Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

bl4ck

Active member
Bez reklam
Co chciałeś udowodnić***tym filmem to że do wysyłania atmos z netflixa nie jest wymagane ARC? już dawno o tym wiadomo to żadna nowość.
W moim poprzednim poście napisałem ci że mimo że to żadna nowość to NIE ZAWSZE TV i GŁOŚNIKI ze sobą współpracują i atmosa nie będzie. A że sony to partacze to by mnie nie zdziwiło. Rozwiązania możesz szukać w dwóch miejscach w ustawieniach audio shield tv czy oby na pewno masz tak wybrane że twoje urządzenie czyli głośniki odtwarzają***atmos w tv raczej wszystko masz ok skoro masz sygnał dd+.


Sprawdź też z czystej ciekawości co wyśle kodi na shield tv odtwarzajac demo atmos ale musi to być demo z e-ac3+atmos/dd+atmos nie truehd/atmos, kodi również należy skonfigurować tak aby wypuszczało dźwięki w trybie passthrough w trybie eksperta ustawienia audio.




 
Ostatnia edycja:
Ja niczego nie chciałem udowadniać. Zadałem jedynie proste pytanie, dlaczego przy podobnej konfiguracji (Shield 2019 i TV z DD+ bez eARC i obsługi Atmosa) nie jestem w stanie uzyskać Atmosa w lossy.

Konfiguracja shielda i TV jest prawidłowa. Powstaje pytanie, co definiuje współpracę pomiędzy Sonosem a TV.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Definiuje to producent tv :) myśli sobie nie napisaliśmy w specyfikacji atmos to nie pozwolimy nikomu tego sygnału ani odtworzyć ani przesłać***mimo tego że technologia arc na to pozwala. Kupujcie nasz nowy tv.

obraz.png
 

negatyw001

Member
Z innej beczki.
Mam zewn hdd podpięty do Pro 2019. Jakie kroki mam wykonać, abym mógł z poziomu kompa stacjonarnego wyrywać pliki na ten dysk?
Oba podpięte po kablach LAN.
 

wzk

New member
Uruchom ponownie Shielda, u mnie na chwilę pomaga i przy włączeniu po tym Prime'a mam HDR i Atmos do czasu wyjścia z apki - potem znowu to samo tj. tylko FullHD i brak HDR/Atmos. I trzeba bodajże wyłączyć jeszcze przetwarzanie dźwięku Dolby w ustawieniach Shielda.
 

boss509

Member
A co byś dokładnie chciał osiągnąć? Do sterowania Shield jest aplikacja na telefon SHIELD TV, do rzucania filmów powinien nadać się Chromecast (po prostu przy filmie w prawym górny rogu pojawi się prostokąt z ikoną przesyłania), jeśli chcesz wyświetlić ekran telefonu na Shield, to ja to robię przez aplikację na telefonie Google Home, rzeczy typu Spotify też rzuca się z poziomu tej aplikacji, więc opcji jest dużo, ale chyba one wszystkie idą po WiFi. Co do Bluetooth, to podłączałem tylko 2 pady do dronów i słuchawki douszne Sony i jakoś poszło, chociaż trwało to długo, zwłaszcza w przypadku słuchawek. Być może jednak któraś z wymienionych przeze mnie opcji WiFi zadowoli Cię jako zamiennik BT.
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
Dzięki. Chodziło mi o muzę że spotify na wzmacholu. I już sobie wczoraj sam odpowiedziałem na to pytanie. Działa super.
b2672c362de6f5aa4418eb9b6252b08c.jpg
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Tylko nie ma to nic wspólnego z BT jest to użycie google cast muzyka w tym przypadku jest odtwarzana bezpośrednio na shield a tel służy tylko do wysyłania informacji co ma odtworzyć.
 

waldekmar

New member
Witam,Panowie jak ogarnąć temat atmosa w shieldzie pro na netflixie raz wyświetla DD 5.1 a raz oświeci atmos (mowa o filmie który ma atmosa np.wiedźmin lub F1) już nie mam sił do niego a na prime video filmy 5.1 wyświetla mi DD+2.0 ale bardziej zależy mi na atmosie w netflixie,tzn nie ruszając ustawień raz wyświeli atmos a drugim razem dd 5.1 oprogramowanie ostatnie jakie było mam ale na poprzednim identycznie fixowało,filmy z dysku przez shielda (przez kodi) wyswietlają poprawnie dźwięk dts-x lub Dolby atmos,co jest,że raz oświeci a raz nie......


Onkyo tx-nr747 (5.1.2) >shield pro 2019 >plazma g10e
 

wzk

New member
Ja to wyłączyłem bo w Prime coś szwankowało i wszystko działa tak czy siak, mój AVR to Marantz NR1606. Atmos w Netflix zawsze działał bez pudła, w Prime dzieje się to co pisałem parę stron wcześniej, odpala tylko FullHD, chyba, że uruchomię ponownie Shielda i wtedy mam HDR i Atmos przez jakiś czas.

Z tego co piszą (nie mogę linka wkleić) to włączone przetwarzanie Dolby przetwarza DD+ do zwykłego DD dla urządzeń które go nie wspierają, a jako, że Atmos idzie po DD+ to na logikę powinno być to wyłączone (chociaż również z włączonym miałem Atmosa w Netlixie).
 
Do góry