Nowe plazmy LG 42PC51

clony

New member
42pc51

Panowie ładny nie ładny obraz wygląd itd. ale mi ta plazma chodzi jak lodówka czy to normaln co tu zaradzić ? czy wzystkie tak mają ?
 

juggler

New member
Proponuje zebys oddal go do sklepu bo na twoje miejsce znajdzie sie 100 osob ktorym to bzyczenie nie bedzie przeszkadzalo a tobie proponuje dolozenie 5000 PLN i zakup jakiegos pionka one podobno nie bzycza!!!! O tym ze ta plazma bzyczy jest wałkowane od pierwszego posta wiec pewnie nie czytales dokladnie forum przed jej zakupem!!
 
Ostatnia edycja:

NATE

New member
juggler napisał:
Proponuje zebys oddal go do sklepu bo na twoje miejsce znajdzie sie 100 osob ktorym to bzyczenie nie bedzie przeszkadzalo a tobie proponuje dolozenie 5000 PLN i zakup jakiegos pionka one podobno nie bzycza!!!! O tym ze ta plazma bzyczy jest wałkowane od pierwszego posta wiec pewnie nie czytales dokladnie forum przed jej zakupem!!

a Ty nadal zadowolony z pc51 ? :)

mogą bzyczeć, mieć jakieś duszki (które znikają) - na 90% kupię (pt81, lub nowszy jak wyjdzie) ale przed kupnem puszczę sobie z pendriva film z napisami i pooglądam te duszki, by stwierdzić czy są przeze mnie akceptowalne czy też nie.... i wszystkim innym też to radzę ;)

podejrzewam że liczba zgonów po takim "zakupie kontrolowanym" będzie mniejsza, jak i liczba postów pisanych w agonii traktujących o bzyczeniu i duchach ;)

ps. bardzo boję się duchów, więc jeśli naprawdę BĘDĄ i to STRASZNE to nie kupię - możecie liczyć na moją szczerą opinię :)
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
Lg 42pc51 + Onkyo Dv-sp405

Wczoraj odebrałem nowiutkie dvd onkyo 405. Podłączylem je przewodem HDMI firmy VIVANCO i ustawiłem sygnał na sklaowanie do 1080P. Oczywiście plazma LG w odróżnieniu od np. Samsunga przyjmuję sygnał 1080P w trybie progresywnym. Moje odczucia są bardzo pozytywne, obraz rewelacja, mam wrażenie, że mało co ustępuję jakości Discovery HD. Naprawdę coś wspaniałego. PC51 to jedna z niewielu plazm ,które przyjmują sygnał 1080P / 24 klatki co umożliwi w przyszłości bezproblemowe oglądanie filmów na HD DVD lub ewentualnie Blu Ray.:)
 

radzique

New member
No więc podskoczyłem sobie dzisiaj do MM w Poznaniu zobaczyć 42pc51 i jestem już praktycznie zdecydowany. Ale mam pare pytań.

- jak to jest z rozdzielczością w plazmach ?? bo chyba czegoś nie kumam. Miałem ze soba laptopa, podłączyłem po d-sub i szczerze się zdziwiłem jak zobaczyłem , że moge ustawic 1366x768 :eek:. I wyglądało znacznie lepiej niż niby natywna rozdzielczość 1024x768. Ogólnie materaiał w 720p (300, koncerty - rewelacja)
- czy zawsze kiedy wyświetlany jest 4:3 bez zoomowania pasy po bokach są szare a nie czarne ??
- buczała dość poważnie, w duzym w sumie hałasie dało sie słyszeć brzęczenie. Rozumiem, że każda buczy, ale czy każdy egzemplarz z taką samą intensywnością ?
- obraz z anteny w MM wyglądał dość dobrze, wiadomo sygnał tragiczny ale jakoś to wyglądało.
- czy plazmy zawsze zuzywaja tyle pradu ile jest podane (310) czy jest to zmienna wartość od wyświetlanego obrazu ? Czy ktoś jest w stanie napisać o ile skoczył mu rachunek po przesiadce z CRT ?
- czy ktoś używa 42pc51 z pierwszym Xbox'em po componencie ? Chciałbym, żeby ktoś tylko napisał, że współpracują bezproblemowo, XBMC itd.

