Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Tak mnie natchneliscie tymi wpisami że... tak sobie myślę. Hmm kiedyś było tak, że muzę pisali do filmu i ona czasem zostawala hitem na lata. Dziś pisana muza do filmu ma być tylko tłem, nie przeszkadzać. A jako ten "hit" wrzuca się kawałki z list przebojów. Nie pisane pod film. Takie chodzenie na łatwiznę. Coś w tym jest.

PS. A mega soundtrack to był w serii Rocky. Wypas :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Kiedys po prostu filmy byly robione bardziej pod doroslych widzow,z lepsza fabulai aktorami.
Teraz gdy wszyscy maja duze TV nie oplaca sie chodzic do kina na dramaty czy thrillery,tylko na s-f,a na te filmy chodzi przede wszystkim mlodziez i filmy sa wlasnie nią robione.Dadza do obsady jakies bananowe dziecko z fryzura zaczesana na bok ala Bieber,dodadza efektow i sprawa zalatwiona...
Gdyby to sie nie zmienilo zaloze sie ze dzisiaj byloby mnostwo filmow z dobrymi aktorami i swietnymi scenariuszami,a tak aktorzy nawet nie moga za bardzo szlifowac swojego fachu gdyz nie maja do tego ról..
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja pamiętam. Dobry faktycznie. Ale nie idealny. I mocna końcówka. Wiele osób mówi o nim "film o narkomanach" a to błąd. Bo to "film o uzależnieniach". Ogólnie. I też dobra muza.
 

eedviking

Banned
Ja pamiętam. Dobry faktycznie. Ale nie idealny. I mocna końcówka. Wiele osób mówi o nim "film o narkomanach" a to błąd. Bo to "film o uzależnieniach". Ogólnie. I też dobra muza.
Wcześniej ( uważam, że lepiej), Kieślowski rozkładał na czynniki pierwsze z niesamowitym realizmem,grając na emocjach widza, karę śmierci w Krótkim filmie o zabijaniu. ;)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Tylko jeszcze dodam,że najlepsze filmy pod względem fabularnym i aktorskim były w latach 1950-2000,a najlepsze filmy pod względem jakości dzwieku i obrazu to te po roku 2000 - OBIEKTYWNIE :razz:

:popcorn::popcorn::popcorn: Yes! Yes! Yes! Zawsze wiedziałem ze "RA" jest obiektywny :krol:
Dla mnie najlepsza muzyka , z filmu:"To nie jest kraj dla starszych ludzi". Perfekcja. Szkoda że w każdym filmie nie ma takiej "wyszukanej muzyczki". :popcorn:
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Stoję przed moją półką bd i patrzę pod kątem muzy. Słabo rzeczywiście. W pamięci mam kawałki z: Krudowie, Merida Waleczna, Park Jurajski, Tron, Pacific Rim, Bravehearth, Avatar, GLADIATOR!, TOP GUN!, Prawnik z Lincolna, Metallica Through the Never, trochę Szybcy i Wściekli, DJANGO, Lot, Król Lew, Piraci z Karaibów, 300, LOTR/Hobbit, Star Wars i po jednym kawałku z Jak ukraść księżyc, Gra o Tron, Red riding hood, Snow White and the Huntsman i Opowieść wigilijna. Na jakieś 150 tytułów to mało.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Braciak "Requiem dla snu" to stek bzdur.
Nigdy nie paliłem heroiny ale ganialiśmy takich przypałowców po osiedlu i wiem jak wyglądają.Żrenice mają jak szpileczki a w filmie im się rozszeżają bardziej niż normalne.Druga sprawa - jak można dawać sobie w strzały cały czas w tą samą rękę,widząc że zaczyna gnić co prowadzi do jej amputacji,aby film byl bardziej drastyczny ? No błagam....
Sorry za bledy i brak polkich znakow ale mecze sie na telafonie :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Wcześniej ( uważam, że lepiej), Kieślowski rozkładał na czynniki pierwsze z niesamowitym realizmem,grając na emocjach widza, karę śmierci w Krótkim filmie o zabijaniu. ;)
Nam puścił zakonnik na religii w okolicach 5 klasy podstawówki. Odważna decyzja. Ale film pamiętam do dziś i pamiętam go jako jeden z lepszych w życiu. Bardzo mnie poruszył emocjonalnie (może to kwestia wieku wtedy). Na równi z 12 Gniewnych Ludzi, Zabić Drozda czy Obywatel Kane. Dodatkowo Krzyk ze Stalińską lub pierwsza Noc żywych trupów Romero. Czysta adrenalina kinowego przekazu.

