Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zgadza się. Korzystam z tego rozwiązania od lat.
Jedynym minusem może być koszt utrzymania serwera, który jest wyższy niż abonament RD, natomiast można go rozłożyć na ilość osób korzystających, którą limituje jedynie łącze po stronie seedboxa - z reguły 1gbit.

Wytłumacz proszę po kolei. 1. Szukasz pliku na torrentach 2. Ściągasz go na seedbox 3. Odpalasz u siebie w domu

Jeżeli tak, to 80GB nie ściągniesz w ciągu 30 sekund?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie tego problemu nie ma ;) RD przy tym to śmietnik.
d5ed7e896b65ace4672635ec7468153a.jpg


Pogubiłem się już, z jakiego źródła ten screen z nasa, Plex,RD ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Z zamkniętego, prywatnego trackeru z torrentami od Piramidy.

Też jest ogólnodostępne :D

Świetnie !
To teraz daj link wszystkim korzystającym z RD by mogli sobie w równie prosty sposób wejść na ten zamkniety, prywatny tracker i odpalić dowolną produkcję.

Jeszcze tylko dwa pytania:
-skoro to torrenty od Piramidy to rozumiem ,ze w kwestii doboru treści będziemy wszyscy (jak juz nam udostępnisz dostęp) uzaleznieni od jego gustu ?
- jak korzystanie z prywatnego,zamknietego trackera od Piramidy załatwi nam sprawę niewłaściwego odczytu kolorów mkv z Dolby Vision ? Bo właśnie to było tematem dyskusji w której wziąłeś udział.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mam jeszcze jeden drobny problem , dodałem do kolekcji RD filmy animowane , a te jak wiadomo dzieci oglądają z polskim dubbingiem , na przykładzie Krudowie 2 , jest juz oficjalnie od kilku miesięcy polski profesjonalny dubbing , ale żadna kopia nie ma dźwięku polskiego , jest na to sposób ?

Drugi przykład Wonder Woman 1984 pierwszy link , waga kilkadziesiąt GB i jest ścieżka polska.

To przypadek w animowanych , czy wada że przez RD ?

To kwestia żródeł tzn. w Polsce większość jeszcze leci na torrentach więc żródeł "polskich" na hostingach jest niewiele.Jeżeli na jakies pozycji szczególnie Ci zależy , nie znajduje ich wtyczka a znalazłeś je na stronach z torrentami ,możesz dodać link do RD i ściagnąć torrenta do swojej chmury.
Działa to dokładnie tak samo jak opisują koledzy ,tyle że nie korzystasz z prywatnych ,zamknietych trackerów do których ktos musi dać Ci dostęp tylko ogólnie dostępnych stron z torrentami i nie musisz zbierać znajomych by współdzielić się kosztami serwera.Twoim serwerem jest po prostu RD.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
-skoro to torrenty od Piramidy to rozumiem ,ze w kwestii doboru treści będziemy wszyscy (jak juz nam udostępnisz dostęp) uzaleznieni od jego gustu ?

- jak korzystanie z prywatnego,zamknietego trackera od Piramidy załatwi nam sprawę niewłaściwego odczytu kolorów mkv z Dolby Vision ? Bo właśnie to było tematem dyskusji w której wziąłeś udział.

Mam gust jak Piramida, więc wszytsko co wrzuca do sieci mi się podoba i oglądam po kolei :)

Ty pociągnąłeś dyskusje dodając do tego Plexy, Emby i ch... wie co jeszcze. Szkoda, że tylko do tego posta się odniosłeś ;)
 
Ostatnia edycja:

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spokojnie Panowie, bez spiny. Po co na co , każdy korzysta z czego chce i jak chce. Jednemu wystarcza RD , drugi woli bardziej spersonalizowane treści :D , i szanuje to.

Po prostu jestem na forum , i opcja od Piramidy jest zakonspirowana jak Ryszard Ochódzki :):):), i przez kilka lat nie przewinęła się jakaś zachęta dla wszystkich a tylko wybranych , dlatego poprosiłem o wyjaśnienie.

