Nowe Ps3 80gb

k0val

New member
bonifacq napisał:
Wiec Dlaczego Jest Tak Mało Ps3 60gb Ktora Ma Kompatybilnosc Wsteczna, DLACZEGO Nie Da Sie Kupic Nowej 60gb To Jakies Chora Polityka Sony
eh nie wiesz o tym że wersje ps3 60gb były cholernie awaryjne?
sony wszystkie wymieniało na 40gb.Miedzy innymi sie bardzo psuły bo miały układy z ps2.I w tych konsolach było co się psuć.
 

k0val

New member
temat zasnął

na allegro pojawiły się już konsole 160 gb z VOUCHEREM pozwalającym ściągnąć z sieci 4 gry :
GT5 Proloque, Ratchet&Clank: Quest for Booty, The Last Guy, Super Stardust HD
cena 1599 zł

na onecie znalazłem ciekawe info jednak nie wiem czy prawdziwe:

"Informacja jest już prawie oficjalna, ponieważ Sony zarejestrowało nowy model, a specyfikacja pochodzi prosto z japońskiego biura koncernu. Jak widać, konsola otrzyma aż dwa porty HDMI, 6 portów USB, trzy złącza sieciowe oraz nowy kontroler."

Model: CECHG06
Dysk: 160GB 2.5 SATA 5400rpm
Procesor: CELL Broadband Engine (65nm) 3.2GHz
PPU x1, SPE x8
Grafika: RSX 65nm 550MHz
Napęd: Blu-ray x2
Slot na kartę pamięci: Memory Stick Duo, Compact Flash, Secure Digital
Porty USB: 6x USB 2.0
2x HDMI 1.3
3 porty gigabit ethernet
Kontroler DualShock 3

źródło http://gry.onet.pl/1619657,,Sony_ma_kolejny_model_PS3,wiadomosc.html

jeśli to się wszystko zgadza warto było czekać na tą wersje ;)

ps3160gbbeiko.jpg
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Czyli za +400 zł (różnica pomiędzy ceną wyprzedażową modelu 40 GB) albo za +300 zł (różnica pomiędzy modelem 80 GB) dostajemy za 1600 zł:
1) pad Dual Shock 3 w miejsce pada Sixaxis - jakieś 40 zł, w przypadku modelu 80 GB to odpada,
2) Gran Turismo - jakieś 80 zł, no ale bez płyty wartość wyceniłbym ok. 40 zł,
3) Ratchet'n'Clank - 50 zł, bez płyty niech będzie 25 zł,
4) Last Guy oraz Stardust HD jakieś - 60 zł wartości,
6) dysk 160 GB - 150 zł
7) drugie wyście HDMI - jednemu się przyda, drugiemu nie - trudno to wycenić
8 ) inne usprawnienia typu - 3x lan albo 6x usb uważam za trochę zbędne.

W sumie zatem, opłacalność tego zestawu jest bardzo dyskusyjna bo za +400 zł względem wyprzedaży 40 GB dostajemy usprawnienia i gry za +315 zł z drugim HDMI, albo względem 80 GB za +300 zł dostajemy usprawnienia i gry za +275 zł z drugim HDMI.

Generalnie nie lubię jak coś ktoś mi wciska na silę i wolałbym sam sobie dokupić dysk (nawet większy - 320 GB) i sam sobie dobrać gry na początek zabawy z Playstation 3 (na pewno nie Last Guy i Ratchet'nClank - do tego są to gry bez płyt, czyli nie da się ich potem odsprzedać!!!). Jeżeli idzie o dodatkowy port HDMI, USB lub Lan to dla jednego ma to wartość, a dla kogoś innego żadnej wartości.
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Jedyne, delikatnie sensowne zastosowanie dla dwóch portów HDMI widzę w graniu w GT5 na dwóch plazmach 50 cali jedna obok drugiej. To dopiero panorama.:cool: Ciekawe tylko czy grafa w PS3 by pociągnęła taki tryb dualview.
Reszta dodatków poza DS3 w zestawie moim zdaniem zbędna. Jeśli oczywiście taki model się wogóle pojawi w czasach takiego kryzysu. :rolleyes:
 

Bambolo82

Banned
Co do kompatybilności modelu 160 GB z PS2:

Pomyślcie logicznie - skoro Sony się tym nie chwali w ulotce marketingowej, to na pewno nie będzie kompatybilności wstecznej z PS2 w modelu 160 GB.

