Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

mat74

Well-known member
Bez reklam
Właśnie te o których piszesz. Chciałem sprawdzić jakość obrazu i dźwięku puszczając np Disney czy HBO max z wtyczki przez kodi i aplikacji bezpośrednio z tv.

Jakość obrazu i dżwięku jest taka sama jak przez oryginalne aplikacje.Na pewno dotyczy to Netflix i Disney. Są szczególne przypadki np. Firestick 4K ,gdzie w oryginalnej apce Atmosa nie ma a przez wtyczkę jest , raczej nie dotyczy to jednak Nvidii pro.

Czy istnieje kompresja z kodi? Lubię fizyczne media, ale myślałem o kupnie i oglądaniu cyfrowych zamiast tego.

Co rozumiesz przez "kompresja z kodi" ?
Niektóre kopie cyfrowe są dodkładnie 1:1 z fizycznego nośnika.
Co chciałbyś i gdzie kupować ?
 

marek323

New member
Zamierzam kupić Shield Tv pro i mam 2 pytania : czy w trybie standby/uśpienia shield od razu wyłącza zewnętrzne dyski twarde czy kręcą się jeszcze przez pół dnia ( mam sporą bibliotekę na wd my book)? Czy shield ma wbudowany jakiś swój player do odtwarzania filmów (tak jak np. miała Ariva hd310) czy trzeba korzystać z VLC czy kodi ?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
W menu sobie ustawiasz, czy po uśpieniu Shileda USB ma być zasilane czy nie.
Shiled jest na Android TV. To nie Tizen czy WebOS. Android to wolny i nieograniczony świat pełen aplikacji do wyboru i koloru. Instalujesz co chcesz ze sklepu Google lub pendrive.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Kodi 20 maveana jeśli nie potrzebujesz automatycznego ściągania napisów. 19 maveana jeśli zależy Ci na a4k subtitles ;)

W 20-tce napisy mogą się pobierać automatycznie i jest już kompatybilna wersja a4Ksubtitles .
Jest również całkiem dobrze działający klon Venona wchodzący na Nexusa ,niestety nie wchodzi jeszcze żaden z klonów FEN-a.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Enigma2vuPlayer najważniejszy bo nie trawie dekodera :)
Ezra od kiedy znalazłem temat nVidia shield i wasze posty, emby dla filmów i seriali z lokalnego serwera (do wtedy to było główne medium), Radio dla kilku stacji i chyba tyle :) nie wspominam o drobinkach typu openwizard czy keymapper bo to tło ;)
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bez najmniejszego problemu najnowszy build mavena.
Tylko jego buildy nie buforują na dużych plikach z RD.

Któryś zepsul mi TV z enigmy na końcu czerwca ale przywróciłem do poprzedniego bez problemu i działało ok..
Po kilku dniach wgrałem nowszy i śmiga elegancko..

Działa to tak stabilnie ze juz nawet usunąłem pozostałe instalki kodi oficjalnego i kodi 19 mavena.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
https://repo.kodinerds.net/index.php?action=list&scope=all&version=nexus/

Ściągam z strony na dysk sieciowy samba. Odpalam mixplorer i instaluje z sieciowego odrazu ;) dodam tylko ze u mnie to stoi w androidzie na TV. Wersja 32 bity.... Nie mam shield'a (nadal, jeszcze) ;) I wygląda na to że go nie potrzebuje a rozważałem zakup zanim dojechał TV... Obawiałem się że kodi będzie lagowac. Ze coś nie zadziała. Jest naprawdę super! :popcorn:

Jedyny minus to TV nie przesyła true-hd do ampli.. DTS-HD włącznie z dts: X lata z kodi bez problemu. Atmos z dd+ również.
 
Ostatnia edycja:

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ah sorry. Ezra z oficjalnego repo ezra. Zrobił się update repo ostatnio i kilka razy sama ezra się już uaktualniła ;)
 

venomas200

New member
Bez reklam
Mam pytanie, chcę sobie skalibrować TV i chciałbym zablokować wyświetlanie obrazu na np sygnał HDR. Mam zainstalowany program pattern generator Mobile forge, jednak chciałbym HDR skonfigurować, jakieś pomysły

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry