Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Prawie 100 zł... za 2d/3d tylko może warto poczekać aż obejrzymy i ocenimy ... ja tak na szybkiego to pod względem obrazu ok a pod względem dźwięku delikatnie mówiąc średnio... ale jutro obejrzę to wszystko napiszę.. chyba że z natury lubisz Marvella i nie wyobrażasz sobie takiego filmu na DVD to wtedy nie ma znaczenia strona techniczna :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
A wy dalej o okładkach ;)

Jako, że festiwal filmowy w Gdyni, to ja mam miesiąc filmu polskiego. Tydzień temu Karbala, a
dzisiaj Anatomia Zła, jak mawiali starożytni Rzymianie- Szału nie ma d..y nie urywa :)
Generalnie do obejrzenia, pewien poziom trzyma, choć oglądając zwiastun spodziewałem się znacznie więcej, 5 z małym plusem w skali do 10 ;)
Karbala jednak lepszy.
 

jarjar82

New member
Henry ...Czy wg Ciebie Karbala to taka polska imitacja Helikoptera w ogniu z budżetowymi FX? Bez zdecydowania czy to bardziej dokument zdarzeń, czy war fiction?

Dla mnie z rodzimych klimatów Smarzowski i daleko długo nic
 

Henry

Active member
Bez reklam
W przypadku Karbali punktem wyjścia powinno być założenie, że ten film opowiada o faktycznych wydarzeniach, akcja podobnie jak w Helikopterze dzieje się w mieście, mamy nieliczną grupę wojsk tzw. stabilizacyjnych broniących się przed atakami znacznie liczniejszej grupy miejscowych.
Tutaj faktycznie podobieństwo można odnaleźć, ale imitacją bym tego nie nazwał ;)
Plusem polskiej produkcji jest, że nie "napakowali" filmu nieudolnymi FX, film jest sprawnie zrealizowany, dobrze się ogląda, a sceny batalistyczne są w miarę naturalne, nie przesadzone.

Słuchałem ostatnio gdzieś w radio, że scenariusz oraz sam film konsultowany był z żołnierzami biorącymi udział w akcji w Karbali i stwierdzili oni, że wydarzenia filmowe w miarę wiernie oddają te faktyczne ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak był konsultowany z ppłk. nazwiska nie pamiętam .... w C+ również ten żołnierz wypowiadał się o tym filmie. Wszyscy co oglądali porównują do wiadomego filmu i wielu mówi właśnie o małej kasie na ten film. Ale generalnie chwalą... więc na pewno kto lubi taką tematykę musi obejrzeć. Ja mam kumpla który tam brał udział w tej bijatyce więc troszkę wiem na ten temat... ale było ostro powiem tyle.. ale chłopaki dali radę (choć kilku niestety ma problemy ze zdrowiem) i to jest najważniejsze..
 

jarjar82

New member
Lolek to mamy bliskie grono znajomych...;) z ta różnica iż z mojej rodzimej jednostki 18 BDS zdania sa raczej dalekie od tego co widzimy w filmie...o tym nikt nie chcę wprost pogadać....uśmiech to wszystko na temat filmu.

Z drugiej strony dziwi mnie tak ogromna promocja medialna...film jesli jest tak dobry...i rzeczowy obroni sie sam...nie trzeba trepów by tłumaczyć nam to co widzimy...ot takie moje zdanie....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słuchałem ostatnio gdzieś w radio, że scenariusz oraz sam film konsultowany był z żołnierzami biorącymi udział w akcji w Karbali i stwierdzili oni, że wydarzenia filmowe w miarę wiernie oddają te faktyczne ;)

Ciekawy reportaż był na ten temat w TVP parę dni temu, z Kaliciakiem na czele.
Warto reklamować, niech chłopaki coś z tego mają.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek to mamy bliskie grono znajomych...;) z ta różnica iż z mojej rodzimej jednostki 18 BDS zdania sa raczej dalekie od tego co widzimy w filmie...o tym nikt nie chcę wprost pogadać....uśmiech to wszystko na temat filmu.

Z drugiej strony dziwi mnie tak ogromna promocja medialna...film jesli jest tak dobry...i rzeczowy obroni sie sam...nie trzeba trepów by tłumaczyć nam to co widzimy...ot takie moje zdanie....