Nie chwalą się. Nie będzie.
 
Ostatnia edycja:

supergonzo

New member
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
k0val napisał:
ja tam mam ps2 i nie potrzeba mi opcji w ps3 odtwarzania gier z ps2;)
Ja już nie mam PS2 ( strasznie żałowałem sprzedaży ale gotówka potrzebna była od zaraz). Byłem niemal pewny, że PS3 podejmie tradycję kompatybilności jednak wersja 60GB kosztowała absurdalnie za dużo. Więc ja chcę wstecznej kompatybilności i Shadow of The Colossus do kupienia na PSStore.
 

ps_user

New member
Bez reklam
News z 20 sierpnia 2008 z IGN.com
...8:18 a.m. -- Speaker says they're announcing a special, limited edition 160 GB PS3 with the same specs, just more HD space. Priced 449 Euros. Will include 70 Euros of additional downloadable game content...

Kto u diabła, wymyślił trzy karty sieciowe 1GB w PS3??:confused: Ktoś Z kolegów ma jakieś zastosowanie?? No ja mam takie, przez jedną kartę sieciową gram sobie w Resistance 2 przez HDMI-1 a przez drugą kartę sieciową gra mój syn via HDMI 2. No a przez trzecią kartę ściągmamy GT-TV materiały video na łączną wielkość 20GB, tylko że trzeba by płacić ze trzy abonamenty za net TV) żeby to wszystko okiełznać, lub mieć jeden taki jak np. w Korei mają :hmm:
Koval - zabłysnąłeś info z 2007 roku :D HEJ
 
Ostatnia edycja:

bonifacq

New member
Kompatybilność wsteczna !!!!!!1

Kompatybilność wsteczna powinna być !!!!!!!!!!!!!!!!!! może ktoś napisze do Sony żeby wzieli sie do roboty i zrobili w końcu PS3 z Kompatybilnośćą wsteczna co do pieniedzy tylko w polsce 60gb była taka droga w stanach teraz kosztuje 490 $ jak dolar był po 2zł to łatwo obliczyć ze to "grosze" :eek:k:i widziałem jeszcze wersje srebrna, a polsce takiej nie widziałem. SONY DO ROBOTY
 

mataman

New member
Bez reklam
Dopóki PS2 będzie sie sprzedawała tak jak się sprzedaje to nic w tym temacie sie nie zmieni. A jak pokazuje przykład singstara, odpalanie gier z PS2 na PS3 40GB/nowej 80GB nie stanowi żadnego problemu.
 

lst

New member
mam pytanie odnosnie wersji 80GB. otoz kupilem taka sztuke i wydaje mi sie, ze wiatraki chodza zbyt glosno. oczywiscie to opinia subiektywna bo dzwiek nie przeszkadza ale jest wyraznie slyszalny a po tym co wyczytalem na tym forum konole sony sa praktycznie bezglosne ... boje sie ze nasze media markety moga do polski sprowadzac sprzet powystawowy z reszty europy (taka dziejowa teoria spisku hehe).

czy u was konsola jest slyszalna ? dodam, ze to nie dysk ani naped optyczny bo sprawdzalem, na 100% sa to wiatraki bo slychac nawet jak nie ma plytki w napedzie i kontrolka dysku nie mruga.

nie wiem czy to wymimenic czy po prostu te wersjie tak juz maja bo jak wiadomo w kazdej nowej odslonie cos tam dodaja lub odejmuja ze sprzetu ...
 
Do góry