6 Ja mało co używam 3D na początku częściej i nie mam porównania z pasywnym
 

adgjm

Member
Dzisiaj połączyłem dodatkowo antenę satelitarną i mam pytanie.Czy na jednej liście kanałów da się ustawić programy dvb-t i satelitarne?

Wysłane z LG G2 mini
 

rokob33

New member
soft 2102.2 samsung F6500

napiszcie jakie wrazenia po aktualizacji 2102 , ktos pisal ze problemy z hdmi cec moze ktos aktualizowal i podzieli sie opinia na temet tej aktualizacji
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Do sprzedania komponenty prawdziwego kina, a nie pierdziawki made in china, czy made in malaysia: Amplituner Denon AVC-A1HDA-3D, odtwarzacz BDP Pionieer LX-91, subwoofwer Velodyne DD-18 (http://audiofast.pl/pdfs/Velodyne%20Servo%20DD-15.pdf) kolumny Monitor Audio Platinum - PL-200-para, PLC-350, PL-100-para, MA-GX-100 para, MA GX-FX - para - wszystkie kolumny w lakierze ebony na polskiej gwarancji! Ponadto końcówki mocy Monster Power MPA-3250, oraz MPA 2250, kupione w USA ok. dwa lata temu jako nowe http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacn...wermpa2250.pdf. Cena detaliczna takiego zestawu to ponad 130tys.pln ( nie licząc kabli połączeniowych). U mnie w opcji kup teraz tylko za 86 tys.pln - lub zamiana na Focusa RS - rocznik 2010 z przebiegiem do 50tys.km. Kolega, który objechał sporo różnych wystaw np:
I.F.A w Berlinie, CES w Las Vegas, stwierdził, że tak fenomenalnie grającego zestawu zarówno w kinie jak i w koncertach - nigdzie nie usłyszał... Sprzęt w idealnym stanie z oryginalnymi kartonami. Kolumny GX-FX w lakierze ebony - robione na specjalne zamówienie. Taki dobór zestawu wyniknął z wielu lat doświadczeń i eksperymentów z różnymi komponentami w dążeniu do dźwięku doskonałego w każdym zakresie...
Fabryczne wtyki i kable sieciowe zostały zmienione na: Furutech, Oyaide oraz Monster Power. Interconekty łączące amplituner, odtwarzacz BD i końcówki mocy to najwyższa półka brytyjskiej firmy QED ( Signature Audio i Signature Audio S - 1049 zł za odcinek metrowy).
Dla zdecydowanego kupca dorzucam gratis listwę przepięciową Monster Cable HTS-1000 ( w opcji mam też listwę Monster Cable HTS 5100). Jest ponadto możliwość dokupienia projektora JVC-RS2 za jedną trzecią ceny detalicznej (wyświecone ok. 1050 godzin). Jedyny na świecie projektor, który za jakość obrazu został wyróżniony zarówno przez E.I.S.A jak i przez T.I.P.A.
Mam także do zaoferowania nowy amplituner Denon AVR-X4000 (z polskim menu i gwarancją Horn-u). Do tego nowy zestaw Bose acoustimass 10 seria IV - z polską gwarancją.

Z uwagi na ilość i gabaryty oraz ciężar całości, zdecydowanie preferuję odbiór osobisty.
Dla szybkiego kupca, granitowe-markowe szafki firmy Audiophilar wartości kilku tysięcy pln. - mogę dorzucić gratis!
Końcówki mocy to najwyższa półka:http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniacze/monsterpowermpa2250.pdf

A tu proponuję poczytać niedowiarkom co im oferuję:
HFM | HFM - Monitor Audio Platinum PL 200
Monitor Audio - Platinum PL200 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio
kontakt: deimos77@go2.pl tel (59)8421501 po 17-stej.
 
Ostatnia edycja:

dzudzu9

New member
Wczoraj zaktualizowałem TV do 2102.2 z 1119. Wcześniej nie aktualizowałem, bo wszystko działało i nie widziałem takiej potrzeby. Wczoraj TV miał problemy z siecią - łączył się z routerem, ale z siecią już nie - nie działały apki, a godzina była wieczorna więc chciałem córci włączyć bajki z TVN Playera :) Próbowałem połączenia po kablu (standardowo tak mam) i wifi.
Inne urządzenia nie miały problemu z siecią.
Koniec końców problemy same zniknęły, możliwe że coś się działo z serwerami Samsunga.

