Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

mat74

Well-known member
Bez reklam
Pytanie, jest możliwość przerzucenia niektórych zakładek z Asgarda do The Oath?
Lub w jakikolwiek sposób stworzenia ich, tak jak to ma miejsce w wspomnianym Asgardzie? The Oath mi pasuje i tam chciałbym mieć już wszystko, można oczywiście odpalać Asgarda na przemian, ale jak jest możliwość z jednego miejsca, to czemu nie.
W The Oath oczywiście też to wszystko jest, ale trzeba szukać, a tutaj mamy już posegrowane, klikamy serie Bonda i mamy wszystkie Bondy w jednym miejscu, Marvele, Rambo, Matrixy itd.

Z tego co mi wiadomo nie ma takiej możłiwości.Wtyczki są własciwie aplikacjami działającymi w systemie operacyjnym Kodi ,nie można przerzucić części wtyczki z jednej do drugiej ,podobnie jak nie można przerzucić części aplikacji.Najlepszym rozwązaniem pozostaje wtedy wrzucenie tych zakładek w "ulubione" wtedy ta zakładka w Kodi staje się "wtyczką" z najcześciej wykorzystywanymi zakładkami.

Czy za Real-Debrid ktoś płacił kartą wirtualną Mastercard lub Paysafecard ale kupioną , taka kartonikową z kodem ? Czy jednak trzeba założyć konto

Nie płacił , jednak RD umozliwia korzystanie z Paysafecard ,trzeba mieć tylko przedpłacony kod ,który z kolei można kupić online.Nie widzę więc żadnych problemów by opłacić usługę w ten sposób.
Konto- chyba nie do końca rozumiem o jakie konto Ci chodzi ? Konto na RD musisz mieć bo musisz autoryzować urządzenia ,konto bankowe również bo musisz kupić kod Paysafecard.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na Real-Debrid oczywiście mam konto , to jasne że trzeba . Chodzi mi czy wystarczy , zakupiony w bankomacie kod paysafecard i nie musze zakładać konta internetowego i bezpośrednio wprowadzić sam kod
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Na stronie RD ,w formach płatnosci masz paysafecard .Klikasz "kup teraz" i przerzca Cię na stronę paysafecard gdzie bezpośrednio wklepujesz 16 cyfrowy kod.
 

kris615

Member
Panowie, nie mogę oglądać filmów w Dolby Vision odpalanych na Kodi z różnych wtyczek na Shieldzie PRO 2019. Obraz strasznie się tnie i w ogóle nie ma mowy o żadnym oglądaniu. Plik nie jest bardzo duży 20.4 GB. Natomiast inne, większe pliki w 4K z HDR odtwarzane są płynnie.
Czy to może być wina szybkości internetu (100Mb) pomimo, że jak wspomniałem inne większe pliki są odtwarzane bez problemu czy może to wina Shielda lub jego ustawień?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Właściwie to wina Kodi. Nie wiem jak DV z mp4 bo te na Firesticku się tną , jednak DV z mkv na pewno będą chodzić na zmodyfikowanym Kodi skoro bezproblemowo chodzą zarówno na starym Firesticku 4k jak i nowo wypuszczonym Firestick 4k Max.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Działa u Was poprawnie opcja pozycji napisów na ekranie?
Zawsze z tego korzystałem przy oglądaniu na projektorze z uwagi na ekran multiformat, czyli proporcje 21:9, ale ta opcja która mnie najbardziej interesuje nie dziala.

Czyli: odtwarzacz > język > pozycja napisów na ekranie > i tutaj mamy wybór, mnie interesuje "na dole wideo", ale w polu wizyjnym, czyli na filmie, a nie na pasach.
Niektóre opcje działają, ale ta konkretna nie.

Ew. Jest jakiś program/dodatek który to wymusza (zabawę w pozycją napisów na ekranie)?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Co prawda używam zawsze ustawienia "poniżej video" ale znam dodatek,który umożliwia ich dokładne rozmieszczenie.Pozniej Ci podrzucę.

Edit: dodatek działa tylko z Netflix ,Disney i HBO Max.


Wejdz w system->wyświetlacz ->kalibracja->kalibracja ekranu , trzecie ustawienie umozliwia dowolne umiesczenie napisów (zatwierdż dwa pierwsze)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co najmniej dziwne, że te opcje wyboru działają wybiórczo:

- Powyżej wideo - działa
- Na górze wideo - nic nie zmienia
- Poniżej wideo - działa
- Na dole wideo - nic nie zmienia, a to mnie najbardziej interesuje
- Stałe - działa i to jest pośrednie ustawienie, wchodzi na wideo, ale też widoczne jest na pasie, czyli pół na pół.

