Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Film był dobry, jednak ktoś tu się nim zachwycał, a jednocześnie skrytykował inną pozycje (moim zdaniem lepszą) i chyba w tym kontekście nie piałem z zachwytu nad KP.
Nie pamiętam już, mniejsza z tym. Przypomniałeś mi przy okazji inną pozycję, mianowicie "Atlas Chmur", muszę ją dokończyć.
Zalicz też koniecznie Wilka z Wall Street, dla mnie to nr. 1, ale to już trzeba lubić takie klimaty.

Ja do filmu Atlas chmur trzy razy podchodziłem - za pierwszym razem po godzinie nie dałem rady dalej oglądać, za drugim razem usnąłem i za trzecim razem już dokończyłem film :)
Wilk z WS znacznie lepszy pomimo, że gdybym pierwszy raz oglądał te filmy to w ciemno bym twierdził, że to Atlas chmur bardziej mi podejdzie...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
[QUOTE='[Raccoon]

Piramida: właśnie oglądamy w domu serial Fargo. Film mi nie pasował. Serial dosyć dobry. Super dialogi. Trochę czarnego humoru. Kilka rewelacyjnych ról.[/QUOTE]

To zaraz po "Detektyw" najbardziej popularny serial z 2014.Słyszałem o nim sporo dobrych opinii....
Ja mam jednak teraz w planach trochę gangstersko/kryminalnego kina - "Breaking Bad","Prawo ulicy", oraz planuję odświeżyć "Rodzinę Soprano",ponieważ pierwsze sezony oglądałem z 10 lat temu.Tym razem chcę obejrzeć w HD ;)
Zamierzam również wziąć się za "Grę o tron".W 2011 roku obejrzałem cały pierwszy sezon.Następny był dopiero w roku 2012 i jakoś o nim zapomniałem...Lolek Ty wdziałeś ten serial ?,bo wiem że lubisz klimat fantasy...;-)
Te wszystkie seriale które wymieniłem w rankingu IMDb są w pierwszej 8 -ce najlepszych :grin:
IMDb: Highest Rated TV Series With At Least 5,000 Votes
Zobaczymy... ;-)

Nowy trailerek :
[youtube]XUmh-ZPNInE[/youtube]
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Oglądałem Detektywa na HBO. Bardzo dobry serial. Grę o Tron mam na BD 3 sezony (pierwszy oglądałem kiedyś na HBO). Jak w lutym dokupie czwarty to sobie zrobię maraton. Tak samo mam na BD wszystkie sezony Rzym, Pacific, Kompania Braci. Do tego na DVD Ripper Street, Filary Ziemi i Świat bez końca. To chyba całe wakacje mi zejda :) Na nagrywarce mam wszystkie odcinki Fargo i Jo. Teraz nagrywam Salem. A osfatnio skończyłem The bridge (remake skandynawskiego Mostu nad sundem), Detektywa, Wirus, Walking dead, Mad men i Chicago Fire. Oglądam od czasu do czasu Agentów tarczy ale to słabe. Raczej tylko jako uzupełnienie MCU Phase one. Są jeszcze seriale których nie oglądałem (tylko po kilka lub kilkanascie odcinków) ale były bardzo chwalone: Breaking bad, Dexter, House, Californication, Synowie anarchii. Aaa, obejrzałem też Sherlocka całego. I oba sezony House of Cards. Teraz możesz pytać o konkretne tytuły. Do tego kilka seriali TVN :) A dawno temu sporo Sit comow :)

Edit: generalnie prawie bez pudła możesz oglądać seriale HBO ale te wysoko budżetowe. Rodzina Soprano np. :) do tego Rodzina Borgiow. Dynastia Tudorow. I te wymienione wyżej. Z polskich jeszcze mi się przypomniała Głęboka Woda o pomocy społecznej.
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
S - może być, W- smaczny. :D

Kto nie widział Les Revenants, ten trąba. :p;) W tym serialu, jest idealnie zbudowane napięcie.
[youtube]5bv_5IBPVuo[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Piramida ja lubię te kostiumowe i historyczne :) ze zwykłych na pewno House of Cards. Sherlock też niezły, a krótki. 9 odcinków po jakieś 90 minut. 3 na sezon. I końcówka najlepsza. Środek serialu troszkę slabszy.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dodatkowo wiele seriali ma nierowną forme. Te dłuższe zwykle mają ostatnie sezony bardzo słabe. Mad men przeciwnie - najgorszy ma pierwszy sezon. A np. Sopranos mimo że dlugi to zawsze trzyma formę. Breaking bad okrzyknięty najlepszym też sie podobno rozkreca dopiero po czasie. Ja przez pierwszy sezon nie przebrnalem...

Pamiętaj też że niektóre sa tak dlugie (np 8-12 sezonów) że zajmą Ci ponad miesiąc oglądania.

A przypomnial mi się Lost. Najwiekszy hit poprzedniej dekady. Nie widziałem chyba nawet jednego odcinka ale ludzie kiedyś wyznawali jak jakąś religię. Był szał.

