Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja tam się cieszę że film powstał, szkoda tylko że ;murzynek; nie zagrał...;-) ale jak się nie ma kasy tak jak jest to np. W przypadku Bonda gdzie widać jak Producentom zależy na tym żeby główną rolę zagrałkonkretny aktor... tutaj tej determinacji nie mieli, a napewno film by wypadł lepiej.....
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jest już trochę tych remasterów miażdżących nie jedną współczesną produkcję.

Właśnie zaczynam sobie oglądać te remastery kręcone Panavision 70.
"Lawrence z Arabii" już poszedł (bardzo dobry film),to teraz będzie Audrey Hepburn :grin: :
(te 2 filmy,to razem 15 wygranych Oscarów ;)) :

12631_40_1080p.jpg
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Buba - kontroluj klawiature ;)
Juz ktorys raz z kolei siegam po slownik wyrazow obcych i szukam .. Tym razem "realuzacja" .
Czytam i mysle - co On znowu za nowe slowo wprowadzil filozof jeden ;)
Usmiecham sie , nie czepiam :)
Sorry. Zdarza mi sie za czesto. Tak to jest, jak sie klika prowadzac samochod, tzn stojac w korku.

Wreszcie obejrzalem jakis film godzien rekomendacji. Korenczyk potrafi zrobic klimat.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Piramida, na czym Ty to oglądasz?
Teraz serio pytam. Lubię tę format. Szkoda że bardzo rzadko stosowany.

Oglądam na tym samym,jak w przypadku innych filmów ;)
Ale fakt.Format 2:20:1 jest dziś rzadko stosowany.
Tu masz więcej o aspect ratio :
List of Most Common Aspect Ratios (Pics included) - Blu-ray Forum


Widział ktoś z Was nową komedię z Jackiem Chanem ? ;)
Lubię gościa,jednak zastanawiam się,czy w przypadku tego filmu,nie będzie to strata czasu...
Oceny też dosyć niskie :
Jue di tao wang (2016) - IMDb
https://www.youtube.com/watch?v=4_XkOaDJgzU&feature=youtu.be
 

pantomima

Banned
Sorry. Zdarza mi sie za czesto. Tak to jest, jak sie klika prowadzac samochod, tzn stojac w korku.

Wreszcie obejrzalem jakis film godzien rekomendacji. Korenczyk potrafi zrobic klimat.

E no, nie ma za co przepraszac ;)
Piszac posty wypowiadasz sie merytorycznie poslugujac sie wyszukanym i bogatym slownictwem niekiedy strzelajac przypadkiem literowke i wtedy pojawia sie delikatne zamieszanie ;)

Pod naciskiem to raczej wyjscia nie ma . No jeszcze zalezy o ktorym koreanczyku mowa ;)
 

zgred72

New member
Chyba lepiej by było gdyby ten film w ogóle nie powstał, albo miał zupełnie inny tytuł nie nawiązujący do niezłego Dnia Niepodległości ;)



Jest już trochę tych remasterów miażdżących nie jedną współczesną produkcję.
Podobno bardzo dobrą jakość mają też japońskie wydania europejskich klasyków, w tym polskich ;)

"Most na rzecze Kwai" ładnie obrobili
 

bubafat

Active member
Bez reklam
"Most na rzecze Kwai" ładnie obrobili

Mowisz?
IMHO do jakosci obrazu My Fair Lady czy wspomnianego Lawrance'a, do ktorego Piramida sie tak tasuje, troche mu jednak brakuje.
Ja czekam na Czas Apokalipsy, Ponoc jakis czas temu zrobili remasterke w HDR.

Tutaj mala probka:
http://www.youtube.com/watch?v=N7IrFzAn-iQ
Przy okazji prosze nie pisac listow do FFC o zasponsorowanie OLEDA ;)

E no, nie ma za co przepraszac ;)
Piszac posty wypowiadasz sie merytorycznie poslugujac sie wyszukanym i bogatym slownictwem niekiedy strzelajac przypadkiem literowke i wtedy pojawia sie delikatne zamieszanie ;)

