Nowe telewizory SAMSUNG seria H

radier

Member
Bez reklam
Włączenie pilotem od Upplevy powoduje, że TV startuje. Ponieważ rozruch trwa dużej niż TV na początku przez chwilę leci dźwięk z TV, a potem się automatycznie przełącza na głośniki.

Anynet wykrywa Upplevę jako różne urządzenia w zależności czy działa jako HDMI TV IN czy jako odtwarzacz BR/DVD. Nie czaję jeszcze tego do końca.
 
Live Chat o H6500

Przesyłam mój LiveChat w sprawie modelu H6500 - do skomentowania :)

Maciej Grudzień
Witaj Krzysztof. W czym mogę Ci pomóc ?

Krzysztof
W sklepie neonet.pl dostępny jest model np TV UE40H6500, natomiast na waszej stronie brak takiego modelu. W sklepach Saturn, Media-markt i Eur-rtv-agd są również dostępne modele z serii H, których nie ma na waszych stronach. Jak pan skomentuje dostepność tych TV w stosunku do informacji z waszej strony?

Maciej Grudzień
Strona jest globalna i mogą się zdarzyć opisane sytuacje.

Model H6500 jest już dostępny na rynku.

Tak jak i inne TV z serii H.

Krzysztof
to dlaczego h6500 na stronach samsung.pl nie ma a na stronie samsung.nl taki model jest?

Maciej Grudzień
Strony nie są aktualizowane w tym samym czasie, a daty premier TV w różnych krajach są różne.

Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?

Krzysztof
jaka jest w takim razie data premiery h6500 w Polsce?

Maciej Grudzień
Podstawowe informacje o H6500 znajdują się już na stronie:

http://www.samsung.c…l/support/model/UE40H6500SLXXH

A dat premier nie podajemy.

Krzysztof
pod tym linkiem nie ma żadnej informacji podstawowej o produkcie

Maciej Grudzień
Jest instrukcja opisująca sprzęt, oraz jego funkcje.

Poza tym z informacji które posiadam.

Seria H6500 będzie dostępna wyłacznie w Neonecie.

Krzysztof
instrukcja jest, jak to pan nazywa globalna, do wszystkich modeli

dlaczego tylko w neonecie?

Maciej Grudzień
Ponieważ niektóre modele są dostępne na wyłączność dla niektórych sieci handlowych.

Jest to normalna praktyka.

Krzysztof
rozumiem

Maciej Grudzień
Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?

Krzysztof
czym rózni się opis w specyfikacji: Tuner DTV: 2xDVB-T/C/S2 od Tuner DTV DVB-T/ C/S2 ?

Maciej Grudzień
2X DVB oznacza, iz TV posiada zdublowany tuner.

Ma możliwość nagrywania jednego kanału i odtwarzania innego

Oraz uzyskania funkcji PIP z jednego źródła.

Krzysztof
dotyczy to tunera dvb-t czy dvb-c i dvb-s2?

Maciej Grudzień
Wszystkich.

Krzysztof
czyli mogę oglądac tvp2hd i nagrywac tvp1hd w tym samym czasie?

Maciej Grudzień
Tak, opcja ta jest dostępna.

Krzysztof
programy muszą znajdować się na tym samym kanale czy mogą być z roznych kanałów?

Maciej Grudzień
Musza pochodzić z tego samego tunera.

Krzysztof
chodziło mi o to czy jak jeden program jest na kanale np k35 dvb-t to drugi z kanału np k41 dvb-t moge nagrywac, czy muszą być obydwa programy z jednego kanalu np k35 dvb-t?

Maciej Grudzień
Powyżej zapisałem Panu informacje, że jest możliwość nagrywania i odtwarzania różnych kanałów.

Więc jest taka możliwosć dla TV z tunerem 2X DVB.

Krzysztof
prosilbym o sprecywanie informacji bo w tym co pisze jest roznica

Maciej Grudzień
Nie ma różnicy.

TV daje możliwość nagrywania róznych kanałów z tunera DVB.

Krzysztof
na jednym kanale moze byc kilka programow, wiec w dvb-t nie nagrywamy kanał tylko program

Maciej Grudzień
TV daje możliwosć nagrywania różnych kanałów.

Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?

Krzysztof
nie rozumie pan pojecia kanał a program?

Maciej Grudzień
Tak jak opsałem.

