Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tdx

New member
Bez reklam
@beltusss F6500 1, F7000 2, H6500 2...

@ghas jeśli to jedyne takie ciemniejsze miejsce to raczej wada i należało by wymienić....
Sprawdź sobie jeszcze na jednorodnym jpg

196.jpg
 

kajfux

New member
Mam pytanie odnośnie poziomu głośności dźwięku po optyku, czy jest możliwość zwiększenia go w menu serwisowym? amplituner który posiadam ma małą moc więc jak chce posłuchać troszkę głośniej to muszę podgłaszać prawie do oporu, z kompa jest całkiem inaczej.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
 

tdx

New member
Bez reklam
Menu ekranowe > Dźwięk > Dodatkowe ustawienia > Wyjście cyfr. audio >> co masz ustawione? Jak PCM to spróbuj wybrać DD/DTS jeśli to możliwe
 

krionix

New member
Witam, to moj 1 post :)

46F6500 zakupilem dla mamusi, dziala zacnie (matryca Samsung, dystrybucja SB czyli Litwa itd - mall na allegro takie sprzedaje bez informacji ale w sumie dziala tak samo a gwarancja wg Samsung polska bedzie choc grzecznosciowo realizowana - bo to nie SS polski).

Ma glowice do naziemnej i SAT ale TDX czy ktos pisal ze nie mozna nagrywac z SAT i jednoczesnie ogladac naziemnej (i na odwrot)? Tak bedzie?

Natomiast nagrywam bez problemu TVP Regionalna i ogladam sobie np TVP1, czy tu moze chodzi o to ze akurat mialem kanaly z jednego MUXa?

Teraz pytanie czy modele z polskiej dystrybucji (SS) maja matryce AUO? Wole samsunga jak juz, mam namierzony model na allegro i jest SS wlasnie.

TDX - z tego co czytalem to brac dla siebie 46F6500 jesli mam do wydania tylko ok 2700 (no 3100 tez by bylo do przyjecia)? Te nowe H nic wielkiego nie wnosza, obraz taki sam i tania ramka choc tak samo cieniutka. Nie ma sensu sie napalac na nowa serie H6400 prawda?

Mysle jeszcze nad tymi nowymi Filipami ale ceny nie sa takie super, juz blizej 3500... a i sa srebrne, wole czarne RTV :)

PS
Dla kolegi co kupil w Auchan - tez jeden tam kupilem, placilem 3 kartami Alior (oddawaly 5% za spozywke) wiec 150zl taniej jeszcze wyszlo. Finalna cena byla nie do pobicia (sklepowo i online). Jak skarbonki akurat na TV nie ma to wyrobic/zdobyc skarbonke na emeryta, w kazdy poniedzialek 5% ekstra od calych zakupow, przynajmniej w moim Auchan.
________

Do FAQ dodalbym jak zresetowac kod PIN (zapomnialem sekwencje, ale latwo wyszukac).

Jesli nie 46F6500 to co? Im mniej wydam tym lepiej... i tak bede zadowolony. Wazne by odczytywal z USB co mu zapodam bez zacinania, na razie F6500 tak wlasnie dziala. Boli brak mozliwosci zmiany napisow na jeszcze wieksze i dodania cienia czy ramki :-(
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
SS to oznaczenie dekoderów DVB-T/C/S2 i taki posiadam z matrycą samsunga
Możesz nagrywać jedno oglądać 2gie
To wątek o F6500 więc spokojnie mogę go polecić H6400 ma nowszego smarta i hevc

jeśli chcesz alternatywne modele załóż wątek w dziale LCD
 
Ostatnia edycja:

krionix

New member
SS to oznaczenie dekoderów DVB-T/C/S2
To wątek o F6500 więc spokojnie mogę go polecić H6400 ma nowszego smarta i hevc

Szansy ze zmodyfikuja soft starszych serii (a wiec F i moze nizej) do hevc pewnie nie ma?

Ale z drugiej strony czy hevec tak sie upowszechni szybko ze mpg4 264 zniknie z rynku (divx szybko sie zmyl, raczej nie widze filmow w tym formacie...)?

Nowszy smart w tych H raczej nic ciekawego nie ma. Co ciekawe nie wiedzialem ale F tez ma tryb sport z komentarzami na skype czy FB online podczas meczu (nie wiem po co komu takie bzdury). A myslalem ze min to wyroznia nowe H jesli chodzi o smart. Super jakby jacys pasjonaci robili alternatywny soft do samsungow - a moze jest cos takiego dla innych marek? Chodzi mi o np soft do Canon czy soft do routerow WRT (przewyzszajce stablinoscia i opcjami softy producentow). Tak to watek o 6500 ale tak sie bije z myslami cz nie brac serii H, tu by model 6400 trzeba kupic (SAT chce miec wbudowny). Z drugiej strony za rok bedzie kolejna seria... a w wyscig zbrojen TV nie bede sie bawil :)
Pozdrawiam TDX i dzieki.
 

tdx

New member
Bez reklam
kodeka nie dodadzą , pliki pewnie będą jeszcze w tym roku x264, ale x265 zmniejsza wielkość także w niższych rozdzielczościach więc sadze że szybko sie upowszechni....
Tryb sport jest bardziej rozbudowany, masz jeszcze automatyczny pvr+timeshift i funkcję zoom.