Coś tu jest popieprzone mówiąc wprost.
Przy oglądaniu na TV, nie ma to znaczenia, bo i tak proporcje ekranu są zawsze 16:9 i gdzie te napisy wylądują nie ma to dla mnie znaczenia, ale już na projekcji zmieniam fizycznie format z 16:9 na 21:9 (bo taka jest większość filmów) i odcinam pasy, więc siłą rzeczy, wolałbym nie widzieć dolnego pasa, tylko po to, żeby wyświetlać na nim napisy.
 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Armaniq jak jeszcze miałem multiformat to robiłem tak.
Podczas seansu wchodziłem w ustawienia obrazu, pozycja w pionie i obraz opuszczałem max do dołu do dolnego czarnego pasa. Napisy zostawały tam gdzie trzeba a dodatkowy ekran opuszczałem do pozycji w której porzyslanialo mi wyświetlany czarny pas. Nigdy nie tykalem napisów.
Teraz niestety nowy ekran ma znacznie większą kasetę i nie mam możliwości wsadzić borderu do wnęki ;(
 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Armaniq, jak jeszcze miałem dwa ekrany to robiłem tak :
Podczas seansu wchodziłem w opcje obrazu. Następnie ustawiałem pozycję obrazu do dolnego czarnego pasa ekranu głównego.
Napisy zostawały w miejscu gdzie powinny.
Wyświetlany czarny pas u góry zaslanaiwlm rozwijanym borderem własnej budowy.

Niestety teraz już nie mam możliwości na mi raz drugiego ekranu. Nowy ma tak duża kasetę ze ledwo on się zmieścił do wnęki w suficie ;(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobra mam ; )
Zaglądałem dzis do tych opcji, ale za szybko odpuściłem.
Ty piszesz (Noisy) o rozwiązaniu które pośrednio znam, ale jak rozumiem, zjeżdżasz z filmem w dół, a napisy zostają na swoim miejscu? Naturalnie górnym borderem zasłaniamy górny pas, wiadomo o co chodzi, mamy cały wątek na ten temat. Nie ważne, już pisze co trzeba zrobić i działa jak marzenie, ale bez ruszania filmu, a tylko samych napisów.

Wchodzimy w "wyświetlacz" > "kalibracja obrazu" i tutaj po kilku kliknięciach przyciskiem "ok" na pilocie zmieniamy opcje ktorą chcemy, aż dochodzimy do... tadaam, "przesuń linie, aby zmienić pozycje napisów".

Pojawia się na dole pozioma linia i ustawiamy ja do poziomu dolnego pasa, czyli tam gdzie chcemy odciąć i wówczas mamy napisy do tej zaznaczonej przez nas lini.

Idealne rozwiązanie, właśnie o to chodziło.
Tylko nie bardzo rozumiem, dlaczego ta opcja jest tak ukryta.

Edit: Tak Mat, dokładnie to. Nie zauważyłem Twojej edycji i posta, ale właśnie o to chodzi.
 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Dobra mam ; )
Zaglądałem dzis do tych opcji, ale za szybko odpuściłem.
Ty piszesz (Noisy) o rozwiązaniu które pośrednio znam, ale jak rozumiem, zjeżdżasz z filmem w dół, a napisy zostają na swoim miejscu? Naturalnie górnym borderem zasłaniamy górny pas, wiadomo o co chodzi, mamy cały wątek na ten temat. Nie ważne, już pisze co trzeba zrobić i działa jak marzenie, ale bez ruszania filmu, a tylko samych napisów.

Wchodzimy w "wyświetlacz" > "kalibracja obrazu" i tutaj po kilku kliknięciach przyciskiem "ok" na pilocie zmieniamy opcje ktorą chcemy, aż dochodzimy do... tadaam, "przesuń linie, aby zmienić pozycje napisów".

Pojawia się na dole pozioma linia i ustawiamy ja do poziomu dolnego pasa, czyli tam gdzie chcemy odciąć i wówczas mamy napisy do tej zaznaczonej przez nas lini.

Idealne rozwiązanie, właśnie o to chodziło.
Tylko nie bardzo rozumiem, dlaczego ta opcja jest tak ukryta.

Edit: Tak Mat, dokładnie to. Nie zauważyłem Twojej edycji i posta, ale właśnie o to chodzi.

Jaki masz ekran multiformat ? Od dołu i od góry masz bordery ?
Dla mnie moje rozwiązanie jest lepsze ponieważ obrazkami niżej i wygodniej mi się ogląda. Muszę wymyślić wjaki sposób wsadzić border bo nie ukrywam że brakuje mi tego. Się człowiek przyzwyczaił i teraz jest ciężko zapomnieć o tym 😁

W niedzielę Oath mi się zacinał 😳 film 60gb i film 30gb. Albo u mnie coś było nie tak z internetami albo u nich na serwerze.