Szanujmy się nawzajem
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się. Korzystam z tego rozwiązania od lat.
Jedynym minusem może być koszt utrzymania serwera, który jest wyższy niż abonament RD, natomiast można go rozłożyć na ilość osób korzystających, którą limituje jedynie łącze po stronie seedboxa - z reguły 1gbit.

Powiedz skąd bierzesz żródła ? Też z trackera Piramidy,czy korzystasz z innych ?
Jaki jest plus wynajdywania znajomych i wykupywania z nimi na spółkę dostępu do serwera a nie wykorzystywania w ten sposób RD ? Przecież pod wzgledem technicznym te rozwiązania niczym się nie róznią.Limit RD to również 1 gbit ?!

Mam gust jak Piramida, więc wszytsko co wrzuca do sieci mi się podoba i oglądam po kolei :)

Ty pociągnąłeś dyskusje dodając do tego Plexy, Emby i ch... wie co jeszcze. Szkoda, że tylko do tego posta się odniosłeś ;)

No tak.... Skoro masz gust identyczny jak Piramida (pewnie tam mu się uszy czerwienią ale to nie moja wina-nie ja go wywołałem) to faktycznie może to być dla Ciebie idealne rozwiązanie ,podobnie jak dla wszystkich innych ,którzy równiez mają gust identyczny i chcieliby ogladać dokładnie to samo co Wy.
Ponownie więc proponuję byś dał ten link do ogólnie dostępnego ,zamkniętego prywatnego trackera by wszyscy mający dokładnie taki sam jak Ty (i Piramida rzecz jasna) gust mogli skorzystać z rozwiązania ,które tak chwalisz.

Co do Plex i Emby. Zabrałes głos w dyskusji dotyczącej najnowszych kompilacji Kodi obsługujacych Dolby Vision z mkv.Niestety niewiele miałeś i raczej nadal nie masz na ten temat do powiedzenia , prócz tego że "ustawiłem Kodi lata temu i śmiga jak trzeba". Zwrociłem Ci więc uwagę,ze jeśli nie zależy Ci na DV i odtwarzasz z NAS to pier..lenie się z Kodi i obciążanie nim systemu jest w ogóle zbędne ,są rozwiązania do powyższych wymagań w pełni wystarczające.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Co do Plex i Emby. Zabrałes głos w dyskusji dotyczącej najnowszych kompilacji Kodi obsługujacych Dolby Vision z mkv.Niestety niewiele miałeś i raczej nadal nie masz na ten temat do powiedzenia , prócz tego że "ustawiłem Kodi lata temu i śmiga jak trzeba". Zwrociłem Ci więc uwagę,ze jeśli nie zależy Ci na DV i odtwarzasz z NAS to pier..lenie się z Kodi i obciążanie nim systemu jest w ogóle zbędne ,są rozwiązania do powyższych wymagań w pełni wystarczające.


Mój TV nie ma DV, więc jak się pewnie domyślasz jest mi to zbędne. Bzdury o obciążaniu systemu (WTF?) za pomocą Kodi to wziąłeś skąd?
Każesz mi korzystać z Emby i Plexa, a sam pewnie nawet tego nie odpaliłeś (wnioskuję po braku wiedzy o puszczaniu DTS:X i ATMOS). Sam testowałem oba rozwiązania i wróciłem do Kodi, bo jest najlepsze. Pisałem tu o Kodi dawno temu. Nawet wklejałem Armaniemu co i jak ustawić, aby Kodi wyglądało jak powinno. Ty zaś wmawiasz mi, że Kodi jest zbędne , proponując rozwiązania gorsze. Czyli mam zrezygnować z Kodi z którym to się pierd... (czytaj: jedna konfiguracja, która działa od lat) vs testowanie nowych podanych przez Ciebie rozwiązań, których nawet sam nie sprawdziłeś w 100% :D Rzeczywiście ma to sens.

