Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno będą wydawane tak samo jak nadal są wydawane filmy na dvd. Kto to widział, żeby jakaś firma z własnej woli ograniczała sobie grono potencjalnych klientów. Wejdzie kiedyś 8k, a u nas w media marktach nadal będą królowały regały z dvd po 5 dych.

Płyty dvd walają się po koszach od paru zł., BR mimo, że dalej w absurdalnych cenach (jak na nasze zarobki i nie tylko), to i tak cenowo stopniały znacznie, jest już cała masa zalegających pozycji na półkach w cenach od 29.99zł.
Te przyzwoite pozycje, ale naturalnie nie nowości, często można wyhaczyć za 50-60zł. Moim zdaniem, zmieniło sie ostatnio. Bądzmy obiektywni.
Kiedyś, jak kupowałem namiętnie filmy na BR to ceny nie schodziły poniżej 100-120zł, dziś jest to już znacznie mniej, a co najsciekawsze, mamy sporą już baze filmów w dużo niższych cenach. Kiedyś starocie (na BR) oscylowały w granicach 70-100zł, dziś juz leża po 30zł.
 

SNES

New member
Bardziej chodziło mi o dostępność formatu. BR jest w PL stosunkowo długo, a równolegle są nadal wydawane filmy na dvd. Zapewne tak samo będzie z obecnym BD w full HD, kiedy już na półkach pojawią się BD UHD. Do wyboru do koloru. Chociaż na pewno z początku będzie drożej w przypadku 4k.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To na pewno, ale zobaczymy.
Jak będę miał do wyboru UHD w ciut większej cenie, to na pewno sie skusze na taką pozycję, ale nie dam (np.) 130zł, zamiast (np.) 60zł.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem będą płytki z filmami DVD, BR jak i 4k dlaczego ano dlatego bo zwykły Kowalski wybierze to co najtańsze lub za darmo w sieci. Tylko już prawdziwi koneserzy i pasjonaci tacy jak my będą kupować filmy dla lepszej jakości obrazu. U moich rodziców jak i u teściowej oraz babci są jeszcze nieśmiertelne telewizory z tyłkiem które chodzą już ponad 15 lat...;-) to gdzie im do 4k. Jak się popsują to może w tedy się dowiedzą że są TV o lepszym obrazie niż ten co obecnie mają....
Teście jak kiedyś do mnie przyjechali to od 50" nie mogli oderwać wzroku i go z przed pokoju oglądali...;-) dlatego że w domu jeszcze mają samsunga 21". Obrazu z projektora nie pokazywałem bo mogli by się lekko zszokować...;-D
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To na pewno, ale zobaczymy.
Jak będę miał do wyboru UHD w ciut większej cenie, to na pewno sie skusze na taką pozycję, ale nie dam (np.) 130zł, zamiast (np.) 60zł.

Nie tylko Ty :)
Chyba że będę miał tv 100 cali - ale to niemożliwe więc wracamy do punktu wyjścia..

Moim zdaniem będą płytki z filmami DVD, BR jak i 4k dlaczego ano dlatego bo zwykły Kowalski wybierze to co najtańsze lub za darmo w sieci. Tylko już prawdziwi koneserzy i pasjonaci tacy jak my będą kupować filmy dla lepszej jakości obrazu. U moich rodziców jak i u teściowej oraz babci są jeszcze nieśmiertelne telewizory z tyłkiem które chodzą już ponad 15 lat...;-) to gdzie im do 4k. Jak się popsują to może w tedy się dowiedzą że są TV o lepszym obrazie niż ten co obecnie mają....
Teście jak kiedyś do mnie przyjechali to od 50" nie mogli oderwać wzroku i go z przed pokoju oglądali...;-) dlatego że w domu jeszcze mają samsunga 21"