Jedyne czego sie boje to rozmiaru. 42" to dla mnie sporo, idealne byłoby 37". Mam teraz 32PW9551, ale w końcu cali chyba nigdy za mało. Szczególnie że materiał w HD można oglądać nawet z metra :roll:

Teraz pozostaje tylko przekonać kobietę i czekać na jakąś promocje.
Chyba, że ktoś z forumowiczów przesiada się na coś lepszego to chętnie przygarne LG, bo budżet strasznie napięty i każda stówka się liczy ;)
 

rosiu101

New member
Witam wszystkich.Byłem już zdecydowany na lg 42 pc51 ale z powodu remontu musialem przelozyc zakup nowego tv.Teraz temat powrocil ale moje watpliwosci takze.I tu pytanie(szczegonie do uzytkownikow tego tv z wiekszym stazem :D) : czy problem z duszkami jest uciazliwy??? czy po okresie docierania nie ma takiego zjawiska??? czy matryca swieci lepiej po dotarciu??? i pytanie moze smieszne ale: czy warto przesiasc sie na ta technologie z crt czy moze jednak dac sobie spokoj i wybrac nowego crt??? Bede ogladal kablowke(aster) i divx z kompa-to jakies 95%,a od czasu do czasu dvd.Wszelkie opinie przyjme z radoscia;) Pozdrawiam
 

timbot

New member
Bez reklam
sie wszyscy napalili na te duszki, ze hej :) Slad zawsze pozostaje, pytanie czy uciazliwy. od ponad 2 miesiecy mam to lg i jak to jest z sladami - zostaja slady po jasnych obiektach, widoczne te slady sa gdy ekran jest czarny, a jak one wygladaja? sa po prostu troche bardziej szare.
po czym zostaja slady - po trojkatach z ograniczeniami wieku i po napisach w dvd - w miejscu gdzie podczas filmu wyswietlaja sie napisy, na czarnym tle widacz szara smuge.
czy to przeszkadza - widac te slady, ale na ciemnych tłach tylko (np przy przelaczaniu kanałow jest chwile czarno, oraz bardzo ciemne horrory i ciemne ekrany w filmach :) ), niestety plazmy tak maja i tyle.
najlepiej zeby marudy (przepraszam :)) poszly do sklepu jakiegoś i sprawdzily sobie te duszki, tylko ze w samym sklepiej jest dosc jasno i pewnie te slady beda prawie niewidoczne
na poczatku oszczedzalem plazme, teraz uzywam na dynamicznym trybie i jakos nie widze roznicy, wiec w docieranie plazm nie wierze za bardzo.
czy warto plazme zamiast crt? kwestia cali :) na pewno niedogodnosci uzytkowania plazmy sa wynagradzane przez rozmiar ekranu :) ja bym sie nie zamienil z powrotem za nic w świecie :)
 

timbot

New member
Bez reklam
odpowiedzi do tekstu radzique (kolorem) : No więc podskoczyłem sobie dzisiaj do MM w Poznaniu zobaczyć 42pc51 i jestem już praktycznie zdecydowany. Ale mam pare pytań.