Edit: z ostatnich jeszcze chwalony jest Boardwalk empire i Orange is the new black. Ze starszych Dead wood (western). Dawno temu był jeszcze Skazany na śmierć ale po pierwszym dobrym sezonie stał się żenujący. Do tego masz American Horror Story ale mi nie podszedł. Oceny ma jednak wysokie. Generalnie jest tego masa. Warto czytać recenzje dużo bardziej niż przy filmach, bo czasem forma zmienia się na przestrzeni odcinków/sezonów i szkoda inwestować czas. Dodatkowo pamiętaj, że oceny na Filmwebie i IMDB są wyższe dla seriali niż filmów. Dobry film niby od 7 ale serial juz od 8 (nie wdajac sie w dyskusję nt sensownosci ocen w internscie). Jakoś tak ludzie są laskawsi dla seriali. Bardziej się zzywaja :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida chodzi Ci o film Gra o Tron? Tak oglądam na HBO ... Wiesz na bluray nie kupuje ale w tv spoko można sobie obejrzeć...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam

Jakby mogło być inaczej... :D

Dodatkowo wiele seriali ma nierowną forme. Te dłuższe zwykle mają ostatnie sezony bardzo słabe. Mad men przeciwnie - najgorszy ma pierwszy sezon. A np. Sopranos mimo że dlugi to zawsze trzyma formę. Breaking bad okrzyknięty najlepszym też sie podobno rozkreca dopiero po czasie. Ja przez pierwszy sezon nie przebrnalem...

Pamiętaj też że niektóre sa tak dlugie (np 8-12 sezonów) że zajmą Ci ponad miesiąc oglądania.

A przypomnial mi się Lost. Najwiekszy hit poprzedniej dekady. Nie widziałem chyba nawet jednego odcinka ale ludzie kiedyś wyznawali jak jakąś religię. Był szał.

Edit: z ostatnich jeszcze chwalony jest Boardwalk empire i Orange is the new black. Ze starszych Dead wood (western). Dawno temu był jeszcze Skazany na śmierć ale po pierwszym dobrym sezonie stał się żenujący. Do tego masz American Horror Story ale mi nie podszedł. Oceny ma jednak wysokie. Generalnie jest tego masa. Warto czytać recenzje dużo bardziej niż przy filmach, bo czasem forma zmienia się na przestrzeni odcinków/sezonów i szkoda inwestować czas. Dodatkowo pamiętaj, że oceny na Filmwebie i IMDB są wyższe dla seriali niż filmów. Dobry film niby od 7 ale serial juz od 8 (nie wdajac sie w dyskusję nt sensownosci ocen w internscie). Jakoś tak ludzie są laskawsi dla seriali. Bardziej się zzywaja :smile:

Ok.Dzięki Raccoonik :grin: Będę miał to na uwadze ;-)

Piramida chodzi Ci o film Gra o Tron?

Dokładnie o to mi chodziło ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Siema Wszechwielki :D
A Braquo widziałeś? Dobry z dwóch powodów- dobry i francuski ;)
[youtube]IjvSPFm21FU[/youtube]

I nawet Kryszak tam gra :mrgreen:
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Siema Wszechwielki :D
A Braquo widziałeś? Dobry z dwóch powodów- dobry i francuski ;)

I nawet Kryszak tam gra :mrgreen:

Graba jeszcze Wszechwiekszy :D
Nie wdziałem tego serialu,ale trailer obił mi się o oczy ;-)
Będę miał na uwadze :)

No,w końcu Leoś ruszył tyłek ;-)
the-revenant_1.jpg


Zdjęcie do filmu "The Revenant",gdzie wystąpi również Tom Hardy :D
Nie zabraknie także innego ulubionego aktora Armaniga,którym jest Will Poulter :mrgreen::grin:;-)
 

eedviking

Banned
Już braciaka namawiałem i na w/w i na Forbrydelsen i na Les Revenants, dodałbym jeszcze Borgen, ale widzisz Heniusieniunieniu, brat błąka się wokół hamnierykańckich. :D;) Kryszak jest niegrzeczny i podstępny. :mrgreen:;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Muszę w końcu otworzyć te oczy,bo cały jestem poobijany :mrgreen:
Henio,trylogię "Pusher'a" w końcu zaliczyłeś ? :p;-)

Z czasem kiepsko, dopiero skończyłem Jacka Irisha, trochę też książki Miłoszewskiego mnie wciągnęły, właśnie jestem na etapie ostatniej części trylogii o Szackim. Książki pierwsza klasa, w najbliższym czasie muszę obejrzeć Ziarno prawdy ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tak w ogóle to ja zacząłem w ostatnim czasie nie od amerykańskich ;-)
Ze 3 miesiące temu obejrzałem brytyski mini-serial "The Take" z Tomem Hardy :D,a teraz zaliczam włoską "Gomorrę" :p;-)
 
Do góry