Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

mat74

Well-known member
Bez reklam
Do Tivimate zainstalowanego na Nvidi wrzucałem m3u od kilku dostawców i nigdy nie było problemów.Z adresu URL również się nie ładuje ?
 

marekwa

New member
A ja wczoraj zmieniłem aplikację ze Smart IPTV na TiviMate IPTV i wszystko już działa. Listę kanałów wrzuciłem na usb i do Nvidii, co prawda na początku program nie widział pliku, ale później zaznaczyłem wyszukiwanie inną metodą czy coś takiego (bo już teraz nie pamiętam) i lista się załadowała.
Swoją drogą fajna aplikacja z dużą ilością opcji (oczywiście po wykupieniu wersji Premium).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie mam żadnego problemu bo tej aplikacji nie używam.Mozesz natomiast pomóc koledze ,który miał z nią problem o ile jest jeszcze taką pomocą zainteresowany.
 

negatyw001

Member
IPTV Mate działa. Musiałem wskazać listę przez "selektor systemowy". Jednak nawigacja w tymże - tylko przy użyciu klawiatury. Na szczęście kupiłem kiedyś taką na donglu usb i się przydaje :)
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od kilku dni na Kodi od Mavena mam problem, po obejrzeniu jakiegoś materiału , odcinak serialu, filmu , po naciśnięciu stop lub wyjścia do menu , od razu wywala mnie do menu głównego Nvidii ???? Dodatkowo sprawdziłem na instalce bezpośrednio na telewizorze na Android TV gdzie działało w styczniu , i tu też to samo .

Wkurzające to jest jak się ogląda serial , bo trzeba od początku klikać do danego serialu. Trochę rzadziej ale też działa tak samo przy zmianie dźwięku . Czy ktoś miał podobny objaw
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czym różni się Kodi od Mavena, a tym że sklepu play?

Odtwarza Dolby Vision z plików mkv w streamie.

Nie , nie aktualizowałem , chyba że sam z siebie się zaktualizował bo jest w automacie ustawione

Nie - nie ma mozliwosci by aktualizowało sie samo.
Zainstaluj sobie repo Kodiners https://repo.kodinerds.net/index.php?action=list&scope=all&version=matrix/ tam masz dodatek KN APK Downloader ,wtedy będziesz mógł przez niego aktualizować wersję Mavena.Podczas aktualizacji żadne dane nie są tracone , nie ma potrzeby żadnego ponownego logowania.Muisz tyllko kliknąć ten dodatek i wybrać wersję (Nexus 8a).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem ,którą wersję Mavena masz obecnie- w którymś momencie nastepiła aktualizacja input stream adaptive, jeśli twoja wersja jest sprzed tej aktualizacji może jednak byc potrzebna konfiguracja.
W każdym razie - po odpaleniu dodatku KN APK , pokaże Ci sie tabelka z wersjami , klikasz "Nexus" , będziesz miał kilka wersji z tabeli, najpierw idą wersje 32-bitowe (7a) potem wersje 64-bitowe na Nvidie pro (8a) .Pierwszy plik 8a jest wersją najnowszą.Może byc potrzeba odpalenia jej z poziomu file explorera.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
No ok , dotarłem do pobierania. Pobiera się 70 kilka MB , i co dalej ? Restart czy trzeba szukać gdzieś w pobranych poprzez explorera ?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak pomyślałem i faktycznie 3 razy pobrałem :p , a nie zainstalowałem. Jestem po aktualizacji i jak na razie restartów i wyłączania całego Kodi nie ma. Chyba zabanglało . Dzięki
 

SNiP3R

Member
Mam takie pytanie.

Nvidia Shield PRO -> KODI -> The Oath

Teraz dopiero zauważyłem, że gdy odtwarzam jakikolwiek film, w najwyższej jakości (załóżmy te 80gb), to w opisie pisze że jest dźwięk: dolby true HD 7.1 atmos.

Potem gdy już odtwarzam film, do wyboru najlepsza jakościowo jest te Dolby true HD 7.1, a nie ma atmosa.

Tak jest z każdym filmem, nie znalazłem jeszcze filmy by była do wyboru ścieżka Dolby Atmos, a przejrzałem ich mnóstwo.

No chyba że Dolby True HD 7.1 to to samo co Atmos?

Ale chyba nie...

Dokładnie tak samo jest z DTS: X.

Nie znalazłem jeszcze filmu w takim formacie, a przecież powinny być. Jest właśnie DTS HD MA 7.1.

Czy możecie mi to wytłumaczyć?
 
Do góry