Natomiast co do samej aktualizacji - nie zauważyłem żadnych istotnych zmian:
- odrobinę chyba menu się zmieniło, ale też nie potrafię wskazać konkretnych elementów, nie przywiązywałem do tego uwagi.
- wydaje mi się, że po aktualizacji (i po zniknięciu problemów z siecią) TVN Player szybciej działa.
- trochę inny SmartHub (parę dni wcześniej pojawiał się już komunikat, że jest zupełnie nowy, więc to może być to, a nie aktualizacja)
- jakość obrazu raczej bez zmian (raczej bo nie miałem czasu żeby dłużej się przyglądać).
- HDMI-CEC nie używałem, więc się nie wypowiem.
Dzisiaj postaram się dokładniej sprawdzić TV, również Screen Mirroring z tabletu (Galaxy Note N8000), gdyż dotychczas nie działało to tak jakbym tego oczekiwał - dużo gorzej niż z lapka (możliwe że problem w tablecie...)
 

rokob33

New member
Wczoraj zaktualizowałem TV do 2102.2 z 1119. Wcześniej nie aktualizowałem, bo wszystko działało i nie widziałem takiej potrzeby. Wczoraj TV miał problemy z siecią - łączył się z routerem, ale z siecią już nie - nie działały apki, a godzina była wieczorna więc chciałem córci włączyć bajki z TVN Playera :) Próbowałem połączenia po kablu (standardowo tak mam) i wifi.
Inne urządzenia nie miały problemu z siecią.
Koniec końców problemy same zniknęły, możliwe że coś się działo z serwerami Samsunga.

Natomiast co do samej aktualizacji - nie zauważyłem żadnych istotnych zmian:


- odrobinę chyba menu się zmieniło, ale też nie potrafię wskazać konkretnych elementów, nie przywiązywałem do tego uwagi.
- wydaje mi się, że po aktualizacji (i po zniknięciu problemów z siecią) TVN Player szybciej działa.
- trochę inny SmartHub (parę dni wcześniej pojawiał się już komunikat, że jest zupełnie nowy, więc to może być to, a nie aktualizacja)
- jakość obrazu raczej bez zmian (raczej bo nie miałem czasu żeby dłużej się przyglądać).
- HDMI-CEC nie używałem, więc się nie wypowiem.
Dzisiaj postaram się dokładniej sprawdzić TV, również Screen Mirroring z tabletu (Galaxy Note N8000), gdyż dotychczas nie działało to tak jakbym tego oczekiwał - dużo gorzej niż z lapka (możliwe że problem w tablecie...)

napisz jak mozesz po glebszym przetestowaniu tv jak z czernia i biela i ostroscia bo ponoc to sie poprawilo na plus i ogolnie co jeszcze zauwazysz ,jak mozesz sprawdzic czy filmy z dysku po usb ,,chodza,, bez zastrzezen:D
 

dzudzu9

New member
napisz jak mozesz po glebszym przetestowaniu tv jak z czernia i biela i ostroscia bo ponoc to sie poprawilo na plus i ogolnie co jeszcze zauwazysz ,jak mozesz sprawdzic czy filmy z dysku po usb ,,chodza,, bez zastrzezen:D

Tak na szybko :)
Wczoraj chciałem sprawdzić efekty 3D (ogólnie nie jestem fanem, wolę klasyczne 2D, ale jak jakiś czas temu oglądałem Tajemnicę Zielonego Królestwa to zastanawiałem się czy w ogóle są w tym filmie jakieś efekty :p), więc odpaliłem na szybko Avatar i Niesamowity Spider-Man 2 i problemów nie było. Swoją drogą, mimo iż oba filmy już oglądałem (na Avatarze byłem nawet swego czasu w iMax'ie :D) to dla efektów planuję obejrzeć jeszcze raz :)
Dotąd (na ver. 1119) nigdy nie miałem problemów, żeby czegoś nie chciało mi odtworzyć z pendrive lub dysku. Na nowej wersji nie powinno być także z tym problemów.

Co do reszty, to chwilę na to będę potrzebował :)
 

rako28

New member
Wczoraj zaktualizowałem TV do 2102.2 z 1119. Wcześniej nie aktualizowałem, bo wszystko działało i nie widziałem takiej potrzeby. Wczoraj TV miał problemy z siecią - łączył się z routerem, ale z siecią już nie - nie działały apki, a godzina była wieczorna więc chciałem córci włączyć bajki z TVN Playera :) Próbowałem połączenia po kablu (standardowo tak mam) i wifi.
Inne urządzenia nie miały problemu z siecią.
Koniec końców problemy same zniknęły, możliwe że coś się działo z serwerami Samsunga.

Natomiast co do samej aktualizacji - nie zauważyłem żadnych istotnych zmian:
- odrobinę chyba menu się zmieniło, ale też nie potrafię wskazać konkretnych elementów, nie przywiązywałem do tego uwagi.
- wydaje mi się, że po aktualizacji (i po zniknięciu problemów z siecią) TVN Player szybciej działa.
- trochę inny SmartHub (parę dni wcześniej pojawiał się już komunikat, że jest zupełnie nowy, więc to może być to, a nie aktualizacja)
- jakość obrazu raczej bez zmian (raczej bo nie miałem czasu żeby dłużej się przyglądać).
- HDMI-CEC nie używałem, więc się nie wypowiem.
Dzisiaj postaram się dokładniej sprawdzić TV, również Screen Mirroring z tabletu (Galaxy Note N8000), gdyż dotychczas nie działało to tak jakbym tego oczekiwał - dużo gorzej niż z lapka (możliwe że problem w tablecie...)

