Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

DJcOOkieee

New member
Powiedz skąd bierzesz żródła ? Też z trackera Piramidy,czy korzystasz z innych ?
Jaki jest plus wynajdywania znajomych i wykupywania z nimi na spółkę dostępu do serwera a nie wykorzystywania w ten sposób RD ? Przecież pod wzgledem technicznym te rozwiązania niczym się nie róznią.Limit RD to również 1 gbit ?!

Nic mi nie wiadomo na temat trackera od Piramidy, ale chętnie dowiem się na ten temat czegoś więcej :).
Nie wynajduję znajomych na potrzeby partycypacji w kosztach utrzymania maszyny. Jeżeli ktoś chce korzystać z mojego źródła/ serwera, dobrze, aby pokrywał część kosztów utrzymania maszyny.

Pod względem technicznym, oba rozwiązania są bliźniaczo podobne.
Niewątpliwą zaletą źródełek pod plexa jest możliwość większej personalizacji materiału (DUB, PL, wbudowane napisy, etc.).
Doskonałym przykładem są tutaj, wcześniej przytoczone, materiały dla najmłodszych - tj. bajki z dubbingiem, które na RD są ciężko dostępne.

Gdyby moje dzieciaki biegle mówiły po angielsku, RD byłby abosolutnym killerem.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Też coś takiego czytałem, wycofali bo ktoś udostępnił publicznie czy coś takiego.

Gdzieś widziałem jeszcze linki przez które mozna było załadować update beta ale chyba cos było z tą wersją nie tak skoro na razie cisza.Czytałem również ,ze jednak generowała jakieś problemy.Zbytnio się jednak nie interesowałem bo na pewno wymagało to resetu doustawien fabrycznych co mi sie nie usmiecha.

Nic mi nie wiadomo na temat trackera od Piramidy, ale chętnie dowiem się na ten temat czegoś więcej :).
Nie wynajduję znajomych na potrzeby partycypacji w kosztach utrzymania maszyny. Jeżeli ktoś chce korzystać z mojego źródła/ serwera, dobrze, aby pokrywał część kosztów utrzymania maszyny.

Pod względem technicznym, oba rozwiązania są bliźniaczo podobne.
Niewątpliwą zaletą źródełek pod plexa jest możliwość większej personalizacji materiału (DUB, PL, wbudowane napisy, etc.).
Doskonałym przykładem są tutaj, wcześniej przytoczone, materiały dla najmłodszych - tj. bajki z dubbingiem, które na RD są ciężko dostępne.

Gdyby moje dzieciaki biegle mówiły po angielsku, RD byłby abosolutnym killerem.

Na temat trackera Piramidy nie jestem Ci w stanie nic powiedzieć bo to jak widać eksluzywna opcja dla wszystkich posiadających ten sam gust.

Skąd bierzesz te żródła pod Plex ? Czemu akurat Plex- czy Kodi nie jest bardziej konfigurowalne ?

Z tymi bajkami całkowicie się Tobą zgadzam- tyle ,że problem leży gdzie indziej.
Te materiały są ciężko dostępne poprzez RD z tego względu ,że hostingi do których ma dostęp i do których mają dostęp wtyczki go obsługujące po prostu takich plików nie zawierają.
Właśnie z tego względu testowałem również inne rozwiazanie tzn. wtyczka Fanfilm podpiętą pod tb7 /xt7 ale po pierwsze są tam jakies śmieszne limity znikające nawet jesli dany plik nie odpali (co się zdarza) po drugie pliki .które to wynajdywało bywąły takie dziadowskie ,ze porzuciłem to po kilku dniach.
 

