Nowe plazmy LG 42PC51

radzix

Member
ravelftp napisał:
Ja mam czarne paski z boku , cos widocznie masz nie teges z tv , reklamuj .
Nie polecam grzebania w menu serwisowym gdyz mozna trwale uwalic telewizor !

Ja przy formacie 4:3 mam szare pasy.

LuLs napisał:
Witam

Jestem po około 2 tygodniach użytkowania LG i mam parę pytań do szacownego grona.

Podłączałem TV pod PC ( chciałem sprawdzić jak wyglądają materiały HD i wogóle współpraca z PC ) i chciałem zapytać jak wam w win xp detektuje TV.
U mnie wykrywa go jako Analog TV czy też jest tak u was ? Posiadam kartę grafiki ASUS 7600GT ( dwa wyjścia DVI - tylko). Może trzeba podgrać sterowniki?
Na marginesie - jakość współpracy z PC lekko mnie rozczarowała, czemu ? - ano obraz jest jakoś dziwnie nie kontrastowy, materiał HD nie powalił na kolana (przejaskarawiony kolor) a miałem okazję oglądać już HD na innych TV. Podejrzewam iż nie jest to wina samego TV ( ponieważ sygnał SD z UPC jest bardzo dobry - to samo tyczy się materiału z DVD puszczonego przez Euro i to po najtańszym kablu). W zasadzie wszystko wskazuje na PC ale ten sam PC podpinam pod LCD LG podajże 27lrz lub jakoś tak i tam system detektuje sam panel poprawnie jak i jakość obrazu PC oraz tego samego materiału HD jest zdecydowanie lepsza - taka jak być powinna.

Proszę nie złośćcie się jeżeli to było lub jest banalnie proste ale jestem laikiem w tych sprawach.

Pozdrawiam

Mam ten sam problem, albo ten tv tak ma. Jak podłączam lapciaka grafa Intel 950, jest tak jakby plaźmie brakowało kolorów, nie ma płynnych przejść pomiędzy nimi. :(
 

tomcio

New member
redlum napisał:
czarne sa jak uzywam nki - ale tam idzie obraz cyfrowy z nki
jak ogladam polsat lub tv4 z kablowki to juz mam szare paski (ktore sa bardzo denerwujace) - jak ktos zna rozwiazanie to prosze o podzielenie sie nim

mam do ziebie pytanie. W jakim formacie odbierasz n-kę ( gdzieś chyba było pisane, że tylko pcja 4;3 i 16;9 chodzi( czy faktycznie tak jest i czy oznacza to ze format specjalny nie da rady odpLIĆ). A tak przy okazji to powiec czy n-ka nadaje programy w formacie 16:9 - tak jak C+ Film, czy też nie. Dzięki z góry za odp/
 

redlum

New member
Bez reklam
ja mam podlaczona nke kabelkiem HDMI i w tym wypadku mam do wybory tylko 4:3 i 16:9 - zas w nce normalny (czyli z czarnymi pasami po bokach), rociagniety(obraz 4:3 rozciagniety na cale ekran) i powiekszony (nie ma czarnych pasow po bokach - ale odpowiednio jest zciete z gory i zdolu)

aha i to co napisalem to sie dotyczy tylko pogramow nadawanych w formacie 4:3 - formaty nadawane w HD maja standardowo 16:9 i nie da sie z nimi nic zrobic - sa to MGM HD, TVN HD(test), nSport, Discovery HD

nie sprawdzalem polaczenia komponentem ani scart-em - mozliwe ze takie polaczenie pozwoli uzyskac "specjalny" tryb w TV
 

clony

New member
LG 42pc51r

Witam wszystkich na forum.
Właśnie zakupiłem plazme LG 42 PC 51 R nie jestem do końca pewien niejest z wadą a zatem gdy zciszę do zera głośniki słychać dziwny dżwięk o niskim natęrzeniu coś jakby w srodku radjowało.
Przypomina mi to jak lodówka krzywo stoi tęż tak dziwnie pracuje ale już sprawdzałem poziomicą i wszystko OK.
Nawet jak się pogłosi to ten dżwięk choć mniej jest słyszalny ale jest upierdliwy.
Plazma działa dopiero 2 -ie godziny.
nie jest to dzwięk z zakłucania telefonów komórkowych ponieważ wydobywa się to z tyłu obudowy a nie z głośników.
Czy to jest wada?
Proszę o podpowiedż może ktoś sięzna na tym.
Z góry dziękuję
clony1@wp.pl
 

timbot

New member
Bez reklam
no niestety, troche buczy cienkim bzyczkiem.... ale jak sam napisales - gdy sciszysz to slychac, a nie przeszkadza to jakos w normalnym uzytkowaniu...
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
Bzzyczenie plazmy

;) Wątek z tym bzyczeniem plazmy przewija się od dawna. To jest wina zasilacza coś tam chyba trochę skopali w LG bo w starszych modelach nie było tego problemu. Ja się tym nie przejmuję. Bardziej mnie wkurza że te skalery w odtwarzaczach DVD np ( onkyo 404/405, pioneer-400/600 samsung 1080P7) które tak są reklamowane nie wyświetlają przez HDMI obrazu na całym ekranie. Zawsze jest kilka linii czarnych na dole lub na górze. Tylko to nie jest wina TV sprawdzałem na innych plazmach i jest to samo. Wczoraj oglądałem na swojej plaźmie super film "Hawana miasto utracone". Można powiedzieć, że to materiał referencyjny żeby zobaczyć możliwości tego telewizorka. Powiem krótko black is black normalnie ta czerń jaką wyświetla PC51 jest przepiękna nie ustępuję w niczym Pioneerowi. Mam kino domowe Onkyo podłączone przez HDMI. Jak ktoś zastanawia się nad zakupem tej plazmy i np jakiegoś LCD-ka do 5tys niech sobie włączy np. Praci z Karaibów i zobaczy jaka jest różnica w reprodukcji czarnego koloru pomiędzy plazmą a LCD.
 