Krzysztof
na jednym kanale moze byc kilka programow

Maciej Grudzień
Jest taka możliwosć.'

Sygnał musi jednak pochodzić z tego samego tunera.

Jest to logiczne.

Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?

Krzysztof
czy programy z roznych kanałow dvb-t mogę jednoczesnie nagrywac i odwarzac?

Maciej Grudzień
Moze Pan odtwarzać jeden kanał a inny nagrywać z tego samego tunera.

Krzysztof
mnie chodzi o program a nie kanal

Maciej Grudzień
Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?

Krzysztof
kanal to jest wydzielone pasmo czestotliwosci

Maciej Grudzień
Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?
Dziękuję za rozmowę. Pozdrawiam i życzę miłego dnia
 

dj crazy

New member
Ja byłem w euro trafiłem na mało poinformowanego sprzedawcę, mało potrafił powiedzieć o tej serii, a dodatkowo obraz w trybie sklepowy na tym tv zrobił najgorsze wrażenie jakość obrazu była słaba obok stał philips 6008 i LG 50lb670lv i według mnie miały znacznie lepsze kolory i matrycę. Te egzemplarze mają takie kolory w trybie sklepowym?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

tdx

New member
Bez reklam
tryb sklepowy strasznie przepalał obraz.
Samsung na dzień dobry należy ustawić w tryb film potem można cokolwiek powiedzieć o obrazie. Jaki konkretnie TV oglądałeś?
 

dj crazy

New member
48h6400, nie chcieli mi udostępnić pilota, ani zmienić trybu sklepowego, a na trybie sklepowym nie kupiłbym go, jadąc do sklepu wybrałbym pewnie inny model.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

tdx

New member
Bez reklam
Na Samungu świat się nie kończy idź gdzieś gdzie ten TV będzie działać normalnie albo faktycznie wybierz coś co Twoim zdaniem świeci w sklepie najlepiej
 

mp_nafta

New member
Zastanawiam sie nad wyborem 48h6400 vs 48h6700.
Czy poza obudową, Clear Motion Rate oraz Micro Dimming i DVB-S2 (h6700) te modele różnią sie czymś jeszcze?
Różnica w cenie miedzy tymi modelami wg RTV euro wynosi równo 1000 zł. Opłaca sie tyle dołożyć do h6700?
Do tv podłączony będzie sygnał z kablówki cyfrowej (moduł cam lub dekoder pvr) oraz ps3.
Samsung kusi mnie bogatym smartem oraz mnogością odtwarzanych plików po usb. Czy w h6400/h6700 jakość obrazu 2D będzie porównywalna do Sony 50w829b?
 
Ostatnia edycja:

Ivanez

New member
Masz na zbyciu to płać i się ciesz, jak dzieci będą musiały jeść smalec to bierz tańszy, sorry ale mnie już śmieszą pytania czy opłaca się dołożyć do 800hz czy nie, robi się z tego jakiś chory wyścig,
 

qbek78

New member
Bez reklam
Spędziłem dzisiaj trochę czasu przed 55h6640. Miałem okazję połączyć dysk zewnętrzny i wrzuciłem kilka podstawowych testów. Ogólnie dla mnie na plus. Ciężko jest cokolwiek powiedzieć o podświetleniu w warunkach sklepowych, wyglądało bardzo dobrze ale w domu dopiero by wyszło. Wygląda na to że problem ciemnych rogów nie został do końca rozwiązany. Na białej planszy było lekkie zaciemnienie ale dużo mniejsze niż na serii f. Widziałem to w jednym rogu bo pozostałe 3 były zakryte naklejkami :) . Co do bandingu to wg mnie jest bardzo dobrze. Nie tylko ja nic nie widziałem, sprzedawca również był pozytywnie zaskoczony. Do tego plik mkv 1080, bitrate 10. Również spoko, możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej z filmu, w tym wypadku dts. Tv był na matrycy sama. Co do wyglądu to rama z poprzedniej serii bardziej mi się podobała niż ten plastik co nie znaczy że jest źle. Podstawa chyba ładniejsza niż ta kurza noga, specjalnie na to uwagi nie zwracałem bo u mnie ma wisieć. Więcej coś napiszę jak będzie w domu bo pewnie po weekendzie kupię.
Teraz w saturnie promocja, 6640 wychodzi wprawdzie w cenie 6700 z euro (55") ale dorzucaja pad-a.
 
Do góry