kris615

Member
Obecna kompilacja Mavena zawiera juz poprawkę inputstream adaptive więc śmiało mozna ją pobierać.
Mozna również zaktualizować posiadaną wersję , tutaj dodatek służacy do update : https://drive.google.com/file/d/1eCKNps5mlcUBIMVHwwkqFISxrZ9vwEoj/view?usp=sharing

gdyby ktoś w dalszym ciągu miał problem tutaj zaktualizowany dodatek inputstream : https://drive.google.com/file/d/1NR-YqnNkRYd7A1QD5PKijSEKLLKL-x1y/view?usp=sharing

ps.Ciekawostka- znalazłem pliki opisane jako HDR10+ ,które odpalone na Nvidii ,TV zgłasza jako Dolby Vision :shock:
Czy na tej kompilacji można streamować DV w MP4? Dodam, że z pendriva przez Kodi MP4 idzie pięknie
ale ze streamu strasznie się tnie. MKV w ogóle nie zgłasza DV. Piszę o doświadczeniach wersji 19.3 ze sklepu Play. Marvena mam zamiar wypróbować niebawem.
Te dodatki są to zipy, jak się je dołącza do Kodi 20?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Na temat trackera Piramidy nie jestem Ci w stanie nic powiedzieć bo to jak widać eksluzywna opcja dla wszystkich posiadających ten sam gust.

Są tam również niedostępne jeszcze filmy i seriale z Apple TV+ ale muszę zapytać szefa,czy mogę dać namiary ;)
Loleeeeek :-D
 

DJcOOkieee

New member
Gdzieś widziałem jeszcze linki przez które mozna było załadować update beta ale chyba cos było z tą wersją nie tak skoro na razie cisza.Czytałem również ,ze jednak generowała jakieś problemy.Zbytnio się jednak nie interesowałem bo na pewno wymagało to resetu doustawien fabrycznych co mi sie nie usmiecha.



Na temat trackera Piramidy nie jestem Ci w stanie nic powiedzieć bo to jak widać eksluzywna opcja dla wszystkich posiadających ten sam gust.

Skąd bierzesz te żródła pod Plex ? Czemu akurat Plex- czy Kodi nie jest bardziej konfigurowalne ?

Z tymi bajkami całkowicie się Tobą zgadzam- tyle ,że problem leży gdzie indziej.
Te materiały są ciężko dostępne poprzez RD z tego względu ,że hostingi do których ma dostęp i do których mają dostęp wtyczki go obsługujące po prostu takich plików nie zawierają.
Właśnie z tego względu testowałem również inne rozwiazanie tzn. wtyczka Fanfilm podpiętą pod tb7 /xt7 ale po pierwsze są tam jakies śmieszne limity znikające nawet jesli dany plik nie odpali (co się zdarza) po drugie pliki .które to wynajdywało bywąły takie dziadowskie ,ze porzuciłem to po kilku dniach.

Już spieszę z wyjaśnieniem.

Moim głównym narzędziem do odtwarzania treści jest KODI. Do KODI mam dorzucony plugin Plexkodiconnect, który integruje go z bibliotekami Plexa. W ten sposób, cała zawartość serwera jest podlinkowana pod odpowiednią kategorię w KODI, tj. Filmy, Seriale, Muzyka.
Plex ma rónież opcję automatycznej synchronizacji zawartości folderu, dzięki czemu, każda nowo dodana pozycja w docelowym katalogu automatycznie pojawia mi się w KODI.

Jeżeli chodzi o źródła - sensowne trackery możemy policzyć na palcach jednej ręki. W przypadku polskich, zostało już tylko jedno sensowne miejsce, więc jest bardziej niż pewne, iż źródło Piramidy, jest źródłem wspólnym :).

Warto również zauważyć, iż RD ma BW limit w postaci ~90mbitów. Niby dużo, ale jak puścisz na prawdę gęsty bitrate, może nieco szarpać.
W przypadku plexa i direct play, mogę pchać astronomiczne ilości danych i nie będzie mowy o żadnej zadyszce.

Wracając do kwestii łącza 1gbit - mówimy tutaj o łączu po stronie serwera Plexa, nie o Twoim domowym. To, jakiej mocy chcesz mieć UL, zależy jedynie od zasobności Twojego portfela.