Jakie aplikacji uzywaz do screen mirroring na laptopa?screanview 2.0 nie dziala z seria F.
 

rokob33

New member
Tak na szybko :)
Wczoraj chciałem sprawdzić efekty 3D (ogólnie nie jestem fanem, wolę klasyczne 2D, ale jak jakiś czas temu oglądałem Tajemnicę Zielonego Królestwa to zastanawiałem się czy w ogóle są w tym filmie jakieś efekty :p), więc odpaliłem na szybko Avatar i Niesamowity Spider-Man 2 i problemów nie było. Swoją drogą, mimo iż oba filmy już oglądałem (na Avatarze byłem nawet swego czasu w iMax'ie :D) to dla efektów planuję obejrzeć jeszcze raz :)
Dotąd (na ver. 1119) nigdy nie miałem problemów, żeby czegoś nie chciało mi odtworzyć z pendrive lub dysku. Na nowej wersji nie powinno być także z tym problemów.

Co do reszty, to chwilę na to będę potrzebował :)

czyli kolejny plus to twoim zdaniem ''lepsze" 3d , ja tez na obecnej wersji softu nie mam absolutnie zadnych problemow z odtwarzaniem z usb ,dlatego pytalem czy aby sie nic nie zmienilo w tej kwestii, w takim razie licze ,ze podzielisz sie jeszcze dalszymi spostrzezeniami :blagam: a napisz czy masz F6500 czy inny model
 

dzudzu9

New member
czyli kolejny plus to twoim zdaniem ''lepsze" 3d , ja tez na obecnej wersji softu nie mam absolutnie zadnych problemow z odtwarzaniem z usb ,dlatego pytalem czy aby sie nic nie zmienilo w tej kwestii, w takim razie licze ,ze podzielisz sie jeszcze dalszymi spostrzezeniami :blagam: a napisz czy masz F6500 czy inny model

Mam 46F6500 na matrycy Samsunga.
Nie wiem, czy nowy soft miał taki wpływ na jakość 3D. Nie licząc materiałów testowych to wymieniony film Tajemnica Zielonego Królestwa był pierwszym i jedynym 3D jaki oglądałem do tej pory na TV. Słyszałem jednak wielokrotnie, że jeżeli chodzi o 3D to najlepszy jest Avatar (chociaż w iMaxie się zawiodłem :p), więc chcę obejrzeć dla porównania i już po paru fragmentach stwierdzam, że robi wrażenie :) Przy okazji stwierdzam, że do oglądania 3D w dobrej jakości z 3m przydałaby się większa przekątna ;)
 

dzudzu9

New member
Jakie aplikacji uzywaz do screen mirroring na laptopa?screanview 2.0 nie dziala z seria F.

Używam Intel WiDi. Działa dużo lepiej niż Screen Mirroring z tabletu, chociaż po tej aktualizacji zauważyłem, że połączenie jest stabilniejsze i nie zrywa jak to zdarzało się wcześniej (mowa o Screen Mirroring z tabletu).
 

dzudzu9

New member
napisz jak mozesz po glebszym przetestowaniu tv jak z czernia i biela i ostroscia bo ponoc to sie poprawilo na plus i ogolnie co jeszcze zauwazysz ,jak mozesz sprawdzic czy filmy z dysku po usb ,,chodza,, bez zastrzezen:D

Już wcześniej byłem zadowolony z jakości obrazu (pierwsze ustawienia z FAQ jakie się pojawiły, jasność 8 zamiast 10 - było dla mnie za jasno).
Jak się teraz przyglądam - bieżące okno forum (biały panel edytora, po bokach ciemne pasy) wyświetlone na TV, jak i poskakałem trochę po kanałach, przejrzałem trochę zdjęć to wygląda to na prawdę bardzo fajnie, możliwe że trochę lepiej niż przed aktualizacją.
Z ostrością też nie ma problemu.
 

rokob33

New member
Już wcześniej byłem zadowolony z jakości obrazu (pierwsze ustawienia z FAQ jakie się pojawiły, jasność 8 zamiast 10 - było dla mnie za jasno).
Jak się teraz przyglądam - bieżące okno forum (biały panel edytora, po bokach ciemne pasy) wyświetlone na TV, jak i poskakałem trochę po kanałach, przejrzałem trochę zdjęć to wygląda to na prawdę bardzo fajnie, możliwe że trochę lepiej niż przed aktualizacją.
Z ostrością też nie ma problemu.


czyli raczej wszystko na plus nic sie nie uwalilo mozna przyjac ze ta aktualizacja jest ok i godna polecenia
 

rokob33

New member
czyli raczej wszystko na plus nic sie nie uwalilo mozna przyjac ze ta aktualizacja jest ok i godna polecenia a jak z plynnoscia obrazu ok?
 
Do góry