Pod naciskiem to raczej wyjscia nie ma . No jeszcze zalezy o ktorym koreanczyku mowa ;)
NO jeszcze raz przepraszam. Przypomniala mi sie telegazeta z wczesnych lat 90, bez polskich znakow diakrytycznych , a w niej, na jakims spisie partii , czy moze stowarzyszen, "misja laski", z ktorej mielismy jako nastolatkowie wiecznie ubaw.
Jak jade to zawsze dyktuje wiadomosci nawet do rodziny po angielsku i telefon elegancko wychwytuje w 90% bezblednie wszystkie slowa. Podpowiedzcie czy da sie tak zrobic przy uzyciu jakies aplikacji w jezyku polskim.
A film, to opisywany tutaj wczesniejprzez innych Goksung - The Wailing - Lament.
Zakladam, ze Tobie tez moze przypasc do gustu, chyba, ze jestes niecierpliwy. Ja nie mam zadnych zastrzezen. Po pierwszym seansie, z 2,5h, wyrzucilbym tylko jedno, 2 sek ujecie, ktore po prostu jest cienkie ( napisalbym przez ch..) i wg mnie nie pasuje do sekwencji, w korej sie znalazlo.
 
Ostatnia edycja:

zgred72

New member
Mowisz?
IMHO do jakosci obrazu My Fair Lady czy wspomnianego Lawrance'a, do ktorego Piramida sie tak tasuje, troche mu jednak brakuje.
Ja czekam na Czas Apokalipsy, Ponoc jakis czas temu zrobili remasterke w HDR.

Tutaj mala probka:
http://www.youtube.com/watch?v=N7IrFzAn-iQ
Przy okazji prosze nie pisac listow do FFC o zasponsorowanie OLEDA ;)


NO jeszcze raz przepraszam. Przypomniala mi sie telegazeta z wczesnych lat 90, bez polskich znakow diakrytycznych , a w niej, na jakims spisie partii , czy moze stowarzyszen, "misja laski", z ktorej mielismy jako nastolatkowie wiecznie ubaw.
Jak jade to zawsze dyktuje wiadomosci nawet do rodziny po angielsku i telefon elegancko wychwytuje w 90% bezblednie wszystkie slowa. Podpowiedzcie czy da sie tak zrobic przy uzyciu jakies aplikacji w jezyku polskim.
A film, to opisywany tutaj wczesniejprzez innych Goksung - The Wailing - Lament.
Zakladam, ze Tobie tez moze przypasc do gustu, chyba, ze jestes niecierpliwy. Ja nie mam zadnych zastrzezen. Po pierwszym seansie, z 2,5h, wyrzucilbym tylko jedno, 2 sek ujecie, ktore po prostu jest cienkie ( napisalbym przez ch..) i wg mnie nie pasuje do sekwencji, w korej sie znalazlo.

Wiesz , generalnie fajnie ze remasterują filmy z przed lat. Dużo perełek czeka w kolejce. Wiadomo, że nie zawsze materiał da się tak dobrze zremasterować z oryginału.
Podobno Spartakusa ładnie zrobili, ale jeszcze nie nabyłem.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
IMHO do jakosci obrazu My Fair Lady czy wspomnianego Lawrance'a, do ktorego Piramida sie tak tasuje, troche mu jednak brakuje.

Bez kitu lubię oglądać te stare zremasterowana filmy :D
Tutaj to już w ogóle jest kosmos ("The Fireman" 1916r).
Film ma równo 100 lat !!! a jaka żyleta i szczegóły :D
Spokojnie mogliby go jeszcze podrasować czy dodać kolorów ;)

10485_5_1080p.jpg
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Bez kitu lubię oglądać te stare zremasterowana filmy :D
Tutaj to już w ogóle jest kosmos ("The Fireman" 1916r).
Film ma równo 100 lat !!! a jaka żyleta i szczegóły :D
Spokojnie mogliby go jeszcze podrasować czy dodać kolorów ;)

10485_5_1080p.jpg
Mowisz i masz.


Patiomkin dostal ladna czerwona flage, a Goraczka zlota tez chwilami nadspodziewanie detaliczna. Ale to filtry a nie tasma 65 mm ;).
 

pantomima

Banned
Leze z panna na sofie przed tv i ogladamy Obce Niebo ..
Ona lubi polskie kino , ja niekoniecznie ,az mnie wykreca ! No leze i kwicze w myslach ale dla samego spokoju stwarzam namacalne wrazenie szczesliwego zadowolonego widza ;)

Odnosnie samego filmu - jak by kto odwazny chcial zaryzykowac i kupic w najlepszym wydaniu to nie polecam ;)
 
Do góry