Ja powiem tak tylko nie bierz tego do siebie :) mam wielu znajomych żołnierzy bo swojego czasu mieszkałem na osiedlu wojskowym i tak pozostało że z kilkoma się wtedy poznałem i w jakiś sposób zaprzyjaźniłem. Tylko widzisz ja nigdy na żołnierza nie powiedziałbym trep... chyba że co innego miałeś na myśli. Widzisz ja żołnierzy bardzo szanuje szczególnie tych co jeździli na Misje i generalnie co robią dobrą robotę i patrząc na ich zarobki a to co robią to jest straszna niesprawiedliwość że coś takiego ma miejsce.... podobnie zresztą jest ze strażakami ...
Dzięki temu że mam kilku znajomych żołnierzy wiem sporo o tym środowisku.. Wiele filmów widziałem nakręconych z Iraku z Afganistanu zarówno przez Polaków kręconych jak i Amerykanów, widziałem wiele zdjęć i to takich że człowiekowi na wymioty się zbiera ... Więc tak jak napisałem mam do nich duży szacunek bo pomimo że robili to też dla pieniędzy to ja za 10 tys miesięcznie nie pojechałbym narażać swoje życie.. bo to dla mnie za mało a oni jechali i robili dobrą robotę i dlatego uważam że każda reklama wojska np. takiego filmu jest potrzebna i warta żeby ludzie zobaczyli że wojsko to nie tylko ładny mundur ze sznurem z biała koszulą i z rogatywką na głowie tylko również i przede wszystkim brudne śmierdzące moro od przelanych godzinnych na poligonach czy tak jak w tym wypadku spędzonych godzin na terenie regularnej bitwy. Dla niektórych może tylko tyle a dla innych aż tyle... Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
Lolek...totalnie mnie nie zrozumiałeś uwierz, że mam spoooro szacunku.heh powiedziałbym wielopokoleniowego hehe.. ;)..nie mogę w byle temacie opisywać konkretów co do Karbali choć bylo blisko przy okazji Nangar Khel by bardziej dokładne dane wypłynęły na jaw itp....

Co do tego słowa....zapytaj kolegów co znaczy trep w wojsku :)
A tymczasem "Shev bash"
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To luzik - mi się to słowo kojarzy jeszcze z latami 80/90 i dla mnie to obraza ale skoro szanujesz mundur WP to fajnie... :)


Jest już zapowiedź Jurassic world w granicach 90-100 za 2d/3d...






picture share
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Więc tak obejrzałem Avengesr 2 – obraz spoko trzyma poziom,efekty 3d mogą być porównywalnie do I cz., może nawet lepiej.. , natomiast dźwięk to…… nie wiem jak napisać żeby wyjść z twarząJto napiszę tak, że jest to najgorszy dźwiękowo zrobiony film od Marvela – zero jak ja to mówię dynamiki nawet jak się pogłosi to jest głośniej ale nie ma tego czegoś co jest w takich wydaniach gdzie film pod tym względem jest zrobiony dobrze nie wspominając o bardzo dobrych. I co ważniejsze w tego typu filmach.
Powiem więcej jest gorzej w oryginale jak w filmie PercyJackson i morze potworów…a ten film niestety nie był mocarzem pod względem dźwięku o czym nie raz pisałem ale tam było lepiej..
Dobrze że w PL jest zrobiony dźwięk lepiej tj z większą dynamiką i jak to bywa często jest to zwykłe DD 5.1 … J Podkładane głosy powiem Wam że nawet całkiem całkiem ( kilka tekstów dobrych było) – w tego typu filmie jak i w bajkach jestem w stanie przeżyć, a tym bardziej że dźwiękowo znacznie lepiej się jest zrobiony i lepiej się ogląda.
Może tak nasz dystrybutor zajął się jakością pudełka, że spierdzielił dźwięk oryginalny J
A i w wydaniu 2d jest DTS HD MA 5.1 a w 3d DTS HD MA 7.1 ale dla dynamiki nie robi to żadnej różnicy więc pewnie i w tych dodatkowych głośnikach szału nie zauważycie..
Mam nadzieję że Mad max będzie lepszy pod względem dźwięku bo w Marvellu przeżyję PL , ale w Mad maxie nie dam rady – przynajmniej tak myślę..

I teraz potwierdza się znowu moja zasada że jeśli ktoś dany film ma obejrzeć dwa, trzy razy, a potem ma leżeć 10 lat w pudełku to naprawdę czasem warto się zastanowić czy nie lepszym rozwiązaniem jest DVD o powiedzmy100% tańsze z gorszym obrazem w większości wypadków ale z dźwiękiem naprawdę w wielu wypadkach porównywalnym… Oczywiście nie jest to regułą…. Jak wszyscywiemy..

Tak się zastanawiam teraz za jakiś czas Panowie wymyślą kolejny kodek o jakiejś dumnej super nazwie (już coś tam było słychać) , drudzy Panowie ze sklepów tych mniej uczciwych będą nas mamić lepszym dźwiękiem od np. DTS HDMA – że to nowa jakość dźwięku, a w rzeczywistości znowu nie raz przekonamy się na własnych uszach że wersja PL w DD 5.1 będzie lepsza od dźwięku w oryginale z kolejnego nowego kodeka … który teoretycznie miał wszystko zabijać wokół siebie.

