Nowe telewizory SAMSUNG seria H

yaroray

New member
Przesyłam mój LiveChat w sprawie modelu H6500 - do skomentowania :)

Maciej Grudzień
Witaj Krzysztof. W czym mogę Ci pomóc ?

Krzysztof
W sklepie neonet.pl dostępny jest model np TV UE40H6500, natomiast na waszej stronie brak takiego modelu. W sklepach Saturn, Media-markt i Eur-rtv-agd są również dostępne modele z serii H, których nie ma na waszych stronach. Jak pan skomentuje dostepność tych TV w stosunku do informacji z waszej strony?

Maciej Grudzień
Strona jest globalna i mogą się zdarzyć opisane sytuacje.

Model H6500 jest już dostępny na rynku.

Tak jak i inne TV z serii H.

Krzysztof
to dlaczego h6500 na stronach samsung.pl nie ma a na stronie samsung.nl taki model jest?

Maciej Grudzień
Strony nie są aktualizowane w tym samym czasie, a daty premier TV w różnych krajach są różne.

Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?

Krzysztof
jaka jest w takim razie data premiery h6500 w Polsce?

Maciej Grudzień
Podstawowe informacje o H6500 znajdują się już na stronie:

http://www.samsung.c…l/support/model/UE40H6500SLXXH

A dat premier nie podajemy.

Krzysztof
pod tym linkiem nie ma żadnej informacji podstawowej o produkcie

Maciej Grudzień
Jest instrukcja opisująca sprzęt, oraz jego funkcje.

Poza tym z informacji które posiadam.

Seria H6500 będzie dostępna wyłacznie w Neonecie.

Krzysztof
instrukcja jest, jak to pan nazywa globalna, do wszystkich modeli

dlaczego tylko w neonecie?

Maciej Grudzień
Ponieważ niektóre modele są dostępne na wyłączność dla niektórych sieci handlowych.

Jest to normalna praktyka.

Krzysztof
rozumiem

Maciej Grudzień
Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?

Krzysztof
czym rózni się opis w specyfikacji: Tuner DTV: 2xDVB-T/C/S2 od Tuner DTV DVB-T/ C/S2 ?

Maciej Grudzień
2X DVB oznacza, iz TV posiada zdublowany tuner.

Ma możliwość nagrywania jednego kanału i odtwarzania innego

Oraz uzyskania funkcji PIP z jednego źródła.

Krzysztof
dotyczy to tunera dvb-t czy dvb-c i dvb-s2?

Maciej Grudzień
Wszystkich.

Krzysztof
czyli mogę oglądac tvp2hd i nagrywac tvp1hd w tym samym czasie?

Maciej Grudzień
Tak, opcja ta jest dostępna.

Krzysztof
programy muszą znajdować się na tym samym kanale czy mogą być z roznych kanałów?

Maciej Grudzień
Musza pochodzić z tego samego tunera.

Krzysztof
chodziło mi o to czy jak jeden program jest na kanale np k35 dvb-t to drugi z kanału np k41 dvb-t moge nagrywac, czy muszą być obydwa programy z jednego kanalu np k35 dvb-t?

Maciej Grudzień
Powyżej zapisałem Panu informacje, że jest możliwość nagrywania i odtwarzania różnych kanałów.

Więc jest taka możliwosć dla TV z tunerem 2X DVB.

Krzysztof
prosilbym o sprecywanie informacji bo w tym co pisze jest roznica

Maciej Grudzień
Nie ma różnicy.

TV daje możliwość nagrywania róznych kanałów z tunera DVB.

Krzysztof
na jednym kanale moze byc kilka programow, wiec w dvb-t nie nagrywamy kanał tylko program

Maciej Grudzień
TV daje możliwosć nagrywania różnych kanałów.

Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?

Krzysztof
nie rozumie pan pojecia kanał a program?

Maciej Grudzień
Tak jak opsałem.

Krzysztof
na jednym kanale moze byc kilka programow

Maciej Grudzień
Jest taka możliwosć.'

Sygnał musi jednak pochodzić z tego samego tunera.

Jest to logiczne.

Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?

Krzysztof
czy programy z roznych kanałow dvb-t mogę jednoczesnie nagrywac i odwarzac?

Maciej Grudzień
Moze Pan odtwarzać jeden kanał a inny nagrywać z tego samego tunera.

Krzysztof
mnie chodzi o program a nie kanal

Maciej Grudzień
Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?

Krzysztof
kanal to jest wydzielone pasmo czestotliwosci

Maciej Grudzień
Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?
Dziękuję za rozmowę. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Ja bym skomentował to tak, że wyżywasz się na niewinnym konsultancie. Przecież on nie odpowiada za to co jest na stronie, za aktualizacje itp. A co do tych programów/kanałów to jakoś nie wiem czego się tak czepiałeś.

Odnośnie serii H: model UE40H6500 jest dostępny w Neonecie za 3199zł, natomiast UE48H6500 jest na allegro za 3799zł.
 

darus75

Member
W piątek zakupiłem w MM model 48H6400 z gwarancją/ubezpieczeniem na 5 lat za 1 zł.
Cena 3499 za sam TV jest atrakcyjna, a dodatkowa gwara to normalnie 360 zł.

Bez promocji gwarancji bym nie kupił, więc oferta jest wybitnie opłacalna.

Czekałem na model z tegorocznej serii H6400 ze względu na 4 rdzeniowego procka, nowy pilot no i 2" więcej.
Zależało mi przede wszystkim na SmartTV i pod tym względem pozostali producenci są jak dzieci we mgle (chociaż niektórzy dystans skrócili). Dziś na Ipli obejrzałem F1 w HD, narzeczona wymaga TVN playera i VOD.tvp.pl dla seriali.

Pilot z żyroskopem działa bardzo intuicyjnie i pozwala na bardzo szybką nawigację po menu. Niemniej jednak na wsparcie we wszystkich aplikacjach na pewno przyjdzie mi trochę poczekać.
Filmy w *.mkv to od lat dla Samsunga żadne wyzwanie, więc tu byłem pewny, że się nie zawiodę. Przeglądanie katalogów trwa błyskawicznie, ładowanie filmów też. Nawet wyjęcie odpowiedniego pliku z obrazu*.ISO z filmem 3D, przemianowanie na rozszerzenie *.m2ts pozwala cieszyć się znakomitymi efektami 3D. Po włączeniu takiego pliku TV sam przełącza się w tryb 3D. Testowałem w ten sposób Grawitację w 3D i doprawdy są takie sceny, że opad szczęki gwarantowany.

Nie wiem od kiedy Samsung wprowadził to do menu Obraz, ale teraz można skalibrować pod siebie ustawienia raz i przypisać je do wszystkich źródeł. Bardzo wygodne. Brakowało mi tego w brachola TV 40C650.

Dziś podłączę swojego pieca i potestuję gry.
Sprawdzając Input Lag tak amatorsko z laptopa przesuwając okno w trybie rozszerzonego pulpitu w ustawieniach codziennych (Film, Motion Plus Standard) da się zauważyć małe opóźnienie. Po włączeniu trybu Gra trzeba by się posiłkować jakąś redakcyjną metodą pomiaru bo na oko jest bardzo dobrze.

Na tą chwilę nie wiem jak włączyć HbbTV. Metody z serii F nie działają.
TV dopiero wchodzi na rynek i nawet jak rozmawiam na czacie Samsunga to usłyszałem, że ten model będą mieli u siebie w nadchodzącym tygodniu.

Jak zaproponujecie jakieś testy to postaram się odpowiedzieć, ale od razu zaznaczam, że mam tylko aparat w Smartfonie (N7000).

gypu4yny.jpg



Kolego Radier, mam nietypowe pytanko: jak obraz 48H6400 ma się do C650 Twojego brata?
Pytam ponieważ chcę się z niego przesiąść na większy i mam problem. Miałem już 46F7000 i go oddałem.....
 

radier

Member
Bez reklam
C650 owszem świeci ładnie, ale ma problemy z płynnością. H6400 pod tym względem jest znacznie lepszy. Oba TV po ustawieniu grają tak, że cieszą oko.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

krionix

New member
Czy posiadacze H moga sprawdzic jak szybko odpala sie aplikacja YT (po wlaczeniu TV do pradu - czyli niech ma pamiec pusta, wszystko musi tam sobie zaczytac od nowa itd) i jak szybko taki TVN Player? W serii F TVN P odpala sie ok 7 sekund i 6 sekund za nastepnym razem. YT na poczatku lagowal (to menu po lewej), jakas aktualziacja softu TV to poprawila ale nadal nie jest to jakies wybitnie plynne (ale juz nie wk...).
Na serii F ogladalem kilka filmow (ale nie jakis specjalnych z duzym bitrate czy cos) i nic nie lagowalo. Sa jakies filmy ktorych na F nie odtworze bo 2 core to za malo? W watku o nowych philipsach gosc chwalil je za blyskawiczne dzialanie (TVN P odpala sie niby w mniej niz 2 sekundy co jest WOW patrzac na serie F).

Waham sie czy brac F6500 czy H6400/6640 ale ceny jednak wyraznie wyzsze a ramka i stopka gorsza :p
 

przeeemek

New member
Na 55f6640 tvn player odpala się około 8-10 sekund. Na 48h6400 jest szybciej ale szału nie ma. Nadal około 5-6 sekund. '

Za to YT powala. Odpala praktycznie od razu. Od kliknięcia w ikonę do odpalenia YT mija mniej czasu niż u mnie zmiana kanału. I najważniejsze nie zamula sama aplikacja. Wszystko chodzi od samego początku płynnie. Na f6640 można dostać białej gorączki - przynajmniej tak było jak ostatnio używałem.

Ale ten wygaszacz powala. Wszedłem w playera, żeby sprawdzić szybkość uruchamiania. Wracam do TV i po chwili włącza się wygaszacz. Trzeba wyłączyć i włączyć telewizor, żeby przestał.
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
Jak Wam się zachowuje banding w tv ? jest widoczny na jasnych tłach obrazu?
 
Ostatnia edycja:

krionix

New member
@przemek

Jak widac to wszystko kwestia optymalizacji :-( core, core ale jak program pisza lamerzy to tak to wyglada! TVN wiec predkosc bez znaczenia (ta roznica). YT u mnie sie odpala na F6500 te kilka sekund spokojnie ale pozniej juz dosc szybko dziala (po upgrade - czy robiles? Bo wczesniej to tak zamulal ze wylaczalem TV bo jakby sie zawieszal). Ale nie tak szybko jak opisales, ale jest na F6500 calkiem spoko a i tak filmiki odpalam z poziomu PC (yt/pair) bo inaczej to tez wkurza.
Potwierdzam ze TVN ma wygaszacz - WTF? Czy oni tam sie dobrze czuja? Czy samsung wie o tym problemie? Dosc wkurzajacy! Tak samo czasami filmy leca bez dzwieku (po zmianie jakosci na max np).

Ogolnie z F6500 na pewno by jeszcze wycisneli nie jedno - ten TV dekoduje mpg4 na zywo wiec jak ma sobie nie poradzic z odpaleniem glupiej aplikacji? Moze mpg4 dekoduje jakis sprzetowy chip. Nie wiem. I jak ktos tu pisal 4core w smartphone sa i tez laguja... ten swiat glupieje po prostu. Kiedys robili szybkie program pod windows 98 i marne procki a dzis tony bajerow a aplikacja wiele i tak nie robi a wlacza sie dlugo itd.
 

dj crazy

New member
Czy ktoś z użytkowników ma model 47h6700? Powiem szczerze że jest za 3700 i kusi mnie ta oferta, ale chciałbym wiedzieć jaka jakość obrazu jest w tym tv czy nie lepiej poczekać na Philipsa 47PFS7109 wiem ze Smart pewnie u samsunga lepszy, a jak z jakością obrazu i ciemnymi rogami?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Pastusiak

New member
Mam podobny dylemat. Waham sie jeszcze miedzy tym co kolega wspomnial a sony 50w829. Ktore z tych trzech tv maja natywna matryce 200hz? Maja w ogole ktores czy tylko cmr?
 
Do góry