Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Henry

Active member
Bez reklam
Jak człowiek może zagrać Piramidę ?

Wątpisz w naszych wybitnych aktorów komedyji romantycznych, oni potrafią wszystko i .....zagrać, z przewagą tego drugiego :D

Jak Wam się podobał trailer nowego "Mission Impossible" ? Myślicie że będzie więcej niedorzeczności niż w nowych "Szybkich..." ? ;)
Pewnie będzie jak pozostałe, kino niezbyt wybitne, ale dobrze się ogląda, lubię tą serię i czekan na nową odsłonę przygód Ethana ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
ale zdania jednego nie zmieniam że Monolith wydaje najgorsze pod względem jakości DVD... o ile jeszcze dźwięk jest w miarę ok jak na dvd, to obraz jest powiedzmy średni.. nie wiem czym jest to spowodowane ale dziwię się że filmy sprzed dobrych kilku lat lepiej się prezentują jak nowe z Monolith.
Zastanawiam się, że w ogóle takie goowno jest wydawane - chodzi mi o kwestię techniczną wydań Monolithu.
Mam Furię wydaną w PL właśnie przez Monolith i na próbę ściągnąłem sobie wersję UK, bez porównania...
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
No wydaje. Ale akurat w przypadku Furii jest odwrotnie niz mowisz. Moze zerknij jeszcze raz.
Ja wprawdzie nie widzialem polskiego wydania (poza screenami) ale z bardzo dobrze poinformiwanego zrodla wiem na black crush jaki wystepuje w wersji USA, ktora ogladalem( UK ma to samo), nie wystepuje w polskim wydaniu. Monolith sie poprawil ostatnio.
 

Henry

Active member
Bez reklam
mam to:
View attachment 11571
Na razie jedynie przejrzałem kilka scen UK i miałem wrażenie, że był "czystszy" obraz niż w wydaniu PL.
Jak będę miał więcej czasu, to porównam dokładniej i ewentualnie zrewiduję swoje zdanie na ten temat :)
W przypadku kilku innych filmów gorsza jakość PL wydań się potwierdziła.
Mam nadzieję, że Interstellara nie skopią, bo też zamówiłem ten film, miałem kupony do empkiu, za jeden kupiłem Furię, a z drugi zamówiłem Interstellara....
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Well-known member
Bez reklam
No ja bym powiedzial, ze w przypadku kilkudziesieciu minimum ;)
Nie pisze, ze nie masz racji, tylko ze sa odstepstwa od tej reguly i to jest wlasnie jeden z tych chwalebnych przykladow.
 

Pejnal

New member
Może kogoś zainteresuje - h d t v polska.com/topic/34802-furia-kolejny-produkt-monoshiitu/

screenshotcomparison.com/comparison/114853/picture:1
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No wydaje. Ale akurat w przypadku Furii jest odwrotnie niz mowisz. Moze zerknij jeszcze raz.
Ja wprawdzie nie widzialem polskiego wydania (poza screenami) ale z bardzo dobrze poinformiwanego zrodla wiem na black crush jaki wystepuje w wersji USA, ktora ogladalem( UK ma to samo), nie wystepuje w polskim wydaniu. Monolith sie poprawil ostatnio.

Pytanie jest czy udało się im z tym filmem, a kolejne będą takie jakie były czyli na dvd delikatnie mówiąc takie sobie wyadania, a na bluray wiele dystrybutorów robi lepsze... zobaczymy... może teraz na bluray będzie już tylko lepiej..

Henry Interstellar - dystrybutor to galapagos - a Ci sa znacznie lepsi.. ( Hobbit, Epicentrum, Straznicy galaktyki, Godzilla , Na skraju jutra, kapitan Ameryka, 300 itp ...) a te wydania są niezłe..
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Najpierw obejrzałem polskie wydanie, które miałem wcześniej, źle nie jest ale miałem wrażenie, że zbyt dużo ziarna. Przesyłka z UK dotarła później i jakoś nie miałem ciśnienia, żeby po raz drugi oglądać ten sam film w odstępie kilku dni, wrzuciłem do odtwarzacza i odniosłem wrażenie, że jest lepiej....ale jak napisałem- jak będę miał czas to porównam i wtedy, niewykluczone, że zmienię zdanie w tym konkretnym przypadku.
Z podwójnych wydań, które mam, to np. Trylogia Millenium jest lepiej wydana w UK, kilka innych filmów od Monolith też jakością nie grzeszy, ale nie mam jak ich porównać bezpośrednio z zachodnimi wydaniami (nie mam takiego ciśnienienia i nawet mi się nie chce). Z drugiej strony, Monolithowi też zdarzają się niezłe wydania, jak np. Wróg Publiczny, który jest całkiem, całkiem ;)

edit:
Może kogoś zainteresuje - h d t v polska.com/topic/34802-furia-kolejny-produkt-monoshiitu/

screenshotcomparison.com/comparison/114853/picture:1

opisana jest tu też jedna istotna kwestia- jakość (poczynając od samego pudełka, szatę graficzną, okładkę, dodatki) wydań zachodnich vs polskich, jeśli mam możliwość, to chętniej sięgam po te drugie....no i oczywiście cena też robi swoje ;)


@Lolek, dzięki, nie wiem dlaczego wydawało mi się, że Monlith ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zdarza się im bo choćby na dvd Ocalony czy Niezniszczalni 3, need for speed są nieźle nagrane... ale już na bluray to różnie z tego co można wyczytać w necie.. ja mam kilka pozycji na BD i jest w niektórych wypadkach dobrze ale zawsze można lepiej..
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Temat Monolithu to temat rzeka. Na innych forach jest sporo. Mają niewiele dobrych wydań. Ocalony, Need for speed. Wróg numer jeden jest tylko ciut gorszy niż oryginał. A Furia też lipa ale to akurat wina słabego wydania na zachodzie. Podstawowy błąd Monolithu to wydania ze skopanym AR. Rozciągają obraz żeby nie było czarnych pasów. W efekcie traci się boki i wychodzą piksele. Dlatego np. dokupilem sobie zach wydanie Impossible. Teraz mam dwa. Słabe z polskimi napisami i dobre bez. Taki to nasz Monoshit.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Terminator już powoli do nas jedzie :-D
(Terminator: Genisys)

wu0iqpe.jpg



Tajemnice lasu (2014) - IMDb zaliczone.
Dobra obsada,kupa wydanej kasy,a wyszło niestety poniżej średniej...
Nawet efekty wizualne nie porwały...Połowa filmu prześpiewana,ale akurat tutaj mi to bardzo nie przeszkadzało...


P.S.
Braciak,Mama nas woła...:-D:mrgreen:
 

eedviking

Banned
:D:D
Mnie też średnio ten oklepany temat się podobał, bratanek oglądał ze mną , był zadowolony, jednak stwierdził, że wolał Czarownicę. :D;)
Właśnie idę do "Mommy". :mrgreen::D;)
 
Do góry