- jak to jest z rozdzielczością w plazmach ?? bo chyba czegoś nie kumam. Miałem ze soba laptopa, podłączyłem po d-sub i szczerze się zdziwiłem jak zobaczyłem , że moge ustawic 1366x768 :eek:. I wyglądało znacznie lepiej niż niby natywna rozdzielczość 1024x768. Ogólnie materaiał w 720p (300, koncerty - rewelacja)
czcionki, ikonki i wszystkie szmery bajery w kompach sa projektowane pod konkretna rozdzielczosc i proporcje. plazma 42 cale ma rozdzielczosc 1024x768 ale ułożoną w proporcjach 16:9, ale jak posylasz w nia sygnal 1024x768 (bedacy w komputerze w proporcjach 4:3) to wyswietla go piksel oryginalny -> pikela na plazmie - czyli w efekcie wszystko rozciaga i gubi sie proporcja obiektow na ekranie, czcionki zaczynaja sie strzepic, mieć różne odległosci i tak dalej.
gdy puscisz na plazme lg sygnał 1366x768 to obraz jest tworzony w proporcji panoramy i tak wysylany na plazeme. wtedy plazma z panoramy 1366 przelicza obraz na panorame 1024 i wszystko jest git. dlatego najlepiej jest robić, tak jak napisałeś (lub wysylać obraz 1200x768, zależy od karty). pomimo, że insturkcja plazmy nie wymienia tych rozdzielczości jako możliwych do podania przez d-sub, to plazma przyjmuje ten sygnał i bardzo dobrze obraz wyglada.
- czy zawsze kiedy wyświetlany jest 4:3 bez zoomowania pasy po bokach są szare a nie czarne ??
tak, ale podobno w menu serwisowym można go pociemnic, lub nawet zrobic czarny. tylko że nie zaleca sie ogladania obrazu 4:3 bez zoomowania, bo mozna sobie zostawić slad krawedzi obrazu na dłuższy czas. poza tym, zoomowanie naprawde dobrze dziala, czlowiek sie szybko przyzwyczaja
- buczała dość poważnie, w duzym w sumie hałasie dało sie słyszeć brzęczenie. Rozumiem, że każda buczy, ale czy każdy egzemplarz z taką samą intensywnością ?
nie sadze,żeby ktoś słuchał wiecej niż jednego egzemplarza... jednym to przeszkadza bardziej, innym mniej prawdopodobnie. jedni maja w domu mały pokój i za plazma sciane, która dzwięk odbija na pokój, drudzy maja wolna przestrzeń i jeszcze jakiś kilimek i prawie tego nie słyszą. choć w hałasie wedłóg mnie tego nie słychać, wiec może ten egzemplaż był już "przemęczony"
- obraz z anteny w MM wyglądał dość dobrze, wiadomo sygnał tragiczny ale jakoś to wyglądało.
sygnał telewizyjny w supermarketach zniecheca do kupna zazwyczaj, a jest naprawde wiele lepije w rzeczywistości
- czy plazmy zawsze zuzywaja tyle pradu ile jest podane (310) czy jest to zmienna wartość od wyświetlanego obrazu ? Czy ktoś jest w stanie napisać o ile skoczył mu rachunek po przesiadce z CRT ?
nie wiem ile mi skoczylo, ale plazma pobiera prad w zależności od ilości jasnego wyświetlanego - czyli jak ktoś lubi horrory to bedzie plazma ciagnela tylko ulamek tej wartości. Lg ma opcje trybu oszczednego (mały kontrast, wszystko szare), poza tym na pilocie ma osobne guziki do pojaśnienia/sciemnienia - wiec jesli ktos przekłada rachunek ponad jakość (bo np. oglada teraz obrady sejmu) to ma opcje znacznego zmniejszenia poboru produ
- czy ktoś używa 42pc51 z pierwszym Xbox'em po componencie ? Chciałbym, żeby ktoś tylko napisał, że współpracują bezproblemowo, XBMC itd.
keine Anung
Jedyne czego sie boje to rozmiaru. 42" to dla mnie sporo, idealne byłoby 37". Mam teraz 32PW9551, ale w końcu cali chyba nigdy za mało. Szczególnie że materiał w HD można oglądać nawet z metra :roll:
42 za dużo?? chyba ze masz metr od telewizora... pierwszy tydzien kobieta/żona/matka/kochanka narzeka że dużo za duży, a potem milknie i możemy sie rozkoszować rozmiarem
Teraz pozostaje tylko przekonać kobietę i czekać na jakąś promocje.
Chyba, że ktoś z forumowiczów przesiada się na coś lepszego to chętnie przygarne LG, bo budżet strasznie napięty i każda stówka się liczy ;)
niestety, nie ja. popytaj tych, co marudzili o buczeniu ;)

ps. przepraszam ze sie ciezko czyta, ale nie chcialem bawic sie w quotowanie pół godziny
 
Ostatnia edycja:

radzique

New member
@Timbot dzięki ;)

Zostaje tylko kwestia xboxa. W najgorszym przypadku pojade do MM z xboxem :). Pytam o to bo niestety gdzieś przeczytałem, że są problemy, ale była to informacja też zasłyszana.
Co do rozmiaru to jasne, że się przyzwyczaje, połowica pewnie też. Na początku jak zobaczyła ważącego 50 kg 32" 9551 to stwierdziła, że jestem nienormalny. Sam jak gram do podjeżdzam sobie z fotelem na jakieś 1,5m, więc im więcej cali tym lepiej.

