Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

janunio

New member
Bez reklam
Dzisiaj udostępniliśmy SHIELD Experience Upgrade 8.2.1 (32.8.435.31). Ta aktualizacja rozwiązuje wiele problemów z jakością życia zgłaszanych w terenie, poprawiając stabilność i zgodność z innymi urządzeniami w domowym centrum rozrywki. Dziękujemy za bycie częścią społeczności SHIELD i jak zawsze, jeśli zauważysz jakieś problemy, prześlij opinię ze swojego urządzenia i opublikuj swoje spostrzeżenia w tym wątku.

Ulepszenia

Dodaje powiadomienie, aby włączyć skalowanie AI podczas skalowania GeForce NOW

Dodaje kontrolę mocy IR dla wyświetlaczy projektora

Dodaje kontrolę mocy / głośności IR dla następujących marek: Arris, Atyme, BC Acoustique, Dayton, Kora, Monoprice, ONN, Point Source Acoustics, Savant, Sennheiser, SMSL, Tascam

Poprawiono poziomy głośności systemu, gdy dźwięk jest kierowany do przetwornika C / A USB lub zestawu słuchawkowego Bluetooth

Dodaje opcję programisty, aby wymusić tryb zgodności z HDCP 1.4 (treści chronione 4K nie będą dostępne)

Umożliwia wysyłanie poleceń zasilania w podczerwieni z pilota SHIELD 2019 podczas korzystania z umiejętności Alexa

Obejmuje poprawki zabezpieczeń aż do biuletynu zabezpieczeń systemu Android (sierpień 2020 r.)

Poprawki błędów
Skalowanie AI:

Rozwiązuje problem polegający na tym, że skalowanie sztucznej inteligencji nieprawidłowo wykrywał zawartość jako nieobsługiwaną, co wymagało ponownego uruchomienia
Rozwiązano problem polegający na tym, że skalowanie AI losowo wykryło zawartość jako nieobsługiwaną
[SHIELD TV Pro 2019] Rozwiązuje problem z gubieniem klatek, gdy AI przeskalowuje wideo do 60 kl./s po dostosowaniu overscan

Wyświetlanie:

Naprawiono problem z widoczną linią podczas korzystania ze skalowania AI w Prime Video
Rozwiązuje problem z nieprawidłowym ustawieniem liczników czasu wygaszacza ekranu
Rozwiązuje problem z czarnym ekranem podczas odtwarzania zawartości Dolby Vision i dostosowanym overscan

Sieć / pamięć masowa:

Zezwala na znaki specjalne w nazwie użytkownika podczas uzyskiwania dostępu do SHIELD przez sieć
Naprawiono problem podczas kopiowania plików> 2 GB z Maca na SHIELD 2019
Naprawiono problem podczas łączenia się z SHIELD przez sieć lokalną, gdy nazwa użytkownika zawiera spację
Naprawiono rzadki błąd powodujący awarię podczas podłączania pamięci sieciowej do SHIELD
Naprawia błąd, który powodował, że podłączona pamięć stała się niedostępna, co wymagało ponownego uruchomienia w celu odzyskania

Akcesoria:

Naprawiono błąd, który powodował, że regulacja głośności w podczerwieni przestawała działać, gdy włączona jest funkcja Talkback
Naprawiono funkcjonalność „Długiego naciśnięcia menu” dla niestandardowego przycisku menu
Rozwiązano problem polegający na tym, że konfiguracja sterowania IR może się nie powieść, gdy starsze piloty SHIELD i kontrolery są sparowane
Naprawia błąd, który powodował, że sterowanie IR było nadal aktywne po przywróceniu ustawień fabrycznych
Naprawiono błąd, w wyniku którego sterowanie IR nie było dostępne po zmianie języka na tradycyjny chiński
[SHIELD TV 2019] Rozwiązuje problem polegający na tym, że sterowanie podczerwienią przestawało działać, wymagając ponownego uruchomienia w celu przywrócenia
[BFGD] Rozwiązuje problemy z głośnością i przyciskami odtwarzania / pauzy na nowym pilocie SHIELD 2019

Audio:

Poprawiono poziomy głośności systemu podczas korzystania z przetwornika C / A USB lub głośników Bluetooth
Naprawiono błąd, w wyniku którego dźwięk losowo zanikał, co wymagało ponownego uruchomienia w celu odzyskania
Rozwiązano problem polegający na tym, że ręczne włączanie AC3 w „Dostępnych formatach” nie działało zgodnie z zapowiedzią
Naprawia problem z NETFLIX, który powodował, że dźwięk 5.1 nie był dostępny po odłączeniu głośnika bluetooth
Naprawiono błąd, który powodował nieprawidłowe wyświetlanie powiadomienia o regulacji głośności w KODI

Inne:

Naprawiono błąd, który powodował, że aktualizacja SHIELD Experience była blokowana, jeśli bateria akcesoriów była słaba
Rozwiązuje problem z wyświetlaniem w tle podczas wychodzenia z menu ustawień
[BFGD] Naprawia problem z awariami YouTube
Rozwiązuje problemy z wyrównaniem na stronie konfiguracji „OK Google”
 

negatyw001

Member
Pakiet pobrany i po restarcie mieli mi już dobre 10 minut. Już raz pojawił się nawet wygaszacz. Też tak mieliście?

0e46ac02ae0046e016a413c0859cc93e.jpg


Kliknąłem wstecz, bo wisiał cały czas. Mam w końcu jak poniżej. Nie wiem, czy aktualizacja weszła czy też nie:

c38b94f7edfa4fbe31c6f2516718a47c.jpg


Pewnie poszło:

601d45c13536e9e1cb54242a50fae641.jpg
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tak, u mnie tak samo przebiegła aktualizacja. Na tym napisie "Uaktualniono do Shield..." po prostu trzeba nacisnąć dowolny klawisz i zatwierdzić wyjście.
 

negatyw001

Member
W wielu krajach to samo. "Wstecz" na pilocie.
Jak dla mnie, ze strony Nvidia prowizorka...

Czy zauważyliście jakieś zmiany na minus? Jak Wam teraz to chodzi?
 

gordonn

Member
Czy NVidia Shield 2017 potrafi odtworzyć plik Dolby Vision? Sprawdzałem na Kodi i idzie tylko w HDR. Może jest jakiś program do tego?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

boss509

Member
Inne:
(...) [BFGD] Naprawia problem z awariami YouTube


Co to były za awarie? U mnie czasami wywalało nagrania w 4K, jakoś w niedzielę też coś się nie chciało otworzyć, a Shield był podłączony do światłowodu 300 Mb/s kablem. Czyżby był to jakiś szerszy problem czy psuło się coś innego?
 
Witam wszystkich.

Ja natomiast mam inny problem ze swoim Shieldem PRO 19.
TV dość stary bo Sony XD8505, ale obsługę DD+ ma, co potwierdza informacja na wejściu HDMI, do którego wpięta jest nVIDIA.

Netflix wskazuje obsługę HDR'a i Atmosa, ale jak już uruchamiam film to dźwięk idzie w DD 5.1. Nie jestem w stanie wymusić działania Atmosa pomimo ustawienia wszystkiego tak jak powinienem. Z poniższego materiału wynika, że nie jest do tego potrzebna obsługa Atmosa przez TV, ani eARC:

https://youtu.be/sbTD0hqJWQQ

Jakieś pomysły?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Potrzebna jest obsługa atmos przez tv jeśli chodzi to tv ma odtwarzać atmos, earc nie wymagany, earc służy do komunikacji między tv a glosnikami do atmosa wystarczy arc ale też są przypadki że nie zadziała.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie interesują mnie żadne filmy sam jestem dla siebie ekspertem, najpierw wyjaśnij co odtwarza u ciebie dźwięk.
 
Ostatnia edycja:
Do góry