Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

ap0f1s

New member
Jakoś mi Kodi na Shieldzie wypluwa "prawdziwy" Dolby Atmos.
@ap0f1s 5 kanałów to trochę mało do "prawdziwego" Atmosa ;)

Czytaj uważnie. Idzie atmos do źródła przy shield tv. Czyli odtwarzając film z dysku przez kodi. Ale przez wtyczkę kodi Netflixa nie dasz radę. Taki sam powód dlaczego prosto z netflixa na starym shieldzie nie działą atmos.
Mam 5.0 gdyż zależy mi tutaj na true HD a nie mam suba obecnie. Już kij z efektami atmosu, gdyż i tak nie mam do tego pomieszczania. Zresztą dla mnie i tak działania atmosu nie zwala mnie znóg, już wole głośniki 7.1 niż 5.1.2(atmos)
Chodzi mi bardziej o bitrate samego dźwieku, gdzie słychać lepsza jakość. Trochę czytać posty wcześniejsze. Nawet masz zdjecie przy moim poście truehd/atmos na shieldzie.
 
Ostatnia edycja:

leszekgd

Active member
Czytam uważnie, kolega @aandrzej pochwalił się, że zadziałał mu Atmos z Netflixa. Ty natomiast napisałeś: "Obecnie nie da się mieć w pełni atmos bez odpowiedniego urządzenie". Błąd - żadne urządzenie nie wypuści real Atmos z Netflixa (nawet nowy Shield), ponieważ maksymalny bitrate z tego źródła to 768 Kbps! Także albo o czymś nie wiesz albo źle sformułowałeś zdanie. Nie chcę się z Tobą droczyć ale wskaż mi jakiś serwis streamingowy, który serwuje "gęste" formaty dźwięku.
 
Ostatnia edycja:

ap0f1s

New member
Już nie będziemy pisać o wielkości bitrate, gdyż tutaj to inna gadka. Kolega andzej puścił atmos/D+ (E-AC-3) takie efekt osiągam puszczając Z mojego LG c9 na netflix. Z xboxa one x jestem stanie puścić sam atmos Netflix(już kij z tym z jakim bitratem) To są dwa inne metody kompresji, gdzie eac3 jest dużo gorsza. Wiem, że niby atmos nie powinien być żadnej kompresji, jednak przy netflix czy inny stremingowym serwisie musi wystapić tak jak pisałeś sam.

Sam używam shielda do oglądania filmów truehd z biratem dźwięku 5417Kbps i słychać różnicę.
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
smaczkow wiecej hahaahaaaaaaaaaaaaaa

Nie ma się z czego śmiać...
Skoro NS spełnia oczekiwania większości klientów, to zmiany w aktualizacji nie muszą być rewolucyjne
Mnie spodobało się skalowanie obrazu SI z niższych rozdzielczości i NS robi to bardzo dobrze.

Pilot, niemal doskonały, nad którym mocno ubolewał nie mając go w ręku @kola01 dostał dodatkowe wsparcie np. podpięcie pod menu dowolnej aplikacji. Tej funkcjonalności do tej pory mi brakowało :)
 

janunio

New member
Bez reklam
Czy dodali YouTube HDR 4K ?
''Skoro NS spełnia oczekiwania większości klientów,"
O jakiej ty większości piszesz ?
Dolby Vision z pliku nie zagra, YT 4K HDR nie ma i nigdy nie będzie.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Czy dodali YouTube HDR 4K ?
''Skoro NS spełnia oczekiwania większości klientów,"
O jakiej ty większości piszesz ?
Dolby Vision z pliku nie zagra, YT 4K HDR nie ma i nigdy nie będzie.


haha twój box za to ma po uju support :D:D

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=355019&pid=2969923#pid2969923


plik z DV to ty sobie lepiej do mózgu załaduj bo mija ile rok? a ty dalej jak głupi tak głupszy.


https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=332180&pid=2956753#pid2956753

debil.... naucz się angielskiego bo zginiesz w niewiedzy człowieku.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
@ap0f1s

Pierdzielisz jak potrzaskany tyle Ci powiem facet się cieszy że odpalił atmosa z netflix a ty tutaj fisiujesz coś o truehd/atmos od kiedy ty taki format masz na netflixie? więc po co te twoje teksty nie w temacie.
To raz, dwa twój xbox wymusza atmos'a dlatego wyświetla ci atmos pomimo nawet tego że nie masz takiej konfiguracji głośników! ba tam nawet nic nie puścisz a będzie napisane w avr że sygnał to atmos...
W kodi z wtyczka netflix na starym shieldzie gdybyś miał konfigurację w amplitunerze atmos miał byś wyświetlony sygnał atmos.
Tyle w temacie.
 