Alt softu nie będzie F możesz jedynie zrootować
 

kajfux

New member
Menu ekranowe > Dźwięk > Dodatkowe ustawienia > Wyjście cyfr. audio >> co masz ustawione? Jak PCM to spróbuj wybrać DD/DTS jeśli to możliwe

Zależnie od ścieżki dźwiękowej tak właśnie wybieram, poziom dźwięku wyjściowego na 0 db czyli na maxa i jak dla mnie jest to za cicho w porównaniu z tym co "idzie" z pc lub xa 360.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
 

wojtaszek_

New member
SS to oznaczenie dekoderów DVB-T/C/S2 i taki posiadam z matrycą samsunga
Możesz nagrywać jedno oglądać 2gie
W jaki sposob nagrywac jedno i ogladac 2gie, jesli jest tylko 1 tuner? Sam kiedys o to pytalem i tak mi odpowiedziales ;)


Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

tdx

New member
Bez reklam
Zależnie od ścieżki dźwiękowej tak właśnie wybieram, poziom dźwięku wyjściowego na 0 db czyli na maxa i jak dla mnie jest to za cicho w porównaniu z tym co "idzie" z pc lub xa 360.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

a jak podpinasz wszystko do TV i optykiem do ampli?
Co to za amplituner?
 

kajfux

New member
a jak podpinasz wszystko do TV i optykiem do ampli?
Co to za amplituner?

Harman Kordon AVR 138, gdy podpinam pc i konsole do tv to z ampl dźwięk też jest cichszy niż bezpośrednio, a do tego tylko stereo.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
 

przeeemek

New member
U mnie w serii H również dźwięk po optyku np. z eska go jest cichszy niż po optyku z dekodera. Chyba chodzi o to, że eska puszcza dźwięk w PCM. Nie sprawdzałem czy da się coś zmienić.

Jeśli chodzi o Smarta w serii H to jeśli ktoś dużo go używa to nowy pilot daje mega zmianę w usprawnieniu obsługi.

Co do braku wbudowanego tunera sat w H6400. Mam swój dekoder do ncplus i nie planowałem ani nie planuje zakupu modułu do TV. Nie wiem jak działa multiroom w takim przypadku, ale o spliterze można zapomnieć. Nie mam żadnego znajomego co by używał modułu do tv zamiast dekodera. Także dla mnie to żaden minus.

No ale różnica około 500zł między 46f6500 a 48h6400 też może mieć znaczenie. Na pewno każdy będzie zadowolony tak samo z pierwszego jak i drugiego.
 

TV3D

New member
Bez reklam
No ale różnica około 500zł między 46f6500 a 48h6400 też może mieć znaczenie. Na pewno każdy będzie zadowolony tak samo z pierwszego jak i drugiego.

Jak dobrze poszukasz to tylko ok-350 zł :wink:różnicy jest między tymi modelami
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
IlianUriel jak ba być blisko ściany to slim max do 80zł, jak tylko regulacja kąta nachylenia to max 100zł, jak z pełną regulacją to jaka długość ramienia 150-250zł)

To tak jakbym zapytał Cię jaki samochód mam kupić :)
 

krionix

New member
Troche nie rozumiem tego forum, pelno reklam (ale to zrozumiem) jak i bledow np w paginacji strony (podstrony na dole 582, 583 itd - klikam, czasami przeniesie do zupelnie innego watku np do http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/7953-rz-20-la-70-czy-rz-23-lz-55-a.html ale dokladnie to nie przeniesie bo jest jakies zapetlenie przekierowan i FF to przerywa). Bugi!!!!
No i wyslalem post z tym wieszakiem (choc powinien byc jakis temat o wieszakach a nie tu...). I go nie widze? Tu jest jakas moderacja zanim sie niektore posty pojawia czy co? Byl w nim link do zdjecia TV jak wisi.
Proszę o poradę
jaki uchwyt na ścianę na ten tv najlepiej zakupić?

Na alle.... wpisz WMN1000B

Na tym wisi 55F6500, na pustakach porotherm a wiec kolki nie siedza 100% w cegle (wiec kupilem specjalne do pustakow - dlugie i na 2-3 suply sie blokuja w komorach) wisi juz z kilka tygodni i nie spadl :smile: Uchwyt tani, zostawia mijsce na kable (brak beleczek pionowych i poziomych a sam odstaje tylko ztcp na 15mm od sciany czyli mniej sie nie da... mocowanie tylko na gorne zawieszenia VESA 400 ale jak mowie samsung ma identyczne prawie uchwyty (cena....) wiec tak moze byc.

Zero regulacji oprocz obrotu lekkiego (na poziomowanie). Latwo uchylasz by podlaczyc kable itp
Nie spadl nawet podczas testow:



Pytanie do kolegi od niskiej ceny modeli H - gdzie tak tanio widziales? Rozumiem ze chodzilo Ci o 48H6400 ? W sumie F ma 1 a moze 2 tunery (na pewno 2 zlacza typu F do SAT i 1 zlacze typu zwykla antena) a wiec bardziej odpowiedni bylby H6640 ale ceny...

F6500 moge miec za 2600, czyli mowicie ze ponizej albo kolo 3000 jest H6400, gdzie?
 
Ostatnia edycja:

byry007

New member
Ja dziś miałem że na you tube filmy działały głos ale obrazu nie było

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka
 
Do góry