Nowe telewizory SAMSUNG seria H

tdx

New member
Bez reklam
No miałem na myśli to że zmieniasz tylko to co wiesz. Poruszasz się tylko strzałkami góra dół...
Menu serwisowe to miejsce gdzie łatwo coś nieopatrzne przestawić ze względu na sposób sterowania, jednak jeśli zachowasz trzeźwość umysłu raczej trudno coś "spieprzyć"
 

anedam

New member
A co wy się tak strasznie tych uaktualnień boicie? Rozumiem że coś się może znienacka zmienić/zepsuć ale z drugiej strony coś się może znienacka poprawić :) Producent raczej takich uaktualnień na pałę nie puszcza, chyba jeśli produkują te telewizory to najlepiej wiedzą co robią... jeśli ludzie narzekają że po wgraniu łatki coś im przestało działać to następną łatką to naprawią... no przynajmniej mam taką nadzieję ;-) A tkwiąc ciągle w starej wersji ryzykujemy kwestie związane z bezpieczeństwem - TV to teraz prawie jak komputer a wiadomo że jak np. w Windows się uaktualnień nie wgrywa to może nas jakieś malware dopaść.
Ja od niedawna na tej liście która się pojawia na dole ekranu po naciśnięciu przycisku "Smart Hub" mam nie tylko serwisy internetowe (Youtube, VOD) ale też normalne programy (TVP1, TVP2, Polsat) ściągane z anteny nie z netu. Trochę to dziwne, kiedyś tak nie było ale można przeżyć...
 

przeeemek

New member
Ja również jestem raczej za instalowaniem aktualizacji - bo z założenia powinny wnosić poprawę. Ale nie zawsze tak jest. Przykładem jest ostatnia poprawka (z 10 grudnia) od Microsoftu, która powodowała taki błąd, że nie można było zainstalować żadnej kolejnej łatki. Stracone ileś czasu i nerwy. Ot wystarczyło daną łatkę odinstalować. Windows 7 x64 i problemy gotowe. Nie zawsze wszystko im się uda. W tv jest tak samo. Raczej naprawiają a od czasu do czasu "uda" im się coś zepsuć.
 

rafaa

New member
Jest jeszcze celowe postarzanie produktu, ktorego panicznie się boję ;) jak coś działa, lepiej nie ruszać. U mnie np. Od ostatnich aktualizacji tv nie lubi się z zewnętrznym dyskiem. Jeśli zaplanuję nagrywanie i wcześniej odpalę np. Youtube to nagrywanie ruszy i momentalnie zostaje zatrzymane. Trzeba ręcznie ponowić nagrywanie i dalej można oglądać youtube. Kilka miesięcy temu było ok. Mam też wrażenie, że tv od kilku aktualizacji odpowiada znacznie wolniej na komendy z pilota. Jako właściciel lm640 od lg jestem na to wyczulony. Od nowości byłem zachwycony responsywnością tv, teraz coraz częściej się irytuję gdy np. Czekam na wyświetlenie klawiatury ekranowej.
 

tdx

New member
Bez reklam
ogólnie zasada jest taka że jak wszystko działa to aktualizacja sensu nie ma... Dodatkowo jeśli ktoś robi roota na TV to nowe aktualizacje blokują jego działanie...
 

anedam

New member
Heh, ciekawe... jestem z zawodu informatykiem ale nie odważyłbym się bawić w takie hakowanie telewizora. Mogę się na komputerze wyżywać a TV jest do oglądania. Nadal uważam że jeśli się jest "zwykłym użytkownikiem" to lepiej te aktualizacje wgrywać.
 

tdx

New member
Bez reklam
wiesz serii B dzięki rootowaniu miałem webbrowsera i DTS audio...
Obecnie w F'ce korzystam z DMR decryptora i wszystko z DVB-T/C/S zapisuje na swoim kompie jako ts
 

anedam

New member
wiesz serii B dzięki rootowaniu miałem webbrowsera i DTS audio...
Obecnie w F'ce korzystam z DMR decryptora i wszystko z DVB-T/C/S zapisuje na swoim kompie jako ts

Ech, aż mi się nie chce googlować żeby rozszyfrować te wszystkie skróty ;) no dobrze, DVB-T/C/S to wiem co to jest :)
 
Ostatnia edycja:

mace

New member
witam serdecznie trochę szukałem ale jakoś do końca nie mogłem znaleźć a że jestem tutaj nowy dlatego poproszę Was o pomoc :)
chodzi mi o tv Samsung ue55h8000 i Samsung ue48h8000
czy obydwa tv różnią się tylko i wyłącznie rozmiarem czy może jednak są jakieś inne różnice choć niby to jest ten sam model
proszę o pomoc i odpowiedzi
 

kris615

Member
Witam,
Do oglądania telewizji korzystam z kablówki. Otóż dosyć często kablówka dodaje jakiś program lub kilka programów. Miałem do niedawna Samsunga z serii "B" i jak doszedł jakiś program to telewizor go widział bez żadnych ingerencji. W telewizorach serii "F" i "H" chyba tego nie ma? Żeby dodać taki program trzeba od nowa skanować TV lub przynajmniej jedną częstotliwość jeśli wiadomo na jakiej są nadawane nowe programy. Jest to uciązliwe bo mam poprzestawiane nr. programów i po skanowaniu wszystko jest pomieszane. Od razu nadmieniam, że nagranie listy programów na USB nic nie daje i po ponownym wgraniu listy, dodanych programów nie będziebo bo po prostu wsześniej ich nie było.
Wie ktoś jak z tym naprawdę jest? Czy mozna odnaleźć taki program bez skanowania?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

wojtasx1

New member
Witam wszystkich. Od czasu zakupu UE55H6400 borykam się z problemem dźwięku a mianowicie z efektem DTS NEO 2:5 głównie w aplikacji YOUTUBE otóż zależy mi na tym trybie w tej aplikacji gdyż dźwięk dostaje życia. Podłączone mam Edifiery S760D. Problem polega na tym że dźwięk w tym trybie przerywa ciągle ale nie regularnie. najłatwiej sprawdzić to włączając okno menu TV w trakcie odtwarzania teledysku np.wtedy zaczyna się kaszana z dźwiękiem, Czy ktoś zaobserwował ten problem na swoim sprzęcie? Albo mógł by to sprawdzić lub ewentualnie może jest jakiś rozwiązanie? Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wojtasx1

New member
Sprawdzić w smart hubie w sensie co dokładnie? Najbardziej odczuwalne jest to w yt wręcz irytuje nie da się używać,z pena leci dobrze, czasem zatnie ale rzadko. W DTS też się zdarzy raz na godzinę filmu ac3 czyli Dolby Digital również raz tam na godzinę lub dwa...
Odnośnie tej jakości masz na myśli przeglądarkę czy aplikacje, bo w aplikacji nie mam informacji ani funkcji chyba że nie wiem gdzie ona jest?
 

wojtasx1

New member
To wiem także spoko. Probkem u tak jest po dlna też kabel jakby co.ale chodzi mi cały czas o aplikacje Youtube to tam się cuda z dźwiękiem dzieją i tylko w DTS NEO 2:5 na PCM jest OK. Na przeglądarce jest ok ale wolę aplikacje bo mam telefon sparowany.
 
Do góry