Jak narazie ceny 42pc51 szału nie robią, więc trzeba poczekać na jakąś akcje w MM, albo coś, bo w sumie od wejścia tego modelu cena nie spradła prawie wcale. Teraz wchodzi pc35, więc może coś się ruszy.
 

mortas

New member
opóźnienia...

Z braku kasy podłączyłem na razie zwykły wzmacniacz stereo do wyjścia DVD i okazało się że na głośnikach TV jest zauważalne opóźnienia audio w stosunku do wzmaka. Czy to jest normalne w PC51 czy czeka mnie serwis?
 

SCOTI

New member
Radzę nie zwlekać zbyt długo z zakupem PC51. Przy obecnym postępie nowe modele pojawiają się dwa razy w ciągu roku. Pewnie na wiosnę będą już tylko full hd. Rok 2008 ma być przełomowy jeśli chodzi o plazmy i lcd, ponieważ rozpoczyna się olimpiada w Pekinie.
Pozdrawiam
 

radzique

New member
Wątpie żeby u nas na rynku zostały tylko full HD.
Cały czas głównym kryteruim jest cena, a full hd szczególnie plazmy są jeszcze bardzo drogie i nie sądze, że ceny polecą jakoś strasznie w dół.
Co najwyżej tanie plazmy będą jeszcze tańsze :)
 

Kuman

New member
> Mortas

mortas napisał:
Z braku kasy podłączyłem na razie zwykły wzmacniacz stereo do wyjścia DVD i okazało się że na głośnikach TV jest zauważalne opóźnienia audio w stosunku do wzmaka. Czy to jest normalne w PC51 czy czeka mnie serwis?

Wejdź w menu serwisowe i ustaw opóźnienie na 0ms. Miałem to samo, 10 sekund i po problemie.
Pozdrawiam.
 

timbot

New member
Bez reklam
no tak, ale skoro masz podpiety wzmacniacz, to po co ci glos w telewizorze? lepiej sluchac z kolumn stereo podpietych pod wzmacniacz a glos w tv po prostu wylaczyc w zwyklym menu. poza tym, opoznienie jest wyczuwalne pomiedzy dzwiekami tv - dzwiekami wzmacniacz, a jesli nie ma sie wzmacniacza wlaczonego i dzwiek idzie tylko z tv, to ja nie wylapuje roznicy dzwiek-obraz.
choc trzba przyznac ze wylaczenie opoznienia jest najlepszym rozwiazaniem :)
 

outsider102

New member
Witam :)

Panowie jak to jest z tym docieraniem ? docierac czy nie ? mam pc51 od 3 dni, gra mi na Tryb obrazu LAGODNY , Tryb oszczedny WŁ . Aha buczenie mnie troche irytuje, widzilem kiedys maty wygluszajace do obudow PC. Jest szansa ze po podklejeniu pod tv (na scianie) wygluszy cos ??
 
Ostatnia edycja:

kilkujadek

New member
czerwone pixele

Witam
Od 2 miesięcy jestem posiadaczem 42PC51 i wszystko układalo sie dobrze a tu dzisaj zauważyłem 3 migające na czerwono pixele , w LCD wiem ze takie cuda sie dzieją ale w plaźmie ? Przeszukałem cale forum ale nic nie znalazłem na ten temat. Czy moze ktoś ma podobny problem ? dzięki i pozdrawiam
 

timbot

New member
Bez reklam
outsider102 napisał:
Witam :)

Panowie jak to jest z tym docieraniem ? docierac czy nie ? mam pc51 od 3 dni, gra mi na Tryb obrazu LAGODNY , Tryb oszczedny WŁ . Aha buczenie mnie troche irytuje, widzilem kiedys maty wygluszajace do obudow PC. Jest szansa ze po podklejeniu pod tv (na scianie) wygluszy cos ??
nie ryzykowalbym z powodu ciepelka :)
 
Do góry