Jeżeli chcesz zobaczyć, jak to działa, puść mi PW, a udostępnie Ci bibliotekę testową.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ktoś tu po drodze pisał ,że można streamować DV z mp4 jednak nie da się przewijać.Przyznaję ,że sam nie próbowałem bo DV z mkv idzie bezproblemowo a nie spotkałem jeszcze sytuacji by jakiś materiał był z DV w mp4 a nie było go w mkv, więc po co sobie utrudniać;)
Tutaj masz link zip z ostatnią wersją Mavena https://www.dropbox.com/sh/5fjkqnuvwa7z3ml/AACcKF7nZJyQrlc-mCb_k3A8a?dl=0
wersja 64-bitowa (czyli na Nvidie Shield pro) jest w drugim pakiecie.
Dodatek input stream adaptive w zipie jest juz niepotrzebny- teraz aktualizuje się sam.
Dodatek do update jest w zip- instalujesz tak jak każdą inną wtyczkę.

Kompilacja Maven instaluje się obok oryginalnego Kodi z Google Play i obydwie wersje działają niezaleznie od siebie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Już spieszę z wyjaśnieniem.

Moim głównym narzędziem do odtwarzania treści jest KODI. Do KODI mam dorzucony plugin Plexkodiconnect, który integruje go z bibliotekami Plexa. W ten sposób, cała zawartość serwera jest podlinkowana pod odpowiednią kategorię w KODI, tj. Filmy, Seriale, Muzyka.
Plex ma rónież opcję automatycznej synchronizacji zawartości folderu, dzięki czemu, każda nowo dodana pozycja w docelowym katalogu automatycznie pojawia mi się w KODI.

Jeżeli chodzi o źródła - sensowne trackery możemy policzyć na palcach jednej ręki. W przypadku polskich, zostało już tylko jedno sensowne miejsce, więc jest bardziej niż pewne, iż źródło Piramidy, jest źródłem wspólnym :).

Warto również zauważyć, iż RD ma BW limit w postaci ~90mbitów. Niby dużo, ale jak puścisz na prawdę gęsty bitrate, może nieco szarpać.
W przypadku plexa i direct play, mogę pchać astronomiczne ilości danych i nie będzie mowy o żadnej zadyszce.
.

Oczywiscie kwestia dopasowania interfejsu i zarządzania biblioteką jest indywidualna, każdy ustawia to sobie jak mu najwygodniej.Kluczowa rzeczą są żródła i serwis przesyłowy.
Żródła jak rozumiem trzeba przeszukiwać samemu ?
Co do limitu RD- tak jest tam wspomniane o 90 mbit z hostingu, jednoczesnie jednak wszystkie recenzje wspominają o 300 mbit dla kont premium.Z praktyki - pliki 100GB na łączu 300mbit idą płynnie.
Mam łącze 80 mbit (w UK infrastruktura wcale nie jest taka nowoczesna) ściąganie duzych plików na dysk odpada.W przypadku braku wyszukania żródła przez wtyczkę a znalezieniu go samodzielnie , wrzucam link do torrenta na RD i praktycznie od razu moge go streamować z chmury.(limit chmury 2TB)
 
Ostatnia edycja:

DJcOOkieee

New member
Oczywiscie kwestia dopasowania interfejsu i zarządzania biblioteką jest indywidualna, każdy ustawia to sobie jak mu najwygodniej.Kluczowa rzeczą są żródła i serwis przesyłowy.
Żródła jak rozumiem trzeba przeszukiwać samemu ?
Co do limitu RD- tak jest tam wspomniane o 90 mbit z hostingu, jednoczesnie jednak wszystkie recenzje wspominają o 300 mbit dla kont premium.Z praktyki - pliki 100GB na łączu 300mbit idą płynnie.
Mam łącze 80 mbit (w UK infrastruktura wcale nie jest taka nowoczesna) ściąganie duzych plików na dysk odpada.W przypadku braku wyszukania żródła przez wtyczkę a znalezieniu go samodzielnie , wrzucam link do torrenta na RD i praktycznie od razu moge go streamować z chmury.

Jeżeli chodzi o przeszukiwanie źródeł, to i tak i nie.
Można oczywiście brać tylko to, co chcesz obejrzeć. Postrzegam to jako atut z uwagi na większą przejrzystość w wyborze pozycji, w stosunku do tego, co serwuje Trakt.
Możesz również w pełni zautomatyzować pobieranie contentu w oparciu o odpowiednie filtry w kliencie torków.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Można oczywiście brać tylko to, co chcesz obejrzeć. Postrzegam to jako atut z uwagi na większą przejrzystość w wyborze pozycji, w stosunku do tego, co serwuje Trakt.