Trackt- ogarnąłem dodawanie filmów do kolejki itd, już wszystko jest jak być powinno. Bardzo dobrze rzecz bo na telefonie sobie szukam filmow, dodaje do kolejki i potem tylko wybieram co chce oglądać 😁
 

pamel

New member
Jaki masz ekran multiformat ? Od dołu i od góry masz bordery ?
Dla mnie moje rozwiązanie jest lepsze ponieważ obrazkami niżej i wygodniej mi się ogląda. Muszę wymyślić wjaki sposób wsadzić border bo nie ukrywam że brakuje mi tego. Się człowiek przyzwyczaił i teraz jest ciężko zapomnieć o tym 😁

W niedzielę Oath mi się zacinał 😳 film 60gb i film 30gb. Albo u mnie coś było nie tak z internetami albo u nich na serwerze.

Trackt- ogarnąłem dodawanie filmów do kolejki itd, już wszystko jest jak być powinno. Bardzo dobrze rzecz bo na telefonie sobie szukam filmow, dodaje do kolejki i potem tylko wybieram co chce oglądać 😁

Którym przyciskiem dodajesz do kolejki?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaki masz ekran multiformat ? Od dołu i od góry masz bordery ?
Dla mnie moje rozwiązanie jest lepsze ponieważ obrazkami niżej i wygodniej mi się ogląda. Muszę wymyślić wjaki sposób wsadzić border bo nie ukrywam że brakuje mi tego. Się człowiek przyzwyczaił i teraz jest ciężko zapomnieć o tym 😁

Nie rozumiem o jakich obrazkach piszesz i co jest lepsze? ; )

Tu masz wątek który założyłem kilka lat temu nt. ekranów multiformat
Wklejałem też zdjęcia krok po kroku jak taki ekran wykonać, ale serwer padł i zostały usunięte

http://www.hdtv.com.pl/forum/projek...do-21-9-domowej-roboty-wykonanie-pomysly.html

Mowa o oczywiście o ekranie rozwijanym, ekran ramowy to bułka z masłem.
Od dołu nie potrzebuje żadnych borderów, bo nie ma to kompletnie zastosowania i sensu, wystarczy podciągnąć ekran lekko do góry - do odcięcia pasów i już jest border na dole, natomiast góra jest tutaj kluczem, więc coś musi ją tam odciąć i właśnie odcina zjeżdzany border górny, robi nam się idealna rama 21:9 z odcięciami. Niebo a ziemia! Nie ma już powrotu do typowego ekranu. Oczywiście wszystko z pilota - 3 sekundy roboty w dowolnym format 16:9, 21:9 itd.

Właśnie dlatego muszą być napisy na ekranie przy formacie 21:9.
Światełka dookoła, to ledy, można wyłączyć naturalnie. Po za tym, idealnie odcięty z każdej strony czarną ramką.



W niedzielę Oath mi się zacinał 😳 film 60gb i film 30gb. Albo u mnie coś było nie tak z internetami albo u nich na serwerze.

Też miałem przez chwilę problem, bufferowanie, ale już działa.

Trackt- ogarnąłem dodawanie filmów do kolejki itd, już wszystko jest jak być powinno. Bardzo dobrze rzecz bo na telefonie sobie szukam filmow, dodaje do kolejki i potem tylko wybieram co chce oglądać 😁

Dokładnie, dodaje się w telefonie na www.trakt.tv klikając na odpowiednią ikonę przy wybranym filmie, od razu pojawia się w Kodi na TV, aczkolwiek ja dodaję filmy do kolekcji (druga ikona od lewej) i dopiero z tego miejsca w Kodi (The Oath) odpalam z tego konkretnego folderu.

Można jeszcze utworzyć swój folder w The Oath i klikając na stronie Trakt w któryś film odpowiednią ikonę, dodać bezpośrednio do tego folderu (będzie widoczny w Kodi - The Oath).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
btw.Próbowałeś napisów w innym kolorze ? Korzystam z koloru żółtego z obniżonym kontrastem (przejrzystość 58%) mi osobiście białe jednak zaburzają odbiór ,szczególnie w przypadku materiału HDR.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co pamiętam, to tak, bawiłem się kiedyś kolorami, sprawdzę przy okazji jeszcze.

Btw. próbowałem wczoraj pobawić się dodatkami (bez większego skutku), a konkretnie w skórce "Rapier", mając nadzieję, że może uda się ją upgrejdować odpowiednimi ikonami, mam tu na myśli znaczniki "4k", "Atmos" itd. te które są przy filmach, ew. same okładki, czyli tak jak w innych skórkach (bodajże Aeon). Zamiast grafik, pudełka od filmów itp.
Już nie wspominając o animacjach.
Pasuje mi ten Rapier, z uwagi na przejrzysty player i generalnie schludność/prostote, ale przydałoby się go nieco upgrejdować.

To miałem swojego czasu i o coś takiego mi chodzi:

[youtube]eh1MMXn6cHc[/youtube]

[youtube]fy_vBKz_T4U[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Armaniq ja po prostu miałem opuszczony ekran tak jak do filmu 16:9, w opcjach obnizalem obraz do dolnego pasa. A borderem opuszczałem do linii obrazu w formacie 21:9 . Miałem to samo co Ty,lecz zamiast podnosić napisy, obnizałem obraz
 
Do góry