Ograniczone środki przekazu. Gra aktorska może nawet zbyt teatralna (stara szkoła) a siedziałem na tych filmach bez ruchu. Dziś człowiek zasypia czesto - to fakt.

Ale i tak twierdzę, że każda epoka ma swoje perełki :)
 

eedviking

Banned
Braciak "Requiem dla snu" to stek bzdur.
Nigdy nie paliłem heroiny ale ganialiśmy takich przypałowców po osiedlu i wiem jak wyglądają.Żrenice mają jak szpileczki a w filmie im się rozszeżają bardziej niż normalne.Druga sprawa - jak można dawać sobie w strzały cały czas w tą samą rękę,widząc że zaczyna gnić co prowadzi do jej amputacji,aby film byl bardziej drastyczny ? No błagam....
Sorry za bledy i brak polkich znakow ale mecze sie na telafonie :)

Po herze oczy są szkliste i maks, niewyobrażalnie zwężone ( bez znaczenia czy kompot, czy brown sugar do jarania), to i to syf( dla ścisłości, nie zażywałem).
Domyśliłem się, że z fona nadajesz. :p;)

Nam puścił zakonnik na religii w okolicach 5 klasy podstawówki. Odważna decyzja. Ale film pamiętam do dziś i pamiętam go jako jeden z lepszych w życiu.

Ograniczone środki przekazu. Gra aktorska może nawet zbyt teatralna (stara szkoła) a siedziałem na tych filmach bez ruchu. Dziś człowiek zasypia czesto - to fakt.

Ale i tak twierdzę, że każda epoka ma swoje perełki :smile:
Taka prawda.
Ja byłem w kinie na tym filmie (w Moskwie), po filmie poszedłem się napić. ;)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Hehe,miałem rację.Bardzo dobra grę aktorską Julianne Moore w filmie "Still Alice" nie tylko ja zauważyłem :)
Nominacje do Zlotych Globów zostaly już rozdane.Nigdy nie twierdziłem że wygrana (tak samo w Oskarach ) jest wyznacznikiem najwyzszej jakości,jednak sporo nominowanych filmow,aktorow itd. przewaznie zasluguje na te nominacje...
Widze ze sporo jeszcze nie ogladalem ale Rosamund Pike rowniez sie niezle spisala :)
Złote Globy 2015 - Filmweb


Jaki jest wedlug Was najlepszy film,aktor i aktorka z 2014 r ? :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odnośnie fajnej muzy w filmie, to dopiero ostatnio się kapnalem że ta z GTA3 to pochodzi z "Czlowieka z blizną":razz:

To jest właśnie to. Mam całą płytkę z Scarface w aucie od lat, rewelacja!
Generalnie GTA czerpie garściami z filmów, natomiast GTA5 to wypisz wymaluj Rodzina Soprano ;)

Widziałem, mam na blu-ray, film pierwsza klasa.
Odnośnie Oscarów to w tym przypadku się nie pomylili "Miasto gniewu" kto nie widział bardzo polecam.

Miasto Gniewu bomba, pisałem kiedyś o nim. Świetny film, jeden z lepszych.
Pamiętam jak trzymałem kciuk za Oscara, ale nie było innej opcji.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
:Jak dla mnie: w roku 2014
Najlepszy film: "Underworld"
Najlepszy aktor: Tommy Pistol
Najlepsza aktorka: Remy LaCroix
Ok. Dobrej nocy i pozdrawiam. Oby w 2015 było co oglądać:)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No tak,te filmy mialy polska premiere w 2014.
To inaczej aby sie nie pomieszalo.Najlepszy film ktory mial swiatowa premiere w 2014r :)
 
Do góry