Mi coś się dzieje Koledzy w takich sytuacjach bo w tym kraju jest wiele ludzi którzy na taki film muszą pracować 10 godzin, a niektórzy lepiej… więc jednak człowiek ma prawo wymagać żeby wszystko było tak jak należy i może zamiast właśnie takiego pudełeczka które tak naprawdę nie jest najważniejszym elementem tego czy innego filmu lepiej jest się przyłożyć od strony technicznej filmu i zrobić tak żeby wszystko było na możliwe najlepszympoziomie… ale jest jak jest ja nie żałuje bo lubię Marvella i nie wyobrażam sobie mieć to na dvd ale generalnie Galapagos podpadli mi…. Mam nadzieję że to jednorazowa wpadka.. bo Mad max też ten sam dystrybutor, a już nie wspomnę o Hobbicie III J

Też tak się zastanawiam jaka kasa musiała wejść w grę żeby w niektórych Marvelach królowało Audi, czy też pokazanie najnowszego Samsunga S6 edge którego przecież podczas kręcenia filmu jeszcze nikt na oczy nie widział poza tymi co mieli możliwość zobaczenia go w czasie kręcenia sceny. J
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
No to mnie Lolek troszkę zmartwiles, ja u siebie dopiero we wtorek zapodam płytkę. Odnośnie Jurassica mam nadzieje, ze dźwięk będzie taki jak powinien...:)
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Ja tez mam zbiezne odczucia. Co gorsza w kinie, a ogladalem to w kinie z instalacja Atmos, to byla surroundowa orgia. Scene w kosciele, typowalem na demowka DTS:X, tymczasem wydanie na plycie to porazka.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego napisałem że jeśli ktoś takich filmów nie za bardzo lubi to szkoda kasy bo DVd za 50% będzie naprawdę porównywalnie miał nie licząc obrazu gdzie będzie gorszy ale jak ktoś ma dwa, trzy razy obejrzeć to szkoda kasy.. film skrzaniony na maksa pod względem dźwięku w ścieżce oryginalnej , bo w Pl jest znacznie lepiej.. przynajmniej jest mocniej i jest trochę dynamiki w pewnych akcjach gdzie ona powinna być... a tutaj nawet jak się pogłosi to jest bezpłciowo jak dla mnie ... ja lubię marvella więc luzik i ścieżka PL ratuje ale dla tych co lajtowo podchodzą do tych filmów to za diabła nie opłaca się kupić tego filmu na BR .... bo sam obraz to nie wszystko nie za te pieniądze...


Bubufat ja też w kinie byłem tylko nie z atmosem :) ale tez dźwiękowo było o niebo lepiej... zresztą na mad maxie w kinie tez było fajnie zobaczę jak będzie na BR ale jak z pierdziela to ... może lepiej nie pisać...


KOlego trzeba się pocieszyć że jak wejdzie nowy kodek to dopiero będzie czad :) zobaczysz co będą pisać i mówić sprzedawcy.. :) przecież pamiętasz co pisali i co mówili jak wchodziły obecne kodeki... :) mało się nie ... a widać co jakiś czas że wydania na BR co jakiś czas ktoś spierdzieli a w innych wypadkach naprawdę cena nie odzwierciedla tej jakości jaka powinna być w porównaniu do Dvd i ceny takiego samego filmu na tym nośniku..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I cz pod względem dźwięku jest spoko nie ma co się czepiać - tak jak piszesz.. a tutaj....
tak się zastanawiam kto jest odpowiedzialny za jakość filmu pod względem obrazu i dźwięku... Czy taki dystrybutor dostaje "kasetę - matkę) i z niej robią kopie czy cos tutaj w RP robią ale przecież ścieżkę polską musza dogrywać na miejscu... tym bardziej jak podkładają glosy aktorów...
 

marstef

Member
Bez reklam
Kilka dni temu byłem w Cienama3D (otworzyli nie dawno u mnie mieścinie) na Karbali. Film mogę polecić, jak ktoś lubi taką tematykę, natomiast chyba mają coś skopane z audio. Dialogi było słychać z sufitu. Zastanawiam się czy to akustyka czy źle skalibrowany sprzęt.
A wczoraj zaliczyłem Czarownicę, zaraz będą skojarzenia :) Dźwięk tylko DD 5.1, ale nie ma tragedii,a i bajka całkiem całkiem :)
 
Do góry