?
W przypadku korzystania z Trakt ,wpisuje tytuł ,na jego okładce jest zakładka "dodaj do kolekcji" po kliknieciu dany tytuł pojawia się w zakładce "kolekcja" klikam na niego i scraper wyszukuje żródła podajac linki. Co rozumiesz przez większą przejrzystość ?
Mozna też bezposrednio we wtyczce wpisać tytuł (lub korzystać z gotowych zestawień),przez trakt jest to po prostu wygodniejsze.
Dodatkowo w przypadku seriali śledzi postęp oglądania i informuje o emisji kolejnego odcinka.
 

DJcOOkieee

New member
?
W przypadku korzystania z Trakt ,wpisuje tytuł ,na jego okładce jest zakładka "dodaj do kolekcji" po kliknieciu dany tytuł pojawia się w zakładce "kolekcja" klikam na niego i scraper wyszukuje żródła podajac linki. Co rozumiesz przez większą przejrzystość ?
Mozna też bezposrednio we wtyczce wpisać tytuł (lub korzystać z gotowych zestawień),przez trakt jest to po prostu wygodniejsze.
Dodatkowo w przypadku seriali śledzi postęp oglądania i informuje o emisji kolejnego odcinka.

I tutaj pojawia się magiczne: "wpisuję tytuł".

A co, jeżeli chcesz coś obejrzeć, a nie wiesz co? :)
 

leszekgd

Active member
@DJcOOkieee wchodzisz np w filmy i tam są zakładki typu: gatunki, obecnie popularne, zdobywcy oskarów, box office, wysoko oceniane itp wg Imdb. Nie ma niestety zakładki "polecane przez Piramidę" - sorki nie mogłem się powstrzymać ;)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Już spieszę z wyjaśnieniem.



Moim głównym narzędziem do odtwarzania treści jest KODI. Do KODI mam dorzucony plugin Plexkodiconnect, który integruje go z bibliotekami Plexa. W ten sposób, cała zawartość serwera jest podlinkowana pod odpowiednią kategorię w KODI, tj. Filmy, Seriale, Muzyka.

Plex ma rónież opcję automatycznej synchronizacji zawartości folderu, dzięki czemu, każda nowo dodana pozycja w docelowym katalogu automatycznie pojawia mi się w KODI.



Jeżeli chodzi o źródła - sensowne trackery możemy policzyć na palcach jednej ręki. W przypadku polskich, zostało już tylko jedno sensowne miejsce, więc jest bardziej niż pewne, iż źródło Piramidy, jest źródłem wspólnym :)

Jak jedno? Po rozpadzie TG, większość przeszła na PT. Zostaje nam jeszcze PS, które również ma swoich riperów. Oba to świetne trackery, pełne polskiego contentu w najlepszej jakości z własną grupą ripującą.

Skróty już tłumaczę:.
TG - TorrentGigs
PT - PiramidaTracker
PS - PiramidaSource

Zapytam jeszcze raz o to samo co wcześniej.
Chcesz obejrzeć REMUX, który ma 80GB. Musisz go więc wrzucić na swojego seedboxa. Napewno zajmie to 30 sekund? :)
 

DJcOOkieee

New member
Jak jedno? Po rozpadzie TG, większość przeszła na PT. Zostaje nam jeszcze PS, które również ma swoich riperów. Oba to świetne trackery, pełne polskiego contentu w najlepszej jakości z własną grupą ripującą.

Skróty już tłumaczę:.
TG - TorrentGigs
PT - PiramidaTracker
PS - PiramidaSource

No ok, zapomniałem o PS.

Zapytam jeszcze raz o to samo co wcześniej.
Chcesz obejrzeć REMUX, który ma 80GB. Musisz go więc wrzucić na swojego seedboxa. Napewno zajmie to 30 sekund? :)


A po co Ci remux 80GB? Uczysz się języków?
 
Do góry