Ostatnia edycja:

malyr

New member
"W kodi z wtyczka netflix na starym shieldzie gdybyś miał konfigurację w amplitunerze atmos miał byś wyświetlony sygnał atmos."

np u mnie jest tak jak piszesz. Shield 2017, kodi netflix, onkyo 696, 5,1 plus kolumny atmos i jak dam sygnał na ampli to cyk pyk zapala się napis ATMOS :) i wszystkie kolumny grają:)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Od kiedy piszę, że format True Hd jest na Netflxie trzeba czytać ze zrozumieniem. Chodzi mi że jest różnica odpalić wtyczkę na kodi z dźwiekiem E-AC-3 a z dolby atmos. Można to sprawdzić na info dokładnie na apli. Całkowicie inny bitrate. Screena pokazałem tylko z głośników z wystawy, które miałem podłączane do odsłuchu. W stosunku do ciebie mam dostęp w sklepie to dużo sprzętów kin domowych i amplitunerów i mogę sprawdzić jak wygląda sprawa. To że ty masz problem i obrażasz każdego to inna sprawa.
Zresztą nie każdy się cieszy co ma. Shield dla mnie świetny sprzęt


Proszę***cię***skończ wtyczka w kodi do netflixa wypuści atmosa potwierdzam to ja, potwierdza to osoba pod moim postem.

Potwierdza to specyfikacja wtyczki
Dolby Digital Plus and Dolby Digital Atmos (requires a premium account)
https://github.com/CastagnaIT/plugin.video.netflix

To ze ty miałeś eac3 (dd+) oznacza tylko "jakiś" problem u Ciebie.


Tylko to jest dolby Digital plus/dolby atmos (E-AC-3). Czyli dźwięk trochę lepszy niż dolby Digital. Nie masz pełnoprawnego atmos, który i tak w kodi przy shield pokazuje tak. Obecnie nie da się mieć w pełni atmos bez odpowiedniego urządzenie. Rządne wtyczki ci tego nie zrobią. Tak samo jest dolby vision.


Sorki ale to są farmazony co piszesz nie można mieć żadnego "pełnego atmosa" bo go nie ma na netflixie chłopie ogranij się.

https://github.com/CastagnaIT/plugin.video.netflix


  • Dolby Digital Plus and Dolby Digital Atmos (requires a premium account)
  • HDR / HDR10 / Dolby Vision only on capable Android devices (requires a premium account)
 
Ostatnia edycja:

andrzeej

Member
Witam. Proszę o pomoc. Coś mi się stało i na Netflix z Nvidia nie mam HDR. Daj my no film Król wyjęty spod prawa. Na tv Samsung gdy najeżdżam na ten film jest opisany jakoś HDR itp Natomiast w aplikacji na NVIDIA dostępna jakoś ultra HD bez HDR. Do tej pory nie było problemu nic w ustawieniach nie zmieniałem. Poniżej zdjęcia
134a15c6853b0954med.jpg

08867e80c463aa0emed.jpg
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Czy film wygląda inaczej na shield tv? w porównaniu do apki tv? czy HDR załącza się tylko podczas odtworzenia filmu w apce z tv? a w shield już nie?
 
Ostatnia edycja:

andrzeej

Member
@janunio czy to na NVIDI czy na OLED?

@bl4ck właśnie w shield nie włącza się HDR, na tv działa wszystko okej..tz film wyświetlany jest w HDR.
 

janunio

New member
Bez reklam
ostrzegam; bl4ck to psychol.

Foto na TV PHILIPS OLED804.

Pytam po raz setny: czy nvidia sheld pro ma You Tube 4K HDR czy nie ma ? Może dodali ?
Podaję kanały na YT z prawdziwymi filmam HDR:
- 8K HDR UNIVERSE
- 8K HDR VIDEO
- HDR-X
- The HDR Channel.

Większość video na YT gdzie w tytule jest HDR nie są HDR. Wgrywając film na YT możemy dowolnie nadać tytuł. Pamiętajmy o tym.
Mój TV BOX to UGOOS AM6 PLUS. Ma znakomite wsparcie producenta. Link do wsparcia: https://ugoos.com/downloads
Jak widać AM6 PLUS dostał już 6 korekt oprogramowania. Sympatyczny bl4ck o tym nie wie i kłamie. Wstyd kolego.
AM6 PLUS jest dwa razy tańszy od gniota nVidii.
Specyfikacja: https://ugoos.com/ugoos-am6-plus-s922xj-tvbox-android9
Dodano technologię Vulcan !!! DV/ATMOS Dolby Thrue HD !!!
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Tak tak wiemy to najlepszy box tylko nikt go nie chce smuteczek :D :D
Wiesz jaki jest problem twojego boxa? taki że zapłacisz za niego teraz o połowę mniej a nawet nie bo kosztuje około 600zł to za rok dwa trzy będzie wart może 100-200zł i i tak tego gówna nikt nie będzie chciał kupić a nvidia będzie trzymać cenę i spadnie to tych 600-700zł. Tyle w temacie.

@andrzeej
Jedyne co możesz zbić to sprawdzić konfigurację obrazu shield'a, zresetować ją ustawić ponownie.
 
Do góry