Nowe telewizory SAMSUNG seria H

AccordFan

New member
Tak, przyzwoity, niedrogi TV dobrze wyświetlający obraz.
Jeśli interesuje cię smart, to działa wszystko bez zarzutów.

A jak ma się ten model (h6670) do modelu h6400?? jest lepszy?? Zastanawia mnie też zużycie prądu. Widziałem test w którym podano, że h6400 pobiera 120-130watt a dane producenta mówią o poborze ok 60watt.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Hmmm nie rozumiem. Może dla odmiany też mu pozwolę to się zapyta bo tak to grzecznie mnie tylko informuje, że się zaktualizował po włączeniu tv.
Wyłącz opcję automatycznej aktualizacji, będziesz miał spokój i unikniesz "niespodzianek" ;)



A jak ma się ten model (h6670) do modelu h6400?? jest lepszy?? Zastanawia mnie też zużycie prądu. Widziałem test w którym podano, że h6400 pobiera 120-130watt a dane producenta mówią o poborze ok 60watt.
H6670 to wyższy model, ma kilka dodatkowych bajerów, ale ja się na nich skupiałem, dla mnie priorytetem był obraz i to było podstawowym kryterium przy wyborze. Musiałbyś sprawdzić w specyfikacji. ;)
Co dziwne jak testowałem H6400vsH6700(6670) to w 48'' modelu był lepszy obraz na korzyść wyższego modelu, ale w przypadku 55'' niższy model miał lepszej jakości obraz.
 
Ostatnia edycja:

anedam

New member
A jak ma się ten model (h6670) do modelu h6400?? jest lepszy?? Zastanawia mnie też zużycie prądu. Widziałem test w którym podano, że h6400 pobiera 120-130watt a dane producenta mówią o poborze ok 60watt.

Te 60wat to jest raczej takie średnie, typowe zużycie. Wiadomo że podkręcisz jasność i dźwięk na maksa to będziesz miał więcej, może nawet powyżej 100.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Henry chodzi o to, że mam wyłączonea onsię aktualizuje.
Sprawdź na spokojnie w ustawieniach, może coś jest nie odhaczone,
u mnie w TV jest wyłączone i nic się nie dzieje, w drugim TV u teściów - H6700 też sam nic nie pobiera, mam BR samsunga i dokładnie tak samo...
 

rafaa

New member
Sprawdzałem sprawdzałem. Nawet po ostatniej aktualizacji, jak zrobiła się sama, przywróciłem ustawienia fabryczne i raz jeszcze wszystko ustawiałem. Mam wyłączoną aktualizację oprogramowania, wylączoną aktualizację aplikacji. Wczoraj powitał mnie komunikat, że oprogramowanie zostało zaktualizowane.
 

Henry

Active member
Bez reklam
podpytaj tdx'a. On jest fachowcem od Samsungów, może podpowie, co może być nie tak.
Z tego co piszesz, to nie powinno się tak dziać...
 

AccordFan

New member
H6670 to wyższy model, ma kilka dodatkowych bajerów, ale ja się na nich skupiałem, dla mnie priorytetem był obraz i to było podstawowym kryterium przy wyborze. Musiałbyś sprawdzić w specyfikacji. ;)
Co dziwne jak testowałem H6400vsH6700(6670) to w 48'' modelu był lepszy obraz na korzyść wyższego modelu, ale w przypadku 55'' niższy model miał lepszej jakości obraz.

H6670 w wersji 48" na jakiej jest matrycy?? Podswietlenie chyba jest direct led ( pełne) a czy tv posiada wygaszanie strefowe??
 

tdx

New member
Bez reklam
żeby pełni wyłączyć aktualizacje automatyczne niezbędna jest ingerencja w menu serwisowe a konkretne:
Dla softów MST
E-5xxx/6xxx, H : Service Menu -> "Control" -> "Sub Option" -> "OPTION_SWU" -> "OTN Support" -> Off
F-5xxx/6xxx : Service Menu -> "Option" -> "MRT Option" -> "OTN Support" -> Off

Dla pozostałych softów
E-7xxx/8xxx : Service Menu -> "Control" -> "SWU" -> "OTN Support" -> Off
F-7xxx/8xxx/9xxx i H/HU : Service Menu -> "Control" -> "MRT Option" -> "OTN Support" -> Off
 

rafaa

New member
Dzięki tdx. W takim wypadku po co w menu ta opcja. Cały samsung. 0 logiki w tym co robi dlatego na starcie wyłączałem aktualizacji w swoim tv. Dopiero od ostatnich 2 softów zaczęły się instalować automatycznie mimo wyłączenia w menu.
 

przeeemek

New member
Z ciekawości zobaczylem jak jest u mnie. Przy wyłaczonej automatycznej aktualizacji wgrała mi sie najnowsza z numerem 2130.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
No ja już we wszystkich wyłączam jak lepi jak komuś strasznie będzie śpieszno do aktualizacji to sobie ją pobierze ręcznie...
 

Jurek123

New member
Pytanie do tdx: Jak bezpiecznie wyjść z menu serwisowego? Czy podczas wychodzenia z MS pyta czy zapisać zmiany? Chodzi mi o automatyczną aktualizację i zmiany które podałeś.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie pyta, wszystko co zmienisz zostaje i nie ma możliwości przywrócenia do poprzednich ustawień. Więc najlepiej zrobić sobie zdjęcia przed zmianą jeśli się boisz...
Normalnie trzeba tylko pamiętać aby poruszać się po menu strzałkami góra dół enter nigdy prawo lewo - bo wtedy automatycznie zmieniasz parametry komórki a dobrze tego nie widać :D
 

Jurek123

New member
Chodzi mi o to czy przy wychodzeniu z MS wciskamy jakiś guzik czy co? Piszesz że nie można cofnąć zmian - a "Factory Default" nie ma? Pytam bo nie wiem, a wszędzie gdzie czytam piszą że można uszkodzić TV robiąc jakieś zmiany w MS. Jeszcze prośba o poradę czy kupować w stacjonarnym sklepie wcześniej wszystko sprawdzając czy w sklepie internetowym - jeśli tak to który polecacie?
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak zmieniasz na pałę to możesz, jak wiesz co robisz lub robisz to pod moim okiem to nie.
wyjście z SM to power na pilocie... Żadnego FD nie ma
 
Do góry