Ostatnia edycja:

sebaku

New member
wg mnie to raczej oszczędności. plazmy są teraz połowę tańsze niż np. 2-3 lata temu a mają więcej bajerów, trzeba więc oszędzać na czym sie da. takie jest moje zdanie.
 

Storm

New member
Lg The Best !!!

Byłem wczoraj w Media Markt. Stało obok siebie w rzędzie ok 12-tu plazm HD Ready o przekątnej 42 cali. Wszystkie odbierały ten sam sygnał. Wyrózniały się tak naprawdę tylko dwie plazmy na tle pozostałych. Była to plazma LG 42PC51 i Pioneer Kuro. Pozdrawiam wszystkich fanów LG!!!;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety nie uwzględniłeś - ustawień plazm przez pracowników MM
Oraz nie uwzględniłeś jakości oświetlenia , które nie występuje w Twoim domu.
Opinie na porówananiach są zgoła inne.
Ale najważniejsze że każdy użytkownik ma zadowolenie ze swojego ekranu :D
 

mortas

New member
Mógłbyś po krótce rozwinąć swoje uwagi i zastrzeżenia dotyczące PC51? Oczywiście porównując do innych TV w tej klasie cenowej.
 

Storm

New member
Odp. Kiki

Wiem że na pionkach jest lepsza marża i na pewno są najlepsze ale przy zakupie należy brać pod uwagę takie parametry jak np.cena/ jakość. Mit niektórych producentów już dawno został obalony. Masz rację bardzo jestem zadowolony ze swojego LG. A te zabawy w kalibrację óświetenie itd to powiem tak- kto ma na to czas? Dla mnie gra super i nie widzę powodu żęby płacić za Poineera Kuro 8 tys. Pozdrawiam;)
 

marivs

New member
skaler

Storm napisał:
;) Bardziej mnie wkurza że te skalery w odtwarzaczach DVD np ( onkyo 404/405, pioneer-400/600 samsung 1080P7) które tak są reklamowane nie wyświetlają przez HDMI obrazu na całym ekranie. Zawsze jest kilka linii czarnych na dole lub na górze. Tylko to nie jest wina TV sprawdzałem na innych plazmach i jest to samo.

...bo skaler tak nie działa. Gdybys chciał mieć obraz na całym ekranie to film musiałby być nagrany w rozdzielczości dokładnie takiej samej co ekran TV tj. 1024x768 lub być zakodowany w rozdzielczościach przyrastających geometrycznie 512x768; 512x384 itd.
Wiadomo, że większość sygnału do nas przychodzącego to PAL 4:3 (768x576). Format HD 16:9 też nie jest powiedzmy "kompatybilny" z matrycą naszego LG bo jego rozdziałka to 1280x720; 1920x1080. Tak więc czy podamy sygnał HD czy też format PAL to nasz TV będzie w jakimś momencie obcinał część wyświetlanego obrazu, pokazywał czarne pasy (boki lub góra i dół) albo obraz w jakimś tam % zniekształcony.
Jak dla mnie to skaler działa w ten sposób, że skrajnie niskiej rozdzielczości filmy (np. 370x275) pozwala wyświetlić na dużym ekranie bez "pikselozy" ale z zachowaniem proporcji filmu.
 
Ostatnia edycja:

TigerInginier

New member
Żałuję ze nie kupiłem tej plasmy jeszcze

:( Po przeczytaniu tego topiku o tym modelu LG jeszcze bardziej utwierdziłem się że przeleciała mi niesamowita okazja przed nosem:( .
Od piątku (16.11.07) w MM w Radomiu były te plasmy po!!! 2799pln i 4299pln odpowiedzio 42" i 50" !!! Cena bajka ale 24 sztuki rozeszły sie do godz. 12 i już nie ma:( :( :( :( . Rozglądam sie za plasma 42" ale za taka cene to dorzuciłbym na 50" bez wahania. Ale niestety wpadłem do sklepu dopiero wieczorem i już było po ptokach:( :(
 

bietka

New member
To naprawdę była okazja.My 50 kupilismy miesiąc temu w M M bez Vat za 4800.Tv wart polecenia za te pieniądze.Super się ogląda.
 

timbot

New member
Bez reklam
egzystuje jeszcze pojecie tunera hyperband? chyba obecnie kazdy tv z tunerem analogowym umozliwia znalezienie wszystkich kanalow kablowki?
 

pablo44

New member
LG42PC51 a LG42PC51 R

Witam, wszystkich ostatnio wertuje to forum i powiem szczerze że przekonaliście mnie do plazmy LG 42PC51 jednak wczoraj wybrałem sie do MM aby pomacać ten sprzet i o dziwo występuje tam pod kodem produktu LG 42PC51 R czy spotkał się ktoś z takim oznaczeniem? Wiem że w niektórych modelach literka R oznacza, że sprzet posiada HDD, ale w tym napewno go nie było.
 

timbot

New member
Bez reklam
jest watek na forum, jeden z forumowiczow zadzwonil spytac o roznice do lg, wyjasnili mu, ze nie ma modelu pc51r, ale ze wiele poprzednich modeli mialo w oznaczeniu koncowke r, to wielu sprzedawcow przez pomylke dodaje "R". Jest tylko jeden model pc51, przez pomylke nazywany równeż pc51r
 
Do góry