Podobnie myślę , choć niewątpliwie na dvd czas przyjdzie to jest nie uniknione tylko w takim kraju jak RP to jeszcze chwilunia upłynie..
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Moim zdaniem będą płytki z filmami DVD, BR jak i 4k dlaczego ano dlatego bo zwykły Kowalski wybierze to co najtańsze lub za darmo w sieci. Tylko już prawdziwi koneserzy i pasjonaci tacy jak my będą kupować filmy dla lepszej jakości obrazu. U moich rodziców jak i u teściowej oraz babci są jeszcze nieśmiertelne telewizory z tyłkiem które chodzą już ponad 15 lat...;-) to gdzie im do 4k. Jak się popsują to może w tedy się dowiedzą że są TV o lepszym obrazie niż ten co obecnie mają....
Teście jak kiedyś do mnie przyjechali to od 50" nie mogli oderwać wzroku i go z przed pokoju oglądali...;-) dlatego że w domu jeszcze mają samsunga 21". Obrazu z projektora nie pokazywałem bo mogli by się lekko zszokować...;-D

Wątpię aby na DVD wydawali jeszcze filmy za 10-15 lat :wink:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pamiętajmy też, że kinomaniacy to nie tylko posiadacze drogich zestawów audio/video, bo to nic innego jak naturalna kolej rzeczy.
Gdyby nie pasja do filmów, czy muzyki nie byłoby mnie na tym forum.
Różnica jest taka, że my tutaj, chcemy mieć dodatkowo jakość, czyli oglądać/słuchać to co lubimy w najlepszym możliwym wydaniu. te zabawki dają nam jeszcze więcej wrażeń z tego samego materiału.
Mamy latające helikoptery po pokoju, wybuchy, czy od niedawna pioruny strzelające z sufitu, ale jest cała rzesza pasjonatów kina, którzy po dzień dzisiejszy w pełni zadawala się wspomnianym dvd.
To są ci sami użytkownicy co my, ci sami z którymi wymienialiśmy filmy VHS 20 lat temu na giełdach, tyle, że im z różnych powodów nasza "elektronika" nie jest potrzebna, lub zwyczajnie nie każdego też stać.
Myślę, że takie dvd jest dla nich stworzone i niech będzie jak najdłużej, a za 15lat będziemy siedzieć na hologramach, a nie rozkminiać o dvd ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak się pojawią BR UHD, to wtedy będziemy się "martwić" ;)
Póki co, pojawiają się dobrze zremasterowane wersje klasyków "prawie 4K" ;), do mnie dotarł Goodfellas i w całej tej pogoni 4K to jest dobra wiadomość
View attachment 11942

A żeby było w temacie nowości, to powstał ciekawy miniserial History Chanel
[youtube]zuiRsPP7mb0[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Myślę, że takie dvd jest dla nich stworzone i niech będzie jak najdłużej, a za 15lat będziemy siedzieć na hologramach, a nie rozkminiać o dvd ;)

Tylko że pomimo jaka by to nie była technologia....,wspomnienia i tak będą smakować najlepiej 20 lat temu...:)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Tysiącczterystapięćdziesiątaósma iteracja nośnika audio-video, a dyskusje jakbyśmy przechodzili właśnie z pierwszej na drugą. Naprawdę Was to tak podnieca? Ja zakladam, że w ciągu naszego życia będzie ich jeszcze kilkanaście. I każda kolejna zawita w swoim czasie pod nasze dachy. Tak samo nośniki wsteczne (dzisiejsze dvd) będą żyć zawsze równolegle z jedną/dwoma kolejnymi generacjami. Przecież to jest tak oczywiste jak...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko że pomimo jaka by to nie była technologia....,wspomnienia i tak będą smakować najlepiej 20 lat temu...:)

Dokładnie, ostatnio odkopałem moje stare video, podłączyłem eurozłączem do tv i teraz szukam po piwnicy starych nagrywanych całymi dniami teledysków z Vivy, czy Mtv, oczywiście jak jeszcze grali tam muzykę ;)

Btw.
Pytanie, do starych zboczuchów (pewnie nikt teraz nie odpiszę ;) ) szukam, naturalnie do testów :D dobrych, czyli tych z efektami 3D, fikołków. Coś, co faktycznie jest dobrze zrealizowane pod kątem 3D.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ale przecież Ty raczej oglądasz same nowości...;)
Na płytach tak. Natomiast w tv (poniedziałkowy rytuał penetracji programu i ustawienia nagrywarki) już raczej starsze tytuły.

Btw, ostatnio na br zakupiłem Egzorcyste director cut i w końcu Top Gun 3d :) Do tego Terminator w Steelbooku. To apropo starszych tytułów :)
 
Do góry