Trackery i Piramidę zostawmy w spokoju, bo się za bardzo wkręciłeś. Zostawię tu tylko taki obrazek :D
f97526f68f6911082ad0bf0089994680.jpg
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mój TV nie ma DV, więc jak się pewnie domyślasz jest mi to zbędne. Bzdury o obciążaniu systemu (WTF?) za pomocą Kodi to wziąłeś skąd?
Każesz mi korzystać z Emby i Plexa, a sam pewnie nawet tego nie odpaliłeś (wnioskuję po braku wiedzy o puszczaniu DTS:X i ATMOS). Sam testowałem oba rozwiązania i wróciłem do Kodi, bo jest najlepsze. Pisałem tu o Kodi dawno temu. Nawet wklejałem Armaniemu co i jak ustawić, aby Kodi wyglądało jak powinno. [/IMG]

Po pierwsze- skoro nie masz TV z DV to po co się wpie...lałeś w dyskusję ,w dodatku nie mając nic na ten temat do powiedzenia ?!
Po drugie - napisałem Ci wyrażnie ,że Plex puszcza dzwięk pass through.Jestem przekonany ,ze wiesz co to znaczy.
Po trzecie - skoro nie dałes sobie rady z Atmos w Pleksie to wynika z tego ,że jednak słabo sobie radzisz z ustawieniami w aplikacjach.Więc z tymi ,twoimi ustawieniami "aby Kodi wyglądało jak powinno" raczej bym uważał....Ja jednak wole bazować na wskazówkach tych ,którzy rzeczywiście się na nim znają (jak chocby Maven) zdecydowanie moim priorytetem jest by działało jak powinno a nie jedynie wyglądało.
Po czwarte - skoro miałes taki problem z dzwiekiem w Plex , to tu masz tutorial https://www.youtube.com/watch?v=4PjMtTkjrOQ&ab_channel=MyGadgetsWorld .Ma ze 3 lata ale raz ustawisz i powinno śmigać lat kilka ,nawet bez aktualizacji.

Na koniec- skoro ta rozmowa zeszła na głupawe obrazki z głupawymi tekstami to za chwilę przyjmie formę sprzeczki "kto ma dłuższego" - nie mam zamiaru w tym dalej uczestniczyć.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Po pierwsze- skoro nie masz TV z DV to po co się wpie...lałeś w dyskusję ,w dodatku nie mając nic na ten temat do powiedzenia ?!

Po drugie - napisałem Ci wyrażnie ,że Plex puszcza dzwięk pass through.Jestem przekonany ,ze wiesz co to znaczy.

Po trzecie - skoro nie dałes sobie rady z Atmos w Pleksie to wynika z tego ,że jednak słabo sobie radzisz z ustawieniami w aplikacjach.Więc z tymi ,twoimi ustawieniami "aby Kodi wyglądało jak powinno" raczej bym uważał....Ja jednak wole bazować na wskazówkach tych ,którzy rzeczywiście się na nim znają (jak chocby Maven) zdecydowanie moim priorytetem jest by działało jak powinno a nie jedynie wyglądało.

Po czwarte - skoro miałes taki problem z dzwiekiem w Plex , to tu masz tutorial https://www.youtube.com/watch?v=4PjMtTkjrOQ&ab_channel=MyGadgetsWorld .Ma ze 3 lata ale raz ustawisz i powinno śmigać lat kilka ,nawet bez aktualizacji.



Na koniec- skoro ta rozmowa zeszła na głupawe obrazki z głupawymi tekstami to za chwilę przyjmie formę sprzeczki "kto ma dłuższego" - nie mam zamiaru w tym dalej uczestniczyć.
Po pierwsze - bo mogę ;)

Po drugie i trzecie gdzie napisałem, że nie dałem rady z przepuszczaniem dźwięku? Dziwne wnioski wyciągasz.
Teraz po czwarte - znowu się nakręcasz jak bajtel.
Bardzo fajnie, że podałeś opcje z RD, ale traktujesz to jako jedyne słuszne rozwiązanie, negując wszystko inne. Operacje trwające 10 sekund nazywasz pierd.. się, a odpalanie Kodi z lokalna biblioteka nazywasz obciążeniem systemu.
Mat szacun za RD, ale kurde zjedz Snickersa :D
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Bardzo fajnie, że podałeś opcje z RD, ale traktujesz to jako jedyne słuszne rozwiązanie, negując wszystko inne.


Dobra- na spokojnie.
Nie tyle podałem opcje z RD , co opcje streamowania z płatnych serwerów .Wszystkie RD/AD/Premiumize/Link Debrid/Mega Debrid etc. jak również te prywatne ,współdzielone działają ogólnie na tej samej zasadzie.Rozwiazanie ,które ja podałem bazuje na wykorzystaniu wtyczki do Kodi umozliwiajacej zsynchronizowanie wszystkich powyższych i korzystanie z zawartych w niej algorytmów przeszukujących hostingi premium do znalezienia żródeł.
Ty jako alternatywę podałeś podczepienie się do prywatnego trackera (juz bez znaczenia czy Piramidy czy kogoś innego) uzależniając się jednocześnie od czyjegoś doboru/wyboru/gustu.
Każdy może sobie sam ocenić co woli- swobodny dostęp do zródeł czy pisanie do kogos prósb o udostępnienie , bo jakoś ogólnie dostępnego linku nadal nie widzę.
Poza tym , nie każdy ma (nawet z przyczyn od siebie niezależnych) łącze 1gbit na którym torrenta o wadze kilkadziesiąt GB pobierze tak jak Ty w 10 sekund.Streamując na łączu 80mb jestem w stanie w kazdej chwili kliknąć i ogladac płynnie materiał o wadze 30GB/godzina.Można sobie przeliczyć jak długo trwałoby ściagniecie takiego materiału.

Jeżeli znasz rozwiązanie lepsze uwzględniające brak dostępu do trackera Piramidy (bo z całym szacunkiem ale wolę jednak zdać się na własny gust) i brak dostępu do łącza gigabitowego to naprawdę z uwagą posłucham i jeszcze będę Ci bił brawo jeśli okaże się równie praktyczne.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dobra- na spokojnie.

Nie tyle podałem opcje z RD , co opcje streamowania z płatnych serwerów .Wszystkie RD/AD/Premiumize/Link Debrid/Mega Debrid etc. jak również te prywatne ,współdzielone działają ogólnie na tej samej zasadzie.Rozwiazanie ,które ja podałem bazuje na wykorzystaniu wtyczki do Kodi umozliwiajacej zsynchronizowanie wszystkich powyższych i korzystanie z zawartych w niej algorytmów przeszukujących hostingi premium do znalezienia żródeł.
Jak zwał, tak zwał.
Ty jako alternatywę podałeś podczepienie się do prywatnego trackera (juz bez znaczenia czy Piramidy czy kogoś innego) uzależniając się jednocześnie od czyjegoś doboru/wyboru/gustu.

Każdy może sobie sam ocenić co woli- swobodny dostęp do zródeł czy pisanie do kogos prósb o udostępnienie , bo jakoś ogólnie dostępnego linku nadal nie widzę.

Poza tym , nie każdy ma (nawet z przyczyn od siebie niezależnych) łącze 1gbit na którym torrenta o wadze kilkadziesiąt GB pobierze tak jak Ty w 10 sekund.Streamując na łączu 80mb jestem w stanie w kazdej chwili kliknąć i ogladac płynnie materiał o wadze 30GB/godzina.Można sobie przeliczyć jak długo trwałoby ściagniecie takiego materiału.



Jeżeli znasz rozwiązanie lepsze uwzględniające brak dostępu do trackera Piramidy (bo z całym szacunkiem ale wolę jednak zdać się na własny gust) i brak dostępu do łącza gigabitowego to naprawdę z uwagą posłucham i jeszcze będę Ci bił brawo jeśli okaże się równie praktyczne.

Mówiłem, żebyś to zostawił, bo nie skumałeś kompletnie :D

Różnica między nami polega na tym, że ja wiem jak działa RD, a Ty nie masz pojęcia jak działają prywatne trackery (te od Piramidy ;D;D;D), więc jak wyżej.
 
Do góry